Zaloguj się, aby obserwować  
newhollandt6

Ceny ziemi 2013

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
damian40000    86

byłem wczoraj w banku i lokaty u nas 2,8%. Jak ktoś ma krowy mleczne to i 5 klasą nie pogardzi. Dajesz obornik albo gnojowice w dużej ilości i kukurydza po 3m rośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

byłem wczoraj w banku i lokaty u nas 2,8%. Jak ktoś ma krowy mleczne to i 5 klasą nie pogardzi. Dajesz obornik albo gnojowice w dużej ilości i kukurydza po 3m rośnie.

 

Jak pada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

Tak więc kozulek prawdę pisałem. 5 klasa po 50 chodzi. A co do lokaty... śmiechu warte. Lokata na 5% a 4% inflacji...

no widzisz, masz darmochę u siebie a beczysz jakbyś miał płacić po 100 tys....pewnie chętnie byś sprzedał po to 50 tys ale nikt Ci nie da ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

Ja biorę 8,5ha w dzierżawę , 2 kawałki , nie płacę podatku , żądnego czynszu , składam na paliwo i nie pobieram dopłat , blisko domu bo ok 1 km , ziemia średnio 4 klasa , co myślicie o takim rozwiązaniu ??


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

jak blisko domu to brać i się nie zastanawiać, oczywiście na umowę choć by na kolanie pisaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Tak.. oddam 30ha po 50 tys. Dla mnie to nie ma sensu. Produkuję min. ziemniaki - w tym roku cena 1zł/kg. Za 1ha ziemniaków mogę kupić u siebie 1,5-2ha gruntu. Nie beczę że drogo u mnie a jedynie śmieję się z tych co wyrzucają pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

kto wierzy w to co piszesz ?...śmiej się bo g--pi zawsze się śmieje... :D przelicz swój majątek po te 16 tys za ha czy tam ile u Ciebie ha ziemi i to ciekawe czy kto zechce ?.. i porównaj się z tym co może dostać od ręki po 50 tys za ha ...Nagle taki biznes u Ciebie a do tej pory ledwo 2 tys z ha liczyłeś?

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek118    0

W kwestii małych gosp prawda jest taka że wiekszość trzyma ziemie po to aby mieć ubezpieczenie , duża część pracuje na czarno ddzieś tam , albo zyje z socjalu , są to gospodarstwa bez przyszłości , bez możliwości wybicia się czy powiekszenia gdyz nie mają wystarczającej zdolności ekonomicznej czy kredytowej , które z czasem zostaną wchłonięte przez duże. Stanie się to gdy wkońcu jakaś ekpia rządząca odważy się i zrobi reformę KRUSU , wyrzucając z systemu ubezpieczeń psedo rolników. Aco do dopłat mały czy duży dostaje do ha tyle samo , wiec skończcie z pisaniem bzdur o zabieraniu dopłat dużym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

kto wierzy w to co piszesz ?...śmiej się bo g--pi zawsze się śmieje... :D przelicz swój majątek po te 16 tys za ha czy tam ile u Ciebie ha ziemi i to ciekawe czy kto zechce ?.. i porównaj się z tym co może dostać od ręki po 50 tys za ha ...Nagle taki biznes u Ciebie a do tej pory ledwo 2 tys z ha liczyłeś?

 

Naucz się czytać ze zrozumieniem. 2 tys zł ale przy produkcji zbóż/rzepaku. Na ziemniaku zostaje dużo więcej tym bardziej że w tym roku ceny rekordowe. Za tonę ziemniaka można kupić 2 tony pszenżyta. A głupki niech biorą kredyty i płacą po 50 tys za 5 klasę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Co do dopłat powyżej 20 tys działa modulacja. czyli pomniejszenie dopłat.

Jedyen produkuje ziemniaki drugi cos innego. Nie nazywajcie innych głupkami skoro nie wiecie co i kto na swojej ziemi robi. Sąsiad ma V klase i pszenice zimową na niej sieje i rzepak. Woził tam osady z oczyszczalni,obornik z kórnika i królików, odpady z pieczarkarni do tego nawozy. Kupił to 5 lat temu jako ugór. Dzisiaj ziemia jest wyprawiona i zyski przynosi. Tak więc gadka, że ja dochody mam innym sie nie opłaca nic ciekawego do tematu nie wnosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

Naucz się czytać ze zrozumieniem. 2 tys zł ale przy produkcji zbóż/rzepaku. Na ziemniaku zostaje dużo więcej tym bardziej że w tym roku ceny rekordowe. Za tonę ziemniaka można kupić 2 tony pszenżyta. A głupki niech biorą kredyty i płacą po 50 tys za 5 klasę :)

O jej i nagle teraz przypomniałeś sobie że masz ziemniaka ? zostaje tylko trzeba go mieć te parę ha a nie parę arów ... bajdurzysz i wszyscy o tym wiemy. ;) jak tam kuka sypnie Ci te 10 ton czy też tak walnąłeś dla przykładu?

Edytowano przez kozulek2
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Udowodnij gdzie zmyślam. Napisałem dla przykładu że mając 50 ha dobrej ziemi (2-4 klasa z drenacją) można pozwolić sobie na godne życie bo z takiej ziemi sypie. Skąd Ty wiesz ile mam tych ziemniaków? Nie trać czasu na forum, przeleć się po wsi może ktoś ma 6 klasę do handlu po 50 tys. Zwiększysz areał będziesz miał mniej czasu na pisanie bzdur na forum - wszyscy na tym skorzystają.

 

Co do 5 klasy: taka ziemia najczęściej cierpi na deficyt wody. Można ją doprowadzić do kultury dużym nakładem kosztów ale i tak bez opadów plonu nie będzie. Wszystko można posiać - kwestia taka ile urośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

 

Co do 5 klasy: taka ziemia najczęściej cierpi na deficyt wody. Można ją doprowadzić do kultury dużym nakładem kosztów ale i tak bez opadów plonu nie będzie. Wszystko można posiać - kwestia taka ile urośnie.

A gdzie będzie plon bez opadów? Można i z 5 pociągnąć ,żadne tam wielkie nakłady tylko trzeba mieć zaplecze -zwierzaki żeby był ten obornik czy gnojówka....pan czyste rączki wie wszystko ,czego sam nie robi bo to robota dla gł--ich.

 

Napisałem dla przykładu że mając 50 ha dobrej ziemi (2-4 klasa z drenacją) można pozwolić sobie na godne życie bo z takiej ziemi sypie.

 

 

jasne samo sypie a rączki czyste, marzenia marzenia i tak w kółko to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Rozmawiałem ze znajomą , puścili 1,5 ha z działką budowlaną za ok 40 tysia :) Ja z kolei wziąłem od nich w dzierżawe 1,5 ha ornego i 0,8 ha łąki , w przyszłym roku to kupuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

A gdzie będzie plon bez opadów? Można i z 5 pociągnąć ,żadne tam wielkie nakłady tylko trzeba mieć zaplecze -zwierzaki żeby był ten obornik czy gnojówka....pan czyste rączki wie wszystko ,czego sam nie robi bo to robota dla gł--ich.

 

 

jasne samo sypie a rączki czyste, marzenia marzenia i tak w kółko to samo

 

Kolega nadal nie nauczył się czytać... Hubertuss wyraźnie napisał: osad z oczyszczalni, kurzak i gnój spod królika oraz torf z pieczarek - nie trzeba mieć krowy żeby mleko pić. Słomę można za kurzak wymienić i nie trzeba żadnego zaplecza w postaci zwierząt.

 

Co do opadów: chyba nie muszę Ci tłumaczyć że ciężka ziemia dłużej trzyma wilgoć i 4 tyg bez deszczu zboże wytrzyma a na piachu 2 tyg suszy i po plonie.

 

Samo nic się nie zrobi ale przyjemniej pojeździć ciągnikiem niż siedzieć w oborze i wąchać smród. Pół biedy jak krowy - śmierdzi tylko w oborze. Świnie śmierdzą w promieniu nawet 500m (mam znajomego mieszkającego przy dużej chlewni).

 

Tak więc panie "brudne rączki" hoduj jak najwięcej i niech Ci się każda inwestycja zwraca. Ja się w oborze na resztę życia nie zamknę, chodzenie tam na 3h codziennie do końca życia nie warte jest żadnych pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

dopiero pisałes że dużym nakładem a teraz że za słomę? czyli darmo będzie ten osad itp. i pewnie jeszcze z transportem?... 3 godziny doju i te 35 tysiaki co miesiąc jest ,głowa nie boli -urośnie nie urośnie i za ile się sprzeda ...przerabiałem to i niech to szlak ,ciągła niewiadoma.

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Osad akurat jest darmo. Przywożą z oczyszczalni na pole autami przedsiębiorstwa komunalnego. Gnój od krulików od jakiegoś znajomego sobie załatwiał. Nie wiem za co bo on zawsze słome tnie. Pieczarki tez zwozili przez cały rok na moim polu leżała pryzma na prawie 20 arów. Był tam piach jak na plaży. Zostawiłmi troszke w zamian za przechowanie. Róznica jest spora. Tak samo po osadach. Tam gdzie lezała pryzma na wiosne traktor mi grzązł pomimo, że to v klasa i raczej mokro ogolnie na polu nie było. Dlatego jak juz pisałem każdy ma inne koszta. Każdemu ziemia wartości powiedzmy 20 czy 50 tys przedstawia inna wartość. Po mimo, że cena wynosi 20 czy 50 tys za ha dla wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Możesz pogadać głupiemu że przy 200 sztukach właściciel do obory nie zagląda. Akurat jak mu pracownik wycieli, zacieli i wydoi to dobrze będzie zrobione... O 4 pobudka codziennie i do obórki doić. Przy produkcji roślinnej 50hax 2 tys zł + dopłata daje nam 150 tys i czyste rączki, krowie pod ogon się nie zagląda.

 

 

Ma od tego ludzi którzy u niego pracują - a pracuje już 2 pokolenie.

 

 

hubertus gdzie Ty pisałeś o sąsiedzie, czyżby sadek i hubertus to multikonto?

 

Nie życzę sobie takich podejrzeń.

Edytowano przez Sadek

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Pewnie że dużym nakładem. Słomę trzeba zawieźć, obornik przywieźć a na dobrej ziemi tniesz słomę, sypiesz nawóz i rośnie. 35 tys brutto. Podlicz koszty i zobaczysz ile zostanie. A do obórki codziennie trzeba lecieć i wycielić trzeba, cielakami się zająć po porodzie. To się nie zacieli to zdechnie - tu jest niewiadoma.,. Lepszy komfort życia ma ten co zarobi 1500 na rękę i swoje marne 10ha obskoczy po godzinach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

Może u Ciebie jest za darmo , ale nie u mnie ...jak nie masz swego obornika i gnojówki to nie pobrykasz ,a wiadomo nie wszędzie 2 czy 3 klasa i coś tam 5 i 6 się znajdzie .

 

35 tys brutto. Podlicz koszty i zobaczysz ile zostanie

no to policz specjalisto jak masz co ,bo ja wiem co mi zostaje i mnie stać zapłacić 50 tys za ha a ty beczysz choć ziemie masz darmo..dla mnie hodowla to pasja i sposób na życie ,więc się nie sil bo mnie nie ruszysz takimi tekstami

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj