Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny ziemi 2013

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
1621 odpowiedzi na ten temat

#541 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2030 postów

Napisany 18 sierpień 2013 - 14:51

Ceny ziemi 2013 Zalezy kto gdzie mieszka i co uprawia ale powiem na swoim przykladzie:w2010 r kupiłem ziemnia po 20 pare tys /ha;na dzien dzisiajszy po odjeciu kosztów produkcji ziemia juz sie spłaciła...Uprawa- 3 x wczesny ziemniak. Moi znajomi z okolic Sieradza bija sie o ziemie za 40tys a jesli biora w dzierzawe to własciciel dostaje dopłaty i od 1000tys na reke za ha ale tam po wczesnym ziemniaku idzie jeszcze jedno warzywo i jeden ha daje dwa plony w roku

Edytowany przez przemol87, 18 sierpień 2013 - 14:53.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny ziemi 2013 Dzisiaj, 07:48
  •  

#542 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1381 postów

Napisany 18 sierpień 2013 - 15:28

Ceny ziemi 2013 Za1000tys/ha to ja oddam i z dopłatami :D :D :D
ZETOR TEAM

#543 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 18 sierpień 2013 - 15:37

Ceny ziemi 2013

Ty nie stracisz bo nie masz co?Ciesz się że cena idzie w górę bo jak sprzedasz to zrobisz biznes swego życia :D :D :D ...tylko nie wiem gdzie zainwestujesz i osiągniesz szybki i pewny zwrot kapitału?Zanim się rozsypie to trzeba ciągnąć ile się da a nie biadolić.

ja nie strace bo moim majatkiem nie rzadzi BANK tak jak u ciebie, tylko rzadze ja, a pieniadze zamieniam na ciekawsze rzeczy niz hektary piachu, do wyzywienia mojej rodziny wystarczy to co mam, a złodziejskie banki mam gdzies

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#544 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 18 sierpień 2013 - 16:08

Ceny ziemi 2013 Nawet wróżyć nie potrafisz :D :D :D chciałbyś za ten piach po 50 tys i krew cie zalewa że takie ceny w niektórych rejonach ...wyżywić to nie wszystko trzeba jeszcze pomyśleć o przyszłości żeby dzieciaki nie musiały dybać za parę groszy.Pochwal się zyskiem tak a pro po aktualnych cen zbóż - co tam uprawiasz? Na co przeznaczasz te krocie?

Edytowany przez kozulek2, 18 sierpień 2013 - 16:12.

#545 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 18 sierpień 2013 - 19:42

Ceny ziemi 2013 dokładnie, trzeba pomyslec o przyszłosci, rolnictwo to nie jest przyszłosc

#546 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 18 sierpień 2013 - 20:13

Ceny ziemi 2013 Nie wszyscy musimy się w to bawić ,kij ma zawsze dwa końce -lepiej drogo sprzedać niż tanio kupić ;). Chyba nie chciał byś oddać swojej ziemi za grosze?

#547 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 19 sierpień 2013 - 05:48

Ceny ziemi 2013 jasne ze nie, ale nie zamierzam sprzedawac ani kupowac ziemii, poprostu bedzie jak jest, smieszy mnie tylko jak ktos wciska kit ze kupił ziemie po 50tys/ha i mówi ze to swietny interes, a ja sie pytam chłopie gdzies ty był jak ten sam hektar kosztował 10 tys ?

#548 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 19 sierpień 2013 - 08:23

Ceny ziemi 2013 kozulek2 - ile jesteś w stanie kupić ziemi za 50tys/ha?

#549 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 19 sierpień 2013 - 08:30

Ceny ziemi 2013 Tak sobie czytam i nie wiem po co kłótnie. Cena ziemi zależy od popytu a nie klasy. No może od klasy trochę też. Popyt jest najiększy tam gdzie duże gosp w okolicy. U mnie ziemi taniej jak po 12 juz się nie kupi. Wystarczy pojechać 5 - 10 km dalej i bedzie po 20 jeszcze 5 km dalej i bedzie po 30 - 40tys za ha.
Oczywiście wszystko trzeba robić z głową. Jeden skalkuluje plon na poziomie 4 ton z ha i mu się nie opłaci inny będzie miał wyższy plon i mu się opłaci. Najlepszy przykład mam u siebie. Moje plony sa powiedzmy na poziomie tych 4 ton. Z racji tego, że pracuje nie mam czasu na wykonywanie wszystkiego ksiązkowo. Więc godze się na niższe plony. Obok mnie pole ma sąsiad, który w latach 90 tych miał 15 ha. Teraz ma 70 moze więcej. Plon za miedzą napewno około 7 - 8 ton z ha. Sieje na 4 i 5 klasie pszenice. Ma dużo sprzętu wozi osady z oczyszczalni, obornik z kórników sieje nawozy. Pryska jak książka pisze. Dla mnie zakup tej ziemi był by nie opłacalny za 15 on by ją kupił jeszcze raz po 20 tys za ha.
Ktoś pisze, po co płacić, pracować, życia nie starczy. Może dzieci będziecie mieli itd. Nastepny przykład podam. Mam znajomego, którego rodzna doroabiała się od pokoleń. Koleś ma dużo kasy nieruchomości itd. Powiedział mi, że jest wdzięczny przodkom za to. teraz jemu jest lzej, kożysta z tego co oni zrobili. A sam pracuje po to by zostawić coś swojm dzieciom. Tak jak jego przodkowie zostawili mu.
Ktoś pyta gdzie byli rolnicy jak hektar kosztował po 10 tys. Ja powiem, że wielu nocowało w kolejkach do armir z wnioskiem o kase na nowy traktor. A ziemia sobie drożała. Znajomy z za miedzy, którego przykład podałem nie ma ani jednej nowej maszyny z dotacji z ue. Ma dobre używane, które kupował/wymieniał wraz z rozwojem gosp. Inny człwiek z mojej okolicy juz w latach 90 tych kupował ziemie. dawał ogłoszenia w prasie. Śmieli się z niego w tym wileu rolników.
Ziemia drożała będzie dalej. Tak jak drożeje na zachodzie. Weźmy chociaz ostatnie lata w polsce. Mieszkania tanieją a ziemia nie. Ludzie grymaszą a to klin a to dojazd zły. A potem strajkują bo ziemia za droga. Nowe maszyny przez kilka lat nie podrożeją tak bardzo jak ziemia.

#550 Share kuzaj63

kuzaj63

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 346 postów

Napisany 19 sierpień 2013 - 08:34

Ceny ziemi 2013 Ziemia była po 5tys za ha niektórzy mówili że za drogo inni kupowali ,była po 10tys to samo jedni mówili że za drogo drudzy kupowali,była też część taki co mówili po co kupować mam 10 ha i jest dobrze i choć była po 2 tysiące to i tak nie kupowali....
Oczywiście że wydanie 50tys za hektar nie jest inwestycją (bynajmniej na dzień dzisiejszy) która miała by sie szybko spłacić ,być może nawet jest ekonomicznie nieuzasadniona ale nigdy nie wiemy co będzie za rok dwa lub trzy....
A pozatym ja bym nie liczył na hojność naszego państwa jeśli chodzi o ewentualne emerytury a jak by nie było ziemia cały czas drożeje i na razie nie widać żeby miała być tańsza - popatrzcie na ceny ziemi za naszą zachodnią granicą...A straszenie ukrainą -między bajki :)

Edytowany przez kuzaj63, 19 sierpień 2013 - 08:36.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#551 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 19 sierpień 2013 - 08:42

Ceny ziemi 2013

kozulek2 - ile jesteś w stanie kupić ziemi za 50tys/ha?

To jest dobre pytanie, które pokazuje jak bardzo wielu, w tym autor nie rozumie tej rzeczywistości. Tak jak napisał kuzaj63. Jedym będzie wiecznie za drogo inni bedą kupowali. Po jakims czasie ci kręcoący nosem obudzą się z przysłowiową ręką w nocniku. A tak jak ktoś napisał chyba strone wcześniej "krowiarz" kupi po 50 tys. Tak samo jak ten co sytematycznie kupował latami. Jeśli ma głowe na karku i się latami rozwija. 50 tys za ha dla niego nie będzie drogo. Dodam, że po otwarciu rynku ziemi dla rolników zagranicznych nasze ceny będą dla nich smiesznie niskie. Poszukajcie sobie ceny ziemi w anglii czy holandii. Myslicie, że u nich złoto na polu rośnie. Ceny zbóż też podobne.
Ci co nie kupią po latach bedą jak ci protestujacy w tv chyba z zachodniopomorskiego. Wypadli z obigu i po latach zobaczyli, że ich nie stać. Protestują, aby ziemia była tańsza. Tyle, że mamy wolny rynek i kupuje ten kto płaci więcej. Maja nowe ciagniki a nie mają czego uprawiać.

Edytowany przez hubertuss, 19 sierpień 2013 - 09:38.

#552 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 19 sierpień 2013 - 09:03

Ceny ziemi 2013

kozulek2 - ile jesteś w stanie kupić ziemi za 50tys/ha?

Co to jakiś konkurs? Co z tego jak bym chciał i mógł z 10 ha kupić jak nie ma gdzie ...grunt powyżej 10 km od gosp. mnie nie interesuje.

#553 Share solek01

solek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 19 sierpień 2013 - 12:25

Ceny ziemi 2013 Mam na sprzedaż dwa kawałki pola 1.12ha i 1.41ha i nie wiem ile realnie za to cenić. Dodam że grunty klasy 3 tylko nie pamiętam "a" czy "b" położone w województwie podkarpackim, powiat jarosławski, gmina Radymno. Według średnich cen ANR dla woj podkarpackiego to jest pomiędzy 17-18tyś zł. czy jest to realna cena? Sprzedaję bo mam ok 20 km do tych pól i nie chce mi się tyle jeździć jakby ktoś pytał.

#554 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 19 sierpień 2013 - 13:10

Ceny ziemi 2013 Dowiedz się jakie ceny w okolicy są. Daj ogłoszenie z troche wyższą ceną. nie bedzie chetnego to zawsze obniżyć możesz. No chyba, ż ci się spieszy to możesz zrobic okzje cenową. Napewno ktoś kupi.

#555 Share jankes123

jankes123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 510 postów

Napisany 19 sierpień 2013 - 14:06

Ceny ziemi 2013 w polsce taka droga ziemia a w ukrainie ziemia otłogiem lezy i tam dobra ziemia jak tak bedzie ziemia drozec to na ukrainie mozna zaczac uprawiac i musi ziema ztaniec wogóle polska mogła nie wchodzic do tej zasranej unii bo unia to zło a nie lepiej było przed unią

#556 Share sebo19

sebo19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 19 sierpień 2013 - 14:24

Ceny ziemi 2013 Powiecie mi jak sie zadaje pytania prosze

#557 Share jankes123

jankes123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 510 postów

Napisany 19 sierpień 2013 - 14:31

Ceny ziemi 2013 wez nowy temat w danym dziale i tyle

#558 Share sebo19

sebo19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 19 sierpień 2013 - 14:34

Ceny ziemi 2013 ale gdzie nowy temat?

#559 Share jankes123

jankes123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 510 postów

Napisany 19 sierpień 2013 - 14:40

Ceny ziemi 2013 np wejdż w jakis dział w jakim chcesz zadac pytanie np ceny płodów rolnych i srodkow produkcji i wchodzisz tam i masz u góry dodaj nowy temat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#560 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 19 sierpień 2013 - 15:04

Ceny ziemi 2013 Zapytać możesz w kazdym temacie tak jak piszesz teraz. Fajnie było by gdyby twoje pytanie dotyczyło zawartości tematu/było z nim zgodne. Inaczej możesz mieć problemy z moderatorami tj kary. Poszukaj tematu, który cie interesuje i zadaj tam swoje pytanie. Proste jak drut.
Co do ukrainy poczekajcie jescze kilka lat zobaczycie czy tak tanio bedzie. Tam narazie sytuacja polityczna jest nie pewna. Jak się z czasem unormuje kapitał z zachodu tam ruszy. Znam ludzi z polski co już dzierżawią tam ziemie. Kupić nie mogą, bo chyba narazie prawo nie pozwala tamtejsze, na zakup ziemi ludziom z zagranicy.