Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny ziemi 2013

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
1621 odpowiedzi na ten temat

#441 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 761 postów

Napisany 03 maj 2013 - 10:12

Ceny ziemi 2013 wie ktoś w jakich cenach można sprzedać las?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny ziemi 2013 Dzisiaj, 08:48
  •  

#442 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4140 postów

Napisany 03 maj 2013 - 11:26

Ceny ziemi 2013

to że ludzie tyle płacą pokazuje że pieniądz teraz ma bardzo mała wartość. Teraz się mówi 10 lat temu to były czasy kupowałem ziemię po 10tys za ha. A za 10 lat kiedy 100tys za ha będzie normą a nie wyjątkiem powiemy 10 lat temu to było dobrze kupowałem ziemię po 30tys za ha.

To że płacą po 100tys świadczy nie o bardzo małej wartości pieniądza a o głupocie ludzkiej. Kiedy to się zwróci? Po co w to inwestować tak duże pieniądze?

#443 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 03 maj 2013 - 12:08

Ceny ziemi 2013 wystarczy sprzedać za 150 tys za ha i ma się czysty zysk....wiele lat jeszcze upłynie zanim zrozumiesz na czym polega prawdziwy interes za duże pieniądze ....albo nigdy do tego nie dojdziesz bo widać nie wiele wiesz o życiu ,dużo piszesz i byle co w dodatku.Ceny ziemi rosną i jest to najlepsza lokata kapitału dla tych co nie mają gdzie go lokować,za moment handel ziemią będzie otwarty dla cudzoziemców.

Edytowany przez kozulek2, 03 maj 2013 - 12:13.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#444 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8340 postów

Napisany 03 maj 2013 - 12:36

Ceny ziemi 2013 A co ty myślisz że ludzie nie mają gdzie pieniędzy wkładać, i że ziemie to jest najlepsza lokata kapitału?
I że za 5-6 lat, jak będzie można pole sprzedać bez podatku zarobisz 50 tyś.
Myślisz że obco krajowiec da więcej ?
Raczej mylisz się.
Lepiej już teraz kupić mieszkanie za 250-300 tyś i co miesiąc pobierać czynsz jakieś 1 tyś miesięcznie, i masz 12 tyś rocznie bez roboty, a z pola z 5 tyś rocznie weźmiesz plus robota , kupno i utrzymanie maszyn.
Gdzie jest lepszy interes?
Za 5 lub 6 lat zarobisz na polu 50 tyś, jak sprzedasz, może obcokrajowcowi, przy okazji pozbędziesz się pola.
A z mieszkanie weźmiesz 60 tyś czynszu i mieszkanie dalej masz, dalej wynajmujesz i bierzesz kasę co miesiąc.

#445 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 03 maj 2013 - 12:52

Ceny ziemi 2013 Jakoś krach w nieruchomościach ostatnio ,chyba ludzie nie bardzo widzą interes w tym co Ty .... jakoś przez 20 lat ziemia nie staniała a w nieruchomościach nie jeden umoczył ,bawią mnie te dziecinne wywody(tych co kasy nie maja) w co należy inwestować ...

#446 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 03 maj 2013 - 14:15

Ceny ziemi 2013 ziemia po 100tys/ha to jest zwykła banka spekulacyjna, tak samo jak m2 mieszkania jeszcze niedawno kosztował 10 tys w wawie, ale banieczka pekła i teraz mozna kupic za 5 tys m2, to samo bedzie z ziemia, dopłata do 1ha w 2020 roku ma byc cos ok 240euro a wiec przeliczjac to na siłe nabywcza pieniadza w 2020r to bedzie tyle co dzis ok 150 euro, to samo pewnie bedzie z zyskiem z upraw ( zysk z 1ha pozostanie na podobnym poziomie ale siła nabywcza tego zysku bedzie duzo mniejsza niz dzisiaj) a wiec gdzie ten biznes ?????? oczywiscie tego w telewizji nie powiedza, bo po co ?

@tomek73
masz racje w tej chwili opłaca sie kupic mieszkanie w duzym miescie jezeli ktos ma gotówke, bo ceny bardzo spadły i jeszcze duzo mozna utargowac i za 300 tys kupic ciekawe lokum, które zawsze mozna wynajac , bo ceny wynajmu az tak nie spadły a wiec to jest dobre wyjscie, napewno lepiej wydac 300 tys na mieszkanie w stolicy niz na 3ha ziemii

Edytowany przez koma666, 03 maj 2013 - 15:07.

#447 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4140 postów

Napisany 03 maj 2013 - 14:57

Ceny ziemi 2013

wystarczy sprzedać za 150 tys za ha i ma się czysty zysk....wiele lat jeszcze upłynie zanim zrozumiesz na czym polega prawdziwy interes za duże pieniądze ....albo nigdy do tego nie dojdziesz bo widać nie wiele wiesz o życiu ,dużo piszesz i byle co w dodatku.Ceny ziemi rosną i jest to najlepsza lokata kapitału dla tych co nie mają gdzie go lokować,za moment handel ziemią będzie otwarty dla cudzoziemców.

Znajdź durnia co da za 3-4 klasę po 150 tys zł. Niemiec tyle zapłaci? Może chory umysłowo. U nich jest taniej niż u nas. We Francji tak samo. Wiesz gdzie mogą zapłacić po 100tys? Tam gdzie jest np 5 kolesi co mają po 300-500ha a do sprzedania w tym rejonie zostało raptem kilka ha - wtedy będą podbijać.

Ceny ziemi już nie rosną. W mojej okolicy max był jak mleko było po 1,5-1,7zł czyli jakieś 6 lat temu. Wtedy jeden koleś wyskoczył z ceną 27tys zł i na dzień dzisiejszy jest przyblokowany bo kredycik wisi. Dużo lepszą ziemię kupiłem 2 lata temu za 13tys/ha.

Tak się składa że w większości przypadków przewartościowaną ziemię kupują zapaleni rolnicy a nie biznesmeni którzy mają wolne miliony więc daruj sobie wywody na temat tego ile wiem o życiu. Ty widzisz niekończące się wzrosty, ja widzę bańkę o której mówi Koma666. W mojej okolicy już ciśnienie zeszło.

#448 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 03 maj 2013 - 16:14

Ceny ziemi 2013 Bo w Twojej okolicy nie ma prawdziwych rolników ,są tylko ni ----by które zastanawiają się co by zrobili jak by mieli 100 tys zł ....nikt nikomu nie karze kupować ziemi jak ktoś nie umie rozwijać się i inwestować w przyszłość swego gospodarstwa...w Twojej okolicy to ziemia prawie darmo i co |?nic też za drogo i się nie opłaci -nic nie poradzisz takie postępowe ludziska .... tylko Polska nie kończy się na szczęście na jednej wiosce .

#449 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 03 maj 2013 - 16:27

Ceny ziemi 2013 a wiec pokaz nam opłacalnosc inwestycji w ziemie po 100tys/ha
bez ideologii prawdziwego rolnika
tak czysto matematycznie

#450 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8340 postów

Napisany 03 maj 2013 - 16:33

Ceny ziemi 2013 Poczekajmy aż cena zboża spadnie to i cena ziemi spadnie. Na zachodzie można kupić w podobnych pieniądzach i taniej, więc obco krajowcy nie będą się pchać nie wiadomo jak.
Ja teraz poważnie zastanawiam się czy dać po 100 ale u nas teraz chodzi 35-60 i nie ma pola. Ale po 100 to wole mieszkanie lub na konto i mieć wszystko gdzieś.
To co mam to mi starczy, bo nie muszę mieć bóg wie ile, bo do grobu i tak tego nie zabiorę.
A wole pozwiedzać może świata niż zapierdzielać od rana do nocy i kredyty spłacać.
Potem nie daj boże zachoruję i do piachu, a dzieci będą mnie wspominać że tylko w polu bo nigdy nie było pieniędzy na nic , bo pole trza spłacać i w banki pchać kasę.
Dzieci trza dobrze wykształcić, jak będą chciały, i niech sobie radzą.
Życie rolnika nie polega tylko na zapierdzielaniu i spłacaniu kredytów, bo nie wierzę że ci co kupują to gotówką płacą.

Niech ci co chcą dawać nie wiadono jakie pieniądze napiszą gdzie byli w tamtym roku na wczasach, czy mieli na wczasy pieniądze i czas pojechać.

Bo ja od dwóch lat jeżdże na południe Europy, a tylko dzięki teściom, po poważnych kłutniach jak wiano nam zabrali, po 9 latach 10 ha.Bo im mało jest, a mają ponad 100 ha Wszystko szwagrowi przepisali po cichu. .

Przejrzeliśmy na oczy i pojechaliśmy wszystko zostawiając w domu.
A teście i szwagier dalej od rana do nocy zapierdziela i mówi że ty to masz wszystko nowe, a ja stare i robię od rana do nocy i końca nie widać roboty.
Niech może najpierw będę miał te pieniądze to pogadamy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#451 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4140 postów

Napisany 03 maj 2013 - 16:39

Ceny ziemi 2013 "Prawdziwy rolnik" - osoba ceniąca ziemię ponad inne dobra, gotowa zrezygnować z godziwego życia aby zakupić choćby pół ara odłogu. Cech*je go: brak trzeźwego myślenia, platoniczna miłość do ziemi, liczenie tylko na maksymalne zyski, bezwzględna wiara sens zakupu ziemi za każde pieniądze.

Kozulek: u mnie ludzie mają i po 40ha tyle że nie ma idiotów. Ziemię trudno kupić bo większość oddaje w dzierżawę a jak już się pojawi jakiś kawałek to nikt nie chce przepłacić. Głupotą a nie umiejętnością jest inwestowanie 100tys zł w 1ha gruntu.

#452 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 03 maj 2013 - 16:45

Ceny ziemi 2013 Nie którym to i po 15 tys za ha za drogo... te 100 tys to cena rekordowa ,nie wiadomo czy zakupiona na cele rolnicze czy na inne cele....jeśli ktoś tyle płaci to ma w tym swój cel ....a tak czysto matematycznie jeśli coś jest dziś warte 100 tys to jutro tez tyle będzie warte albo i więcej (majątek trwały który jest i ma swoją wartość)...po za tym można z tego wypracować zysk +dopłaty no ale to robota dla zapaleńców a nie marzycieli o łatwej kasie .....skoro ludzie tyle płacą za ziemie to coś musi w tym być i muszą mieć pojecie o rolnictwie.?

tomek73 a co ty tak beczysz o te 10 ha ,opisali na kogo chcieli -może nie zasłużyłeś ?...mało Ci swego?

Edytowany przez kozulek2, 03 maj 2013 - 16:52.

#453 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8340 postów

Napisany 03 maj 2013 - 17:13

Ceny ziemi 2013 Szlak ich trafił bo więcej się dorobiliśmy w ciągu 9 lat z żoną niż oni za całego swojego życia. I pewnie dlatego zabrali, dokładnie jak kupiliśmy ciągnik.
A teście mają nam kupić 10 ha i guzik mnie obchodzi w jakiej cenie, więc życzę im dalszego zapierdzielanie od rana do nocy.
Kozylek mamy podobnie lat i rodziny, ja mam może więcej pola, i hodowlę skasowałem z 5 lat temu.
Ile razy byłeś na wczasach z rodziną.

Edytowany przez tomek73, 03 maj 2013 - 17:24.

#454 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 maj 2013 - 17:17

Ceny ziemi 2013 Znana mi jest oferta po 25 tyś/ha i po 32 tyś/ha. za klasę 4b. Z tego co wiem pierwsza z ofert jest już zaliczkowana.

#455 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8340 postów

Napisany 03 maj 2013 - 17:32

Ceny ziemi 2013 xemit ty koło Wrocławia mieszkasz a słyszałem że tam po 126 teraz dali, tylko ty z drugiej strony pewnie.

#456 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 maj 2013 - 19:25

Ceny ziemi 2013 Tak, z drugiej, od wschodu Wroclawia, gdzie ziemia nie jest czarna jak w Kobierzycach , bądz tłusta jak w Strzelinie. U mnie to piach z lasem sosnowym w tle. Ten piach pali słońce , a z lasu wychodzi dzik i sarna ,stąd i cena adekwatna.A tą i tak windują nawiedzeni, bez wlasnych środków liczac na kredyt i nieustanna koniunkturę, myśląc że kupując mało i drogo dogonią tych co kupili dużo i tanio kilkanaście lat wczesniej. .Ci co mają gotowkę, nie przejawiają zainteresowania, być może dlatego, że wiedzą skąd się ona bierze. Kupno ziemi za kredyt bankowy, gdzie rata jest wyższa od realnych zysków z jej uprawy prowadzi do zubożenia gospodarstwa i oniżenia stopy życiowej wlasciciela , a przy braku rozwagi-bankructwa. A tego nikt rozsądny nie chce , wiedząc że życie jest tylko jedno , a chleb da sie oblożyć wędlina, tylko z jednej strony
Cóż, czas pokaże kto miał rację. Mi odpowiadaja obie sytuacje . W przypadku dalszego wzrostu będzie co sprzedać i godziwie dożyć ostatnich dni, zaś gdy bańka pęknie , pchać ten wózek nadal i przebierac w ofertach.
Zdaję sobie sprawę , że dzierżawy mieć zawsze nie będę , wlasne 20 ha to zbyt mało by godziwie żyć z ich uprawy, stąd niecheć do kredytów i ostrożność w inwestowaniu w niepewne interesy. W takiej sytuacji zawsze latwiej zrobic tzw. dzidę i mieć wyjeb***e na rolnictwo. Gonić 300 hektarowców też nie zamierzam , bo i po co , skoro nie żyje się im lepiej jak mi., a jeśli już to niewiele lepiej.
Nie liczył bym na nieustanną koniunkturę , tym bardziej że widełki cenowe pomiędzy kosztami, a zyskami są coraz węższe i spadek cen o 15-20 procent może okazać się dramatem dla wielu gospodarstw.

Edytowany przez xemit, 03 maj 2013 - 19:26.

#457 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 03 maj 2013 - 19:59

Ceny ziemi 2013

Szlak ich trafił bo więcej się dorobiliśmy w ciągu 9 lat z żoną niż oni za całego swojego życia. I pewnie dlatego zabrali, dokładnie jak kupiliśmy ciągnik.
A teście mają nam kupić 10 ha i guzik mnie obchodzi w jakiej cenie, więc życzę im dalszego zapierdzielanie od rana do nocy.
Kozylek mamy podobnie lat i rodziny, ja mam może więcej pola, i hodowlę skasowałem z 5 lat temu.
Ile razy byłeś na wczasach z rodziną.

Byłem i to nie raz ,ze względu na rodzinę bo dla mnie tak naprawdę wczasy nie są potrzebne,życie jest dla mnie lekkie i przyjemne,wszystko kwestia organizacji...rolnictwo traktuje jako pasje a nie męczarnie , robiłem w życiu wiele innych rzeczy gdzieś tam obok (i to była męka)żeby zarobić a teraz mam ten komfort że nie muszę .Powiem Ci że nie dostałem od teściów nic i żyje szczęśliwie ,więc radzę Ci olać takie sprawy bo szkoda nerwów.

Edytowany przez kozulek2, 03 maj 2013 - 20:01.

#458 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8340 postów

Napisany 03 maj 2013 - 20:08

Ceny ziemi 2013 Święta racja,Xemit Gonić nie ma co bo to głupota gonić tych co nakupili jak było tanio, a ja byłem za młody w tych czasach, a jak teraz chciało by się kupić to za drogo i można się dobić do emerytury tego nie spłacić. Bo jak bym teraz miał kupić z 60 ha po 100 tyś na 10 lat kredytu to raczej bym się dorżnął A to tylko podwojenie tego co mam na własność.
Zresztą znam takich osobiście, dał po 2,5 tony dzierżawy za 45 ha i po 3 latach to kupił, razy 30 krotność czynsz dzierżawy i teraz po 6 latach nie tylko komornik, wierzyciele u niego siedzą. A pole ktoś inny już obrabia.

Kozulek akurat prawie razem napisaliśmy,. Ja od teściów nie powiem bo trochę dostałem i po ślubie dali te 10 ha a 2 lata temu w styczniu powiedzieli że przepiszą i jeszcze spłacą a we wrześniu przepisali na szwagra, i wszystkiej kasy nie dali i powiedzieli że nie dadzą bo za dużo dorobiliśmy się.
Czyste chamstwo i to najwięcej mnie boli, bo nigdy teściom nie powiedziałem DAJ.

Edytowany przez tomek73, 03 maj 2013 - 20:19.

#459 Share jankes123

jankes123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 510 postów

Napisany 03 maj 2013 - 20:13

Ceny ziemi 2013 ziemia staniec nie stanieje bo maszyny mozna doprodukowac wszystko mozna doprodukowac ale ziemi sie nie doprodukuje wiec jedyne wyjscie dla wielu rolnikow to tylko bedzie obrobic te swoje 20 30 ha i do pracy isc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#460 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4140 postów

Napisany 03 maj 2013 - 20:16

Ceny ziemi 2013 Maszyn można dorobić ale ludzi do sprzedaży nie zmusisz. Nie jeden swoje 10 ha obskoczy - zwinie 30 tys na czysto jak ma lepszą ziemię i zadowolony, do pracy wyskoczy - o ile ją ma i da się żyć.