Zaloguj się, aby obserwować  
newhollandt6

Ceny ziemi 2013

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Laki87    5

Mam taki motyw u siebie, byłem i jestem zainteresowany pewną działką blisko siebie ponad 3 ha. Chłop rzucił cenę 110 tyś/ha zszedł na 90 tyś. Śmiech na sali, co oni mają w głowach. Cena była tym podatowany iż mieszkam blisko trasy s8 i właśnie jest wykup ziem pod ekspresówkę. I teraz na logikę taką kasę wyłożyć ? to moje jeszcze dzieci jak by pracowali na niej nie wyjdą z nią na plus. Z ojcem gadam max to 70 tyś i po głębszym zastanowieniu i tego nie damy. Wolę te pieniążki wsadzić w modernizacje gospodarstwa niż leźć w takie bagno. Jeszcze na brak ziemi nie narzekam chodź właśnie sporo mi się urwało przez budowę ekspresówki mimo to wyłożyć około 250 tyś za ponad 3 ha (śmiech i porażka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Za taki hajs nakupisz zboża opór i bedziesz miał w tyłku czy wymarznie , grad nie obije , czy sksisz suche itp .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

@szurik: gospodarstwo czyli z budynkami ? Dobre budynki były ? Sprzęt do gospodarstwa też był ?


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polus0    16

Kolego Konrad, a ta ziemia to uprawna/orna? Z dojazdem? Nie zalewowa?

Wiele czynników sprawia, że to co jest okazją na pierwszy rzut oka, często ma ukryte "drugie dno" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

Albo po prostu trafił na sprzedawcę żyjącego w świadomości że na rynku nieruchomości od paaru ładnych lat nic się nie zmieniło :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad451    3

ta ziema byla nieuprawiana od 4 lat i sa male drzewka ale to nie problem :D ten gosc sprzedajacy to pijaczyna i potrzebna mu kasa byla :D jeszcze chce mi sprzedac cos

 

oczywiscie ze orna i z dojazdem :)

Edytowano przez konrad451

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

nie głupi jeśli ktos ma takie pieniądze to woli zainwestowac w ziemie bo jak obcokrajowcy beda mogli kupowac w polsce to cena gwaltownie wzrosnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Tylko się nakręcacie tymi obcokrajowcami. Każdy tak myśli i tylko dzięki polaczkom ceny rosną ...


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Tylko co ten obcokrajowiec będzie tu uprawiał? Nakupi 4-5klasy i obsieje mieszanką. Da mu plonu za 2 tys zł, odejmie koszty i okaże się że za 300zł pracował. To jaki to sens? Żaden obcokrajowiec nie przyjedzie kupować działek po 2-5ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

no takich napewno nie ale przykładowo cwaniacy nakupili po 100 ha za grosze a teraz sprzedaca a jakis obcokrajowiec chetnie kupi taki areal i da ponad 100 tys za ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

No na pewno da Ci 100 k za hektar ... nie piszcie ludzie bajek , oni też na kasie nie spią żeby tyle płacić. Głupi nie są. I takie ogryzki 100 ha to też wątpie zeby łykneli. Od 300 w góre myslę że tak i to dobrej klasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzaj63    45

100 tyś za hektar niemożliwe - mało wiesz :)

Jeśli są osoby z pow kępińskiego niech sie wypowiedzą jakie ceny nabijają okoliczni "meblarze" za hektar piasku ! :)

Nie mówie że jest to regułą ale trafiają sie ciekawe historie :)

Edytowano przez kuzaj63

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

100 tys za hektar możliwe ale chodzi o kawałek 100ha zakupiony przez obcokrajowca - na co mu ta bieda? Wszyscy cwaniakowali jak pszenica była po 1000zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

Niedawno usłyszałem 4ha po 18 tys za ha, działka prostokąt żeby nie powiedzieć kwadrat, dojazd drogą gruntową, tyle że dla mnie gruntową to byłoby ze 3-4 km +2km asfaltem. Nikt nie chce kupić od kilku miesięcy. Oczywiście grunt orny.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

to nad czym się zastanawiasz kupuj taka okazja się nie powtórzy. Ja dałem ofertę na działkę 3,6ha w kształcie trapezu 4 słupy 3-4klasa dojazd gruntowy 3km 145tys. Właściciel się namyśla narazie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to nad czym się zastanawiasz kupuj taka okazja się nie powtórzy. Ja dałem ofertę na działkę 3,6ha w kształcie trapezu 4 słupy 3-4klasa dojazd gruntowy 3km 145tys. Właściciel się namyśla narazie.

 

 

Nie wiem czy się chwalisz czy żalisz.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Ciche wołanie o pomoc :D

Na wiosnę może kupie 1,5 ha 4-5 klasy , cena nie wiecej jak 10 k za hektar , prostokąt z jednym słupem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

pisze żeby uświadomić koledze że ma duże szczęście że mieszka tam gdzie mieszka i u niego są ceny takie jak u mnie dobre 10lat temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

tia tylko że za odwóz zboża TIRem płacę więcej za przywóz nawozu także i ta super cena za działkę kilka km ode mnie z dojazdem lipowymi alejami kończy się pourywanymi elementami ciągnika i kombajnu.

Nie każda ziemia jest dobra jak jest tania. Ostatnio jak znajomy kupował to kupił z długiem w KW i ma problemy.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

40 tys za ha... Dziękuję za takie inwestycje. Za 40 tys to sobie kupię 100ton mieszanki. To licząc średnie plony na poziomie 4ton owe 100 ton uzyskam po 25 latach. A żeby grunt odrobić przy średnim zysku rocznym z ha ok 2000zł trzeba tą ziemię 20 lat przewracać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

Człowieku naucz się myśleć ,kupując ziemie zwiększasz swój majątek trwały który nadal jest wart co najmniej tyle co dasz albo i więcej... otwierasz drogę do rozwoju i zapewniasz sobie warsztat pracy...zawsze możesz sprzedać i wycofać się z interesu ,ziemia na razie nie tanieje więc masz szanse nawet na tym zarobić...jest jedno ale trzeba mieć głowę na karku i pojęcie o rolnictwie żeby w to się bawić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj