Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny ziemi 2013

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
1621 odpowiedzi na ten temat

#341 Share 7891Firefox

7891Firefox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła i koni, weterynaria, rolnictwo.

Napisany 02 marzec 2013 - 23:41

Ceny ziemi 2013 pawelol111, to skoro mieszkasz na tak nieatrakcyjnym terenie to czemu nie kupujesz ziemi, masz szanse być naprawdę sporym rolnikiem, za przyzwoitą cenę za ziemię. U mnie ceny ziemi są spore, rosną, napewno nie spadną, bardzo ciężko jest coś kupić, bo jest tylu chętnych że masakra. Więc mi będzie się opłacało kupić, bo z dochodów jakie mam za mleko to spokojnie ją spłacę, sprzedać zawsze mogę potem bo popyt jest ogromny, zwłaszcza jak jest możliwość zabudowy. Tereny są ładne, parki krajobrazowe, tereny proekologiczne.

A czemu podajesz przykład 50tys za V klasę? Za V klasę to kolego można dać góra 15tys w chwili obecnej działki rolnej w woj. Lubelskim. Nie wiem jak w innych woj. bo to czywiste że na V klasie niewiele urośnie hehehhe, chyba że pod zabudowę, to V klasa jest idealna. Ale wtedy wart, takiej działki rzeczywiście idzie w górę. Nie namawiam aby kupywać ziemię V i VI klasy za niewiadomo jakie pieniądze, bo chyba o to ci chodzi jak zrozumiałam, Każda klasa ma swoją wartość i nie warto przepłacać, ale jak jest okazja, żeby kupić ziemię w takiej cenie jakiej jest warta to jaknajbardziej namawiam.

aha, i to co piszesz w pkt1. nie piszę że można dać każde pieniądze za ziemię, przeczytaj co napisałam na początku tej strony, jestem wręcz przeciwna aby przepłacać za ziemię. Wiesz o co mi chodzi? o to że gdy kupię ha IV klasy za 17 tys, (bo tak u mnie chodzą), to jak spłacę to za kilka lat, i będę chciała sprzedać, to ceny ziemi bedą duzo wyższe, przede wszystkim dlatego, że ziemi Agencyjnej już nie będzie w sprzedaży. A po części taka ziemia też się spłaci wliczając dopłaty i plony.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny ziemi 2013 Dzisiaj, 18:30
  •  

#342 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 03 marzec 2013 - 10:32

Ceny ziemi 2013 Hmmm a ja jestem innego zdania ziemia teraz jest droga co nie znaczy ze za 5 lat bedzie 2 razy drozsza a to dla tego ze niezawszesame ceny plodow rolnych beda na wysokim poziomie dodatkowo duze obaszary zakupily osoby ktore nie sa zwiazane z rolnictwem i uzytkuja ziemie gdy jest to oplacalne a dodatkowo zyskuje ona na wartosci co daje podwojny zysk gdy ceny gruntow rolnych sie ustabilizuja na stalym poziomie a ziemia bedzie przynosila marny zysk takie osoby zdecyduja ze trzeba zrealizowac zyski ze wzrostu wartosci gruntu a uwierz jest ich dosyc sporo i wtedy sytuacja moze sie zmienic(najlepszym przykladem jest irlandia ziemiaosiagnela tam wartosc okolo 200 tys za haw 2008 r a teraz jest po 70 tys i nikt jej nie chce) Dodatkowym problemem moze byc brak kredytow preferencyjnych oraz ograniczenia na finansowanie przez ANR zakupu ziemi co wydatnie zmiejszy grono potencjalnych napalencow na ziemie
Co do zakupu ziemi przez obcokrajowcow to tak sie sklada ze w samych okolicach malborka jest kilka zachodnich spolek ktore juz posiadaja ogromne arealy, dodatkowo ceny gruntow rolnych na zachodzie niewiele juz odbiegaja od tych u nas wiec nie widze sensu panikowania z powodu wykupu ziemi przez obcokrajowcow, wiadomo ktos napewno przyjedzie kupowacale to co najlepsze juz zostalo sprzedane a teraz zostaly w wiekszosci tylko okruszki
Wiec reasumujac nie ma pewnosci ze grunty za 10 lat beda w tych samych czy tam wyzszych cenach niz teraz bo w ciagu jednego wieku ceny porafily diametralnie sie zmieniac po kilka razy

#343 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 03 marzec 2013 - 11:10

Ceny ziemi 2013

panowie
mam do kupienia w bardzo dobrej cenie (1,80 ha po 10 tyś za ha klasa IV) , ale jest jeden problem ten gość co chce sprzedać jest tylko użytkownikiem wzią to pole po takiej babce co nie miała rodziny nie żyje już 25lat , słyszałem że taki coś można by przez sąd jakoś przepisać ale nie wiem czy 25 lat wystarczy , czy może miał ktoś już doczynienie z takim polem .

Żeby dokonać zasiedzenia wystarczy 25 lat , aby podać o zasiedzenie musi być właściciel gruntu i jego poprzednicy(w przeciągu tych 25 lat)...tak więc jak chcesz kupić pole od użytkownika? on jest posiadaczem samoistnym ,może użytkować ten grunt (dopóki nie znajdzie się właściciel i go nie pogoni)albo Ci dać w użytkowanie.. ale na pewno nie sprzedać jeśli sprawa własności jest nie uregulowana.

#344 Share Ricardo

Ricardo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 11:49

Ceny ziemi 2013

ojciec chce kupic 2.6 ha , 1,2,3 klasy ziemie za 55 tys/ha . ziemia 1.5 km od domu. mamy 30 ha zero dlugow. ziemia bedzie na preferencyjny 3 procent. kujwasko pomorskie . warto ??

Kolego jaki powiat?

#345 Share newhollandt6

newhollandt6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 13:41

Ceny ziemi 2013

Żeby dokonać zasiedzenia wystarczy 25 lat , aby podać o zasiedzenie musi być właściciel gruntu i jego poprzednicy(w przeciągu tych 25 lat)...tak więc jak chcesz kupić pole od użytkownika? on jest posiadaczem samoistnym ,może użytkować ten grunt (dopóki nie znajdzie się właściciel i go nie pogoni)albo Ci dać w użytkowanie.. ale na pewno nie sprzedać jeśli sprawa własności jest nie uregulowana.

już trochę się pytałem w gminie w tej sprawie babka żadnych spadkobierców niem miała , była jedynaczką dzieci nie miała męża też nie , niby według kodeksu cywilnego spadkobiercą jest urząd gminy , dam sobie spokój z tym polem gościu szuka frajera chce sprzedać nie swoje pole , chciał mi to dać w dzierżawę że bym uprawiał a on będzie brał dopłaty , co za typ porąbany w dzierżawę to mi może gmina dać a nie on ,

#346 Share jopi1991

jopi1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 13:48

Ceny ziemi 2013 mogilenski

#347 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 18:25

Ceny ziemi 2013

pawelol111, to skoro mieszkasz na tak nieatrakcyjnym terenie to czemu nie kupujesz ziemi, masz szanse być naprawdę sporym rolnikiem, za przyzwoitą cenę za ziemię. U mnie ceny ziemi są spore, rosną, napewno nie spadną, bardzo ciężko jest coś kupić, bo jest tylu chętnych że masakra. Więc mi będzie się opłacało kupić, bo z dochodów jakie mam za mleko to spokojnie ją spłacę, sprzedać zawsze mogę potem bo popyt jest ogromny, zwłaszcza jak jest możliwość zabudowy. Tereny są ładne, parki krajobrazowe, tereny proekologiczne.

A czemu podajesz przykład 50tys za V klasę? Za V klasę to kolego można dać góra 15tys w chwili obecnej działki rolnej w woj. Lubelskim. Nie wiem jak w innych woj. bo to czywiste że na V klasie niewiele urośnie hehehhe, chyba że pod zabudowę, to V klasa jest idealna. Ale wtedy wart, takiej działki rzeczywiście idzie w górę. Nie namawiam aby kupywać ziemię V i VI klasy za niewiadomo jakie pieniądze, bo chyba o to ci chodzi jak zrozumiałam, Każda klasa ma swoją wartość i nie warto przepłacać, ale jak jest okazja, żeby kupić ziemię w takiej cenie jakiej jest warta to jaknajbardziej namawiam.

aha, i to co piszesz w pkt1. nie piszę że można dać każde pieniądze za ziemię, przeczytaj co napisałam na początku tej strony, jestem wręcz przeciwna aby przepłacać za ziemię. Wiesz o co mi chodzi? o to że gdy kupię ha IV klasy za 17 tys, (bo tak u mnie chodzą), to jak spłacę to za kilka lat, i będę chciała sprzedać, to ceny ziemi bedą duzo wyższe, przede wszystkim dlatego, że ziemi Agencyjnej już nie będzie w sprzedaży. A po części taka ziemia też się spłaci wliczając dopłaty i plony.

Co do pkt 1. wyrażaj się konkretnie - odpowiedziałem na to co napisałaś, teraz dopisałaś resztę i z takim rozumowaniem się zgodzę. Za IV klasę można zapłacić 17 tys.
U mnie małorolni ziemi się trzymają i stąd problem z kupnem. Ziemia różnej klasy, często mozaika na polu: na jednym ha 5 klas bonitacyjnych.
To że zarobisz kupując IV klasę po 17ha - to się zgodzę tyle że będzie to zarobek z racji plonów i dopłat bo czy będzie drożej? Jeśli do tej pory nikt się nie rzuca po 50 tys za ha w Twojej okolicy to wątpię żeby czynił to w latach kolejnych.
Czy na Twoim terenie jest ziemia agencyjna?

Edytowany przez pawelol111, 03 marzec 2013 - 18:26.

#348 Share 7891Firefox

7891Firefox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła i koni, weterynaria, rolnictwo.

Napisany 03 marzec 2013 - 20:37

Ceny ziemi 2013 Jest jeszcze ziemia agencyjna, położona po sąsiedzku z moimi, kilka ha IV i V klasy, będzie wystawiona tej wiosny, a już wiem że chętnych na nią jest kilku zawziętych rolników i co jak co, ale cena w przetargu może polecieć naprawde w góre. Nie wiem czy uda mi się kupić, bo jest jeden taki, co w ubiegłym roku w przetargu dobił cene prawie do 40tys. za ha i otwarcie powiedział ze i tak to kupi żeby nie wiem co. No mówię Ci pawelol111 że u mnie ciężko z zakupem, bo przeważnie właścicielami są mali rolnicy co trzymają dla dopłat, a jak się trafi coś do kupna to więksi rolnicy z okolicy rzucają się na to jak wygłodniałe psy na gnata. I cena leci, ale nie ma co szaleć, zawsze trzeba się potargować.

#349 Share szakk

szakk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 23:38

Ceny ziemi 2013 W mojej okolicy ziemia już tanieje i zeszła do cen z przed paru lat, był okres jakieś 2 lata temu że zaczynała drożeć ale poza mną nikt nie kupował i narazie z zakupami przystopowałem to wogóle nie ma transakcji a w perspektywie najbliższych lat widzę że to czego nie wezmę w dzierżawę albo nie kupię będzie leżało ugorem i nie gadajcie żę ziemia będzie baz przerwy drożała bo jak przyjdzie nadprodukcja to słomiany zapał wielu się wygasi a przyjdzie zwłaszcza przy dzisiejszej technologii i mechanizacji i jeszcze do tego niech uwolnią kwoty mleczne to dopiero będzie nie ciekawie. Poza mną w okolicy jest ze 2 co jeszcze wegetuję wzięli na młodego i na razie ciągną gospodarkę ale napewno nie widzą w tym przyszłości i wogóle nie rozwijają się.
U mnie ziemie są słabej klasy i rozdrobnione także żadni obcokrajowcy mi tu nie przyjadą a nawet jakby przyjechali to użył bym starej sprawdzonej sztuki perswazji aby sobie stąd pojechali hehe.
Jak kogoś ostro piekli to dodam że jest od ch...ja ziemi do kupienia w Polsce w cenie 20-30 tys/ha kawałki po 500ha jak u was nie ma nic do kupienia a bardzo chcecie iść w tym kierunku to do odważnych świat należy może warto się przeprowadzić takie tereny są do sprzedania w warmińsko-mazurskim np.
http://allegro.pl/go...3056578158.html

Edytowany przez szakk, 04 marzec 2013 - 21:10.

#350 Share Radan

Radan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów
  • Zainteresowania:no napewno nie rolnictwo :P

Napisany 04 marzec 2013 - 11:37

Ceny ziemi 2013 W zachodniopomorskim słyszałem o licznych dzierżawach dużych gospodarstw. Wie ktoś coś o tym?
Mam dwie oferty u siebie ale mało ciekawe.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#351 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 965 postów

Napisany 04 marzec 2013 - 23:11

Ceny ziemi 2013 Gospodoarstwo rolne powiat przeworski jak ktos zinteresowany to zapraszam na pw

#352 Share newhollandt6

newhollandt6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 05 marzec 2013 - 09:38

Ceny ziemi 2013

W zachodniopomorskim słyszałem o licznych dzierżawach dużych gospodarstw. Wie ktoś coś o tym?
Mam dwie oferty u siebie ale mało ciekawe.

na jakich warunkach ci oferują te dzierżawy , u mnie ci co mieszkają w mieście są najbardziej cwani chcą wszystkie dopłaty, 300kg pszenicy , podatek żeby im zapłacić , i akcyzę za paliwo też, takich to od razu trzeba gnać z podwórka .

#353 Share Radan

Radan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów
  • Zainteresowania:no napewno nie rolnictwo :P

Napisany 05 marzec 2013 - 10:05

Ceny ziemi 2013 Same dopłaty chcą dla siebie. Podatek to już mój wydatek.

#354 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 05 marzec 2013 - 20:45

Ceny ziemi 2013 Powiat białostocki, gmina Łapy 35k za III-IV klasa

#355 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 06 marzec 2013 - 07:56

Ceny ziemi 2013

Same dopłaty chcą dla siebie. Podatek to już mój wydatek.

Jakie areały wchodzę w grę?

#356 Share Dagmarka

Dagmarka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 06 marzec 2013 - 08:31

Ceny ziemi 2013 Tacy tzw.miastowi co chcą dopłaty i dzierżawę to jeszcze nic u nas pojawił się obywatel niemiec co oddaje dopłate i płaci od 1000-2000 tyś zł dzierżawy za ha,w zależności jak kto się dogada!Dla nas to cios w plecy bo jakiego Polskiego rolnika stac na to :( .To oczywiście pachnie szfindlem ale ludziska podpisują umowy,nie wiem czy ktoś już coś dostał do ręki ale zamieszania narobił strasznego,sama mam od cholery dzierżawy i nie wiem co będzie

#357 Share Darekpol

Darekpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów

Napisany 06 marzec 2013 - 08:43

Ceny ziemi 2013 Co na tej ziemi uprawia, że tyle płaci? Coś nie tak....

#358 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 06 marzec 2013 - 08:49

Ceny ziemi 2013 u nas kurnikarz podbił cenę dzierżawy do dopłaty+ 1500zł. Klasa 3-4. Mówi że i tak wyjdzie lepiej niż na kupowaniu pszenicy po 1000zł. Plony ma bardzo dobre bo co roku na każde pole wozi obornik z kurnika.

#359 Share Dagmarka

Dagmarka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 06 marzec 2013 - 09:31

Ceny ziemi 2013 kukurydze na biomase

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama