Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny ziemi 2013

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
1621 odpowiedzi na ten temat

#321 Share Jakub992

Jakub992

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, maszyny rolnicze , Motoryzacja i wiele z tym związanych

Napisany 24 luty 2013 - 20:21

Ceny ziemi 2013 u mnie rekord za ponad 70 arową działkę orną to 24 tyś zł powiat przemyski

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny ziemi 2013 Dzisiaj, 21:26
  •  

#322 Share oaxis3333

oaxis3333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja ,RoślinnośĆ , ZwierzętA , elektronika , komputery , fotgrafie, ODPOCZYNEK z rodziną :)

Napisany 25 luty 2013 - 18:56

Ceny ziemi 2013 u nas w pomorskim w działce 60 Ha wyszła cena 14 tyś \ha w działce 30 ha po 21 tyś na 5 klasie haha porombańce .....
u mnie jest działka 2 ha jeszcze 1,5 roku musze dzierżawić i już wołają ode mnie po 24 tyś za ha łącznie 48 tys \2 ha ..... i myślą że kupię .... ciekawe po ilu latach ziamia wydała by na nowo te 48 tysi

Jesli pomogłem , okarz to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

Kupie ostatni korpus (słupice) do pługa unia tur 4+1 na zabezpieczeniu sprężynowym
pozdrawiam !

#323 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 966 postów

Napisany 25 luty 2013 - 20:14

Ceny ziemi 2013 jak ktoś chce na podkarpackim gospodarstwo i ziemie wras z budynkami około 10 ha bardzo dobra ziemia jak coś to na pw

Edytowany przez maniek20, 25 luty 2013 - 23:16.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#324 Share 7891Firefox

7891Firefox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła i koni, weterynaria, rolnictwo.

Napisany 27 luty 2013 - 21:41

Ceny ziemi 2013

A można wiedzieć jaki powiat/gmina ?

powiat włodawski, gmina Urszulin.

U nas ceny też chodzą różnie, ale nie ma co wydziwiać. W woj. lubelskim Gus wycenia średnią cenę do 17tys zł za IV klasę, a bank przecież nie sfinansuje większej kwoty kredytu na ziemię. Przynajmniej tak jest u mnie w BSie. Za to ceny Agencyjne ziem wystawionych do przetargów też nie przekraczają tych 15tys/ha jak rolna IV klasy, i co tu duzo gadać, czasami trzeba przemówić do rozsądku jak ktoś nie wie ile zacenić za ziemię.

Oczywiście mowa o działkach typowo rolnych.

#325 Share maverick1803

maverick1803

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Lokalizacja:Wielkopolska-->powiat Jarociński-->moja miejscowość wieś Kadziak

Napisany 27 luty 2013 - 21:54

Ceny ziemi 2013 dzisiaj czytałem ogłoszenie w mojej regionalnej "jarocinskiej" rolnik za 3 ha w jednym kawałku łąki krzyczy 150tys zł dodam że łaka jest przy drodze głownej,w jego miejscowości to i może dlatego tak drogo,pewnie i do utargowania nie wiem bo nie dzwoniłem powiem tak ziemia u nas oscaluje w cenie od 18 do25tys za IVa IVb,ale prawda taka że żaden rolnik ktory nie musi to za tą cenę nie sprzeda,a głód jest wielki więc pewnie nie znajdzie się klient za 150tys ale uważam że za 120 chetni by się znaleźli,a kombinatorzy co maja kasę kupią to co przy drodze podzielą na działki a resztę odsprzedadzą innemu rolnikowi ;] dodam że byłem ostatnio u lekarza i mi mówił o swoich kolegach jak to nakupowali ziemi na kredyty i myśleli że podzielą na działki,a jak kupili to plan zagospodarowania im na to nie pozwolił jak i burmistrz i sa w czarnej d u....e :) taka informacja dla tych cwaniaków co są tu na forum,nie są rolnikami i patrzą na czym to interes idzie zrobić :)

#326 Share jopi1991

jopi1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 13:55

Ceny ziemi 2013 ojciec chce kupic 2.6 ha , 1,2,3 klasy ziemie za 55 tys/ha . ziemia 1.5 km od domu. mamy 30 ha zero dlugow. ziemia bedzie na preferencyjny 3 procent. kujwasko pomorskie . warto ??

#327 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 15:22

Ceny ziemi 2013 za tą klasę to warto. Prędzej ci się zwróci ten zakup niż 5 klasa po 30tys/ha

#328 Share jopi1991

jopi1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 16:07

Ceny ziemi 2013 ok a jak to jest z tymi preferenycjymi ?? 3 procent to jest juz rzeczywsite oprocentowanie ??

#329 Share newhollandt6

newhollandt6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 16:35

Ceny ziemi 2013 panowie
mam do kupienia w bardzo dobrej cenie (1,80 ha po 10 tyś za ha klasa IV) , ale jest jeden problem ten gość co chce sprzedać jest tylko użytkownikiem wzią to pole po takiej babce co nie miała rodziny nie żyje już 25lat , słyszałem że taki coś można by przez sąd jakoś przepisać ale nie wiem czy 25 lat wystarczy , czy może miał ktoś już doczynienie z takim polem .

#330 Share Mathieu92

Mathieu92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 395 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja,komunikacja miejska,komputery ;)

Napisany 02 marzec 2013 - 17:35

Ceny ziemi 2013 Wg mnie najpierw musi się udać do sądu ten gość i nabyć prawa do tej działki - myślę że poprzez jej zasiedzenie przez tyle lat nie będzie z tym problemu. Choć najpierw to pewnie odbędzie się jakaś sprawa spadkowa i szukanie potencjalnych spadkobierców....

Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#331 Share krzysztofk9

krzysztofk9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:hodowla i szkolenie psów pasterskich
    http://piesfarmerski.pl/

Napisany 02 marzec 2013 - 19:17

Ceny ziemi 2013 10 tys to na sprawę braknie- miałem podobnie i po wizycie u prawnika odpuściliśmy- podpisaliśmy 20-letnią dzierżawę

Edytowany przez krzysztofk9, 02 marzec 2013 - 19:18.

#332 Share Cinek8541

Cinek8541

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 19:18

Ceny ziemi 2013

czy może miał ktoś już doczynienie z takim polem .

Jeżeli ma się obyć bez zatargów z ewentualnymi spadkobiercami to najlepiej poczekać aż minie 30 lat.Wtedy ten uprawiający tą działkę człowiek będzie mógł to przejąć przez tzw. zasiedzenie.No chyba,że dziś się coś pozmieniało.Najlepiej to zapytać się chociażby notariusza czy jakiegoś radcy prawnego.
Marcin

#333 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 19:47

Ceny ziemi 2013

dzisiaj czytałem ogłoszenie w mojej regionalnej "jarocinskiej" rolnik za 3 ha w jednym kawałku łąki krzyczy 150tys zł dodam że łaka jest przy drodze głownej,w jego miejscowości to i może dlatego tak drogo, :)

U nas w miejscowosci byly policjant na emeryturze chcial i nadal chce kupic ugory od moich rodzicow, ale ja rodzicom powiedzialam zeby niesprzedawali tych ugorow (teraz sa przepisane na mnie).

Moj maz przeliczyl i wykalkulowal ze na tych ugorach moze byc 5dzialek budowlanych i kazal mi isc do gminy.

Po wizycie w gminie u znajomej kolezanki dowiedzialam sie ze w przyszlosci kolo tych ugorow ma byc droga asfaltowa i dzialki rolne maja byc przeksztalcone w budowlane.

Wiec te 3ha za 150tys zl to nie tak drogo. Jezeli da sie zrobic ze 4ladne dzialki budowlane to mozna krzyczec 300tys zl.

Tylko trzeba sie dowiedziec jaki jest plan zagospodarowania przestrzennego, a tego nie kazdy chce udzielic. Chyba ze masz w gminie znajomosci.

Dlatego czasami pola leza ugorem a i tak nikt niechce tego sprzedac.
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#334 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 20:46

Ceny ziemi 2013 jeżeli nie zależy ci na drobnych to poczekaj - a cwaniaków nie brakuje.ja bym poczekał przekształcił, podzielił i sprzedał jeżeli ta ziemia nie przynosi zysków :)

#335 Share swinkitrzy

swinkitrzy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 20:56

Ceny ziemi 2013 Za te ceny co dajecie za tą ziemie to trzeba być trochę dziwny.Kiedy wam to się zwróci ha ha

#336 Share 7891Firefox

7891Firefox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 21:04

Ceny ziemi 2013 Dla tych co zastanawiajją się nad zakupem ziemi:

ja jestem tego zdania że jeżeli jest możność, to nie zastanawiać się - trzeba kupować ile się da, w miarę swoich możliwości finansowych oczywiście, a to dlatego,że:

-ziemia nigdy nie straci na wartości
-ceny ziemi idą w górę
-ziemię zawsze można sprzedać jak cos nie tak
-popyt na ziemię nie zmaleje, wręcz rośnie,
-ziemia, jak już spłacona, nikt jej nie zabierze, i jest jak cenna moneta w skarbonce - dopóki jest, zawsze można po nią sięgnąć.

Takie podejście do ziemi miał mój śp. dziadek, kochał swoje pola i konie, którymi uprawiał ziemię.

#337 Share swinkitrzy

swinkitrzy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 21:25

Ceny ziemi 2013 tylko tą ziemie po tych cenach zawyżonych trzeba spłacić

Trzeba było kupować ziemie 20-10 lat temu ale wtedy to każdy się śmiał

#338 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3823 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 21:48

Ceny ziemi 2013 Idealny biznes 50tys za V klasę - zwrot za 100 lat.
Ziemia nigdy nie straci na wartości? Historia pokazuje że w stronę ziemi nikt spojrzeć nie chciał - takie okresy były więc miarkuj...
Popyt na ziemię generowany jest przez dopłaty + wyższe ceny produktów rolnych w ostatnim czasie. Co będzie gdy pójdzie 4 lata urodzaju? Ceny ziemi idą w górę w zależności od rejonu. U mnie wręcz odwrotnie. W 2008 padł rekord - 27 tys i na tym koniec - teraz po 20 oddają.
Ziemia jak już spłacona - proces spłacania 100lat... prawnuki się ucieszą.

Edytowany przez pawelol111, 02 marzec 2013 - 23:08.

#339 Share 7891Firefox

7891Firefox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 22:29

Ceny ziemi 2013 hehehhe kto o zdrowym umysle da 50tys za V klasę uzytku rolnego? dobre, ziemia nie straci na wartości nigdy, ciekawe po ile bedzie ziemia jak otworzą za kilka lat rynek dla zachodu, kogo stać będzie wtedy ziemię kupić. Po za tym nikt nie bierze kredytu na 100 lat :wacko: Zeby spłacać sto lat to nie wiem jakie raty musiałyby być... żaden bank nie dałby na tyle lat kredytu... Jak nie chcesz nie kupujesz, sprawa jasna. Stać mnie? to kupuję, spłacam i uprawiam. Mogę później zawsze sprzedać. Wszystko z głową.

Ps. "koleżanko" napisałam umyślnie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#340 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3823 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 23:07

Ceny ziemi 2013 Tak jest, przyjedzie Niemiec i będzie wydzierał rolnikom działki po 1-2 h oddalone od siebie o 2 km.
1. na forum zdarzały się ceny po 50 tys za słabą klasę - wg Ciebie ziemia nigdy nie straci na wartości a wręcz odwrotnie - ceny rosną czyli można dać każde pieniądze - dla mnie bzdura totalna.
2. nie chodzi o to żeby brać kredyt na 100lat, chodzi o to kiedy te 50 tys ziemia wypracuje, wiadomo jak rodzi się na 5 klasie...
3. doprecyzuj jaka to dobra ziemia i ile jest warta oraz ile może być warta po 2016r.

Mówisz że można potem wszystko sprzedać i zwinąć przynajmniej tyle ile się zapłaciło. No i tu znów są różne odstępstwa. Nikt nie gwarantuje wysokich cen ziemi, nie wiadomo co wprowadzą do polityki rolnej po 2020 r. Już jest nieciekawie - modulacja, odłogowanie, użytki zielone itp. Niemiec mi nie straszny - w promieniu 10km największa działka liczy 10ha, największy rolnik ma 50ha. Nieatrakcyjny teren...