Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny ziemi 2013

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
1621 odpowiedzi na ten temat

#301 Share Witold

Witold

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 07 luty 2013 - 18:10

Ceny ziemi 2013

Tam musi być jakiś haczyk z tą ceną. Pewnie góry takie że sztywna krowa by się przewróciła to już by nie wstała :unsure:

15 tysi to normalna cena za ziemię na lubelszczyźnie w oddali od miasta (na zad*piu)- no taka 3 -4 klasa--tyle że wiadomo do sklepu to tam masz zaraz ponad 5km itp
także nie jest tak że wszędzie ziemia jest po 50 albo 100 k

ostatnio sam maiłem kupić po 8,5 tysia (4-5 klasa )za ha chyba z 15 ha w 2 kawałkach tyle że trochę daleko ode mnie - ale się zobaczy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny ziemi 2013 Dzisiaj, 17:17
  •  

#302 Share AgnieszkaGrzegorzBergo

AgnieszkaGrzegorzBergo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 07 luty 2013 - 18:23

Ceny ziemi 2013 Może jakieś okazje w wielkopolsce?

#303 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 07 luty 2013 - 18:30

Ceny ziemi 2013 Szukaj bardziej na wschód, najlepiej w rejonie gdzie nie hodują krów mlecznych i nie ma obszarników.

#304 Share AgnieszkaGrzegorzBergo

AgnieszkaGrzegorzBergo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 07 luty 2013 - 19:00

Ceny ziemi 2013 Czasami jedże w okolice Białegostoku, ciekawe tereny, dobre ceny...
Tylko jedno ale, zimniej niż w wlkp, koszty ogrzewania większe, za blisko na wschód.
Już tak mi przyszło że skończyłem budowe domu mając 29 Lat, biznes się załamał i myślę co tu dalej robić.
Na szczęście nie mam żadnych kredytów, ale domu na działce 0,4h (wieś pod Poznaniem)też nikt nie chce kupić, więc mam problem. Mimo pochodzenia blokowego obydwoje z Żoną chcemy przeprowadzki ze wsi, na wieś z gospodarstwem.
Tak mieszkając na wsi od roku, zaczełem się zastanawiać po co komu dom na wsi jak nie ma ziemi i nie jest rolnikiem...

Szukaj bardziej na wschód, najlepiej w rejonie gdzie nie hodują krów mlecznych i nie ma obszarników.

Edytowany przez AgnieszkaGrzegorzBergo, 07 luty 2013 - 19:04.

#305 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 07 luty 2013 - 19:12

Ceny ziemi 2013 Dom sprzedasz tyle że teraz czas marny - kryzys, ludzie kasy nie mają. Wiele osób buduje dom na wsi i nie prowadzi gospodarstwa - działki tańsze.
Koszty ogrzewania na wschodzie większe i okres wegetacji krótszy ale są rejony że za 1ha na pomorzu kupisz 8ha. Trudno Ci będzie znaleźć okazję na zachodzie...
Zanim będziesz ziemię kupował zdobądź wiedzę co i jak uprawiać oraz ile z tego zostaje. Już kilka historii słyszałem jak to małżeństwo z miasta zakupiło gospodarstwo: jedna hodowla - namoczyli, druga - namoczyli, zboże się nie udało i po ptakach.

#306 Share AgnieszkaGrzegorzBergo

AgnieszkaGrzegorzBergo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 07 luty 2013 - 19:22

Ceny ziemi 2013 Pewnie masz racje, bo doświadczenie większe.
Tyle że w mojej branży (agregaty prądotwórcze) jest totalny zastój więc nauczka dla mnie aby nie traktować ich jako jedynego źródła dochodu.
Bo odbiciu się trendu budowlanego, liczę na większe zyski.
A gospodarstwo chce traktować jako dodatkowe źródło dochodu...( może pewniejsze niż zwykły handel ) jeść ludzie muszą, ja też, więc wydaje mi się że gospodarowanie będzie miało zawsze jakiś sens, większy lub mniejszy (1ha/80tyś).
Agregaty zahartowały mnie jako mechanika, choć nie jestem nim z wykształcenia, a gospodarstwo może nauczy mnie odpowiedniego traktowania ziemi.

Dom sprzedasz tyle że teraz czas marny - kryzys, ludzie kasy nie mają. Wiele osób buduje dom na wsi i nie prowadzi gospodarstwa - działki tańsze.
Koszty ogrzewania na wschodzie większe i okres wegetacji krótszy ale są rejony że za 1ha na pomorzu kupisz 8ha. Trudno Ci będzie znaleźć okazję na zachodzie...
Zanim będziesz ziemię kupował zdobądź wiedzę co i jak uprawiać oraz ile z tego zostaje. Już kilka historii słyszałem jak to małżeństwo z miasta zakupiło gospodarstwo: jedna hodowla - namoczyli, druga - namoczyli, zboże się nie udało i po ptakach.

Edytowany przez AgnieszkaGrzegorzBergo, 07 luty 2013 - 19:36.

#307 Share Polus0

Polus0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 07 luty 2013 - 20:00

Ceny ziemi 2013

Polus0 - ja gdyby nie kasa starych to też bym miał gó.. a i rodowity warszawiak ze mnie. Ale mam nadzieję że wszystko będzie dobrze. Rodzice to po nocach przez pierwsze miesiące nie spali z obawy o cały ten bardach rolniczy.

My troszke ambitniejsi jesteśmy;) Rodzice daleko (no, tak daleko aby na obiadek można było wpaść :P ). Młodzi powinni sami stawać na nogi. Poza tym, ile możesz ciągnąć z tych rodziców? Niech już sami pożyją.

AgnieszkaGrzegorzBergo - a z tymi agregatami, to nie myślałeś aby pojeżdzić w rejony gdzie np. po wichurach nie ma prądu przez kilka dni? Powinni się znleźć tacy co będą chcieli taki sprzęt:D

#308 Share AgnieszkaGrzegorzBergo

AgnieszkaGrzegorzBergo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 07 luty 2013 - 20:08

Ceny ziemi 2013 Jeszcze dwa, trzy lata temu, to działało( po wichurach myślałem że warto się sklonować) popularny portal aukcyjny też pomagał, ale się skończyło.

My troszke ambitniejsi jesteśmy;) Rodzice daleko (no, tak daleko aby na obiadek można było wpaść :P ). Młodzi powinni sami stawać na nogi. Poza tym, ile możesz ciągnąć z tych rodziców? Niech już sami pożyją.

AgnieszkaGrzegorzBergo - a z tymi agregatami, to nie myślałeś aby pojeżdzić w rejony gdzie np. po wichurach nie ma prądu przez kilka dni? Powinni się znleźć tacy co będą chcieli taki sprzęt:D

#309 Share Radan

Radan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów
  • Zainteresowania:no napewno nie rolnictwo :P

Napisany 07 luty 2013 - 20:10

Ceny ziemi 2013 Mam do nich około 300km więc mają spokój :) A teraz już nie ciągnę z nich kaski.

#310 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 966 postów

Napisany 18 luty 2013 - 22:58

Ceny ziemi 2013

Może jakieś okazje w wielkopolsce?

kolego na podkarpaciu są regiony gdzie niema krów itp jak coś to pisz na pw moze coś w oklicy by znalaz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#311 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 22 luty 2013 - 17:11

Ceny ziemi 2013 Witam. Proszę o informaje po ile chodzi hektar pola w województwie podkarpackim w powiecie jarosławskim, konkretnie w gminie Radymno. Za informacje z góry dziękuję.

#312 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 966 postów

Napisany 22 luty 2013 - 18:40

Ceny ziemi 2013 magnum123 a co ty tam chcesz kupować z twojej lokalizacji wynika że ty zdrugiej strony jesteś a nie z podkarpackiego a cena zalezy od klasy ziemi

#313 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 22 luty 2013 - 19:49

Ceny ziemi 2013 Nie nie chcę kupować ale potrzebuje uzyskać taką informację. maniek20 jak jesteś z tamtych okolic to napisz jaka jest cena min i max i taka przeciętna(realna) a jeśli nie to może ktoś tam mieszka niedaleko i wie mniej więcej.

Edytowany przez magnum123, 22 luty 2013 - 19:50.

#314 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 22 luty 2013 - 22:08

Ceny ziemi 2013 Może ma ktoś informację o sprzedaży małego gospodarstwa rolnego (powiaty Nowy Sącz, Krosno, Sanok) tak do 10 ha najlepiej poza wsią ale z dostatecznym dojazdem i w jednym kawałku, budynki mogą być do rozbiórki. Szukam na różnych ogłoszeniach i agencjach nieruchomości ale trudno coś sensownego trafić.

#315 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 966 postów

Napisany 22 luty 2013 - 22:21

Ceny ziemi 2013 west a powiedz mi czy wy sie tam na wielkopolsce uwzieli na podkarpacie może ja oczymś niewiem

#316 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 22 luty 2013 - 22:27

Ceny ziemi 2013 poprostu ładne tereny chciałbym kupić jako lokatę na emeryturę może się tam kiedyś pobuduje ale na ogłoszeniach internetowych trudno coś wyhaczyć.

#317 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 966 postów

Napisany 22 luty 2013 - 22:36

Ceny ziemi 2013 nwest dobijasz mnie ładne tereny chyba na rekracje a nie na uprawy bez obrazy dal tych użytkownikow którzy tam uprawiją ziemie a;e tamto nie moje regiony jak coś bardziej granicy z ukrainą to szybciej idzie znaleśc

#318 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 22 luty 2013 - 22:49

Ceny ziemi 2013 Mi nie chodzi o prowadzenie tam gospodarstwa tradycyjnego, raczej o miejsce na emeryturze, wybudować domek trochę łąk dla kurek i konika i luzik. Ale musi to być miejsce dobrze skomunikowane ze światem lecz spokojna okolica najlepiej na skraju wsi w odaleniu od sąsiadów. Na razie odałbym w dzierżawę komuś na przynajmniej 20 lat.

#319 Share 7891Firefox

7891Firefox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła i koni, weterynaria, rolnictwo.

Napisany 23 luty 2013 - 16:44

Ceny ziemi 2013 jeśli chodzi o cene ziemi to dla ciekawości mogę podać że teraz w marcu zakupuję kilka ha, cena 15tys/ha IV klasa torfowe łąki i pole orne. woj. Lubelskie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#320 Share Mathieu92

Mathieu92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 395 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja,komunikacja miejska,komputery ;)

Napisany 23 luty 2013 - 18:26

Ceny ziemi 2013 A można wiedzieć jaki powiat/gmina ?

Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)