Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny ziemi 2013

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
1621 odpowiedzi na ten temat

#261 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3825 postów

Napisany 04 luty 2013 - 22:39

Ceny ziemi 2013 Na tą chwilę trzeba czekać. Będzie nowa pula to się dowiesz. Jakoś musisz wytrzymać sezon na starym sprzęcie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny ziemi 2013 Dzisiaj, 16:36
  •  

#262 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 04 luty 2013 - 22:45

Ceny ziemi 2013 To po co piszesz takie bzdury?

#263 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3825 postów

Napisany 04 luty 2013 - 23:06

Ceny ziemi 2013 Była możliwość skorzystania? Była. Ceny maszyn są na całym świecie podobne - nasz lament tu nic nie da. Nawet jakby w Polsce sprzedawano tylko i wyłącznie rodzimej produkcji sprzęt to i tak nie byłby on wiele tańszy od zachodnich odpowiedników (uwzględniając że będą podobnej jakości).
Co my biedni ludzie możemy? Jedynie wykonywać najlepiej jak potrafimy swoją pracę i wykorzystywać dane nam szanse. Dlatego lepiej że kilkadziesiąt czy kilkaset tys rolników zmieniło sprzęt, poprawiło swój byt niż dalej mieliby tłuc się starymi złomami. Lepiej że budowano, remontowano za 15-50% ceny. Dlatego jestem za UE ale nigdy nie będę za rządem który dyma obywateli.
Jak wyglądałyby Polska gdyby zabrać jej wszystkie dotychczasowe fundusze i pozostawić na łasce rządu?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#264 Share arosaw100

arosaw100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 05 luty 2013 - 18:10

Ceny ziemi 2013 Tygodnik poradnik rolniczy nr 6 jest artykół KE nie podobają się dopłaty do zakupu ziemi .Jeśli Trybuna wyda niekorzystne postanowienie w sprawie to nawet bedziemy. musieli zwraca dopaty do kretytow.I najgorsze to beda odawac rolnicy ktorz otrzymali taka pomoc.Moze to dotyczyc 20 tys.rolnikow.

#265 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2726 postów

Napisany 05 luty 2013 - 19:03

Ceny ziemi 2013 Straszyli przy cross compliance że przy dużych naruszeniach będą zabierać dopłaty nawet "wstecz" i okazało się to niezgodne z prawem. Prawo nie działa wstecz więc jak mogą karać za coś co było legalne miesiąc czy rok temu?

#266 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 05 luty 2013 - 20:14

Ceny ziemi 2013

Tygodnik poradnik rolniczy nr 6 jest artykół KE nie podobają się dopłaty do zakupu ziemi .Jeśli Trybuna wyda niekorzystne postanowienie w sprawie to nawet bedziemy. musieli zwraca dopaty do kretytow.I najgorsze to beda odawac rolnicy ktorz otrzymali taka pomoc.Moze to dotyczyc 20 tys.rolnikow.

Jedyne kary jakie możemy za to ponieść to będzie ukaranie Polski jako kraju a nie indywidualnie rolników Nie dajcie się ogłupić

#267 Share Polus0

Polus0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 06 luty 2013 - 10:19

Ceny ziemi 2013 Polska, czyli Pan, Pani, ja, Ty, my wszyscy za to zapłacimy, jakby co oczywiście. Dobrze kolega napisał, prawo nie działa wstecz:D

#268 Share AgnieszkaGrzegorzBergo

AgnieszkaGrzegorzBergo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 07 luty 2013 - 00:26

Ceny ziemi 2013 Witamy wszystkich forumowiczów.
Jako amator śledzę ceny ziemi rolnej i budowlanej, rynek budowlany i koszty życia.
Próbuje sprzedać nowo wybudowany dom (pompa ciepła itd) i kupić za to gospodarstwo rolne, ale kupca na dom nie widać.
I tak jako laik myślę sobie że masa Rolników, popłyneła po dobrych pięciu latach dopłat, nakupili ziemi (zgrozo 80-100tyś zł/ha) nie widząc tego co może być w bliskiej przyszłości, czyli opłacalności ich inwestycji, ewentualnego importu żywności do Polski itd...
Mogę się mylić ale jeśli, coś bardzo dużo kosztuje (100tyś/ha) to bez dopłat stanie się coraz mniej opłacalne ( a zapłaciło się grube pieniądze za hektary) to ekonomia sama spowoduje spadek cen ziemi rolnej, i być może duży procent gospodarstw popadnie w tarapaty.
Obawiam się że ktoś sobie dobrze obmyślił ten mechanizm, rybki połkneły haczyk, a za jakiś czas ten ktoś zabierze więcej nić dał....

Pozdrawiam Forumowiczów!
Grzegorz

#269 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3825 postów

Napisany 07 luty 2013 - 00:33

Ceny ziemi 2013 Musisz mieć świadomość Grzegorzu że takich rolników którzy płacili po 80 - 100 tys za ha można na liczydle policzyć... Jest ich garść. Jeśli spadnie opłacalność produkcji to być może i cena spadnie jednak co z tego że ziemia będzie tańsza jeśli po 1. nikogo nie będzie na nią stać a po 2. nie będzie przynosiła zysków - na co komu taka inwestycja?

#270 Share AgnieszkaGrzegorzBergo

AgnieszkaGrzegorzBergo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 07 luty 2013 - 01:00

Ceny ziemi 2013 Dzięki za podjęcie tematu,
więc jak rozumiem potwierdasz po części moje obawy co do nieracjonalnych cen ziemi, która przez kwartał potrafiła zdrożeć nawet o 10%...
Obawiam się jedynie że "opieka" państwa nad Rolnikiem dobiega końca, zostaną najwięksi (niekoniecznie Polacy będą właścicielami tych ogromnych gospodarstw) a tych którzy kupili przewartościowaną ziemię, zwyczajnie zlicytują.
A myślę że sens tego taki (mogę się mylić), małych i średnich Rolników wysłać na zasiłek albo do rodziny, a gospodarstwa które posiadali od dziesięcioleci zlicytoywać ( to już nie będą te wielkie licytacje jak w anr) za mniejszą kwotę niż były warte, przed zachłannym dokupywaniem ziemi, i w ten sposób zostawią (byłych już Rolników) bez gospodarstw i z długami na pokolenia.
Taka moja smutna wizja (nie mam jeszcze gospodarstwa, musi się znaleźć kupiec na dom:)

Edytowany przez AgnieszkaGrzegorzBergo, 07 luty 2013 - 02:26.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#271 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 07 luty 2013 - 07:58

Ceny ziemi 2013 Hmm moze i tak bedzie jest to dosyc fatalistyczny scenariusz lecz tak juz sie stalo z rynkiem deweloperskim wiec i rolnictwo tez moze popasc w spora zapasc, lecz jesli utrzymaja sie obecne ceny plodow rolnych pozwola one wiekszosci zadluzonych ponad stan gospodarst choc przewegetowac bo trzeba sobie zdac sprawe iz inwestycja w ziemie pociagnela tez bardzo duze inwestycje w park maszynowy i magazyny wiec sprawa nie jest prosta
Co do spadku cen ziemi wystarczy obnizenie doplat bezposrednich iwiekszosc osob ktore rolnictwem zajmowaly sie tylko po to zeby na polu nie rosly brzozy zakonczy swa dzialalnosc lub ograniczy ja do niezbednego minimum

#272 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 07 luty 2013 - 09:32

Ceny ziemi 2013

Witamy wszystkich forumowiczów.
Jako amator śledzę ceny ziemi rolnej i budowlanej, rynek budowlany i koszty życia.
Próbuje sprzedać nowo wybudowany dom (pompa ciepła itd) i kupić za to gospodarstwo rolne, ale kupca na dom nie widać.
I tak jako laik myślę sobie że masa Rolników, popłyneła po dobrych pięciu latach dopłat, nakupili ziemi (zgrozo 80-100tyś zł/ha) nie widząc tego co może być w bliskiej przyszłości, czyli opłacalności ich inwestycji, ewentualnego importu żywności do Polski itd...
Mogę się mylić ale jeśli, coś bardzo dużo kosztuje (100tyś/ha) to bez dopłat stanie się coraz mniej opłacalne ( a zapłaciło się grube pieniądze za hektary) to ekonomia sama spowoduje spadek cen ziemi rolnej, i być może duży procent gospodarstw popadnie w tarapaty.
Obawiam się że ktoś sobie dobrze obmyślił ten mechanizm, rybki połkneły haczyk, a za jakiś czas ten ktoś zabierze więcej nić dał....

Pozdrawiam Forumowiczów!
Grzegorz

mysle ze nie bedzie az tak zle ze nas wykupia ludzie z zachodu, oni sie do polski az tak nie pchaja, kazdy kto był za granica to wie jakie oni maja wyobrazenie o polakach, np. angole to mysla ze my to jestesmy na poziomie rumunii i tego typu krajów...
poprostu ludzie zachodu boja sie polski, mysla ze to dziki kraj (po czesci maja racje :) ) nie beda sie az tak pchac na nasze ziemie
a co do ziemii, moim zdaniem ziemia rolna musi zaliczyc głebobka korekte w dół bo to co jest teraz to jest zwykłe pompowanie bańki(tak jak było w 2006-2008 na mieszkaniach,działkach i domach) poprzez dopłaty, poprzez ANR które chce sie pozbyc ziemii i nakreca ceny itd

#273 Share kuzaj63

kuzaj63

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 346 postów

Napisany 07 luty 2013 - 10:05

Ceny ziemi 2013 Tylko że mieszkań idzie dobudować a ziemi uprawnej nie rozmnożysz .

#274 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 07 luty 2013 - 10:27

Ceny ziemi 2013 no tutaj sie musze zgodzic :) ale mimo to i tak sie duzo ziemii obecnie marnuje lezac odłogiem jako rolnosrodowiskowe, ostatnio widziałem ogłoszenie : sprzedam 106ha,chyba w jednym kawałku, klasa II-IV, dopłaty do 1ha ok 2 tys czyli rolnosrodowiskowe jak nic, po zdjeciach było widac ze tam sie nic nie dzieje, dzicz

#275 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 07 luty 2013 - 10:36

Ceny ziemi 2013 Za 100 tyś lepiej kupić mieszkanie i wynająć, pewnie lepszy zysk wyjdzie niż a 1 ha.

#276 Share lemysz1

lemysz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów
  • Zainteresowania:Zapraszam do galerii

Napisany 07 luty 2013 - 11:12

Ceny ziemi 2013

no tutaj sie musze zgodzic :) ale mimo to i tak sie duzo ziemii obecnie marnuje lezac odłogiem jako rolnosrodowiskowe, ostatnio widziałem ogłoszenie : sprzedam 106ha,chyba w jednym kawałku, klasa II-IV, dopłaty do 1ha ok 2 tys czyli rolnosrodowiskowe jak nic, po zdjeciach było widac ze tam sie nic nie dzieje, dzicz

Ale pewnie cena jest zaporowa za tą ziemie.
Ostatnio jak dzwoniłem się pytać o ziemie to mi gościu zaśpiewał 20zł/m2 to się go pytam czy tam aby jest kopalnia złota żeby mi się ziemia do końca życia zwróciła.

200000zł/ha ziemia 5 i 6 klasa trochę podmokłe (do melioracji) :o :o :o

#277 Share AgnieszkaGrzegorzBergo

AgnieszkaGrzegorzBergo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 07 luty 2013 - 11:41

Ceny ziemi 2013 Ja sam dość mocno uwierzyłem w handel maszynami budowlanymi (agregaty), masa gospodarstw rolnych kupowała je na "pniu", aż do czasu...
Dzisiaj ludzie i gospodarstwa zaczynają wybierać priorytety, są ważniejsze wydatki niż wygoda, a tak do tej pory nie było...

#278 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 07 luty 2013 - 12:42

Ceny ziemi 2013

Ale pewnie cena jest zaporowa za tą ziemie.
Ostatnio jak dzwoniłem się pytać o ziemie to mi gościu zaśpiewał 20zł/m2 to się go pytam czy tam aby jest kopalnia złota żeby mi się ziemia do końca życia zwróciła.

200000zł/ha ziemia 5 i 6 klasa trochę podmokłe (do melioracji) :o :o :o

cena była cos około 35tys/ha

#279 Share Radan

Radan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów
  • Zainteresowania:no napewno nie rolnictwo :P

Napisany 07 luty 2013 - 12:50

Ceny ziemi 2013 Ludzie ceny zaporowe daja i myślą że frajera znajdą. Liczą na szybką kasę i ziemii już nie ruszają. Jak by agencja nieużytki oddała do obróbki to było by super. Obok nas z 20 ha leży ale co to za ziemia teraz. Zytnio-jałowcowa. Zając na 20ha z głodu umiera :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3825 postów

Napisany 07 luty 2013 - 13:55

Ceny ziemi 2013 Jest jeszcze jedna niewiadoma... nowe programy ze środków z nowej puli - nie chodzi mi o programy typu PROW. Różne debilizmy mogą wymyślić... kwestia taka czy zwiększy się przez to zysk z ha czy może utrudnią one użytkowanie ziemi na tyle że przestanie być atrakcyjna dla wielu...