Zaloguj się, aby obserwować  
newhollandt6

Ceny ziemi 2013

Polecane posty

tomek73    576

pawelol111 Z buraka jak 3 tyś naprawdę zostanie na czysto to raczej sukces. Mi z 5 ha cukrownia wystawiła fakturę 40 tyś, a do wypłaty 19, a 21 potrącenia. A gdzie środki, nawozy, kopanie, pielegnacja. Teraz czekam na wyrównania, i ponad limit, który przekroczyłem o niemal 100 %. Burak wyszedł mi 80 t/ha.

Poważnie zastanawiam się o skasowaniu uprawy.

Pszenica wychodzi na podobnym zysku.Więc teraz można policzyć ile ziemia da zysku.

 

Ale tu nie o zysk chodzi tylko o lokowanie kapitału.

U nas teraz od 30 się kupi i to raczej sukces, ja teraz dałem 40, i tylko 1 ha. I na nic więcej nie zanosi się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotwczapce    30

Mi z 5 ha cukrownia wystawiła fakturę 40 tyś, a do wypłaty 19, a 21 potrącenia. A gdzie środki, nawozy, kopanie, pielegnacja.

To za co tak duże potrącenia?


.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

@pawelol111

ja wiem ze twoj mf255 da sobie rade we wszystkim lepiej niz jd 8360r :)

 

a tak wogóle to kupujcie kupujcie sobie ziemie po 40-50 tys/ha i czekajcie 100 lat na zwrot, wielu pewnie powie ze tu nie chodzi o zysk tylko o lokate kapitału, ze na tym sie nie da stracic ok :) w latach 2006-2008 słyszałem te same brednie od lemingów którzy wtedy rzucali sie all in na nieruchomosci typu mieszkania, budowali domy, oczywiscie wszystko na kreche, wmawiali jak opetani ze na nieruchomosciach to sie nie da stracic :) i co jest dzisiaj ?

nieruchomosci w miastach i pod miastami tanieja i TANIEC BEDA bo nas polaków jest coraz mniej, społeczenstwo sie starzeje, młodzi uciekaja w swiat z tego burdelu (moja siostra tez zreszta jest w UK i nie ma zamiaru tu nigdy wrócic), ci co zostali pracy brak albo za psie pieniadze, coraz wiecej ludzi nie daje rady spłacac kredytów a to tez odbije sie na cenach nieruchomosci, jak komornicy zaczna masowo licytowac mieszkania i domy, generalnie czar własnego M prysł

 

teraz spekuła przeniosła sie na ziemie rolna a lemingi co ? a no płaca po 50 tys za ha :) tak samo jak płacili po 10 tys za m2 mieszkania w wawie w 2007r

 

uwazajcie uwazajcie bo grube ryby lubia łykac płotki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Co do mojego MF - radzi sobie, dokupiłem ziemi i teraz pomyślę o większym. Nie od razu Kraków zbudowano a te uszczypliwości możesz sobie darować. Śmiech mnie ogarnia jak słyszę że sprzęt rolniczy jest drogi... Wystarczy wniosek złożyć.

 

Jeśli chodzi o nieruchomości to znowu nie jesteś obiektywny. Mieliśmy duży wzrost gospodarczy, ludzie zaczęli przyzwoicie zarabiać a głód mieszkań był ogromny więc brano kredyty. Teraz po 1. ludzi zaczęto zwalniać z roboty, po 2. banki ostrożnie udzielają kredytów, po 3. jak nie masz roboty to nie masz zdolności kredytowej, po 4. nie ma chętnych na mieszkania to cenę się obniża bo deweloper woli taniej sprzedać niż ponosić koszty utrzymania mieszkania.

W przypadku gruntów ornych jest zupełnie inna sytuacja. Cenę podbijają najwięksi, mieszkanie potrzebne jest jedno, gruntów możesz mieć nieograniczoną ilość - nie ma limitu więc najwięksi połykają mniejszych. Bańka nie pęknie bo jeśli dużemu przestanie się opłacić dokupować to pewne jest że mały też tego nie ruszy. Prędzej chudy zdechnie niż gruby schudnie. Żale wylewaj na innym forum albo nowy temat sobie załóż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162
Napisano (edytowany)

nie wylewam zalów po prostu jeszcze sie zdziwisz, wystarczy jakis porzadny podatek od ziemii rolnej i juz cena ziemii leci na pysk, ale ty za mało wiesz :)

 

na tym swiecie nie ma czegos takiego jak 100% pewniak

sa rzeczy w miare pewne i nie pewne

analizujac historie ludzkosci na przestrzeni kilku tysiecy lat najpewniejsze było czyste złoto

ziemie panstwo zawsze moze ci odebrac, wywłaszczyc, bo twoje to tak naprawde jest kilka cm a dalej w głab juz nie jest twoje :), moze cie zniszczyc podatkami itd itd

 

 

mówisz mielismy duzy wzrost gospodarczy...

TV widze sie znowu naogladałes

powiedz mi jak mozna miec duzy wzrost gospodarczy, nie majac NIC ?

to tak jakby bezdomny mówił ze ma wzrost gospodarczy bo mu ktos 100zł dał :) ale on to przepije i dalej bedzie bezdomny

tak samo my mielismy wzrost bo unia na euro kase dała :) ot cały fenomen wzrostu gospodarczego

zadnej konkretnej fabryki ani marki, wszystko w stanie rozkładu

to co dobrze prosperuje jest w zachodnich rekach a zyski z tego ida za granice w polsce zostaje tylko 1500 brutto w kieszeni u białych murzynów, cały zysk wypływa z tego kraju, wielkie zagraniczne korporacje nie płaca podatków w polsce

zadłuzenie kraju dobija do 1 biliona zł a za chwile nie bedzie juz nawet na odsetki od tego długu, nie bedzie rent i emerytur, a ty opowiadasz o tym ze ziemia rolna bedzie droga i jeszcze drozsza :)

wzrost gospodarczy ale na papierze i w TV :)

Edytowano przez koma666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337
Napisano (edytowany)

Podatek od ziemi rolnej obniży jej cenę - :D :D :D Jeśli będzie wysoki - tak, obniży zyski. Za zysk z 20ha będziesz mógł sobie kupić hektar. Duży za zysk z 200ha kupi 10ha. Cena ziemi nie spadnie dopóki ten "duży" będzie miał chęć na jej zakup. Nie zdziwię się bo połykanie małego przez dużego ma miejsce od zawsze, teraz przyszedł czas na rolnictwo.

 

Daruj sobie ten wykład z historii bo nic nowego nie odkryłeś. Gdybanie nie ma sensu, gdyby ludzie zaczęli myśleć tak jak Ty to by żaden z domu nie wyszedł bo albo go państwo wywłaszczy albo mu podatek dowali albo wojna wybuchnie. Mamy rzeczywistość taką a nie inną i trzeba się dostosować, korzystać tam gdzie można i ograniczać ryzyko. Wykonywać pracę mającą sens bo narobić się za darmo to i głupi potrafi.

 

Wzrost gospodarczy był, zatrudnienie rosło właśnie dzięki funduszom z UE, była kasa na budowę więc sektor budowlany się rozwijał. Temu nie zaprzeczysz. Winę ponosi rząd za to że fabryki mamy w takim a nie innym stanie. Mamy KAPITALIZM. Czytać nie umiesz? Nie napisałem że ziemia będzie droższa. Nie stanieje z 50 tys na 10 tys - o to możesz być spokojny.

 

Jeszcze jedna uwaga co do wzrostu gospodarczego. PKB w PL w 40% generuje sektor usług, 20% przemysł, rolnictwo ok 3,4% i reszta inne gałęzie. Ludzie zaczęli zarabiać więcej, nakręcili popyt na różne dobra/ usługi i stąd wzrost gospodarczy. "Nic" to Ty masz w głowie i pewnie na podwórku.

 

Nie jest kolorowo, silna gospodarka to gospodarka oparta na przemyśle. U nas nie ma na to szans więc trzeba sobie radzić w inny sposób. Od narzekania pieniędzy nie przybędzie a obszarnik ma w d*pie to czy rentę dostanie, jego stać i na drogą ziemię i na godne życie.

Edytowano przez pawelol111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

@pawelol111

 

nic nowego nie odkryłem bo nie chciałem niczego odkrywac, wszystko jest odkryte, a ludzie slepe jak zwykle

 

nasze panstwo jest bankrutem, to tylko kwestia czasu, przy zyciu trzyma nas juz tylko UE

 

zycze wszystkiego dobrego a przede wszystkim taniej ziemii rolnej

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Co do mojego MF - radzi sobie, dokupiłem ziemi i teraz pomyślę o większym. Nie od razu Kraków zbudowano a te uszczypliwości możesz sobie darować. Śmiech mnie ogarnia jak słyszę że sprzęt rolniczy jest drogi... Wystarczy wniosek złożyć.

 

Wystarczy wniosek złożyć.... To teraz mnie oświeć - bo chyba coś przeoczyłem :) . Co do reszty to przedstawiasz sposób myślenia zapalonego nastolatka lub kogoś kto nigdy naprawdę z rolnictwem nie miał do czynienia. Na papierze to każdemu wychodzi, że jak nie za kilka lat to za kilkanaście - zostanie milionerem..... . No cóż, doświadczenie rewiduje te poglądy, czasami brutalnie. Śmiem twierdzić, że rolnictwo to Ty znasz jedynie z tego forum - czyli w krzywym zwierciadle - bo tutaj wszyscy mają nowe ciągniki i plony rzędu 10 t/ha na V klasie :) . No ale to przecież rzeczywistość wirtualna i większość mądrali w realu jest zwykłymi pierdołami.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Nigdzie nie napisałem że rolnicy mają po 10t z ha, zawsze kolorowo, nowe maszyny itp. Wiem jak wygląda gospodarowanie bo posiadam gospodarstwo. Mógłbyś konkretnie przytoczyć gdzie wg Ciebie napisałem jak "zapalony nastolatek"?

 

Co do składania wniosków: jak Cię nie stać to nie kupuj, zrób tak żeby było Cię stać, jak gospodarstwo jest nierentowne to je zlikwiduj - to jest kapitalizm, nie ma litości, nikt nie będzie płakał że Cię komornik sprzedał. Nie można mieć pretensji do tych którzy mogli skorzystać z dofinansowań - ich prawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

O moje gosp nie musisz się martwić. No to jaki wniosek wystarczy tylko złożyć by maszyny były takie tanie ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Na tą chwilę trzeba czekać. Będzie nowa pula to się dowiesz. Jakoś musisz wytrzymać sezon na starym sprzęcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Była możliwość skorzystania? Była. Ceny maszyn są na całym świecie podobne - nasz lament tu nic nie da. Nawet jakby w Polsce sprzedawano tylko i wyłącznie rodzimej produkcji sprzęt to i tak nie byłby on wiele tańszy od zachodnich odpowiedników (uwzględniając że będą podobnej jakości).

Co my biedni ludzie możemy? Jedynie wykonywać najlepiej jak potrafimy swoją pracę i wykorzystywać dane nam szanse. Dlatego lepiej że kilkadziesiąt czy kilkaset tys rolników zmieniło sprzęt, poprawiło swój byt niż dalej mieliby tłuc się starymi złomami. Lepiej że budowano, remontowano za 15-50% ceny. Dlatego jestem za UE ale nigdy nie będę za rządem który dyma obywateli.

Jak wyglądałyby Polska gdyby zabrać jej wszystkie dotychczasowe fundusze i pozostawić na łasce rządu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arosaw100    82

Tygodnik poradnik rolniczy nr 6 jest artykół KE nie podobają się dopłaty do zakupu ziemi .Jeśli Trybuna wyda niekorzystne postanowienie w sprawie to nawet bedziemy. musieli zwraca dopaty do kretytow.I najgorsze to beda odawac rolnicy ktorz otrzymali taka pomoc.Moze to dotyczyc 20 tys.rolnikow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Straszyli przy cross compliance że przy dużych naruszeniach będą zabierać dopłaty nawet "wstecz" i okazało się to niezgodne z prawem. Prawo nie działa wstecz więc jak mogą karać za coś co było legalne miesiąc czy rok temu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Tygodnik poradnik rolniczy nr 6 jest artykół KE nie podobają się dopłaty do zakupu ziemi .Jeśli Trybuna wyda niekorzystne postanowienie w sprawie to nawet bedziemy. musieli zwraca dopaty do kretytow.I najgorsze to beda odawac rolnicy ktorz otrzymali taka pomoc.Moze to dotyczyc 20 tys.rolnikow.

Jedyne kary jakie możemy za to ponieść to będzie ukaranie Polski jako kraju a nie indywidualnie rolników Nie dajcie się ogłupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polus0    16

Polska, czyli Pan, Pani, ja, Ty, my wszyscy za to zapłacimy, jakby co oczywiście. Dobrze kolega napisał, prawo nie działa wstecz:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witamy wszystkich forumowiczów.

Jako amator śledzę ceny ziemi rolnej i budowlanej, rynek budowlany i koszty życia.

Próbuje sprzedać nowo wybudowany dom (pompa ciepła itd) i kupić za to gospodarstwo rolne, ale kupca na dom nie widać.

I tak jako laik myślę sobie że masa Rolników, popłyneła po dobrych pięciu latach dopłat, nakupili ziemi (zgrozo 80-100tyś zł/ha) nie widząc tego co może być w bliskiej przyszłości, czyli opłacalności ich inwestycji, ewentualnego importu żywności do Polski itd...

Mogę się mylić ale jeśli, coś bardzo dużo kosztuje (100tyś/ha) to bez dopłat stanie się coraz mniej opłacalne ( a zapłaciło się grube pieniądze za hektary) to ekonomia sama spowoduje spadek cen ziemi rolnej, i być może duży procent gospodarstw popadnie w tarapaty.

Obawiam się że ktoś sobie dobrze obmyślił ten mechanizm, rybki połkneły haczyk, a za jakiś czas ten ktoś zabierze więcej nić dał....

 

Pozdrawiam Forumowiczów!

Grzegorz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Musisz mieć świadomość Grzegorzu że takich rolników którzy płacili po 80 - 100 tys za ha można na liczydle policzyć... Jest ich garść. Jeśli spadnie opłacalność produkcji to być może i cena spadnie jednak co z tego że ziemia będzie tańsza jeśli po 1. nikogo nie będzie na nią stać a po 2. nie będzie przynosiła zysków - na co komu taka inwestycja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Dzięki za podjęcie tematu,

więc jak rozumiem potwierdasz po części moje obawy co do nieracjonalnych cen ziemi, która przez kwartał potrafiła zdrożeć nawet o 10%...

Obawiam się jedynie że "opieka" państwa nad Rolnikiem dobiega końca, zostaną najwięksi (niekoniecznie Polacy będą właścicielami tych ogromnych gospodarstw) a tych którzy kupili przewartościowaną ziemię, zwyczajnie zlicytują.

A myślę że sens tego taki (mogę się mylić), małych i średnich Rolników wysłać na zasiłek albo do rodziny, a gospodarstwa które posiadali od dziesięcioleci zlicytoywać ( to już nie będą te wielkie licytacje jak w anr) za mniejszą kwotę niż były warte, przed zachłannym dokupywaniem ziemi, i w ten sposób zostawią (byłych już Rolników) bez gospodarstw i z długami na pokolenia.

Taka moja smutna wizja (nie mam jeszcze gospodarstwa, musi się znaleźć kupiec na dom:)

Edytowano przez AgnieszkaGrzegorzBergo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Hmm moze i tak bedzie jest to dosyc fatalistyczny scenariusz lecz tak juz sie stalo z rynkiem deweloperskim wiec i rolnictwo tez moze popasc w spora zapasc, lecz jesli utrzymaja sie obecne ceny plodow rolnych pozwola one wiekszosci zadluzonych ponad stan gospodarst choc przewegetowac bo trzeba sobie zdac sprawe iz inwestycja w ziemie pociagnela tez bardzo duze inwestycje w park maszynowy i magazyny wiec sprawa nie jest prosta

Co do spadku cen ziemi wystarczy obnizenie doplat bezposrednich iwiekszosc osob ktore rolnictwem zajmowaly sie tylko po to zeby na polu nie rosly brzozy zakonczy swa dzialalnosc lub ograniczy ja do niezbednego minimum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

Witamy wszystkich forumowiczów.

Jako amator śledzę ceny ziemi rolnej i budowlanej, rynek budowlany i koszty życia.

Próbuje sprzedać nowo wybudowany dom (pompa ciepła itd) i kupić za to gospodarstwo rolne, ale kupca na dom nie widać.

I tak jako laik myślę sobie że masa Rolników, popłyneła po dobrych pięciu latach dopłat, nakupili ziemi (zgrozo 80-100tyś zł/ha) nie widząc tego co może być w bliskiej przyszłości, czyli opłacalności ich inwestycji, ewentualnego importu żywności do Polski itd...

Mogę się mylić ale jeśli, coś bardzo dużo kosztuje (100tyś/ha) to bez dopłat stanie się coraz mniej opłacalne ( a zapłaciło się grube pieniądze za hektary) to ekonomia sama spowoduje spadek cen ziemi rolnej, i być może duży procent gospodarstw popadnie w tarapaty.

Obawiam się że ktoś sobie dobrze obmyślił ten mechanizm, rybki połkneły haczyk, a za jakiś czas ten ktoś zabierze więcej nić dał....

 

Pozdrawiam Forumowiczów!

Grzegorz

 

 

mysle ze nie bedzie az tak zle ze nas wykupia ludzie z zachodu, oni sie do polski az tak nie pchaja, kazdy kto był za granica to wie jakie oni maja wyobrazenie o polakach, np. angole to mysla ze my to jestesmy na poziomie rumunii i tego typu krajów...

poprostu ludzie zachodu boja sie polski, mysla ze to dziki kraj (po czesci maja racje :) ) nie beda sie az tak pchac na nasze ziemie

a co do ziemii, moim zdaniem ziemia rolna musi zaliczyc głebobka korekte w dół bo to co jest teraz to jest zwykłe pompowanie bańki(tak jak było w 2006-2008 na mieszkaniach,działkach i domach) poprzez dopłaty, poprzez ANR które chce sie pozbyc ziemii i nakreca ceny itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzaj63    45

Tylko że mieszkań idzie dobudować a ziemi uprawnej nie rozmnożysz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

no tutaj sie musze zgodzic :) ale mimo to i tak sie duzo ziemii obecnie marnuje lezac odłogiem jako rolnosrodowiskowe, ostatnio widziałem ogłoszenie : sprzedam 106ha,chyba w jednym kawałku, klasa II-IV, dopłaty do 1ha ok 2 tys czyli rolnosrodowiskowe jak nic, po zdjeciach było widac ze tam sie nic nie dzieje, dzicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Za 100 tyś lepiej kupić mieszkanie i wynająć, pewnie lepszy zysk wyjdzie niż a 1 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj