Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny ziemi 2013

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
1621 odpowiedzi na ten temat

#1 Share newhollandt6

newhollandt6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 01 styczeń 2013 - 12:39

Ceny ziemi 2013 Jakie są ceny ziemi w waszych rejonach?

Wątek i dyskusja o aktualnych cenach z 2014 roku: http://www.agrofoto....ew__getlastpost

Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto....089-ceny-ziemi/

woj lubelskie 1.5 ha zakupione za 14tyś

Edytowany przez agrofoto, 26 czerwiec 2014 - 08:18.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny ziemi 2013 Dzisiaj, 01:09
  •  

#2 Share kotwczapce

kotwczapce

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 02 styczeń 2013 - 23:15

Ceny ziemi 2013

zakupione 3,42ha za 28 tys zł, klasa 3a-4b woj.lubelskie

woj lubelskie 1.5 ha zakupione za 14tyś

U nas takie ceny to 10 lat temu były

.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

#3 Share aro321

aro321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 699 postów

Napisany 03 styczeń 2013 - 08:57

Ceny ziemi 2013 ceny są dobre tylko nie ma chętnych na sprzedaż

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Cinek8541

Cinek8541

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 03 styczeń 2013 - 09:04

Ceny ziemi 2013 północne Mazowsze 1ha koło 40.000 już śmiga dla takich średniaków jak ja to już robi się paranoja...pamiętam jak w 2004r, można było kupować po 4-5 tyś/ha-narobiło się kurnikarzy ..i cenę windują... :(
Marcin

#5 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 03 styczeń 2013 - 13:41

Ceny ziemi 2013 Mój znajomy podobno zarabia na przetargach jeżdżąć i podbijając ceny, a raczej jeździ na wszystkie przetargi i mówi temu czy tamtemu że jak mu cos zapłaci to nie będzie licytował i podbijał.. no i rolnicy płaca

#6 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 03 styczeń 2013 - 14:01

Ceny ziemi 2013 Ile na tym zarabia? Niech uważa bo może kiedyś przetarg wygrać albo zęby stracić :lol:

#7 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów
  • Zainteresowania:Wolność słowa na AF!!!!

Napisany 03 styczeń 2013 - 16:13

Ceny ziemi 2013

Mój znajomy podobno zarabia na przetargach jeżdżąć i podbijając ceny, a raczej jeździ na wszystkie przetargi i mówi temu czy tamtemu że jak mu cos zapłaci to nie będzie licytował i podbijał.. no i rolnicy płaca

U mnie też był taki przypadek:D koleś chciał 2 tyś za to ze bedzie cicho siedział podczas licytacji:P
Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych i znawców tematu!!

#8 Share rolnik6666

rolnik6666

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 03 styczeń 2013 - 16:24

Ceny ziemi 2013 Wie ktoś jakie są ceny w pomorskim.??

#9 Share marek1977

marek1977

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 709 postów
  • Zainteresowania:kierowca C+E

Napisany 03 styczeń 2013 - 18:32

Ceny ziemi 2013

to chyba po wywoławczej poszło bo unas od tego przeważnie się przetargi zaczynają.

My na Kujawach to mamy przesrane,a o cenach to strach myśleć,ostatnio sąsiad był na przetargu to klasa 3a poszła za 79 000zł/ha.Ta więc niektóre ceny co podajecie to normalnie PROMOCJA.

#10 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów
  • Zainteresowania:Wolność słowa na AF!!!!

Napisany 03 styczeń 2013 - 18:46

Ceny ziemi 2013 i co ma być uprawiane na tej ziemi za 80 klocków?
Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych i znawców tematu!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share newhollandt6

newhollandt6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 03 styczeń 2013 - 18:50

Ceny ziemi 2013

U nas takie ceny to 10 lat temu były

ceny są u nas małe bo niema tak narwanych ludzi na pole , wiadomo że jak jeden baran z drugim się prześciguje bo jeden chce pokazać drugiem że jest bogatszy , to wiadomo że ceny pójdą paro krotnie do góry. Zresztą nie wiem jak u was w okolicy ale u nas nikt z młodych nie chce zajmować się gospodarką, każdy to pier**li woli iść na studia i zostać w mieście , zresztą jak by jakiś chłopak został na gospodarce to chyba był by kawalerem , bo teraz dziewczyny z byle dziury szukają bogatego najlepiej z dobrym samochodem gościa mieszkającego w mieście .

#12 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3823 postów

Napisany 03 styczeń 2013 - 19:44

Ceny ziemi 2013 Z tym że kobieta nie chce chłopa co ma hodowlę to już od dawna wiadomo. Są nieliczne przypadki ale powiedz teraz na randce że masz 40 ha 3klasy i 50 krów dojnych to cie wyśmieje. U mnie ziemi mało do sprzedania a jak jest to chcą po 30 tys i nie ma komu płacić. Z rok leci ogłoszenie 30 tys za ha, 5,5ha w kawałku. Klasa 3-5.

#13 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 03 styczeń 2013 - 21:01

Ceny ziemi 2013

Z tym że kobieta nie chce chłopa co ma hodowlę to już od dawna wiadomo. Są nieliczne przypadki ale powiedz teraz na randce że masz 40 ha 3klasy i 50 krów dojnych to cie wyśmieje. U mnie ziemi mało do sprzedania a jak jest to chcą po 30 tys i nie ma komu płacić. Z rok leci ogłoszenie 30 tys za ha, 5,5ha w kawałku. Klasa 3-5.

Odbiegając od tematu ale ja bym tam poszła za takim chłopem :)

#14 Share Cichy1925

Cichy1925

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 03 styczeń 2013 - 21:23

Ceny ziemi 2013 a skąd jesteś;)

#15 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 03 styczeń 2013 - 21:34

Ceny ziemi 2013

ceny są u nas małe bo niema tak narwanych ludzi na pole , wiadomo że jak jeden baran z drugim się prześciguje bo jeden chce pokazać drugiem że jest bogatszy , to wiadomo że ceny pójdą paro krotnie do góry. Zresztą nie wiem jak u was w okolicy ale u nas nikt z młodych nie chce zajmować się gospodarką, każdy to pier**li woli iść na studia i zostać w mieście , zresztą jak by jakiś chłopak został na gospodarce to chyba był by kawalerem , bo teraz dziewczyny z byle dziury szukają bogatego najlepiej z dobrym samochodem gościa mieszkającego w mieście .

A jakbyś był dziewczyną to szukałbyś bogatego w sensie , że nie milionera ale takiego żebyś mogła spokojnie żyć ?
Tak jak facet szuka ładnej tak kobieta bogatego .

Moja ciotka mówi , że teraz kasa tylko na wsi , ktoś kto pracuje ma kilka ha , jakiś sprzęt , ziemia jest i będzie a miasto może się rozsypać , robotę można szybciej stracić niż dostać .
wschodni koniec mazowsza.

#16 Share Piotras

Piotras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 03 styczeń 2013 - 22:20

Ceny ziemi 2013 Panowie cena ziemi jest windowana tylko i wyłącznie przez min Polski rząd przykład wielkopolska firma Top Farms 20 tyś ha i wielu innych jeśli agencja sprzedała by to faktycznie rolnikom ceny były by inne. Polska ziemia została rozsprzedana obcokrajowcom już dawno pod różnymi postaciami to spółki itd. Mamy legalny rozbiór ;)

#17 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 03 styczeń 2013 - 22:25

Ceny ziemi 2013 20 tys to chyba w sumie mają. Ostatnio było do wydzierżawienia 100 ha co oni uprawiają.

#18 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3823 postów

Napisany 03 styczeń 2013 - 22:36

Ceny ziemi 2013 Nie ma czegoś takiego jak podział na miasto i wieś. Teraz to się wymieszało - odkąd są dopłaty. U mnie znajomi ziemi nie sprzedają, kto ma 5ha to obrabia 5ha, kto 10 to 10. Ludzie wyrzekli się hodowli. Każdy jakąś tam robocine ma. Niedziela wolna, święta wolne, człowiek krowie pod ogon nie zagląda. Dopłaty wezmą, zboże drogie - sprzedadzą i można na wczasy jechać. W piecu drzewem z lasu napalą, babcia wnuczków dopilnuje, opłaty na wsi w stosunku do czynszów w mieście niewielkie: woda, prąd, gaz i inne koszty życia.

Madzia20 - jeśli lubisz zwierzęta i odpowiada Ci chodzenie do obory 2xdziennie, codziennie - Twoja wola.

#19 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 04 styczeń 2013 - 09:05

Ceny ziemi 2013 Moja żona jakoś się mojej hodowli nie wystraszyła. Ale przez półtora roku to jeszcze w chlewni nie była i nigdy nie będzie chodzić. A jak się wszystko dobrze poukłada to i na wczasy można na tydzień dwa pojechać. Ale jak ktoś za przeproszeniem g.. by spod siebie zjadł to potem kawalerka do końca życia albo szybki rozwód. Za ha ziemi po 60 się ćpają, ale na wakacje 5 tys wydać to nigdy w życiu. Robota od 5 do 20, ale jeszcze dokupują byle mieć więcej od sąsiada. Roboty oczywiście. No troche to wkurzające że w rejonach gdzie brakuje ziemi zamiast rozpalcelować na mniejsze działki sprzedali za bezcen takim molochom i mówia że to dlatego żeby ludzie mieli prace. A niech sprawdzą ile ha przypada tam na jednego pracownika, pewnie niedługo koło 1000 będzie. Koło mnie po przejeciu dużego gosp(koło 4000tys ha) połowa pracowników się zwolniła, a pewnie w ciagu 5 lat ze 160 którzy tam pracowali nawet 10 nie będzie. A ziemia jak się pjawia to od 50 w góre. A w mojej miejscowosci to podejrzewam że od 60, 65. Nic nie ma na sprzedaż więc nawet ciężko to stwiedzić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share PL01

PL01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 04 styczeń 2013 - 09:43

Ceny ziemi 2013 *marek1977 - gdzie poszła ziemia po 79 tys w kuj-pom?