coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
piotr30piotr    168

lancet nie zawsze się sprawdza i też przepuzcza chwasty a zaniechanie jesiennego oprysku na terminowo sianej pszenicy to spore ryzyko

co do zamiennikow to nie wiem czy to taka oszczędność czasami oryginał w obniżonej dawce działa lepiej niż zamiennik w pełnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emo87    5

kurde nie wiem ale ci duzi nie beda brali kasy z dopłat do hektara ale ci mali tez.... wiec wychodzi na jedno.... liczy sie czy jak doplat by nie było to zysk z ha bedzie podobny, czy ewentualny wzrost cen plodów rolnych pokryje te okolo 1000zł/ha dopłaty..... z druiej strony doplaty bezposredniodo do hektara jest to troche efekt psychologiczny, ale jakby rzeczywiscie podrozały plody rolne po wycofaniu dopłat to cena ziemi nie powinna spaść, bo duze gospodarstwa i tak uzyskuja wieksze plony niz te mniejsze a wiec jezeli np. pszenica podrożala by o 200zl/ha to w w mniejszych gospodarstwach przy plonie 5t/ha zysk z ha bylby taki sam, ale juz wieksze gospodarstwa gdzie plony sa wieksze rożnica byla by nawet na kozysć bez dopłat, ale to takie wrózenie z fusów nie mamy wiedzy jak sie zachowałby rynek po wycofaniu dopłat

 

 

stosujemy lancet juz 5 lat i narazie nie mamy zastrzeżen, a w  chyba 2009 jesienny oprysk na przpuscil chwasty, wszystko zalezy też od warunków stosowania itd, ale praktycznie chwasty nigdy na jesieni nie stanowiły konkurencji dla zboża, na wiosne zboze szybko roznie i trzeba sie spieszyc aby nie przegapić faz rozwojowych zboza no i trafiaja sie przymrozki.  Zamienniki rózne są ale obecnie chyba mało kto stosuje roundup na desykacje rzepaku tylko raczej ludzie wybieralia jakies tansze.

Edytowano przez emo87

aaabbb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    168

dopłaty nie są problemem , największy problem to nieudolna polityka i rozdział ziemi po byłych PGR

mieliśmy wyłączenia 30% i i taki przykład niedaleko jest niemiecki koncern który przejął PGR wyłączył 30% mokradeł piachów krzaków i rowów w zamian dostał prawo pierwokupu bardzo dobrej ziemie a za te nieużytki spora kasa poszła na licytacji, kolejne gospodarstwo wydziela 30% pierwokup i 30% kupuje syn właściciela

teraz niby ma być ustawa że będzie decydowała wielkość gospodarstwa wiek rolnika , czy pole jest w miedze bliskość od gospodarstwa

i pytam się czy nie było by sensowne najpierw wprowadzić ustawę która pozwoliła by na kupno ziemi rolnikom w miedzę i w bliskiej odległośći od gospodarstwa a dopiero później wyłączać te szumne 30%??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    168

rozmawiamy o tym co ma wpływ na cenę ziemi i jakie czynniki ją kształtują  , chyba że o tym nie można prowadzić dyskusji w temacie cena ziemi??

Edytowano przez piotr30piotr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    111

Jak u was jest ziemia po 80 tyś/ha,to po ile są działki budowlane? U mnie za 80 tyś kupisz działkę budowlaną 0,2 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emo87    5

temat ma juz 117 stron i tylko bardzo mała cześć postów dotyczy cen a zdecydowana wiekszość generalnej tendencji na rynku czynnków wpływajacych na ceny itd. rzadko kto pisze post wg szablonu : powierzchnia cena lokalizacja i koniec..

ale rzeczywiscie nasze wywody na temat oprysków były nie na temat..... :/


aaabbb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

lukasz1995 w Przemyślu to się nie dziwię. Pod Żyrardowem łąki/krzaki kosztują za 2 ha 200 tys zł. Tyle znajoma zapłaciła, jak ostatnio byli na wszystkich świętych mi mówiła. To się śmiałem że za taką kasę u nas miała by 10 razy tyle uprawnego pola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

w 1995 roku tata okazyjnie kupił gosp. 42 ha za 10 000 zł... ja 20 lat później w 2015 roku kupiłem  obok gosp. 21 ha za 526 000 zł (z pomocą MR + csk na szczęście, bo inaczej nie dałbym rady). 

 

zastanawiamy się teraz w rodzinie, czy nie łyknąć w bliskiej okolicy 70 -80 ha za 1,5 mln w kredycie preferencyjnym na kogoś "najbardziej zdolnego kredytowo"... 

Edytowano przez jaroWM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emo87    5

hmmm gdzie mieszkasz bo ziemia u Ciebie tania? i wczesniej i teraz


aaabbb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

widzisz moją lokalizację - ceny generalnie są wyższe, ale ponegocjować można czasem.

 

Edytowano przez jaroWM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emo87    5

Sory juz widzę. Rozumiem ze powiat olsztynski. u nas nieraz bywało tak ze sprzedający dostawal wiecej niż chciał jak sie trafiło paru napalenców i sie przebijali :)


aaabbb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3491

U mnie się nie negocjuje tylko szybko wysoki zadatek i do notariusza , bo jak się wszyscy dowiedzą to będzie drożej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

U nas też podobna sytuacja.

 

Jak cena wywindowana to się sprzedaje dłużej a jak w granicach rozsądku (tzn, po tyle wszyscy sprzedają/kupują) to sprzedaje się szybko.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

u mnie jeszcze tak nie ma i mam nadzieję, że nie będzie... dlatego może ceny ludzkie, a ogłoszenia miesiącami wiszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NewVario    39

Znam przypadki z tego roku gdzie 7 ha w jednym kawałku 3a-b klasy za 60tyś poszło :) , także ceny są zróżnicowane :) Uczciwa cena to do 15 tyś zł za ha, chociaż zawsze się znajdzie taki co przebije , niestety tacy windują cenę w górę . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

ostatnia raczej pewna transakcja w moich stronach 60-65 tysi za ha 2 ha 4 i 5(20%) klasa wiec troszke słono. Jedno jest pewne cene ziemi determinuje jej dostępność sa regiony  jak tu koledzy pisa gdzie ogloszenia wisza i wisza bo ziemi jest  sporo do sprzedania, a kupców brak a tam gdzie tylko czekają aby kupic ta cena raczej nie spadnie w najlpszym wypadku ustabilizuje sie na obecnym poziomie

Edytowano przez timasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1525

Zakupione 3ha za 69tyś kl 4a i4b.Tanio się trafiło :)

 

gratki, ja może też coś kupię w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Zakupione 3ha za 69tyś kl 4a i4b.Tanio się trafiło :)

 

gratulacje

a gdzie tak tanio? podaj lokalizację jak możesz

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Lubelskie powiat Radzyń podlaski.Miejscowości nie będę podawał..


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Lubelskie powiat Radzyń podlaski.Miejscowości nie będę podawał..

 

co Ty taki tajemniczy :), a jaka gmina?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Znowu ludzi pomyliłem i co innego pisało, ale nie ważne, edytowałem i skasowałem  ;) 

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj