coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

warchest    253

cena jest super i sie splaci ci w najgorszy scenariuszu 10 lat spokojnie 14 km no odleglosc jest juz spora ale za taka cene to ja bym bral najwyzej kupisz sobie przyczepe wieksza jakas i juz opryskiwacz wiekszy taki by na 6 ha starczyl a jak nie to sie kupuje zbiornik i na przyczepe i wode w nmiego lac i nie ma problemu takze nie masz sie nad czym zastanawiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corn-system    5

okolice Bydgoszczy 92ha klasa III i IV w przewadze sladowo V w malej ilosci cena 52tys za ha ;) ogloszenie z olx poki co chetnych brak a mowia ze tak wysokie ceny ziemi na kujawach i chetnych w kolejce ale jakos tego nie widac.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Bo najwyzsze ceny osiągaja mniejsze działki łatwiej znalezc amatora na 5 ha po 80 tysi co daje 400 tys niz na 92 ha po 52 - co daje 4 784 000 zł co juz jest mega konkretną suma i samo załatwienie kredytu jest juz mocno utrudnione, jestem pewien ze gdyby podzielic te 92 ha na działki do 5 ha to cna, tórej oczekuje sprzedający jest realna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisma    17

3 ha ziemi, w tym 1 ha IV klasy i 2 ha V klasy. Pole długie 550m bez słupów, drzew, budynków, dobra lokalizacja przy drodze asfaltowej.

Bardzo zaniedbana pod względem nawozowym, wszystkiego brak. Cena: 80 000 zł za 3 ha. Co powiecie na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisma    17

W tym problem że to ja chcę tyle zapłacić. Właściciel chce 100 000 zł. Ta ziemia nie jest tyle dla mnie warta, chcę go przetrzymać trochę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

3 ha ziemi, w tym 1 ha IV klasy i 2 ha V klasy. Pole długie 550m bez słupów, drzew, budynków, dobra lokalizacja przy drodze asfaltowej.

Bardzo zaniedbana pod względem nawozowym, wszystkiego brak. Cena: 80 000 zł za 3 ha. Co powiecie na ten temat?

 

zależy, jaki region. jak lubelszczyzna,to olać, jak kujawsko-pomorskielub wielkopolska - brać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

to jak centralne mazowsze to bierz za to cewne co on chjce za 3 ha to ci wychodzi po 30 tys ha to jak zadarmo jaki powiat z ciekawosci pytam ze takie ceny tanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

Czy 26 tys za 1,13 ha iv kl to dużo i kiedy mi się zwróci jak się zdecyduję na kupno i czy zarobi na spłatę kredytu z odsetkami bo nie mam w razie czego z czego dokładać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3519

Na to pytanie musisz sobie sam odpowiedzieć ,bo jeden nic z tego nie będzie miał a drugi zrobi interes życia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek1810    13

po ile u was dzierżawa chodzi ? mam teraz propozycje dzieżawy 9 ha w 4 kawałkach klasa 4a i 4b gość chce dopłaty+500zł i on placi podatek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrozon07    10

Na ile lat? Jeżeli w przyszłości widzisz możliwość kupna to możesz tyle dać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

cena dzierżawy ok . ja teraz podpisałem 6h w przeważaniu IVkl za dopłaty plus 100zł plus podatek po mojej stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

 

coś apropos ciągłej dyskusji kto, co, kiedy, za ile mógł lub nie mógł kupić. u mnie w okolicy też stały pola po kilka lat po byłych  pgr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak myślicie da się gdzieś wyciągnąć od starszego pana co już rzucił gospodarstwo jakąś ziemie rolną za jakieś 15 tyś za ha lub taniej nawet ? Mówię to o polach które są np między lasami itd co są daleko od dróg itd :) A ja akurat miałbym bliziutko bo nie cały 1 km . Jak mówicie warto się pytać ?  Wielki + jest taki że te pola wszystkie są blisko siebie więc :) 

 

A tutaj zdjęcie z google grafika te co na czerwono to są te pola :) 

 

254ef34c71cad.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

pytać zawsze warto, mi jak się jakaś działka podoba a widzę ze ugoruje to tez sie idę zapytać o dzierżawe. Najgorsze że są ludzie co nie uprawiają ale wolą żeby ugorowało niż mieli by dać komuś w dzierżawe czy sprzedać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie :/  U nas tez trochę tego stoi ale niestety dzierżawa się nie opłaca za dużo chcą .   Ale myślę że zapytam sie o te pola , w końcu cena nie może być wysoka bo to działka rolna więc . A jednemu udało sie kupić od dziadka jakiegoś 1ha ponad za 17 tysięcy więc ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Dzisiaj do ugoru dopłaty są takie same jak do uprawy i dywersyfikacja niepotrzebna. Jak ktoś chce użytkować to musi coś dorzucić do dopłat.

Edytowano przez maniek33

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj