coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
nojsze    59

Ziemia rolna w cenie pow 30 tys zł licząc dobre lata zwróci się w dwóch pokoleniach, jestem rolnikiem ale jak czyta,m te brednie i prostotę tępego chłopskiego umysłu nie dziwię się jak można zrobić kokosowy interes na chłopie który o chlebie i wodzie ale kupi ziemię po 100 tys/ha.

 

Pod sad rozumiem ale dla krów i pod uprawy rolnicze paranoja ale cóż zawsze możemy zarobić na głupich jełopach czyli nas chłopach, widać to w sklepie z częściami do naszych poczciwych maszyn , ceny z kosmosu , ale trzeba kupić słowo trzeba i mus to porządek dzienny rolniczej niedoli. Ten fach trzeba lubić i tyle poza tym to najgorszy kawałek chleba , szczególnie dla krowiarzy ,w niedzielę w kościele niestety czuć kto czym się zajmuje i szacunek dla samouwięzienia dla tych ludzi. Ale jak ktoś pisze że ziemia po 100 tys ok niech kupują frajerzy dalej ja to co kupiłem 11 lat temu po 2,5 tys sprzedałem po 26 i niech facet zbiera po 2 t żyta bo to tak wychodzi albo po 25 balotów sianokiszonki dla swoich krów.

 

Tak mozna ogłupic chłopa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    168

30 tyś w dwóch pokoleniach , to ja proponuje oddać co masz w dzierżawę i się nie męczyć , w 2010 kupiłem 40 ha pola , w 2010 ukosiłem 240 ton jęczmienia sprzedałem go po 880t, w 2011 ukosiłem 130 ton rzepaku po 2 tyś t, w 2012 pszenica 270t po 900, w 2013 110t rzepaku po 1500t , 2014 320t pszenicy po 700t.

przez te lata zarobiłem brutto milion zł na tym polu a na srodki po odliczeniu dopłaty wydałem 350 tyś . zostaje 650 zysku dzielone na 40 ha daje 16,2 tyś zysku z jednego ha w ciągu 5 lat , jak brałęm kredyt na to pole , kosztowało ono 15 tyś za ha to sie ze mnie śmiali że moje wnuki będą je spłacali. pozdrawiam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damiano30    2

brednie to wy piszecie ja pisze jakie sa realia na naszym terenie a jezeli by nic nie zostawalo to skad bym na to bral owszem kredyt jest ale na splate kredytu jest  kasa regularnie i jescze zostaje na inne inwestycje i zyje tylko z produkcji roslinnej i nie zbieram po 2 tony zyta tylko po 9-10 ton pszenicy i 5 rzepaku oraz 75ton buraka plus doplaty za polaryzacje trzeba umiec dobrze wyprodukowac dobrze swoj towar sprzedac a tanio pokupowac srodki do produkcji wtedy zostaje zysk i tak w nawiasie nie jem tylko chleba i wody mam duzo bardziej rozwiniety jadlospis i na wczasy tez jade min raz  roku i jeszcze jedno ja powiedzialem ze sa ceny od 70 do 100 za ha ale najwiecej jak do tad to znajomy zaplacil 88 i teraz ziemie ktora obrabiam obok niego facet  tez chce po tyle bo sie dowidzial ze tyle jego sasiad dostal kto nie lubi pracowac na ziemi niech od razu sie podda nie nie meczy ziemi

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Wy nie piszcie kiedy się wruci, i czy wogule sie wróci, to jest lokata kapitału,

Tam gdzie pole jest po 20 tyś to po prostu nie ma tak rozwiniętego rolnictwa i słaba klasa ziemi.

 

Napiszcie lepiej co w ciągu 10 kat zdrożało 1200 % i nadal drożeje a kupców nie brakuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3471

TAM gdzie zbierają 2 tony ,to nic nie jest warta,a jak my co zbieramy 8-9 w normalnym roku to wiadomo że damy i 100 000 ,a potem zdziwienie że nienormalni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Kogo stać ten daje taka prawda. I nie tyczy się to tylko ziemi. Ja za ziemię tyle bym nie dał bo w mojej okolicy słabe i max płaciłem 32tys. za to za coś innego dam więcej i tak to wszystko się kręci. Jeśli ktoś widzi zysk bądź korzyść to tak po prostu jest. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

dac 100 tys za 1ha ziemii to głupota, trzymac te pieniadze w banku i nic z nimi nie robic to jeszcze wieksza głupota, a najwieksza głupota to kupic po 100 za ha na kredyt w tych niepewnych czasach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszE38    25

brednie to wy piszecie ja pisze jakie sa realia na naszym terenie a jezeli by nic nie zostawalo to skad bym na to bral owszem kredyt jest ale na splate kredytu jest  kasa regularnie i jescze zostaje na inne inwestycje i zyje tylko z produkcji roslinnej i nie zbieram po 2 tony zyta tylko po 9-10 ton pszenicy i 5 rzepaku oraz 75ton buraka plus doplaty za polaryzacje trzeba umiec dobrze wyprodukowac dobrze swoj towar sprzedac a tanio pokupowac srodki do produkcji wtedy zostaje zysk i tak w nawiasie nie jem tylko chleba i wody mam duzo bardziej rozwiniety jadlospis i na wczasy tez jade min raz  roku i jeszcze jedno ja powiedzialem ze sa ceny od 70 do 100 za ha ale najwiecej jak do tad to znajomy zaplacil 88 i teraz ziemie ktora obrabiam obok niego facet  tez chce po tyle bo sie dowidzial ze tyle jego sasiad dostal kto nie lubi pracowac na ziemi niech od razu sie podda nie nie meczy ziemi

 

Takie bajki opowiadasz, bo myślisz, że jesteś anonimowy i wciśniesz wszystkim ten kit. Powiedz skąd jesteś i zaraz sprawdzimy te twoje bajki o tych plonach :D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

skoro ma takie plony to niech rzad sie o tym dowie jak ci duzi rollnicy zarabiaja i ich opodatkuja porzadnie odrazu dziura w budzecie z niknie i bedzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damiano30    2

juz powtarzalem jesli ktos nie umie gospodarzyc to niech sie podda a ja nikomu nic nie musze udowadniac jesli ktos nie wierzy ze mozna uzyskiwac takie plony to jego problem a nie moj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    153

jak macie wszyscy tak dobrze z tej ziemi ,to czekajcie tylko na podatek dochodowy od waszego zysku

Edytowano przez benio1967

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

juz powtarzalem jesli ktos nie umie gospodarzyc to niech sie podda a ja nikomu nic nie musze udowadniac jesli ktos nie wierzy ze mozna uzyskiwac takie plony to jego problem a nie moj

 

Jak brednie piszesz to i napisać nie chcesz skąd jesteś, proste.

 

@benio1967 jak tak dobrze to może i Ty bierz się do roboty.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damiano30    2

kto powiedzial ze jest super i nie ma zadnych problemow ale widze ze wy tylko najlepiej usiasc i narzekac to wam najlepiej wychodzi ; ten profil jest o cenach ziemi w danym rejonie a nie czy sie oplaca czy nie oplaca  to juz jest kazdego indywdualna sprawa pewnie ze bym wolal zeby byla po 10 tys ale o tym to moge zapomniec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszE38    25

Ale nie pisz bzdur o 88 tys. za hektar, bo to że tyle ktoś chce to chcieć może i gwiazdkę z nieba. No i te twoje 75 ton buraków z hektara czy 5 ton rzepaku co pewnie deszczownia na każdym polu nie ;) ... taa a świnie latają...

Widać, że w pokera nie grałeś jak blefujesz, to musisz zakładać, że ktoś Cię sprawdzi, tu zostałeś sprawdzony i dlatego nie chcesz podać skąd jesteś.

Edytowano przez MariuszE38

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

I nadal miga się od napisania skąd jest o czym tu dalej rozmawiać i wdrażać się w dyskusję.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3471

Ja jestem z wielkopolski i kolega nie przesadził to normalne plony ,a buraka to i nawet 80-89 ton było,poniżej 70 ton to nie bylo juz kilka lat,dlatego u nas 80 -90 tyś to normalka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinek192    8

jestem z poludniowej wlkp i wspominane plony jak najbardziej realne, sami przekroczylismy 10t /ha pszenicy, a co do buraków to znajomi ponizej 85t nie zachodzą i dlatego wiem, że niedowierzana cena u nas jest spotykana.. ceny zaczynają sie od 60 i szybuja w zależności od czynników. nie twierdze ze to sa najlepsze rozwiazania ale jak nie ma wyjscia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil8    0

 

Na cenę wpływ ma bardzo wiele czynników-powierzchnia, za gospodarownie , cene itp   ustala  właściciel :) pozdrawiam

Edytowano przez kamil8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damiano30    2

dobrze ze sa jeszcze rolnicy z krwi i kosici a nie pseudo rolnicy co nie maja wogole pojecia o nowoczesnym gospodarzeniu pozdrawiam rolnikow co potrafia osiagac 10 ton pszenicy 5 rzepaku i min 75 buraka bo to teraz standard anie jakies urojone marzenia

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrozon07    10

Na jakiej klasie osiągasz takie plony, ja na IVa 5 ton rzepaku osiągnąłem ale pszenicy tylko 8 z haczykiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

dobrze ze sa jeszcze rolnicy z krwi i kosici a nie pseudo rolnicy co nie maja wogole pojecia o nowoczesnym gospodarzeniu pozdrawiam rolnikow co potrafia osiagac 10 ton pszenicy 5 rzepaku i min 75 buraka bo to teraz standard anie jakies urojone marzenia

 

Prawdziwy rolniku to czemu narzekacie że susza że plony będą bardzo słabe bo wszystko wypala.  


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damiano30    2

no wypala a to ty nie slyszales o czyms takim jak ; kleski zywiolowe ;  muwimy o plonach wysokich w optymalnych warunkach wiadomo to jest ze na 6 klasie 10 ton sie nie zbierze ale na 2-3 tak i na szczesci jak narazie mnie osobiscie jescze tak mocno susza nie dotknela aczkolwiek wiem ze pszenica zredukowala klosy ale nie moge narzekac bo widze co jest na polach o slabszej kondycji

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

I tak samo jest z bydłem, ale co ja Ci będę tłumaczył. Krowy chorują padają im większe stado tym większe rozbieżności w ilościach mleka oczywiście rozwijanie też w grę chodzi bo jak w dzisiejszych czasach żyć bez rozwijania się? Nie wyobrażam sobie tego. Dodatkowo masa osób dorabia na usługach i innych działalnościach.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaqbi    0

Jestem z powiatu wrocławskiego ceny za hektar wahają się od 70 do 100 tys. 4 t/ha rzepaku to rzaden wyczyn. W ubiegłym roku na klesie ziemi 3a , 3b mieliśmy średnią z rzepaku 4,8t/ha pszeniaca 8.5t/ha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj