coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
antoni1    12

mozno pomidory,pietruszkę,

albo paprykę ogórki najlepiej nie wydzierżawiaj a uprawiaj sam to zarobisz dużo wiecej

Edytowano przez antoni1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maro0    11

Prawdopodobnie nikt pod cele rolnicze tyle nie zapłaci. Zależy od regionu ale realne ceny dzierzawy u mnie wynoszą od ceny dopłat do 2tyś/ha a rejon silnie rolniczy i duzo krowiarzy. Co siać żeby zarobić 4tyś? Zejdź na ziemię kolego.

 

Ziemia w centralnej WLKP,u nas oferowali sasiadowi 2 tys za ha i dopłaty jego a pola ma bez mozliwosci deszczowania V, VI klasa.

 

tej VI i V to jest z 4 ha a reszty IV III 26...a wiadomo ze woda to duzy atut, a rejon warzywny, stad takie ceny u nas sa

Edytowano przez Maro0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Merkoo    24

Skoro tyle dają to wołaj, Ale po co się trudzić, sadzić, bać się o pogodę itd skoro można wydzierzawić i zgarniać 120tyś bez roboty rocznie? gdzie tu logika i sens pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wczoraj kpiliśmy 1.74 ha za123 tys to i tak tanio u nas kujawsko pomorskie bo z 3 tyg temu był przetarg z agencji to poszła ziemia po 178 tys za ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vladoo1    9

Jak ktoś ma gotówke to może płacić jak nie ma pomysłu na ich wydanie ale z drugiej strony trzeba pomysleć ze takie tuski czy inne kaczory siedzą nic nie robią dla rolników i wydają (rozpieprzają) cieżko zarobione złotówy rolników.a propo za taką kase za Ha to i w Angli mozna kupować ziemie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

i co Niemiec przyjedzie kupić ziemię za przeszło 100tys za hektar ,jak u siebie ma w takiej samej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

weź pod uwagę też, że w Niemczech jest podatek dochodowy dla rolników i zupełnie inne koszty zatrudnienia pracowników, a co do cen ziemi, to oni niskie ceny mają tylko w kilku wschodnich landach, w reszcie kraju są o wiele wyższe, no i ja do cen statystycznych w Niemczech też bym podchodził z przymrużeniem oka, bo wiem, że w moim regionie ceny statystyczne dla województwa 20-40% realnej ceny

Edytowano przez majkel207

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

pracowałem trochę w Niemczech przy warzywach w okolicach Koloni to własciciel mówił że za hektar w tej okolicy to średnio 30 tys euro.a koszty zatrudnienia dla nich są śmieszne bo nawed mały gospodarz mający kilka hektarów warzyw ma min 2 pracowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

na kilka h warzyw potrzeba dużo ludzi, a za jednego pracownika tam, ma 4 u nas, to śmieszne koszty?

Edytowano przez majkel207

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

tylko że tam ma zapewniony zbyt i uczciwą zapłatę za towar.a co do pracowników to tam nie pracuje się jak w Polsce że patrzy się tylko ściemnić.żeby była wydajność to musi być zapłacone nieważne czy to na terenie Polski czy Niemiec.dlaczego Polacy nie chcą zbierać truskawki w Polsce za 150zł dniówka tylko jadą za granicę na zbiory.jeżeli taki Niemiec kupi ziemie w Polsce to i tak będzie musiał płacić takie same stawki jak na zachodzie bo nie będzie miał pracowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

http://www.agrofoto.pl/articles/aktualnosci/duze-zmiany-w-doplatach-bezposrednich/

dalej twierdzicie że ceny ziemi nie spadną? Już widzę rolników z Marszałkowskiej jak faktycznie uprawiają swoje hektary żeby dopłaty się opłacały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

Ciekawe jak długo się te ceny za ziemie utrzymaja, zwłaszcza na słabszych klasach...:

 

http://www.agrofoto.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/aktualnosci/jpo-wyniesie-od-przyszlego-roku-110-lub-131-euro-na-ha,51506.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

tylko że tam ma zapewniony zbyt i uczciwą zapłatę za towar.a co do pracowników to tam nie pracuje się jak w Polsce że patrzy się tylko ściemnić.żeby była wydajność to musi być zapłacone nieważne czy to na terenie Polski czy Niemiec.dlaczego Polacy nie chcą zbierać truskawki w Polsce za 150zł dniówka tylko jadą za granicę na zbiory.jeżeli taki Niemiec kupi ziemie w Polsce to i tak będzie musiał płacić takie same stawki jak na zachodzie bo nie będzie miał pracowników.

 

tak jak zachodnie firmy płacą w Polsce tak samo jak na zachodzie? a co do wydajności pracowników to wszędzie są ściemniacze i porządni pracownicy, płace u nas w kraju dogonią Niemieckie może za jakieś 50 lat, a i to mało prawdopodobne

ja tam nie wierze w spadki cen, wiadomo, że mam tylko rozeznanie w swoim regionie, ale widzę, że coraz więcej młodych zostaje na wsi, czasem nawet wracają z miasta,p bo w mieście dużej ciężej jak kiedyś, tak samo biznesmeni co mieli różne interesy coraz więcej kupują i dzierżawią ziemi, nie pod dopłaty, tylko pod różnego rodzaju uprawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Moim zdaniem powinno sie zmniejszyc dotacje do najwyzej 100 euro i prawdziwemu rolnikowi to by wystarczylo, a nawet na poczatku XX w gdy wogole nie bylo doplat produkcja zwierzeca i roslinna byla zdecydowanie bardziej oplacalna niz teraz. Moze jesli doplaty zostana mocno ograniczone osoby majace duze arealy tylko dla doplat rolnosrodowiskowych zaczna sie ich wyzbywac bo bedzie to malo oplacalna inwestycja. Swoja droga moze to tez spowodaowac ziekszenie powierzchni zalesianych gruntow bo bedzie to bardziej oplacalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34

ceny ziemi zmienią się moim zdaniem niedługo... wystarczy że skończą się niedługo limity na mleko, cukier... znam dużo rolników którzy po zniesieniu limitów chcą zwiększyć produkcje, efektem będzie niższa cena także i opłacalność spadnie. Dodając niższe dopłaty nikt nie pozwoli sobie na lokowanie kapitału w ziemie po 50-60 tys za hektar... i tak rolnicy są zadłużeni więc moim zdaniem ceny ziemi wyhamują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

U mnie przysłali mi aby kupić 4 ha w jednym kawałku za 133tys. klasa 4.Pisałem o dzierżawę a oni żeby kupić i to za taką cenę,a 5 lat temu wyceniali na niecałe 50tys.Niech szukają dalej durni co tyle zapłacą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

dostałem ofertę wykupu dzierżawy z ANR. 17200 za hektar. Na papierze wszystko 5 klasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

tak do 30 tys za ha to 4 klase około 5 ha kupił bym ale za wiecej to już nie warto


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Moją dzierżawioną ziemię, średnio po połowie 4-4 klasa ANR wyceniła na ponad 30 tys. Połowa nawet nie zmeliorowana. Brałem zaperzoną bez nawożenia a jak teraz jest w kulturze to cena rośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj