coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

aro1975    324

niezła cena - podtatulować,

u mnie narazie cisza nikt nic nie sprzedaje - trzeba czekać na okazję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

w grójeckim wołają 200tys za 1h za 4 klasę w słabym miejscu

Edytowano przez majkel207

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a więc ceny spadają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
niezła cena - podtatulować,

u mnie narazie cisza nikt nic nie sprzedaje - trzeba czekać na okazję

No u mnie jeszcze tego będzie z 60-80ha w podobnych cenach ;) Jedynie działki gorsze lub dalej położone.

Tylko płatność żywą gotówką niestety a ja wydurniać się nie będę.

 

Z ANRu też jest tego z 300ha ale sprzedają jako orne z dojazdem z drogi powiatowej. Kwoty 25tysia za hektar.Tyle teorii.

W rzeczywistości uprawiane tylko jako łąki z rowami o nieregularnym kształcie, otoczone drzewami z drogą może i powiatową ale gruntową która jest wiecznie rozwalona a i to z 10-15 km ode mnie. Pchać się nie warto no chyba że ktoś ma bydło.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

U mnie jeden chce 30 tys od 4 lat. Chętnych brak.

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

 

 


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dstefansky    6

U mnie ziemi brakuje , jak jest okazja kupna to na drugi dzień już piszą umowę u notariusza . Ja 2 lata temu 5 ha kupowałem po 150 tyś . Przewaga IV klasy . Prostokąt , dostęp do rowu melioracyjnego z 2 stron . Przy drodze powiatowej Ustaliłem cenę na 100/ha ale jak się okoliczni rolnicy dowiedzieli to się licytowali ze mną .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dobrze rozumiem po 150 tys ha czy 150 tys za 5 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A na kiedy przewidujesz zwrot inwestycji??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
startom    139

Zakupilem ostatnio 4,5 ha lak w klasie 4 po 18,8k/ha dobry dostep do pola z drogi asfaltowej.Mam mozliwosc dokupic jeszcze 21 ha ale dojazd jest znacznie gorszy i pole gorszej jakosci - porosniete mlodymi brzozami, na rowach pojawily sie bobry i woda stoi - trzeba troche zainwestwoac aby przywrocic porzadna lake.Zaproponowalem 15.5k za ha - zobacze co z tego wyjdzie.


Lubuskie Angusowo - hodowla zwierzat z pasja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a ja kupiłem od agencji po 40 tys na raty 14 lat z oprocentowaniem 2% i uważam iż to bardzo drogi ale taka cena na przetargu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sikor86    0

u mnie w okolicy można zapomniec o kupnie ziemi. w ciągu roku zdrożała z 23 na 50tys za ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Zakupilem ostatnio 4,5 ha lak w klasie 4 po 18,8k/ha dobry dostep do pola z drogi asfaltowej.Mam mozliwosc dokupic jeszcze 21 ha ale dojazd jest znacznie gorszy i pole gorszej jakosci - porosniete mlodymi brzozami, na rowach pojawily sie bobry i woda stoi - trzeba troche zainwestwoac aby przywrocic porzadna lake.Zaproponowalem 15.5k za ha - zobacze co z tego wyjdzie.

 

Cena dobra, jak masz wypłacalność to opłaca się kupić biorąc kredyt, na pewno się zwróci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekAre    5

teraz u Mnie dokładnie 2kilometry ode mnie za miesiąc agencja wystawi 1200ha w dzierżawe na pół roku a pozniej na sprzedaż to jest szansa ze cos bedzie mozną wziaść oczywiscie jesli zrobią ograniczony bo jak nie to mozna zapomnieć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

W moich okolicach Agencja największą działkę jaką ma na sprzedaż to 0,98 ha ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

u mnie agencja miała wyłączyć 16ha dzierżawcy (pole sąsiaduje z moim), teraz okazało się, że poczekają do końca umowy dzierżawy ( za 3 lata się skończy) i jeszcze mi gość ANR tłumaczy, iż dzierżawca nie będzie miał prawa pierwokupu jak skończy się dzierżawa - dziwne, chyba bajki mi opowiadał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dstefansky    6

A na kiedy przewidujesz zwrot inwestycji??

 

 

Nie liczyłem tego , po prostu byłem zmuszony do kupna tej działki . Graniczy ona z moją siedliskową prostopadle , lecz jest już w innym powiecie . Chodziło o to że mam staw z którego regularnie wylewała się woda a ja nie miałem możliwości wypompowanie tego . Teraz mając tamtą działkę załatwiłem Sobie pozwolenia i wkopałem wąż od deszczowni . Mogę w każdej chwili wypompować wodę do kanału więc problem z głowy . A wcześniej protesty sąsiadów nie miały końca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174

A na kiedy przewidujesz zwrot inwestycji??

punkt 2, załącznik 1

zwrotu inwestycji nie przewiduje się :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie wszystko da się przeliczyć na pieniądze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

przede wszystkim głupoty i pazernosci ludzkiej nie da sie przeliczyc na pieniadze

i zaznaczam ze nie mam na mysli tutaj ludzi co płaca po 100 czy 200 tys za ha, bo czasami taki zakup/wydatek ma sens a czasami nie ma kompletnie sensu ...

ile ludzi tyle przypadków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel29    76

U mnie jeden chce 30 tys od 4 lat. Chętnych brak.

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

 

 

To u Ciebie Statek to można gospodarzyć jeżeli ma się ochotę i powiększać gospodarstwo, bo u mnie koło Augustowa a szczególnie chyba w mojej wiosce przy takiej cenie to chyba najlepsi sąsiedzi by się pobili o tę ziemię. Bo już są takie przypadki że dzierżawisz ziemię a nagle jest koniec dzierżawy bo Twój najlepszy sąsiad powiedział że da więcej aby tylko Tobie zaszkodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobys    30

U mnie jest teren miejski i cena hektara się zaczyna od 100 tyś zł wzwyż ale rolnicy nawet nie chcą sprzedawać i nie ma ziemi do kupna .:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

bo to wszystko to jest wina tej j**anej uni bo ona zniszczyla polskei rolnictwo bo byl rolnik co miał 15 hektarow i mogl rodzine utrzymac a teraz taki jeden ma 300 ha i 20 rodzin moglo swobodnie zyc a teraz co i ziemia zdrozala male gospodarstwa nie moga sie rozwijac a w 2016 to juz wogole nic nie bedzie bo ziemi obcokrajowcy wezma i tyle nam wyszla unia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

u mnie to do ziemi się nie dopchasz a nie wezmę niewiadomo jakiego kredytu żeby licytować z tymi co mają zaplecze finansowe [ np skład budowlany ] bo oni ziemię traktują jak inwestycję bo jest dopłata i jeszcze chłop za dzierżawę zapłaci.unia już wychodzi bokiem a będzie jeszcze gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj