coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rollo29    81

Urosną dopłaty za przeoranie ugoru .Jaki plan zagospodarowania budownictwo czy działki inwestycyjne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawekz1975    188

u nas zaczal sie wysyp ziemi na sprzedanie kupujacych nagle gdzies wcielo susza  i ceny zrobila swoje nikt nie chce inwestowac na te chwile w ziemie rolna niskich klas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25578

I tak stanie się w wielu rejonach. U mnie też ofert więcej tylko wszystko z budynkami i jeszcze mega ceną.

Młodzi pracujący za granicą chcący sprzedać ojcowiznę winni zrobić to dwa lata wstecz. Teraz już tylko taniej będzie.

Ja już kupował nie będę i spadek cen mi nie jest na rękę, zwłaszcza że tanio nie kupowałem, ale wróżę spore przeceny w moim rejonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2350
potencjalnyrolnik napisał:

Witam.

Nie jestem rolnikiem. Pracuje na etacie i chciałbym ten status utrzymać. Mam do zakupu 4,2 ha ziemi leżącej aktualnie odłogiem w dość spokojnym miejscu. Planuje sobie wydzielić 20 arów na siedlisko, a resztę po mozolnym wycięciu drzew i wynajęciu kogoś kto to zaorze/ztalerzuje obsiać łubinem lub wynająć. Cały interes kosztować będzie 90 tys. zł plus notariusz i inne opłaty.

Plusy:

-zawsze chciałem mieć własną ziemię, las - być może pójdę w kierunku lasu

-po uprzątnięciu terenu będę miał kilka tys. dopłat rocznie

- planuje zbudować drewniany domek, jakiś parking dla 2 aut itd. Zakup działki rekreacyjnej/budowlanej kosztować będzie podobnie, a tu mam jeszcze sporo gruntu.

Minusy:

- tracę ewentualny zasiłek dla bezrobotnych (nie zamierzam korzystać z tej jałmużny), muszę pracować

- czy są jakieś inne szykany? (oprócz przejścia walki z tym KOWRem?)

idz do notariusza i do KOWR tam będą wiedzieli najlepiej


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

U mnie RSP wystawiła wiosną parę "strupów" gdzie część grunt orny 3-4 klasa a część krzaki albo las. Wymyślili sobie że będą za wszystko cenić jak za grunty orne wg. GUS. Do teraz ktoś się zgłosił do zakupu jednej działki 30 a. Reszta stoi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

w okolicy też jest sporo takich co się obudzili po 20-30 latach. pola zarosły na dobre a oni chcieliby jak za orny w cenie gusu i nie da sobie przetłumaczyć ze to w zasadzie nic nie jest warte. a jak jeszcze samosiejki były małe to żaden nie chciał się puścic czy dać w dzierżawę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

To wszystko robota kupców "wariatów" co przebijali jeden drugiego oraz głupiego gadania ludzi, że "pole już 100 tys. za ha". Tak jak pisałem powyżej, przez to z byle dziada co posiada kawałek podmokłego nieużytku porośniętego olchami teraz się zrobili wielce właściciele ziemscy.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

wolnoc tomku w swoim domku takie przysłowie jest , mają swoją własnośc i mogą robic sobie z nia co chca 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Oczywiście że mogą. Śmieszy mnie tylko to ludzkie podejście, kiedy każdy liczył że ziemia będzie drożeć w nieskończoność, pomijając fakt że już od dawna cena gruntów ma niewiele wspólnego z opłacalnością w rolnictwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411
Dnia 12.06.2019 o 14:59, crickmaverick napisał:

zyto, owies, kukurydza na ziarno( tam gdzie lepsza gleba) facelia w ploniue głownym raz na jakis czas, i wiadomo jakies poplony, mam dostep do obornika gesiego wiec nawozenie organiczne by było.

Kukurydza na ziarno dobre na 5 6 klasie i co 6t z ha po 360zł fest opłacalny biznes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cantstop    267

w niektórych regionach gówniane grunty przejmują krowiarze z pocałowaniem w rękę i gówno z waszych wyliczeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

I z krowiarzy zysku jak znowu mleko spadnie poniżej 1 zł za litr. Jednego mam w miedzy, to pamiętam jak biadolił że mleko w skupie tańsze niż woda mineralna w Biedrze - miał chłop rację. Powiedział też że w życiu by nie dał 50-60 tys. za ha gruntów, bo jak sam twierdził 30 koła to była cena którą można było w 8-10 lat spłacić. W moich stronach nie pamiętam kiedy ktoś kupił łąkę, a ci co mają bydło mięsne albo mleczne to dają aż dopłatę za ha dzierżawy i łaskawie podatek płacą. I żeby nie było, u mnie IV klasa uważana jest już za słaby grunt, a sporo jest II. Tak że pokaż mi Misiu - ptysiu tych krowiarzy co płacą majątek za piachy 🤣🤣🤣.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ta już to widzę. Jeden zapłacił może tyle za pol ha w placu, a Ty teraz powtarzasz ze tyle na Podlasiu placa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cantstop    267
6 godzin temu, Kaszlak79 napisał:

I z krowiarzy zysku jak znowu mleko spadnie poniżej 1 zł za litr. Jednego mam w miedzy, to pamiętam jak biadolił że mleko w skupie tańsze niż woda mineralna w Biedrze - miał chłop rację. Powiedział też że w życiu by nie dał 50-60 tys. za ha gruntów, bo jak sam twierdził 30 koła to była cena którą można było w 8-10 lat spłacić. W moich stronach nie pamiętam kiedy ktoś kupił łąkę, a ci co mają bydło mięsne albo mleczne to dają aż dopłatę za ha dzierżawy i łaskawie podatek płacą. I żeby nie było, u mnie IV klasa uważana jest już za słaby grunt, a sporo jest II. Tak że pokaż mi Misiu - ptysiu tych krowiarzy co płacą majątek za piachy 🤣🤣🤣.

wyjedź czasami z Opolszczyzny  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
7 godzin temu, cantstop napisał:

w niektórych regionach gówniane grunty przejmują krowiarze z pocałowaniem w rękę i gówno z waszych wyliczeń

A niech przejmują nawet i za 100 tys jak tak lubia ten gnoj przerzucać to co im będziemy żałować

  • Like 1
  • Haha 1

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950
1 godzinę temu, potrekk napisał:

Ta już to widzę. Jeden zapłacił może tyle za pol ha w placu, a Ty teraz powtarzasz ze tyle na Podlasiu placa.

100 tys to cena wyjściowa. W placu z budynkami do rozbiórki mojemu koledze powiedzieli 500.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749
34 minuty temu, cantstop napisał:

wyjedź czasami z Opolszczyzny  ;)

Bo rozumiem że są rejony w PL gdzie cena mleka nie spada poniżej 2 zł ?? Oświeć mnie.

 

Edytowano przez Kaszlak79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

szczerze to tylko chwilowo było odczcucie przyhamowania cen ziemi ale lekko przychamowalo kupowanie ziemi przez krotki czas i znowu u nas odbija sie i zainteresowanie kupnem ziemi jest ponownie spore obroty ida ceny rowniez spowrotem zaczely isc w gore ale juz delikatniej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Ja uważam że stało się to samo, co z mieszkaniami. Ceny rosły na potęgę aż sprzedaż prawie całkowicie zahamowała. Doszło do stanu że sprzedaż gruntów stoi ale ludzie z ceny nie zejdą nauczeni faktem, że można dostać za ziemię rolną od jednego dużo a od drugiego jeszcze więcej. A prawda taka że w moich stronach obecnie jakiekolwiek grunty rolne kupują gospodarstwa 200-300 ha, mniejsze nie pamiętam kiedy ostatnio cokolwiek kupiły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
kr9292 napisał:

1 godzinę temu, potrekk napisał:

Ta już to widzę. Jeden zapłacił może tyle za pol ha w placu, a Ty teraz powtarzasz ze tyle na Podlasiu placa.

100 tys to cena wyjściowa. W placu z budynkami do rozbiórki mojemu koledze powiedzieli 500.

a ile dostali ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3510

Jak jest 5-8 ha na gminie na rok do sprzedania to ceny wysokie 80-90 tyś ,jak spółka wystawiala 130 ha w dzialkach po 16 ha to spadło na 65 tyś,,bo tylu mocnych odrazu niema

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
Dnia 27.09.2019 o 06:53, Kaszlak79 napisał:

Ja uważam że stało się to samo, co z mieszkaniami. Ceny rosły na potęgę aż sprzedaż prawie całkowicie zahamowała. Doszło do stanu że sprzedaż gruntów stoi ale ludzie z ceny nie zejdą nauczeni faktem, że można dostać za ziemię rolną od jednego dużo a od drugiego jeszcze więcej. A prawda taka że w moich stronach obecnie jakiekolwiek grunty rolne kupują gospodarstwa 200-300 ha, mniejsze nie pamiętam kiedy ostatnio cokolwiek kupiły.

a u nas i mniejsi tzn tacy 20 hektarowcy tez dokupuja , pozatym to mit jest ze jak male gospodarstwo to nie dokupi bo prawda jest taka ze kto ma glowe na karku i dobrze gospodarzy to i mniejsze gospodarstwo rozwinie , rozwinie czyli powiekszy powierzchnie dokupi ziemi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj