coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

Gość   
Gość

I tak w koło Macieju . A jak już się wydaje że wszystko jest , to przychodzi czas na pożegnanie . Pieprzyć takie inwestycje na zwrot których mają liczyć nasze wnuki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
19 godzin temu, cantstop napisał:

bd,wgl

co to za słownictwo?

skróty młodych ludzi 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co do cen . U nas gościo chce kupić sąsiadującą ze swoim polem działkę pół ha . Przeorywana tylko od czasu do czasu , klasa 4 za 6,5tys , a właścicielka chce 7,5 . Negocjacje trwają . -_-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    823

Przecinek źle wstawiles? U mnie taki dziadek mówi że niby ma chętnych po 55tys za 4ab klasę... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unexpected    246

Za sam grunt rolny, w celu uprawy  i otrzymania  raz w roku pieniędzy sens ekonomiczny kończy się przy 20-25 tys.zł.  Powyżej tej kwoty 40-50 tys więcej, to tylko w celu budowy fermy drobiu, fermy trzody, obory na krowy, fermy norek, wtedy jest możliwość tego odrobienia z biegiem lat.         Czytałem wcześniejsze posty o 3ha za 110tys, (trzymajcie mnie we dwóch) ! Za 180 tys i więcej, w mojej mieścinie masz mieszkanie dla siebie  czy na wynajem, gdzie kończy się budowa ubojni Wipasz-uu za 230mln i gdzie przybędzie 1000 miejsc pracy.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawekz1975    188

rolnik zyje wbrew ekonomii u nas jeden ma 35 ha zboz kupil nowke kombajn zbozowy wschodni rolmash czy cos takiego za blisko 475tys w kredycie bez zwrotow nie jest na vacie nie jezdzi po uslugach samo ac- oc ponoc 22tys na rok a na 10 lat wzial ci w unii europejskiej to bija sie w glowe dlaczego polski chlop jeszcze nie upadl skad ma na inwestycje z czego spo prowy finansuje skoro tak tanio wszystko sprzedaje w skladnicach maszyn sie smieja ze kg nowego pluga jest drozsze niz kg nowego auta

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1007
1 godzinę temu, Unexpected napisał:

Za sam grunt rolny, w celu uprawy  i otrzymania  raz w roku pieniędzy sens ekonomiczny kończy się przy 20-25 tys.zł.  Powyżej tej kwoty 40-50 tys więcej, to tylko w celu budowy fermy drobiu, fermy trzody, obory na krowy, fermy norek, wtedy jest możliwość tego odrobienia z biegiem lat.         Czytałem wcześniejsze posty o 3ha za 110tys, (trzymajcie mnie we dwóch) ! Za 180 tys i więcej, w mojej mieścinie masz mieszkanie dla siebie  czy na wynajem, gdzie kończy się budowa ubojni Wipasz-uu za 230mln i gdzie przybędzie 1000 miejsc pracy

Możesz sobie pogadać ale znajdź teraz w miarę pole ( nie mówię o 5, 6 klasie ) za tą twoją cenę 20 tys. 


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unexpected    246
Napisano (edytowany)
3 godziny temu, robercikj100 napisał:

Możesz sobie pogadać ale znajdź teraz w miarę pole ( nie mówię o 5, 6 klasie ) za tą twoją cenę 20 tys. 

W moich to się pokrywa, ponad 2ha kawał 4/5 klasy do sprzedaży, 30 tys za ha ( przy drodze, blisko zabudowy wsi także fermy nie postawię),  3 lata temu 4ha w kawałku poszło pod fermę indyków po 25 tys za ha. Mała ilość krowiarzy w okolicy,  jeżeli już to dosyć mali, sporo kurników  itd. większość osób rolnictwa poważnie nie traktuje, aby dopłaty.  Mówię jak powinno być, co mnie obchodzi logika przeinwestowanych krowiarzy którzy płacą po 70tys za ha.

Edytowano przez Unexpected

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
18 godzin temu, slawekz1975 napisał:

rolnik zyje wbrew ekonomii u nas jeden ma 35 ha zboz kupil nowke kombajn zbozowy wschodni rolmash czy cos takiego za blisko 475tys w kredycie bez zwrotow nie jest na vacie nie jezdzi po uslugach samo ac- oc ponoc 22tys na rok a na 10 lat wzial ci w unii europejskiej to bija sie w glowe dlaczego polski chlop jeszcze nie upadl skad ma na inwestycje z czego spo prowy finansuje skoro tak tanio wszystko sprzedaje w skladnicach maszyn sie smieja ze kg nowego pluga jest drozsze niz kg nowego auta

to u nas jeden  na 7 ha ziemi ma 2 kombajny do zboza tyle że używki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
5 godzin temu, slawekz1975 napisał:

ale moze jezdzi na zarobek

 

to troszke na zarobek bo u nas w okolicy co 3 ma swoj kombajn nawet na 5 ha maja niektorzy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
womir    127

Czy 10 tys. za 95ar. w dwóch kawałkach przydzielonych rowem klasa od 2 (niewiele) do 5 klasy (z jej przewagą) to dobra cena ? Trochę zakrzaczone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
3 godziny temu, womir napisał:

Czy 10 tys. za 95ar. w dwóch kawałkach przydzielonych rowem klasa od 2 (niewiele) do 5 klasy (z jej przewagą) to dobra cena ? Trochę zakrzaczone.

to jak za darmo cena , w innych rejonach to juz by było to kupione i to za gotówke po dowiedzeniu sie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

...a w innych regionach dalej dziczeją takie chaszcze z którymi nie wiadomo co zrobić .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
2 minuty temu, zetorki12 napisał:

...a w innych regionach dalej dziczeją takie chaszcze z którymi nie wiadomo co zrobić .

 

kwestia czasu , u nas juz widze przez wies jezdza rolnicy nieznani ze sprzetami na pola dalej , zaczela sie emigracja za ziemia ludzie przenosza sie na te tereny gdzie ziemia tansza i tam kupuja , z jednym znajomym rozmawialem sprzedawał 2 ha ziemi tylko ze to niemeliorowana w tym kawalek pola a reszta łaka i olszyna tutejsi mu proponowali slabsza cene jaka chcial nwm dokladnie ile chciał a przyjechał klient z dalszego regionu i z pocalowaniem reki kupił bo u nich juz nie ma co kupic 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Taaa , przeważnie ci , których zobowiązania do tego zmuszają . Póki co u nas brzózki coraz większe na takich "okazjach" .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
Przed chwilą, zetorki12 napisał:

Taaa , przeważnie ci , których zobowiązania do tego zmuszają . Póki co u nas brzózki coraz większe na takich "okazjach" .

to skad jestes i jakie klasy gleby sa u was ? , jak tak jest to tylko pasuje sie tam rozwijac bo jak ceny pozniej ida w gore to juz lipa , a wystarczy ze trafi sie u was jakis szaleniec jak u nas sa i pojdzie z 20 30 ha na 300 400 ha i bedzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jestem LLB . Szaleńców w pobliżu brak . Muszę się kiedyś przewieźć i zrobić trochę zdjęć ugorów . Myślę że tak ze dwadzieścia minut i z 10 ha bym uzbierał bez problemu . No może pół godziny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
3 minuty temu, zetorki12 napisał:

Jestem LLB . Szaleńców w pobliżu brak . Muszę się kiedyś przewieźć i zrobić trochę zdjęć ugorów . Myślę że tak ze dwadzieścia minut i z 10 ha bym uzbierał bez problemu . No może pół godziny .

to 6 klasy ugorowane ? czy dzialki ponizej 0,5 ha ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crickmaverick    104

witam koledzy, mam takie zapytanie, klient zdecydował sie na sprzedaz, ogołem jest do kupienia 8,8 ha, działki sa raczej proste jedna z małym klinem przedzielone rowem, od lat była tam ekonomiczna uprawa zyto po zycie, 0 wapna a obornik raz na jakis czas i to w małej ilosci, klasa tej gleby miesci sie w przedziale 5-6, kawalek ok 1,4 ha jest 4 b. klient zaspiewał za hektar 20 tys do negocjacji, wiem ze jest troche pod sciana bo bank upomina sie o zwrot kasy i ja bym oscylował zeby mu dac 15-16 tys za ha, i moje pytanie brzmi nastepujaco czy warto dac mu ta kase, jak wywapnuje te ziemie wygnoje i dam dobre nawozenie sadze ze zyta sprzatne tam około 4 moze jak dobry rok 5 ton z ha oczywiscie populacyjnego. co sadzicie wchodzic w ten interes oczywiscie kredyt na 3% bym musiał na to wziac na ok 10 lat zeby nie nadwyrezyc swojego domowego budzetu, za wszytkie rady dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj