coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
miwigos    3517

NIE zapomniałeś o jednym zerze ,20 to za darmo,chyba że VI kl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749
Napisano (edytowany)
Dnia 10.05.2018 o 20:38, matek1810 napisał:

NOWY REKORD !!!!!!! w  OPOLSKIM za ha rolnicy proponują 20tyś zł /ha

Podaj mi kontakt na takiego rolnika, wezmę 2,5 mln złotych i będę się mu śmiał w twarz B|. Za tą kasę kupuję 6-7 mieszkań w Opolu i żyję z leżenia ^_^. Kredytów nie mam... Ba, jak ktoś mi da 100 tys./ ha to sprzedaję dziś. Mam II i III klasę, trochę IV. Więc ??

Edytowano przez Kaszlak79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Koszty transportu też byś pokrył ? :D Co daje Ci takie zyski , że taka cena jest do przyjęcia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

No jasne, tylko gdzie ją wysypie? Sąsiadowi?

Tylko produkcja roślinna. Cena bierze się z popytu i podaży. Gdy drugiego brak, cena rośnie. Kupujących, prężnych sporo, ale wszyscy chcą kupić blisko. Ja również. 10-15km dalej już trochę łatwiej i taniej, ale transport zabija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749
Napisano (edytowany)
4 godziny temu, zetorki12 napisał:

Koszty transportu też byś pokrył ? :D Co daje Ci takie zyski , że taka cena jest do przyjęcia ?

Tu nie o zysk chodzi, ale o to że sąsiad może podkupić :P.

 

4 godziny temu, jacek1296 napisał:

Przywieź tę ziemie do mnie, przez miedzę 120000 zapłacę.

Ale po co mam Tobie kolego przywozić, przecież u mnie już 200 tys. płacą :D. Cena na pewno bierze się z popytu i podaży, trzeba jednak też obliczyć opłacalność inwestycji. Jednak ziemia rolna w założeniu, przynajmniej moim, jest inwestycją która musi się kiedyś zwrócić przez to że na niej pracujesz. To nie złoto że kupisz, zdeponujesz i bez niczego może Ci zysk przynieść, choć prawdą jest że od paru lat ziemia rolna nie staniała w Polsce. Problem polega na tym, że zysk z 1ha ziemi jest niewspółmiernie niski do obecnej ceny gruntów. 120 tys. zł to jest jakieś 30 lat spłacania samego kapitału żeby wychodzić na zero rocznie. No i po co to robić ?? Swoją drogą, w moich stronach rolnicy mają pola czasem w odległości 20 km i dają radę.

Edytowano przez Kaszlak79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Wiem, że dają radę. Ja wolę nawet przepłacić, ale mieć pod nosem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Twoja sprawa, każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Według mnie przepłacanie za ziemię zaczęło się powyżej 30 tys. zł za ha, kiedy jeszcze w 10 lat było realne że się spłaci. Ale to moje zdanie. No cóż, żałuję że nie mieszkasz w mojej wiosce, zapewne byśmy się dogadali. Mam 12 ha, wprawdzie w 3 kawałkach po +/- 4 ha, ale oddalone maks 800m jeden od drugiego. Pole równe, II i III klasa, troszkę IV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

A tak z ciekawości, jakie masz ceny u siebie, ale takie realne, transakcyjne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Kolego, powiem Ci tak. Ludzie u nas gadają ze rolnicy płacą po 80 tys. zł. Ale ludzie lubią dużo gadać. 2 lata temu prawie do mojego w miedzy (mamy pomiędzy jednego sąsiada) poszło w jednym kawałku 4,5 ha po 55 tys. zł za ha i to już była dobra kasa (inny oferował 45 tys., nie dawał ani grosza więcej i odpuścił). Też 2 lata temu moja znajoma miała 12 ha w jednym kawałku i mówiła że nie puści za mniej jak 70 tys. za ha, ale tam tylko II klasa. Pole ostatecznie poszło, myślę że za 65-60 tys. za ha.
Jako że jestem dociekliwy, to ostatnio przeglądałem parę KW jednego "obszarnika". Wychodzi że płacił 2 lata temu 50-55 tys za ha. U nas ruch słaby w gruntach, ale o ile wiem to ceny stoją gdzieś od 3 lat w miejscu. Jedna notariusz mówiła mi 2 lata temu, że w naszym powiecie jest taka zasada cen, iż stanowią one 130% cen GUS-u dla woj. Opolskiego. Czyli wychodzi na to że przeciętnie gdzieś 55-60 tys. zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    175

W mojej wsi dwóch potencjalnych sprzedających chce po 30 tys/za ha, kl IV V VI. Możecie załatwiać transport.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

He he cena OK, klasa chmmm... że jestem dyplomatą, to powiem, taka sobie B|.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3517
Przed chwilą, jacek1296 napisał:

Wiem, że dają radę. Ja wolę nawet przepłacić, ale mieć pod nosem.

Też tak myśle i robie jak nadaży sie szansa kupna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

O głodzie ziemi jaki mamy niech świadczy wysokość czynszu dzierżawnego za grunty agencyjne kl.4, 5, głównie 5 , pow.ok.40ha, 3,5t pszenicy z hektara. Las blisko. Ziemia najgorsza wydzielona z dużego gospodarstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053
Cytat

 

tylko debil tyle zaplaci czynszu.najlepsze ze taki baran nigdy na kartce nie napisze jaki to przynosi zysk i ile pracy tylko powie ze jemu sie oplaci i tyra na kredyty.paranoja.ten tekst '"glod ziemi " jest za***isty  . mozna peknac ze smiechu.zawsze gdzie to zjawisko wystepuje jest duzy brak mozgu i wyscig szczurow .nakrecic baranow zeby 5 ton dawali i wydzierzawic zeby  sie dorabiali

  • Like 7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Jak dla mnie forma zbyt ostra, ale z treścią się zgadzam. Ludzie przestali chyba liczyć i przez to zatracili realne poczucie wartości pieniądza. Przeliczają już tylko na "prężność, rozwojowość"  a nie zyski. Ceny ziemi to nie realne pieniądze, ale zapis w hipotece oraz możliwość spłacania kolejnych rat. Co to za głód ziemi, kiedy powiększanie gospodarstwa nie prowadzi do wzrostu dochodu netto w nim ?? Jak cały czas mało, to wychodzi na zwykłą pazerność...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3517

Krowiarze windują cene mleka ,a drogą ziemie to sie kupuje jak sie ma gotówke a nie kredyt,bo w kredycie to się napewno nie kalkuluje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

To wytłumacz mi kolego jak to możliwe, że w moich stronach na każdej KW "obszarnika" hipoteka hipotekę pogania a pomimo to jeden z drugim jęczy że głód ziemi jest, gdzie mają po parę setek ha ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3517

Jak nie myślą to niech inwestują za jakis czas komornik sprzeda ,może tobie,mam dobre 100 ha i zero kredytu,raczej kapitał mam ,jak się znajdzie sprzedawca ziemi,ale nusi być blisko do 3 km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 12.05.2018 o 11:59, jacek1296 napisał:

Przywieź tę ziemie do mnie, przez miedzę 120000 zapłacę.

kolego przeprowadź się do mnie. Za pół ceny bo raptem po 60 tys/ha od ręki sprzedaję ci całe swoje 100ha i w komplecie dorzucam 3 letni kombajn oraz 2 ciągniki. Następnie w 3 lata jeśli będziesz płacił gotówką po 40tys/ha wykupisz w promieniu 10 km przynajmniej z 200ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3517

Nie tak prosto sie przeprowadzić ,jaka klasa ziemi i powiat ,województwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749
23 godziny temu, miwigos napisał:

Jak nie myślą to niech inwestują za jakis czas komornik sprzeda ,może tobie,mam dobre 100 ha i zero kredytu,raczej kapitał mam ,jak się znajdzie sprzedawca ziemi,ale nusi być blisko do 3 km

Nie wiem czy to było do mnie czy koło mnie, ale mi tam komornik nie grozi. Swoją drogą gratulacje, jesteś chyba pierwszym "100 hektarowcem" jakiego znam który nie ma złotówki kredytu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Mam pytanie:  Jak rozumieć to, że sprzedający mówi, że sprzedaje " działkę budowlaną" bo ma wjazd z drogi asfaltowej i na sąsiedniej działce możliwość podpięcia wody? W wypisie z rejestru gruntów jest to teren oznaczony jako R czyli rolny  a budowlane ma oznaczenie  B lub Bp. jest to pole 2 i 3 klasy ( czyli chyba wchodzi odrolnienie aby coś postawić.) Nie ma miejscowego planu zagospodarowania. Cena 70 tyś /ha bo budowlana :/ Macie pomysł jakich użyć argumentów aby sprzedający zrozumiał, ze to jednak nadal rolna? Jak negocjujecie z takimi ludzmi? Za wskazówki z góry dziękuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj