coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

Uziu92    7941

lokata jakas to jest, ale lepsza by była jak by kupił przykladowo po 20 a za kilka lat było warte 100. Ale jak kto uważa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    714

Lokata to była pare lat temu. Teraz to inwestycja wysokiego ryzyka.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7941

ja tez tak mysle ze to moze w 2 strony pójść, jak by przykładowo unia upadła, albo Polska z niej wyszła to ceny polecą w dół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
zyla za 10 lat napiszesz to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

Ziemia nigdy nie taniała a zawsze miała realną wartość  a taka złotowka jaką ma realną wartość choćby na przestrzeni ostatnich 28 lat/demokratycznych niby/ za 10 lat np. za te 273 tys kupi tylko 2 ha ziemi/to może skrajny przykład wartości pieniądza/ ale takie są realia

Edytowano przez AleksanderX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    714

Wy naprawdę myślicie że ziemia będzie wiecznie drożeć w takim tempie. W najlepszym wypadku (nie dla mnie) cena się unormuje i będzie rosła bardzo powoli.  Tak jak @Uziu92 powiedział. Wystarczy że dopłaty zabiorą, a to jest tylko jeden z czynników odpowiedzialnych za cenę. 

Ps. 

100 tyś to nie jest realna wartość ziemi. 

Edytowano przez ZYLA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25488

Ogólnie to ja wolę mieć tą ziemię za 270 tys niż te pieniądze na koncie. Co innego za kredyt - nie kupiłbym  bo na moje potrzeby wystarczyło by te 30+ ha które na własność posiadam. Ale na lokacie pieniądz nie pewny. Ziemia zawsze będzie maiła jakąś wartość niezależnie co historia pokaże ( denominacja, krach,  wojna czy inne czarne scenariusze)

Niemniej uważam że ziemia jest za droga, a 100 tys to już abstrakcja i cena ze wszech miar nieuzasadniona ekonomicznie.

Trochę to nie tak że za 1,5 ha ziemi można mieć 50 m2 M3 w mieście. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8956

Rozmawiałem jakieś 3 lata wstecz z pracownikiem agencji to twierdził że dopłaty pewne są do 2020r a potem to nie wiadomo jak to będzie wyglądało. Teraz po odejściu WB, i wstępnymi rozmowami na szczycie UE o przyszłym budżecie słyszałem dziś w TV że mogą okroić nam finansowanie.

Jak dopłaty się skończą lub zmniejszą myślę że ceny będą spadać,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
logan3512    140

A koło Was też tak sprzedają że ziemię razem z budynkami i kupuj całość albo wcale i tylko trzeba wydać więcej pieniędzy a budynki wiele nie sa wiele potrzebne

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-smyk-    9

No wiadomo, że są tacy co chcą sprzedać wszystko naraz bo budynki nie za atrarkcyjne. Lecz trafiają się tacy że możesz sobie wybrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19

słuchajcie ceny rosną bo "My" chcemy kupić. Każda okolica ma swoją wartość dodaną tam gdzie jest zbożówka cena będzie niższa a gdzie krowy a warzywa czy czerwone złoto najwyższa.  Myślę ze ona nie wzrośnie do niewyobrażalnych sum gdyż kiedyś  zaczniemy "kupujący" patrzeć  na to jak szybko wycofamy te kasę. Fakt dopłaty windują po 20r trochę spadną prawdopodobnie, ale o cenach po 10 czy 20 tyś zapomnijmy te czasy  już nie  wrócą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

dająć do banku np. 50 tys na lokatę dostaniemy  max 750 zł odsetek minus inflacja /spadek realnej siły nabyeczej złotówki/ de fakto traciny a kupujc np. 1 ha ziemi mamy dopłaty plus 500 zł czynszu dzierżawnego a ziemia w tym czasie jeszcze drożeje nie ma takiej opcji by staniała na co co niektórzy naiwni liczą a cena 30-35 tys za ha to na dzień dzisiejszy okazja

Edytowano przez AleksanderX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5565

He, he ja w ubiegłym roku pogoniłem sąsiada co chciał po 60 tys/ha ale I i II klasa. Odgtażał sie że ma kolejke kupców i dotąd nie sprzedałB| Jak będzie po 50 to się zastanowie. 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
wszystko zależy w jakim rejonie mieszkasz. dla niektórych 60 tys to bardzo dobra cena a dla innych samobójstwo. wolę kupic hektar 1~2 klasy niż 3ha po 20 tys 5~6 klasy (oczywiście ziemia do orania a nie na inwestycje)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5565

U nas ziemia w I - II klasie osiągała już 70 tys w cenach wywoławczych ale obecnie wraca do poziomu ok 50 tys/ha. Oczywistym jest że lepiej mieć ha dobrej ziemi niż sie męczyć na byle czym. Koszty uprawy , zbioru takie same, nawożenie mniej efektywne i plony niższe. Słabe klasy nie są warte nawet 20 tys na ha ale fakt przypisania dopłat do powierzchni a nie do produkcji te ceny podnosi. 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radeklegia    19

Nie wiem wszyscy tak tu mówią o cenach a północne Mazowsze ceny  1-2 klasa ziemi to 90-100 chcą od 3,4 klasa w dół od 80 do 60 tys/H ziemi brak a ceny z kosmosu i nie ma ze ziema wkulturze czy jej braku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-smyk-    9
13 godzin temu, danielhaker napisał:

gm. Zbuczyn/Mordy 23-32. Ogromną rolę gra lokalizacja

jaka klasa ziemi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pewnie IV kl.

Ja mam na oku III i IV z 15 ha praktycznie w jednym kawałku chce niby 30 za ha ja daję 25 za ha i się zastanawiam czy brać :P

A wy tu że cena nie spadnie, ja liczę na coś innego.

Ulman powiedział święte słowa. za II kl. można płacić. A taka IV to loteria, jak uzyskasz 2000 zł zysku z ha to jest kosmos.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9880

Ja czekam co powie właścicielka ziemi ktora dzierzawie bo jeszcze rok mam dzierżawę i chce sprzedać. Uświadamiam ja ze więcej jak 30 za ha nie jest to warte ale pewnie sie trafi ktos kto rzuci 50... 5 ha w tym 70 arow laki ziemia 4-6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj