coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
18bamber    86

 

Troszkę pociągnę temat notariusza - zapłaciłeś tylko 900 zł od wartości 75000zł?

Ja u siebie dałem 1100 zł za 25000zł.

Za tą działkę za 8000zł na 1000% 900zł a za drógą chyba też tyle wzią bez kitu nie wiem dokładnie ale bierze chyba za odpis a nie za to że od ceny tak tato coś mówił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

z tego co wiem to społeczenstwo sie starzeje, przybywa emerytów, a młodych ubywa, wyjezdzaja za granice, nie zakładaja rodzin bo brak pracy/pieniedzy, a wiec nie ma dzieci itd, wyraznie widac ze polska sie wyludnia a wiec i ceny nieruchomosci beda spadac, napewno stanieja wszelkie domy mieskania działki budowlane, z ziemia rolna moze byc róznie bo jest tendencja i moda na wielkoobszarowców, dlatego ziemia rolna moze pozostac droga, szczególnie dobra ziemia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7    13

okolice śniadowa duże fermy mleczne cena 50 tys za ha to prawdziwa promocja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad451    3

ja tez z lubelskiego i ceny od 8 tys, zalezy jaka klasa ziemi i w jakim stanie dzialka, w lubelskim ceny ziemi na razie sa bardzo rozsadne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Niedaleko mnie znajomy ma wywieszkę sprzedam gospodarstwo 21 ha z budynkami. gleby chyba 4-6kl i w miarę zadbane i proste, cena ponoć 2,2mln :blink:

Edytowano przez macias611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

no i kogo będzie stać na zakup chyba że wygra w LOTTO ekonomiczna paranoja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubu365    1

nie powiedzial bym ze w lubelskim jest tania ziemia chyba ze gdzies kolo granicy ale w mojej okolicy cena zaczyna sie od 20tys

sasiad chce sprzedac pole 1,12ha i moj ojciec mu zaproponowal 10tys to nawet nie chcial slyszec a to pole gdzies w polach za wsia

ogolnie mowiac pole orne nie powinno kosztowac wiecej niz 10tys bo to sie juz mija z ekonomia i ze zdrowym rozsadkiem


Wielki fan case jx/new holland td

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

Pytanie kto obsiewał bo jak nie właściciel tylko kto inny to on to musi sprzątnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stefek1991    12

Bo to wina tych dopłat żeby ich nie było ludze by sie napraszali i oddawali za bezcen ziemie a tak to im sie w głowach poprzewracało od tych dotacji i chcą nie wiadomo ile. Znam pare przypadków typu biznesmen kupuje ha wchodzi w ekologie oczewiscie plonów nie zbiera a zasiewa aby zasiac czyli jak najtanszy kosz orka siew i ewentualnie brona i wszystko a plonów nie ma co zbierać bo wiadomo co wyrosnie bez nawozów na słabej ziemi i przy takiej uprawie ale kase mają sporą bo wchodzą w jakieś programy i kto jest ich w stanie przebić. Ale jakby z dnia na dzień przepadły dopłaty to dla nich klapa totalna a czemu ? bo musieliby spłacać z czegos kredyty a żeby mieć z czego płacić kolejne raty sprzedawali by ziemie za grosze... ale niestety rzeczywistość jest taka a nie inna. Plecy mają znajomosci w agencjach wiedzą gdzie jest okazja do kupienia tani grunt a potem sprzedają to za po3 czy nawet wiekszą wartością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

nie powiedzial bym ze w lubelskim jest tania ziemia chyba ze gdzies kolo granicy ale w mojej okolicy cena zaczyna sie od 20tys

sasiad chce sprzedac pole 1,12ha i moj ojciec mu zaproponowal 10tys to nawet nie chcial slyszec a to pole gdzies w polach za wsia

ogolnie mowiac pole orne nie powinno kosztowac wiecej niz 10tys bo to sie juz mija z ekonomia i ze zdrowym rozsadkiem

 

a jak by za pszenicę Twojemu tacie chcieli zapłacić 300zł a w skupie była by po 700zł to sprzedałby?

tak samo i z ta ziemia jak płacą po 20 tyś to nikt Ci za 10 nie sprzeda


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

Jestem z lubelskiego u mnie w okolicy ceny od 20 do 35 tys/ha i ziemia do kupna rzadko się trafia, jeszcze ze 2 lata wstecz 17 tys. za ha to było dużo :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek1810    13

Czy ktoś w tym roku sprzedał działkę budowlaną?? chodzi mi o to czy płacił PIT i VAt czy nie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

http://www.agrofoto.pl/pl/0,1,16031,ograniczenia_w_sprzedazy_ziemi.html

 

Czytał ktoś pomysł z tą blokadą na 15 lat itp dobry ale powinien wejść z 10 lat wcześniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

powinien wejsc ale dobrze nawet jesli teraz by wszedl a nawet przedluzyzc na 25 lat lepiej pozno niz wcale i jeszcze by sie przydalo wprowadzic ograniczenia by obejsc prawem by obcokrajowcy nie mogli u nas kupowac gruntow tak jak we francji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubu365    1
Napisano (edytowany)

''a jak by za pszenicę Twojemu tacie chcieli zapłacić 300zł a w skupie była by po 700zł to sprzedałby?

tak samo i z ta ziemia jak płacą po 20 tyś to nikt Ci za 10 nie sprzeda ''

 

 

bo jeden tak sprzedal po 20tys i reszta sie tak nauczyla tylko co z tego jesli jest niewarta :/

Edytowano przez kubu365

Wielki fan case jx/new holland td

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

no bez przesady ale 20 tys. za ha to się w 6-7 lat zwróci... to nie wieki, zaproponować połowę lokalnej ceny to trochę brak szacunku że tak powiem. A już chyba w Bułgarii wprowadzili tego typu zakaz, i już go nie ma bo był niezgodny z traktatem akcesyjnym bodajże..

Edytowano przez gospodarny1992

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

zakup po 20 tyś to i w ciągu jednego roku może się zwrócić. Tylko zależy co tam będzie uprawiane. Jak zboża to te 6-7 lat wątpliwe bo za 20 tyś raczej nie są czarnoziemy a na piachach pszenica po 8 ton nie sypie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Piechu znasz tego gościa? bo ja nic nie wiem.... ale może on na Żuławy się rzuca, bo u nas słabe gleby.... ale fakt ten proceder w naszym kraju jest bardzo widoczny i nie chodzi tu o tego gościa co się tym specjalizuje... te działania są wszędzie tylko w różnej skali.... mam troszkę inny przypadek w rodzinie... Wujek obrabia totalnie bez niczego, żadnego złocisza nie dostaje, a kto inny bierze dopłaty... tylko dziwi mnie jak ten ktoś składa wniosek jak nawet nie wie co jest na polach :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

Osobiście nie znam... Ale jest wiele takich sytuacji gdzie w nocy kolesie przyjeżdżają wielkim sprzętem i rano mają już zasiane pole. Dopłaty należą się im bo uprawiają ziemie i plony też bo zbiera ten co siał. Paranoja jakaś. W poprzednich latach nic nie dało się zrobić bo ARIMR nie udzielało żadnych informacji ze względu na ochronę danych osobowych. Jest w necie film (jakaś telewizja zrobiła reportaż) gdzie dosyć młody rolnik zastawił całe swoje gospodarstwo i kupił ileś tam ziemi nie pamiętam dokładnie ale ok 80 hektarów. Kupił a po jakimś czasie patrzy a tam na polu które kupił ktoś talerzówką jeździ. Została wezwana policja ale i tak pozwolili mu (to był pracownik i to nawet on wezwał policję bo mówił że na innych polach to go chcieli pobić) uprawiać nie wiem w sumie dlaczego. Wile przetargów zostało w ten sposób wstrzymanych Kiedyś w agrobiznesie policja wypowiadała się na ten temat tak że oni nie mogą nic zrobić bo pole powinno być ogrodzone śmiechu warte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

jak wzejdzie to właściciel powinien pole zrandapować. Wtedy wiedzieli by na czyim sieją. Jak by straty policzyli to by im się odechcialo cudze pola zajmować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

oczywista sprawa, wjezdzasz którejs nocy z randapem i sprawa załatwiona

a poza tym to co to za kraj ze przestepca ma wieksze prawa niz prawy obywatel czy w tym przypadku własciciel !!!

Edytowano przez ventador

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

''a jak by za pszenicę Twojemu tacie chcieli zapłacić 300zł a w skupie była by po 700zł to sprzedałby?

tak samo i z ta ziemia jak płacą po 20 tyś to nikt Ci za 10 nie sprzeda ''

 

 

bo jeden tak sprzedal po 20tys i reszta sie tak nauczyla tylko co z tego jesli jest niewarta :/

 

Jak jest nie warta to nie kupuj kupi ktoś inny proste


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj