coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

Kula07    163

Tak, a ilu znasz rolników u których był komornik?
Sam znam ze 250, z czego połowa inwestuje i tylko u jednego był. Także takie teksty możesz sobie wsadzić między bajki.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

A ilu znasz ogółem?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na moje pogłowie bydła 100 sztuk wystarcza mój areal 21 ha Plus 10 ha łąk właśnie od obszarnika znajomi mają po 100 ha mają ten sam stan bydła może z 20 -30 więcej ale byli rolnikami od zawsze nie pierwsze pokolenie i kupuj płacą po te 40 i więcej ale tego bogactwa i tych plonów nie widzę. Więc rozwój rozwojem trzeba mieć plan i go realizować i wiedzieć co się oplci a mi kupno ziemi w takich cenach się nie opłaca wolę inwestować w zwiększenie plonów przez nowsze odmiany roślin doprowadzenie gruntów do perfekcji tych Co posiadam i kosztuje mnie to ułamek tego co dziś hektar ziemi która nie generuje nawet połowy plony co posiadane prze ze mnie. Ale niech kupują i płacą czekam az będzie kosztować po 100 000 od razu sprzedaje i idę żyć jak Pan nie jak "rolnik"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    175

Zastanawiam się, kiedy przestanie mnie bawić ten marketingowy bełkot o nieskończonym rozwoju...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Mój sąsiad ma 120 ha wszystko pod bydło ma 150 sztuk, masę obornika ma od tej ilości sztuk wiec pola obficie nawożone ale w tym dobrym roku dla zbóż unas pszenzyta miał po 4-4,5 tony a moje pole przez miedze dało prawie 8. A tak jak pisał zkordalski ilość nie znaczy jakość. Pola nie pryskanie na czas, grzybowka za późno nawozy za późno i efekty są mizerne, ale jak jest gdzieś kawałek ziminto kupuje w kredycie a ma juz 45 lat.
A odnośnie komornika to w mojej okolicy juz 5 uciekało napalencow na ziemie spod topora sprzedając coś. I to tylko w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Ja prawie 1.5 roku wstecz chciałem kupić troche ziemii klas 1 i 2. 7 km od domu trafiło się "coś" NIE OKAZYJNEGO czyli cena w szybkim czasie urosła do 52 tyś/ha. Pole ok, dobry dojazd tylko kształt nieregularny. Przebił mnie obszarnik posiadający ziemie w całej Polsce...

Każdy pukał się w głowe, twierdząc, że to idiotyzm tyle płacić za teren skoro jeszcze kilka miesięcy wczesniej za podobne pole płacono 20-30 tyś/ha.

Teraz jak coś się trafi do sprzedaży to cena 60 tyś/ha... I Ci rolnicy co kiedyś się smiali ze mnie, martwią się teraz jak tu się rozwijać. Dodatkowo ten obszarnik wywindował im ceny dzierżaw pola  i stracili po kilkanaście ha. To spory problem dla takich co głownie opierali się na dzierżawie.

Swoje pole to swoje... Ogólnie pole nie traci na wartości, za 10 lat wezmiesz przynajmniej tyle co dałeś teraz. Dopłaty i zysk nawet 1000 zł/ha na rok osiągniesz.

Znam osobiście faceta który około 2006 roku wykupił PGR z bazą( budynki itp) około 110 ha za ponad 2 mln od ANR i wziął na to preferencyjny kredyt. Dobre grunty, jakby nie szalał z zakupem extra maszyn to bez kłopotów ten kredyt oddał. niestety przesadził. komornik juz praktycznie wysprzedał grunty z tego PGR, dodatkowo rodzinne gospodarstwo też zlicytowane. A gospodarz naprawde był dobry.

 

 

Edytowano przez Marl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Mój sąsiad ma 120 ha wszystko pod bydło ma 150 sztuk, masę obornika ma od tej ilości sztuk wiec pola obficie nawożone ale w tym dobrym roku dla zbóż unas pszenzyta miał po 4-4,5 tony a moje pole przez miedze dało prawie 8. A tak jak pisał zkordalski ilość nie znaczy jakość. Pola nie pryskanie na czas, grzybowka za późno nawozy za późno i efekty są mizerne, ale jak jest gdzieś kawałek ziminto kupuje w kredycie a ma juz 45 lat.

A odnośnie komornika to w mojej okolicy juz 5 uciekało napalencow na ziemie spod topora sprzedając coś. I to tylko w tym roku.

 

czyli jak ma 45 lat to nie może brać kredytów? w tych czasach to żaden wiek - jakby miał 60 lat to można się dziwić.

Przemek tez kędyś będziesz miał 45 lat i ktoś Ci powie że jesteś za stary :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Sąsiad powinien zatrudnić traktorzyste, to by na czas zrobił w polu. Odnośnie kredytów na zakup pola: skoro komornik go nie zlicytował to znaczy, ze gospodarstwo prosperuje. Przeterminowany kredyt potrafi szybko wykończyć rolnika.

Spłaca raty za ziemie więc może kupować kolejną działke. Doskonale wie, ze za rok bedzie tylko DROŻEJ  :) . Poczytaj ten wątek z 2 lat wstecz, jakie są ceny. Ja widze, ze tylko drożej i drożej... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I bardzo dobrze jak mówiłem czekam aż dojdzie do 100 000 i czekać tylko na wariata "debila" co to kupi oby był

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

A mnie dziwią Ci co piszą, że by sprzedali po 100tyś. Tak Wam źle? Ja bym za żadne pieniądze nie sprzedał gospodarstwa.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Jasne, jeżeli pieniądz jest dla Ciebie najwyższą wartością to faktycznie, nie męcz się, sprzedaj.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Hmm , a ty kolego właściwie po co robisz , jak nie z potrzeby posiadania pieniędzy ? Czyżby dla rozrywki ? :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Poniekąd tak, bo to co robię sprawia mi przyjemność a dodatkowo pozwala godnie żyć.

A Ty tak nie masz? Pracujesz na gospodarstwie tylko dlatego żeby zarobić pieniądze?

U mnie w okolicy cena oscyluje pomiędzy 50-60tyś, chętni do kupna są, do sprzedaży raczej nie.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Ceny jak z kosmosu tam u Was, nie źle ale widocznie jest popyt skoro tak wywindowały.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

U nas 70 -120 tys/ha

Chyba najdroższy region w Polsce. Dzierżawy płacą 1500-2000/ha + dopłata+podatek+spółka wodna :blink:

 

25 km ode Mnie czyli Powiat Kazimierza Wielka (woj świętokrzyskie ) dzierżawa 2000 PLN + podatek to była norma.

Kto miał większą działkę z dobrym dojazdem: np 3ha i "pole w prostokącie" to mógł zawołać jeszcze dodatkowo dopłate i chętni byli na to.

Jak marchew płaciła to warzywniacy za tyle pola brali, nie zastanawiając się zbytnio. A cena 80 tyś/ha też była do przyjęcia.

Jednak cena marchwi i innych warzyw spadła. Ci co wzieli takie drogie pola narzekają ale żeby ktoś zszedł z takiego pola to nie słyszałem. Bedzie narzekał, cierpiał ale bardziej boi się, ze jak odpuści dzierżawe to wezmie tą ziemie inny rolnik z tej samej wsi...

Ze zwykłej zazdrości i zachłanności jest popyt na pola, to i cena dzierżaw rośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wystarczy dwóch w każdym regionie co będą między sobą windować cenę i wtedy dochodzi do tych cen. Głupi głupiego goni a sprzedający kleszcze w ręce ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiuhonda    65

witam mam mozliwosc kupna ziemi 7 ha w trzech kawalkach po 35 tys za ha. Głównie 4 i kawałek 5 klasy.Zastanawiam sie czy warto, zona nie chce pchać sie w kredyt a ja bym zaryzykował. Wiecie moze czy sa jeszcze dostępne kredyty z dofinansowaniem?  No i czy warto wedlug was to kupic? Dodam ze nasze gospodarstwo to obecnie około 50ha i hodowla opasów, brak dodatkowych źródeł dochodów wiec taka inwestycja będzie dosc dużym obciążeniem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No wiesz, 5 klasa za 35 tys z żyta czy owsu się szybko nie zwróci. A jaką ty masz rentowność od opasów sam powinieneś wiedzieć. Czy opłaci ci się zakup 5 kl gleby gdzie założysz jakąś łąkę, która w przyszłości pozwoli na zwiększenie stada ogonów.

 

A kredyty banki zawsze jakieś tam mają. Lepsze gorsze, musisz zapytać bezpośrednio w banku.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rademenez    11

W zasadzie to sobie sam musisz odpowiedzieć na to pytanie bo kto by Tobie jak nie doradził to jeśli się zdecydujesz to sam będziesz raty kredytów spłacać będziesz.

Według mnie musisz sobie odpowiedzieć na klika zasadniczych pytań. O ile zwiększy się dochód Twojego gospodarstwa jeśli byś kupił te grunty. Czy masz możliwość zwiększenia obsady opasów (miejsce w budynkach itd) bo na 7 hektarach to trochę już paszy urośnie. Cena za całość to 245 tys. biorąc to na kredyt musisz mieć kasę na wkład własny. Najczęściej jest to 20 % więc w tym przypadku to 49 tys. plus ze 2 tys. notariusz i ze 2 tys. prowizja bankowa. Czy masz wolnej gotówki 55 tys. ????

Przy kredycie preferencyjnym na 15 lat z oprocentowaniem 3% miesięczna rata wyniesie około 1500 zł. Czy będziesz w stanie taką ratę miesięcznie płacić. Jeśli na powyższe pytania odpowiesz TAK to możesz się w to zacząć bawić. Żeby Ci na ratę miesięczną wystarczyło musisz za każdego zakupionego hektara mieć na czysto razem z dopłatą około 2600 zł. Według minie to trochę to troche dużo. U mnie to maks 25 tys za hektar za takie grunty a często po 20 tys są ogłoszenia i dość długo wiszą. Ostatnio brat kupował 1,49 ha pole i łąką pól na pół za 21 tys za całość  z kolei za bliźniaczą działkę obok chcą 30 tys tylko nie mają jeszcze spraw spadkowych uregulowanych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a jak to jest teraz z przepisami na kupno ziemi mialo byc ograniczone a wcale tak nie jest mialo byc ze sasiad po sasiedzku kupuje czy ktos z tej okolicy a slyszalem ostatnio gdzies w okolicach poszlo gosp ok 17 ha ziemia slaba 4 5 klasa tylko w kulturze po 75 tys ha i nie kupil tego ani ten co dzierzawil ani nikt po sasiedzku tylko jakis biznesmen z daleka jak to jest z tym ? i ceny mialy byc tylko z gusu a tu duzo przewyzsza ceny gusowkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj