coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

rocknrollnik    35

proste co bedzie przezyja tylko duze gospodarstwa. moze i balylarze choc tu juz pewien nie byłbym, bo coraz tródniej o ludzi do pracy

no tak , tylko za 10-20 lat jakiej wielkości będą te duże gosp.50? 100? 500ha ? może być duże tylko kto spłaci np 100 czy 300 ha po 30 -40 tys.jednocześnie inwestując miliony w sprzęt do uprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie ostatnio kuzyn sprzedał ziemię 8 ha które kupił z 10 lat do tyłu kupił za 80tys sprzedał za 350 ah że człowiek nie był już dorosły jak ha kosztował 10 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2079

Tak, tak. tylko w gosp tez był inny obrót pieniądza bo jakoś nie pamietam żeby 15-20lat wstecz było tyle nowych maszyn i taki pęd po ziemie. W moich okolicach to sprzedający jeździł od domu do domu czy nie chce ktoś kupić a teraz to Kupujacy sie przebijają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek1810    13

Proszę jak piszecie cene ziemi to podawajcie jaka gmina. Na tym forum piszemy o cenach wiec cena i lokalizajca jest wazna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezrobotny    6

Tak, tak. tylko w gosp tez był inny obrót pieniądza bo jakoś nie pamietam żeby 15-20lat wstecz było tyle nowych maszyn i taki pęd po ziemie. W moich okolicach to sprzedający jeździł od domu do domu czy nie chce ktoś kupić a teraz to Kupujacy sie przebijają.

Swieta prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

no tak , tylko za 10-20 lat jakiej wielkości będą te duże gosp.50? 100? 500ha ? może być duże tylko kto spłaci np 100 czy 300 ha po 30 -40 tys.jednocześnie inwestując miliony w sprzęt do uprawy.

 

mysle ze za 10-20 lat nie bedzie gospodarstw ponizej 100ha no chyba ze dwuzawodowcy beda ciagli dla przyjemnosci takie po 4-5ha


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Bedą bedą i to bardzo dużo. Srednia krajowa 10 z kawałkiem. W mojej okolicy malo kto przekracza 25 ha. Skąd ludzie mają wziąć pieniądze zeby kilkakrotnie powiększyć swoje gospodarstwo. A ceny na produkty niskie i niepewne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25258

Mało tego nie zapominajmy, że większość małych gospodarstw to nie tylko ziemia , ale i budynki, które jakie by nie były to i tak podnoszą cenę zakupu. 

U mnie np posiadanie 100ha jest równoznaczne z rozrzuceniem działem po co najmniej 3 gminach i dojazdy po kilkanaście km. A największe pola po wykupieniu działek sąsiednich i tak nie przekroczą 3-5 ha. Co z tego, że np sąsiad będzie chciał sprzedać swoje 3 ha po 20 tys jak za budynki zawoła 200tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik    35

Proszę jak piszecie cene ziemi to podawajcie jaka gmina. Na tym forum piszemy o cenach wiec cena i lokalizajca jest wazna

popieram.będzie łatwiej ocenić w jakim regionie jaka cena,oczywiście będą odchylenia ale to pomoże choćby mniej więcej się zorientować jakie są trendy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3439

w tym roku kupiłem 2 działki i nikt mnie sie nie czepiał

A podobno oglądasz złotówke 3 razy zanim wydasz ,jak kupiłeś to tak żle jeszcze nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    837

myślę też że za 10 lat nie będzie gospodarstw typu nawet 20ha. Przynajmniej w mojej gminie na jednej wiosce było z 15 gospodarstw od 5 do 20 ha. Teraz zostało może 3 gospodarstwa w tym dwa duże po 250ha co je połknęły. Tzn dopłata + 1200zł. Więc Ci co wydzierżawili twierdzą że nie mieli nigdy takich dochodów odkąd gospodarzyli. Czyste ręce i się śmieją bo gotowe pieniążki co roku biorą. U mnie we wsi na szczęście ilość gospodarstw się nie zmienia, każdy ma średnio po 100ha i nikt sie nie zabija za dzierżawami na piątej wsi.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

Kolego koniu a z 10 lat temu z ojcem wywozilem z twoich stron maszyny od tych wszystkich bambrow.olbrachtowice Kamieniec Ząbkowice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Bedą bedą i to bardzo dużo. Srednia krajowa 10 z kawałkiem. W mojej okolicy malo kto przekracza 25 ha. Skąd ludzie mają wziąć pieniądze zeby kilkakrotnie powiększyć swoje gospodarstwo. A ceny na produkty niskie i niepewne.

jest jeszcze cos takiego jak dzierżawa

 

A podobno oglądasz złotówke 3 razy zanim wydasz ,jak kupiłeś to tak żle jeszcze nie jest

czytaj dokładnie pisałem ze nie ogladam


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    110

Będą zawsze takie gospodarstwa,gadacie brednie np ktoś oddał w dzierżawe 7 ha pola i nie chce sprzedać,więc dalej jest rolnikiem tylko tej ziemi już nie  uprawia.I wlicza się w średnią krajową :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik    35

myślę też że za 10 lat nie będzie gospodarstw typu nawet 20ha. Przynajmniej w mojej gminie na jednej wiosce było z 15 gospodarstw od 5 do 20 ha. Teraz zostało może 3 gospodarstwa w tym dwa duże po 250ha co je połknęły. Tzn dopłata + 1200zł. Więc Ci co wydzierżawili twierdzą że nie mieli nigdy takich dochodów odkąd gospodarzyli. Czyste ręce i się śmieją bo gotowe pieniążki co roku biorą. U mnie we wsi na szczęście ilość gospodarstw się nie zmienia, każdy ma średnio po 100ha i nikt sie nie zabija za dzierżawami na piątej wsi.

gdybym miał oddać dopłaty i jeszcze zapłacić 1200 od ha to niech sobie sami gospodarzą.w razie jakiejś draki (susza , powódż tornado,gradobicie czy upadek samolotu czy inne cuda odrabianie straT MOŻE TRWAĆ kilka lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Będą zawsze takie gospodarstwa,gadacie brednie np ktoś oddał w dzierżawe 7 ha pola i nie chce sprzedać,więc dalej jest rolnikiem tylko tej ziemi już nie  uprawia.I wlicza się w średnią krajową :P

 

dobra dobra, mówimy o tych co bedą uprawiać a nie o statystykach


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

@pajej nie wiem ile masz ziemi, i ile masz lat ale? ale wiesz jak wchodziliśmy do Uni w 2004r to też wszyscy mówili że za 10 lat nie bedzie małych gospodarstw tylko takie duże zobacz mineło 12lat od wejscia do Uni i zobacz sobie na statystyki GuS czy na stronie Agencji za wiele średnia gospodarstwa w kraju sie nie zmieniła obecnie jest 10,65 z 5 lat temu było 10,25 a 10 lat temu 8,5 rezygnuja Ci co nie maja nastepców a młodzi kombinują troche do pracy troche z rolnictwa u mnie na wsi z ok 50 gospodarstw z kazdego ktoś gdzieś dodatkowo pracuje lub ma jakąś dodatkowo firemke sklepik jest może jeden czy dwóch co żyja tylko z gospodarsta ale sami na siebie pracuja nie mają rodzin wiec nawet majać te 10-12 ha utrzymuja sie z tego nie inwestujać,  


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2079

mysle ze za 10-20 lat nie bedzie gospodarstw ponizej 100ha no chyba ze dwuzawodowcy beda ciagli dla przyjemnosci takie po 4-5ha

A co z tymi co maja po 20-30 ha?Maja powiesić sie na topoli? Bo pracy nie znajda w Polsce a wyjechać wszyscy nie mogą. Jak ktoś ma kilkaset hektarów to go nie interesują działki po 1-2 hektara a takie przeważnie posiadają małe gospodarstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

myślę też że za 10 lat nie będzie gospodarstw typu nawet 20ha. Przynajmniej w mojej gminie na jednej wiosce było z 15 gospodarstw od 5 do 20 ha. Teraz zostało może 3 gospodarstwa w tym dwa duże po 250ha co je połknęły. Tzn dopłata + 1200zł. Więc Ci co wydzierżawili twierdzą że nie mieli nigdy takich dochodów odkąd gospodarzyli. Czyste ręce i się śmieją bo gotowe pieniążki co roku biorą. U mnie we wsi na szczęście ilość gospodarstw się nie zmienia, każdy ma średnio po 100ha i nikt sie nie zabija za dzierżawami na piątej wsi.

 

no ale pan T. z braszowic czy inny ze stolca płacą nawet 2000 z tego co się orientuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    442

A co z tymi co maja po 20-30 ha?Maja powiesić sie na topoli? Bo pracy nie znajda w Polsce a wyjechać wszyscy nie mogą. Jak ktoś ma kilkaset hektarów to go nie interesują działki po 1-2 hektara a takie przeważnie posiadają małe gospodarstwa.

 

Przyjedz do świętokrzyskiego w okolice gminy Złota to zobaczysz jak wygląda wykup ziemii przez wielkoobszarowca . Nawet działeczki po 30 arów z trudnym dostępem wykupił. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2079

Kolego ale o chorych ludziach nie rozmawiajmy. Bo jak kogoś ciśnie mózg to kupuje. A potem narzekanie bo na takiej działce jak ma jakiś duży ciagnik typu 150-200 nie moze nawrócić bo sie niemiesci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marasp    7

Przyjedz do świętokrzyskiego w okolice gminy Złota to zobaczysz jak wygląda wykup ziemii przez wielkoobszarowca . Nawet działeczki po 30 arów z trudnym dostępem wykupił. 

czyżby Pan S. już i tam wykupował ziemię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    442

Tak, to on. 

Wykupił co miało pójść do sprzedaży. Teraz nieco zwolnił z zakupami ale głownie przez brak podaży ziemii na naszym rejonie. Bo ustawa wcale nie zapobiega takim praktykom.Forumowicze pisali wczesniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

@pajej nie wiem ile masz ziemi, i ile masz lat ale? ale wiesz jak wchodziliśmy do Uni w 2004r to też wszyscy mówili że za 10 lat nie bedzie małych gospodarstw tylko takie duże zobacz mineło 12lat od wejscia do Uni i zobacz sobie na statystyki GuS czy na stronie Agencji za wiele średnia gospodarstwa w kraju sie nie zmieniła obecnie jest 10,65 z 5 lat temu było 10,25 a 10 lat temu 8,5 rezygnuja Ci co nie maja nastepców a młodzi kombinują troche do pracy troche z rolnictwa u mnie na wsi z ok 50 gospodarstw z kazdego ktoś gdzieś dodatkowo pracuje lub ma jakąś dodatkowo firemke sklepik jest może jeden czy dwóch co żyja tylko z gospodarsta ale sami na siebie pracuja nie mają rodzin wiec nawet majać te 10-12 ha utrzymuja sie z tego nie inwestujać,  

mam z dzierzawami ponad 60ha i 26 lat. w mojej okolicy po wejsciu do ue zmieniło sie wiele przed UE wielu zyło tylko z rolnictwa, a jeszcze więcej z pracy i z gospodarki, a teraz tych co zyja tylko z rolnictwa jest kilku, a ci co pracowali i gospodarzyli to zostawili sobie działeczke na pszenice dla kur albo i nie reszta w dzierżawe.

 

A co z tymi co maja po 20-30 ha?Maja powiesić sie na topoli? Bo pracy nie znajda w Polsce a wyjechać wszyscy nie mogą. Jak ktoś ma kilkaset hektarów to go nie interesują działki po 1-2 hektara a takie przeważnie posiadają małe gospodarstwa.

jest w okolicy gość co ma ponad 100ha i to w duzych działkach teraz mu odbiło i kupił jakies 4km od swoich pól działke 0,5ha


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj