coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

nie bede nazwiskami strzelał. to rolnik z sasiedniej gminy wykupuje działeczki nawet 0,5ha

Ja mam u siebie poje..sa w wiosce że wykupuje każdą działeczkę dookoła  od 0.20a. i płaci jak poj...ny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25596

Dlaczego od razu debil? Nie wiesz jakie ma plany związane z zakupem i jak mocno finansowo stoi.

A może planami mocno wybiega w przyszłość, tz. ma wiedzę co w urzędach piszczy lub pod ziemią siedzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

dla mnie nikt mądry nie przepłaca za ziemie. nawet jesli tam ma byc złoto i to i tak jesli kupuje za rynkowa cene to nie robi sobie wrogów


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25596

Jak to - przy zakupie za cenę rynkową nie ma wrogów, ale po zawyżonej cenie już ich ma?

Już lata temu w tym dziale ktoś napisał, że gdyby nie przepłacał za ziemię to nie miałby tyle ile ma i tego co ma. I to jest oczywiste, że jeśli masz konkurencję to albo idziesz bałamucisz i urabiasz za parę win gościa pod sklepem, albo grasz uczciwie i przebijasz innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

tylko jak sie z kims umawiasz a później cisza jak po kilku tygodniach pytam to okazuje sie ze ziemia juz sprzedana. inna sytuacja byłaby gdyby przyszki i powiedzieli ten daje tyle i tyle z toba zaczynałem więc jak wyrównasz to sprzedaje tobie nie to nie ale tak pocichaczu to wk.... lub jak ktos pocichu kupuje ziemie a jest z sasiedniej gminy...


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2470

@pajej to chyba nie umiesz kupować bo jeżeli ktoś Ci mówi że chce sprzedać albo wiesz że jest na sprzedanie to bierzesz kasę w kieszen drukujesz umowę przedwstepną i idziesz do gościa targujesz cenę dajesz zadatek (ja na zadatek daje 10-15tyś za 1ha) podpisujesz umowę przedwstepną dajesz zadatek dublujesz go w umowie i dalej załatwiasz resztę i nikt Ci nie podskoczy a wiem z doświadczenia ze jak kładziesz kase na stół (zadatek) to i negocjacjie lepiej idą   


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

podeślij mi wzór umowy przedwstepnej często przydałaby sie


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25596

W tym wypadku pretensje nie do kupującego, tylko do sprzedającego bo to on robi z d*py gębę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dlaczego od razu debil? Nie wiesz jakie ma plany związane z zakupem i jak mocno finansowo stoi.

A może planami mocno wybiega w przyszłość, tz. ma wiedzę co w urzędach piszczy lub pod ziemią siedzi?

 

U nas jeden tak wybiegał w przyszłość aż przeszedł do przeszłości co Wam dadzą kolejne ha tak większość głodna spać chodzi :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

to jest chytrośc i sam sie do tego przyznaje jestem chytry, a moze chciwość byłoby lepszym okresleniem


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25596

U nas jeden tak wybiegał w przyszłość aż przeszedł do przeszłości co Wam dadzą kolejne ha tak większość głodna spać chodzi :P :P

W życiu trzeba znać podstawy matematyki i umieć liczyć. Brnięcie w kredyty bez zastanowienia to pewna droga do bankructwa lub samobójstwa.

Jeśli gość szedł na żywioł bez logicznego myślenia to zgodzę się nazwać go debilem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    111

Ja mam u siebie poje..sa w wiosce że wykupuje każdą działeczkę dookoła  od 0.20a. i płaci jak poj...ny

 

A któż to jest,bo ja z okolic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

trzeba wszystko z umiarem inwestowac ale czasem trzeba i przeplacic za ziemie jak nie ma nic do kupna ale to raczej ci duzi moga przeplacac bo normlany sredni rolnik jak kupi jedna ziemie to musi najpierw ten kredyt splacic z tej ziemi zeby kupic nastepna inaczej nie ada rady niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25596

Ty jako duży będziesz uprawiał zboża, rzepak buraki. Mały szansy upatrywać powinien w uprawach pracochłonnych z relatywnie dużym zyskiem - truskawka, malina, poziomka i inne choćby zioła. Z 5 ha też da się żyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

@pajej to chyba nie umiesz kupować bo jeżeli ktoś Ci mówi że chce sprzedać albo wiesz że jest na sprzedanie to bierzesz kasę w kieszen drukujesz umowę przedwstepną i idziesz do gościa targujesz cenę dajesz zadatek (ja na zadatek daje 10-15tyś za 1ha) podpisujesz umowę przedwstepną dajesz zadatek dublujesz go w umowie i dalej załatwiasz resztę i nikt Ci nie podskoczy a wiem z doświadczenia ze jak kładziesz kase na stół (zadatek) to i negocjacjie lepiej idą   

 

ciągle czekam na wzór umowy przedwstepnej


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950
miwigos    3519

Ty jako duży będziesz uprawiał zboża, rzepak buraki. Mały szansy upatrywać powinien w uprawach pracochłonnych z relatywnie dużym zyskiem - truskawka, malina, poziomka i inne choćby zioła. Z 5 ha też da się żyć.

Powodzenia z truskawkami,kto je zerwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj