coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jopi1991    3

Tyle że jak takie klasy to nie odrolnisz jeśli nie ma planów zagospodarowania i taka ziemia nie ma większej wartości jak rola

 

aha byc moze masz racje ale wiesz jak to w polsce, jak ktos ma kase czytaj inwestor to jak bedzie mu naprawde zalezalo to kupi i bez problemu odrolni. Nie sadze zeby nie bylo takiej ziemi ktorej nie mozna odrolnic majac kase. w kazdym badz razie nawet jezeli nie to i tak dzialka rolna przy drodze krajowej tej samej klasy ziemi zawsze bedzie drozsza od tej co jest gdzies w szczerym polu.

Mysle ze trudno bedzie znalezc jakiegos inwestora na dzialke przy tak ruchliwej drodzie jeszcze tym bardzej jak stojo tam banery.

Ale probuj moze ci sie uda.

nie stoja nigdzie zadne banery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

to ze nie dostane mniej niz 85 to akurat jestem pewien. w mojej okolicy zabijaja sie o ziemie i potrafili placic z ARN ponad 100 za ha.

lokalizjacja jest super poniewaz nie ma w okolicy 50 km zadnej renomowanej stacji benzynowej na tej trasie. Sam bym ja postawil ale skad srodki.

Nigdzie nie napisałem że nie dostanie, z drugiej strony, dasz mu to na piśmie że dostanie ?? Czasem gmina dalej i ceny już inne. Co do stawiania renomowanej stacji benzynowej, za przeproszeniem, nie masz chyba bladego pojęcia o czym mówisz ... To nie stawianie wiaty na maszyny czy silosu.

 

aha byc moze masz racje ale wiesz jak to w polsce, jak ktos ma kase czytaj inwestor to jak bedzie mu naprawde zalezalo to kupi i bez problemu odrolni. Nie sadze zeby nie bylo takiej ziemi ktorej nie mozna odrolnic majac kase. w kazdym badz razie nawet jezeli nie to i tak dzialka rolna przy drodze krajowej tej samej klasy ziemi zawsze bedzie drozsza od tej co jest gdzies w szczerym polu.

nie stoja nigdzie zadne banery.

No to już sam sobie odpowiedziałeś, skoro teren atrakcyjny pod inwestycje, to będzie zawsze drożej. Nie zapominaj jednak że nikt nie będzie stawiał centrum handlowego w szczerym polu, a na inwestycję typu stacja benzynowa nikomu nie będzie potrzebne całe 9ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jopi1991    3

Nigdzie nie napisałem że nie dostanie, z drugiej strony, dasz mu to na piśmie że dostanie ?? Czasem gmina dalej i ceny już inne. Co do stawiania renomowanej stacji benzynowej, za przeproszeniem, nie masz chyba bladego pojęcia o czym mówisz ... To nie stawianie wiaty na maszyny czy silosu.

 

No to już sam sobie odpowiedziałeś, skoro teren atrakcyjny pod inwestycje, to będzie zawsze drożej. Nie zapominaj jednak że nikt nie będzie stawiał centrum handlowego w szczerym polu, a na inwestycję typu stacja benzynowa nikomu nie będzie potrzebne całe 9ha.

dlatego pisze ze sam bym ja postawil gdybym mial srodki. nie wiem czy wiesz ale jest pelno stacji ktore mozna prowadzic na zasadzie franszyzy np BP . Mam znajomego kotrego ojciec wlasnie na takiej zasadzie z nimi wspolpracuje takze jezeli ma sie srodki i dzialke to nie jest to wcale trudne bo wszystkim zajmuja sie goscie z tej firmy. Ty stawiasz stacje za swoje pieniadze a oni daja ci marke i renome w zamian . 

 

 

Nie jest to droga szybkiego ruchu,teren zabudowany,droga krajowa . dzialka zaczyna sie na krajowce a konczy na drodze powiatowej w cichej i spokojne okolicy obok domkow jednorodzinnych. Pisalem ze mam jedna dzialke mniejsza wlasnie przy tej drodze  i ja mozna by bylo przeznacczyc dla inwestora, pozostale dzialki dla rolnika. Sprawdzalem juz wiele ofert przy krajowych drogach z brakiem zagosodoarowania przestrzenjnego i ceny to minium 150 tys zl za Ha w takiej klasie i podobnym areale.troszke szok jak zobaczylem te ceny no ale takie sa. Moge wyslac linki

Edytowano przez jopi1991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

Nie słuchaj piszących tu "doradców" bo każdy z nich chciałby mieć taką działkę w takiej okolicy ale niestety nie ma i gul im skacze. A już najlepsi są ci co mają całe gospodarstwo wielkości 1/3 Twojej działki i do tego popaskowane w dziesiąciu kawałkach 20 na 300 metrów, takiego kawałka nawet na oczy nie widzieli. Myślę że spokojnie stówkę na szybkiego dostaniesz a jak Ci się nie pali to wystaw 120 i czekaj, prędzej czy później znajdziesz jelenia.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jasne jasne chcieć to sobie można też w mojej okolicy są tacy co już 10 lat sprzedają ale kupca jakoś nie widać takich dziuałek to jest na pęczki przy trasach i co myślisz że same stacje czy serwisy będą przy nich powstawać trochę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

dlatego pisze ze sam bym ja postawil gdybym mial srodki. nie wiem czy wiesz ale jest pelno stacji ktore mozna prowadzic na zasadzie franszyzy np BP . Mam znajomego kotrego ojciec wlasnie na takiej zasadzie z nimi wspolpracuje takze jezeli ma sie srodki i dzialke to nie jest to wcale trudne bo wszystkim zajmuja sie goscie z tej firmy. Ty stawiasz stacje za swoje pieniadze a oni daja ci marke i renome w zamian . 

 

 

Nie jest to droga szybkiego ruchu,teren zabudowany,droga krajowa . dzialka zaczyna sie na krajowce a konczy na drodze powiatowej w cichej i spokojne okolicy obok domkow jednorodzinnych. Pisalem ze mam jedna dzialke mniejsza wlasnie przy tej drodze  i ja mozna by bylo przeznacczyc dla inwestora, pozostale dzialki dla rolnika. Sprawdzalem juz wiele ofert przy krajowych drogach z brakiem zagosodoarowania przestrzenjnego i ceny to minium 150 tys zl za Ha w takiej klasie i podobnym areale.troszke szok jak zobaczylem te ceny no ale takie sa. Moge wyslac linki

Yyyy, coś Ty, naprawdę ?? Dziękuję za oświecenie w sprawie tego typu prowadzenia działalności mnie, głupiego chłopa z zadupia. Od siebie tylko dodam, że w obecnej sytuacji franczyza (bo wydaje mi się że o tym myślałeś, pisząc o "franszyzie") to jedyny sensowny sposób na prowadzenie "renomowanej" stacji benzynowej. Skoro już sprawdzałeś ceny w konkretnych lokalizacjach, podobnych do twojej, to nie wiem za bardzo gdzie sens pytać na forum, skoro możemy sobie tutaj tylko wyobrazić, jak sprawa wygląda.

 

Nie słuchaj piszących tu "doradców" bo każdy z nich chciałby mieć taką działkę w takiej okolicy ale niestety nie ma i gul im skacze. A już najlepsi są ci co mają całe gospodarstwo wielkości 1/3 Twojej działki i do tego popaskowane w dziesiąciu kawałkach 20 na 300 metrów, takiego kawałka nawet na oczy nie widzieli. Myślę że spokojnie stówkę na szybkiego dostaniesz a jak Ci się nie pali to wystaw 120 i czekaj, prędzej czy później znajdziesz jelenia.

Nie słuchaj również tych, którzy zapewniają że "stówkę" dostaniesz spokojnie za działkę, której nawet na zdjęciu nie widzieli i nie znają jej konkretnej lokalizacji. Nie mówię że to nie możliwe, ale przynajmniej dla mnie podałeś za mało informacji, żeby Cię w takiej cenie upewnić.

Edytowano przez Kaszlak79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TurekR    6

Mazowieckie okolice pułtuska trzy transakcje działki 3,5ha,4,4ha,8ha ceny od 55 do 64tyś.za hektar klasa 4A,4B.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    167

jopi 1991 po co się pytasz po ile ziemię sprzedać ? ktoś podaje cenę a ty udowadniasz że jest o wiele więcej warta co najmniej ta sytuacja jest komiczna. 

sprzedaż za tyle ile da Ci kupiec którego znajdziesz.

a co do cen ANR to u nas w opolskim można ziemię taniej w obrocie między sąsiedzkim kupić niż z ANR , na przetargach ANR często ponoszą emocje licytujących .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jopi1991    3

po to jest forum zeby pytac . Nie widze w tym nic dziwnego. Opisalem wam dzialke ,chyba lepiej juz nie mozna tego zrobic wiec nie wiem o co chodzi co niektorym. Po ta ja wlasnie opisalem zebyscie mniej wiecej wiedzeli jak sytuacja wyglada poniewaz w ogloszeniach taka klasa  wacha sie miedzy 80 tys a 150 tys wiec rozbierznosc jest mega duza. 


jopi 1991 po co się pytasz po ile ziemię sprzedać ? ktoś podaje cenę a ty udowadniasz że jest o wiele więcej warta co najmniej ta sytuacja jest komiczna. 

sprzedaż za tyle ile da Ci kupiec którego znajdziesz.

a co do cen ANR to u nas w opolskim można ziemię taniej w obrocie między sąsiedzkim kupić niż z ANR , na przetargach ANR często ponoszą emocje licytujących .

jak ktos podaje cene 50 tys to sorry ale wiadomo ze jest zwyklym ignorantem skoro srednia cena gusowska to 68 tys .Nie dziw sie ze wysmiewam takie odpowiedzi. To ze ta ziema jest warta minium 80 tys za ha  za ta klase i rejon  niezaleznie od polozenia to wiem ale sek w tym ile moze byc wyzej skoro niektore dzialki w tym rejonie chodza nawet po 150 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

po to jest forum zeby pytac . Nie widze w tym nic dziwnego. Opisalem wam dzialke ,chyba lepiej juz nie mozna tego zrobic wiec nie wiem o co chodzi co niektorym. Po ta ja wlasnie opisalem zebyscie mniej wiecej wiedzeli jak sytuacja wyglada poniewaz w ogloszeniach taka klasa  wacha sie miedzy 80 tys a 150 tys wiec rozbierznosc jest mega duza. 

jak ktos podaje cene 50 tys to sorry ale wiadomo ze jest zwyklym ignorantem skoro srednia cena gusowska to 68 tys .Nie dziw sie ze wysmiewam takie odpowiedzi. To ze ta ziema jest warta minium 80 tys za ha  za ta klase i rejon  niezaleznie od polozenia to wiem ale sek w tym ile moze byc wyzej skoro niektore dzialki w tym rejonie chodza nawet po 150 tys.

 

Gdzie masz tą cenę gusowską 68 tyś? Ziemia rolna 50 tyś to jest równowartośc 100 ton zboża to jaki sens kupować drożej to nigdy się nie zwróci że działki chodzą to znaczy że brak kupca i cena jest wygórowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1671

Jak ktoś Ci zapłaci po 100000pln/ha, to powinieneś się bardzo, ale to bardzo cieszyć, bo to zwykłe pole , a nie grunt inwestycyjny.

Ziemia 1kl. więc nie odrolnisz. Piszesz, że jak inwestorowi będzie zależało, to zapłaci i odrolni. Tylko po co, jeżeli " w odległości 50km nie ma renomowanej stacji benzynowej", tzn. że działka leży na zadupiu. Potencjalny inwestor odrolniłby taka działkę przy mieście, ale nie w szczerym polu( chyba, że pod konopie, czy dziuplę, ale to nie przy krajówce). Ceny na olx to jedno, a ceny transakcyjne, to dwie różne rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Opisalem wam dzialke ,chyba lepiej juz nie mozna tego zrobic wiec nie wiem o co chodzi co niektorym. Po ta ja wlasnie opisalem zebyscie mniej wiecej wiedzeli jak sytuacja wyglada poniewaz w ogloszeniach taka klasa  wacha sie miedzy 80 tys a 150 tys wiec rozbierznosc jest mega duza. 

To ze ta ziema jest warta minium 80 tys za ha  za ta klase i rejon  niezaleznie od polozenia to wiem ale sek w tym ile moze byc wyzej skoro niektore dzialki w tym rejonie chodza nawet po 150 tys.

Opisałeś powiadasz ... Jak do tej pory widywałem ogłoszenia na sprzedaż jakiejkolwiek działki, to było napisane w jakiej gminie, w jakiej miejscowości, odległość od większych miast. Do tego było choć 2-3 zdjęcia działki oraz zdjęcia mapek nieruchomości. Ty tymczasem oczekujesz, że ktoś poda Ci obiektywną cenę na podstawia mglistego opisu i wizji prestiżowej stacji benzynowej. A to tego sam sugerujesz, że nieruchomość jest super i w ogóle. Jest rozpiętość od 80 tys. do 150 tys., wystaw za 150 tys. i czekaj jak Cię kasa nie goni. Tyle.

 

Jak ktoś Ci zapłaci po 100000pln/ha, to powinieneś się bardzo, ale to bardzo cieszyć, bo to zwykłe pole , a nie grunt inwestycyjny.

Ziemia 1kl. więc nie odrolnisz. Piszesz, że jak inwestorowi będzie zależało, to zapłaci i odrolni. Tylko po co, jeżeli " w odległości 50km nie ma renomowanej stacji benzynowej", tzn. że działka leży na zadupiu. Potencjalny inwestor odrolniłby taka działkę przy mieście, ale nie w szczerym polu( chyba, że pod konopie, czy dziuplę, ale to nie przy krajówce). Ceny na olx to jedno, a ceny transakcyjne, to dwie różne rzeczy.

No ale jego działka jest jego, jest wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju i sugestie że warta jest marne 50 tys. zł to zniewaga. Odnoszę wrażenie, że ktoś tu nie chciał się zapytać ile warte jak pochwalić się, jaką to wspaniałą nieruchomość posiada  ... <_<

Edytowano przez Kaszlak79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

U mnie 105 dał sąsiad za zwykłe pole z dojazdem dróżką polną bo przez miedzę miał swoje.Takie rzeczy to tylko w Wlkp:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jopi1991    3

U mnie 105 dał sąsiad za zwykłe pole z dojazdem dróżką polną bo przez miedzę miał swoje.Takie rzeczy to tylko w Wlkp:)

za jaka klase ziemi?  i jaka wielkosc dzialki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

U mnie 105 dał sąsiad za zwykłe pole z dojazdem dróżką polną bo przez miedzę miał swoje.Takie rzeczy to tylko w Wlkp:)

Takie rzeczy podobno dzieją się już też w Opolskim, choć osobiście się nie spotkałem z przypadkiem 100 tys. za ha "zwykłej" działki ornej.

 

Dał  i będzie miał  gdzie  ORAĆ aż mu garb wyrośnie

No ale sąsiada podkupił, to się liczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jopi1991    3

Gdzie masz tą cenę gusowską 68 tyś? Ziemia rolna 50 tyś to jest równowartośc 100 ton zboża to jaki sens kupować drożej to nigdy się nie zwróci że działki chodzą to znaczy że brak kupca i cena jest wygórowana

http://www.arimr.gov.pl/dla-beneficjenta/srednie-ceny-gruntow-wg-gus.html

 

 

prosze bardzo . co mnie to obchodzi ze ktos nie kupi za wiecej niz 50 tys jak sa tacy ktorzy kupia za ponad 100 jak widac.Ceny gusu to chyba nie biora sie z kapelusza prawda? jezeli srednie ceny gusu rosna tzn ze z kwartalu na kwartal ludzie placa coraz wiecej za ziemie.To chyba logiczne nie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1671

Takie rzeczy podobno dzieją się już też w Opolskim, choć osobiście się nie spotkałem z przypadkiem 100 tys. za ha "zwykłej" działki ornej.

 

No ale sąsiada podkupił, to się liczy.

 

U nas płacili nawet po 126000pln/ha zwykłej rolnej.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jopi1991    3

U nas płacili nawet po 126000pln/ha zwykłej rolnej.

 

 

w ktorym miesjcu na kujawach ?  i za jaka klase ? i jak mozesz to jeszcze lokalizacje podaj  tzn przy drodze krajowej czy powiatowej czy jeszcze jakies innej?:) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Chłopie, weź już skończ... Ja to zrozumiałem tak, że ktoś zapłacił 126 tys. zł za 1ha gruntów ornych i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj