coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
criskp86    30

z tymi cenami ziemi to jest bardzo różnie u mnie w okolicy pare wiosek to 25 tys za ha, toche dalej Ci co są na roślinnej to cena 30 i ponad a dalej gdzie są słabe gleby to nie ma komu dac i po 20 tys za ha rolnicy za 15 tys/ha kupują. Wszystko zależy od regionu więc i z tymi cenami jest różnie jak ktoś ma 150 ha to dla niego kupienie 3-4 ha i po 50tys jest w stanie zapłacić a jak ktoś ma 20 ha to na pewno będzie mu trudniej za takie pieniądze nabyć grunty i raczej nie kupuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    56

U mnie ceny ziemi w okolicy to około 15 tysi ,ale już 7,8 kilometrów dalej to już ziemia klasa 1 i 2 to i  ceny około 50,60 tysi a u sadowników pod Sandomierzem to i 100 tysi za 1 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    189

Sorki że pytam tutaj ale czy ktoś mógłby mi powiedzieć czy jako młody rolnik z 23ha otrzymam prawie 2mln kredytu na zakup ziemi?

Edytowano przez lolq1660

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a na ile ha ale pewnie  otrzymasz zastaw bankowy pojdzie pod ziemie ta co masz oraz ta co kupujesz i otrzymasz kredyt tylko zebys pozniej mial na splate tego kredytu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

to ta ziemia głownie 5 klasa to dostaniesz kredyt bo cena w normie tylko wiesz o tym ze musisz do kredytu miec udzial własny a ta ziemie ci policza po cenie agencyjnej to z 2 milionow udzial wlasny teraz w banku jest bodajze 20 % to musisz miec 400 tys kasy na udzial własny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

to najbardziej opłacało by się kupić na linię Z z preferencyjnych,  wkład własny minimalny to 20%, w mrcsk ma wkład własny 10% ale to się nie opłaca przy tej kwocie bo jest dużo większe oprocentowanie, BGŻ przy kredycie musi mieć 150% zabezpieczenia, tzn  jak grunt jest warty 120 tys zł, to można dostać 80 ty zł kredytu, cenę ustala się po średnich z Gus, z dengo województwa dla danej klasy, czyli żeby dostać 2mln, musiałbyś to zabezpieczyć ziemią warta koło 3 mln,

Edytowano przez majkel207

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Niekoniecznie. Kwestia dogadania się z bankiem. Ostatnio gdy brałem kredyt na ziemie bez żadnych wkładów własnych, bo po prostu nie miałem. Oczywiście pod hipoteke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

No tak ale trzeba by bylo wszystko podliczyc bo po 1 wklad wlasny (nie wszystkie banki wymagaja te 20 procent )po drugie marza banku ktora bierze za udzielenie kredytu po 3 notariusz i po 4 tez dosyc wazne musisz miec kase zeby zainwestowac w ta ziemie paliwo nasiona nawozy srodki ochrony roslin itd. Acha jeszcze trzeba doliczyc leki na wrzody zoladka od stresu.Trzeba teraz uwazac bo podobnie jak wczoraj u pani Jaworowicz moze byc. Mozna oczywisci wziasc sobie 2 lata karencji ale to i tak odsetki trzeba placic a jak dojdzie kapital to juz spora rata. Idz jeszcze do BS jak ja kupowalem to mieli najlepsze warunki az Pani w BGZ nie chciala wierzyc. Kartka dlugopis kalkulator i oblicz sobie czy to wszystko sie oplaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Trzeba też policzyć susze- powiedzmy raz na 3-4 lata... To jest 5 klasa. Więcej jak cztery tony żyta nie wyciągniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

u mnie lepiej wychodzi BGŻ, chyba to kwestia regionu, obsługa też znacznie lepsza w BGŻ, jak się nie ma na wkład własny 20% to raczej inwestycja jest ponad nasze możliwości finansowe, (w kredytach na mieszkanie chyba teraz wymagają 30% wkładu własnego), potem może być jak u tego krowiarza z wczoraj u Jaworowicz, szkoda ludzi, policja i komornik tam u niego to istna patologia, ale biorąc prawie 1mln na maszyny i oborę, to trzeba dobrze przekalkulować czy się podoła temu, więc reasumując, dobrze że wymagają wkładu własnego, mogliby nawet więcej, było by może mniej takich dramatów na wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

Fakt lepsza obsluga w bgz idziesz do biura i milo sobie rozmawiasz z Pania przy kawie a w bs bylem oblugiwany prawie przy wejsciu he he A znajomi tylko podsluchiwali:-) bo nie raz obok krzesla byla kolejka takze czulem sie strasznie niekomfortowo ale warunki lepsze takze wybralem ich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie czyli kujawsko pomorskie powiat brodnicki ziemia zaczyna sie od 50 tys za ha za 5-6klasa czyli piachy i gory, praktycznie żwirownia, jesli chce sie kupic cos kolo 4 klasy to cena wyjsciowa 60 tys, 3-4 klasa okolo 80, wiec moim zdaniem ziemia jest nie do kupienia, jak czytam inne rejony po 25 tys za 3-4klase to az mi sie wierzyć nie chce, u mnie jakby 4byla po 40 to praktycznie odrazu by podbili do 70, wiec tak naprawde jakby ktos mi powiedział ze ma w tym rejonie powiedzmy 5 ha po 30 za ha to odrazu bym go zaciagnal do notariusza,z marszu, oby nikt z sasiadow się nie dowedzial bo by odrazu sie bili. Ale moje maks to 50 za ha, a wyzej to glupota placic, ziemia idzie w gore ale to sie skonczy kiedys, niech tylko unia upadnie i doplaty z ktorych wiekszosc ma zysk bo z ziemi wyszedl na zero to zobaczycie jak spadnie srednia. Rolnicy u mnie czekaja jak na zbawienie na doplaty, bo kredytu niema z czego splacic, a ja jestem zdania ze dobry rolnik doplaty nie potrzebuje, nie czeka na nia jak na zbawienie, dla mnie doplata jest tylko dodatkiem bez ktorego normalnie funkcjonuje. dzięki niej moge kupic jakas maszyne czy remonty jakies zrobić,ale bez niej tez bez problemu da sie zyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

a czy można wziąć np. spłatę roczną?

W moim przypadku moglem roczna polroczna kwartalna i co miesiac. Ale placac raz do roku i to jeszcze w grudniu to wychodzi drozej jak np kwartalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

Krzysztof 5943 w tej kwesti uważam podobnie

( Rolnicy u mnie czekaja jak na zbawienie na doplaty, bo kredytu niema z czego splacic, a ja jestem zdania ze dobry rolnik doplaty nie potrzebuje, nie czeka na nia jak na zbawienie, dla mnie doplata jest tylko dodatkiem bez ktorego normalnie funkcjonuje. dzięki niej moge kupic jakas maszyne czy remonty jakies zrobić,ale bez niej tez bez problemu da sie zyc )

Ale z tą cena ziemi to troche szalejesz W niedziele był u mnie gośc u ktorego kiedys kosiłem zboże zaproponował mi abym kupił od niego ok 9 ha (ok 7 ornej ,1,6 łąka, i cos ponad 50 arów  nieużutek -olszyna i krzaki )Jak sam zaznaczył wstepna cena 25 tys do negocjacji Gdyby przyszedł z rok wcześniej to pewnie wyszedł by z zaliczką a w obecnej chwili jestem przekonany ze cena ziemi bedzie spadac i nie spiesze sie z takimi zakupami Zaproponuje mu po 20 tyś U nas w tej cześci  podlasia jak by zniesli dopłaty to ziemia wroci do poziomu 10 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

Sorki że pytam tutaj ale czy ktoś mógłby mi powiedzieć czy jako młody rolnik z 23ha otrzymam prawie 2mln kredytu na zakup ziemi?

A na ile jesteś w tej chwili zadłużony? Ziemia od osoby prywatnej ?Najpierw idz do banku w ktorym do tej pory ciebie lub twoich rodziców  obsługiwali Nawet jesli możesz to wez ze sobą matkie czy ojca (jesli nie długo ciagniesz na własny rachunek) przy takiej kwocie to idz odrazu do kierownika lub dyrektora jesli bank spółdzielczy Ja przy mniejszych kwotach i braku wpłaty własnej robiłem w ten sposob ze te wymagane 20% wpisywalem w umowie przedwstepnej jako zadatek ktory w rzeczywistości był fikcją A zeby kupujacy przystał na tą fikcje to dodatkowo pisalismy ze w przypadk wucofania sie z transakcji ten zadatek przepada A cene podnosilismy o te własnie 20%Czyli np;cena prawdziwa cena ziemi 100 tys w umowie wstawialismy 120 tys a dwadzieścia tysiecy jako zadatek pozostala kwota 100 z kredytu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj