coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lukasz1995    111

Obszarnicy nakupili nowego sprzetu i nie maja co robic z kasa i co tam im zalezy ,czy kupia po 50 czy 80 tys/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Czyli d*pa blada, nie dłużej niż 12 mcy.

Pytanie z innej beczki.

Zakupiłem grunt rolny na którym jegomość X ma posiane zboże. Które może i wymarzło, czyli będzie trzeba przesiać. I tu się rodzi pytanie co wa takiej sytuacji, mam prawo wchodzić na działkę czy też nie. A tak w ogóle to taką sytuację reguluje jakieś prawo ?

 

Miło z twojej strony, że chcesz pozwolić byłemu właścicielowi zebrać twoją pszenicę. Jeżeli kupiłeś grunt to i posiane na nim zboże przez byłego właściciela.

 


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Jaką jego pszenicę? Przecież wyraźnie napisał, że jegomość X ją zasiał. Jeżeli nie umówili się, że kupuje ziemię z zasiewami to facet ma prawo zebrać.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Pszenica nie jest jego i nie ma prawa jej wykosić,a tym bardziej przejąć, ten kto siał to kosi i on bierze dopłaty.

Jak kupuje się po zasiewach to nie ma innego wyjścia, a jak jest podpisana umowa dzierżawy z data pewną to na pole wchodzi się dopiero po  tej dacie, nawet za 5 lat można wejsć na pole jak tak w umowie piszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr89    49

Zazwyczaj notariusz pyta czy grunt jest wolny(dzierżawy i inne zobowiązania) i ustala w akcie termin przekazania czyli wejścia na pole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

@tomek. Zgadza się. A co w przypadku wymarznięcia?

Tak nakazuje kultura i tego powinniśmy się trzymać. Z tym że jest to prawo nie pisane. Chyba że się mylę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

ja kupiłem w 2015 ziemię obsianą mieszanką traw + koniczyna w ekologii i plon był mój.

 

akt nieopatrznie podpisaliśmy kilka dni przed otrzymaniem decyzji na dopłaty za 2014 rok przez poprzedniego właściciela i przez to mi przypadły jego dopłaty za 2014 rok za tą działkę - 7500 zł. zwróciłem kasę poprzedniemu właścicielowi, bo on był właścicielem w 2014 roku i ponosił nakłady na ziemię. także wszelkie roszady z ziemią róbcie po otrzymaniu decyzji na dopłaty za poprzedni rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

jak mogłes dostać pieniądze za działkę którą on zgłosił i użytkował w 2014 ????

 

podlaskie, 9,7 hektara - 5000(pięć tysięcy złotych polskich) zł za całość. artykuł w Puls Biznesu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

ja kupiłem w 2015 ziemię obsianą mieszanką traw + koniczyna w ekologii i plon był mój.

 

akt nieopatrznie podpisaliśmy kilka dni przed otrzymaniem decyzji na dopłaty za 2014 rok przez poprzedniego właściciela i przez to mi przypadły jego dopłaty za 2014 rok za tą działkę - 7500 zł. zwróciłem kasę poprzedniemu właścicielowi, bo on był właścicielem w 2014 roku i ponosił nakłady na ziemię. także wszelkie roszady z ziemią róbcie po otrzymaniu decyzji na dopłaty za poprzedni rok.

 

Właśnie - jak nowy właściciel mógł dostać dopłaty za stary rok??? Bajki piszesz, lub była inna sytuacja!! Agencja nie wnika kto jest właścicielem, czy on się zmienił raz, dwa czy trzy razy w ciągu roku. Ich interesuje że teoretycznie uprawiasz tą ziemię od 1 stycznia do 31 grudnia danego roku. Jeśli mnie pamięć nie myli, to takie oświadczenie jest w składanym wniosku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Pszenica nie jest jego i nie ma prawa jej wykosić,a tym bardziej przejąć, ten kto siał to kosi i on bierze dopłaty.

Jak kupuje się po zasiewach to nie ma innego wyjścia, a jak jest podpisana umowa dzierżawy z data pewną to na pole wchodzi się dopiero po  tej dacie, nawet za 5 lat można wejsć na pole jak tak w umowie piszę.

 

Może wejść i wykosić. Tylko powinien mu zwrócić nakłady poniesione na zasiewy. Kwestia czy zrobi to przemocą licząc, że posiadacz nie pójdzie do sądu, złoży mu propozycję czy sam pierwszy pójdzie do sądu. Tak czy tak, ot tak teraz sobie na pole nie może wejść, nawet jak wymarzło.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

to sie nazywa własnosc po Polsku  :D

płaćcie po 100 tysi za ha a potem proscie o pozwolenie wejscia na swoje pole sedziego  :D a najlepiej opowiedzcie o tym absurdzie komus z Texasu  :D  :D  :D w texasie jakby jakis pajac skakał na nie swojej ziemii to by dostał kulke miedzy uszy i to sie nazywa własnosc  :D

Edytowano przez odwajler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Fajnie jakbyś się przeniósł do tego Teksasu. Tam byś za długo się nie pomądrzył tak jak tu.

A co do tego czy może skosić czy nie to sprawa została już wytłumaczona.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

Właśnie - jak nowy właściciel mógł dostać dopłaty za stary rok??? Bajki piszesz, lub była inna sytuacja!! Agencja nie wnika kto jest właścicielem, czy on się zmienił raz, dwa czy trzy razy w ciągu roku. Ich interesuje że teoretycznie uprawiasz tą ziemię od 1 stycznia do 31 grudnia danego roku. Jeśli mnie pamięć nie myli, to takie oświadczenie jest w składanym wniosku.

 

chodziło o to, że stary właściciel odebrał decyzję na dopłaty już po podpisaniu aktu notarialnego (3 dni). decyzja wystawiona była jeszcze przed aktem, a odebrana już po akcie. i to dla agencji było to równoznaczne z tym, że dopłaty za rok, na który wystawiona była decyzja przyznane zostały nowemu właścicielowi, czyli mi. gdybym był kutafonem, to wziąłbym tą kasę za 2014 rok do kieszeni, ale  nie jestem taki i po wpłynięciu kasy na konto oddałem ją poprzedniemu właścicielowi i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Od kiedy dopłaty przyznawane są na podstawie aktu notarialnego - po świętach  Cię jeszcze trzyma ? B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz536    3

Przecież przy podpisywaniu aktu a nawet wcześniej powinno się ustalić czy kupujący bierze z zasiewami czy bez i wtedy jest wszystko jasne. Nie rozumiem tego że nie zostało to uzgodnione wcześniej.

 

A agencja na pewno nie wypłaciła dopłat nowemu właścicielowi tylko temu kto składał wniosek.

Edytowano przez lukasz536

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174

jak mogłes dostać pieniądze za działkę którą on zgłosił i użytkował w 2014 ????

 

podlaskie, 9,7 hektara - 5000(pięć tysięcy złotych polskich) zł za całość. artykuł w Puls Biznesu

po polsku można?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Od kiedy dopłaty przyznawane są na podstawie aktu notarialnego - po świętach  Cię jeszcze trzyma ? B)

jest to możliwe ,  był taki przepis (teraz nie wiem ) że w dniu naliczania dopłat musisz być posiadaczem   minimum 1 ha 

jeśli sprzedał wszystkie grunty jakie posiadał to wypada z systemu  i agencja nie naliczy dopłat 

wtedy dopłaty przechodzą na nowego właściciela  

 

miałem podobnie 10 lat temu , kupiłem wszystko co gość miał - 5,5 ha

agencja nie naliczyła mu dopłat  tylko dla mnie 

sam byłem w szoku 

 

znalazłem i jest podobnie ;

 

http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/PB_2015/P_WZSO/15_04_2015/Przyznanie_platnosci_bezposrednich_-_nastepstwo_prawne_2015.pdf

 

 

 

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W takim wypadku tak . Kolega mało precyzyjnie opisał sytuację .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

zgadza się ale masz status producenta rolnego 

 

kolega opisał to tak jak jest w aktualnych przepisach 

wszystko się zgadza i teraz nazywa się to rozwiązanie albo przekształcenie - zbywca traci status producenta rolnego i wypada z systemu dopłat  

 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

@warchest piszesz o Panu K. c Ciachcina??

 

niestety tak az teraz strach inwestowac i brac kredyty zeby nie skonczyc jak on no fakt faktem on szybko sie rozwinal ale teraz to az strach cos robic zeby sie za abrdzo niezakredytowac kolege tam mam w okolicach  i mi opowiadal

no dobra to jak umowa dzierzawy jest podpisana notarialnie na 10 lat tylko u notariusz apodpisane ale w ewidencji nie zgloszone i ktos kupi taka ziemie z dzierzawa to co po 10 latach bedzie mogl ja obrabiac ? czy jak inaczej

Edytowano przez warchest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19686

Właśnie - jak nowy właściciel mógł dostać dopłaty za stary rok??? Bajki piszesz, lub była inna sytuacja!! Agencja nie wnika kto jest właścicielem, czy on się zmienił raz, dwa czy trzy razy w ciągu roku. Ich interesuje że teoretycznie uprawiasz tą ziemię od 1 stycznia do 31 grudnia danego roku. Jeśli mnie pamięć nie myli, to takie oświadczenie jest w składanym wniosku.

mylisz się kolego do dopłat najważniejsze żebyś ziemię uzytkował minimum do 31 maja-już wtedy dopłata Ci się należy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3491

Jak masz w dzierżawie ,a ktoś inny kupi ,to placisz nowemu właścicielowi dzierżawe na warunkach jakie miałeś spisane w umowie i tak długo jak jest zapisane w umowie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj