coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

LESZEK1    0

O kolejny miliard to ludność Świata wzrośnie za 13 lat nie za 50

Tempo przyrostu ludności świata

ludność świata (mln) rok przyrost 10 ok. 30 000 p.n.e.[8] 5 ok. 10 000 p.n.e.[8] 11 ok. 5000 p.n.e. (podwojenie po 5000 latach) 27 ok. 2000 p.n.e.[8] 50 ok. 1000 p.n.e.[8] 251 ok. 1 n.e.[8] 300 ok. 500 n.e.[8] 350 ok. 1000[8] 400 ok. 1250[8] 500 ok. 1500[8] 750 ok. 1750[8] 1 000 ok. 1820 2000 ok. 1930 (1 miliard po 110 latach) 3000 ok. 1960 (1 miliard po 30 latach) 4000 ok. 1974 (1 miliard po 14 latach) 5000 ok. 1988 (1 miliard po 14 latach) 6000 ok. 1999 (1 miliard po 11 latach) 7000 ok. 2012[a] (1 miliard po 13 latach) 8000 ok. 2025 (1 miliard po 13 latach) 9000 ok. 2043 (1 miliard po 18 latach)

Spójrzcie :http://pl.wikipedia.org/wiki/Ludno%C5%9B%C4%87_%C5%9Bwiata

 

Chyba,że nadejdzie jakaś epidemia , albo wojna swiatowa - co nie daj Boże .

Niestety, ludzie pieprzą się jak króliki i gdyby chińczycy nie mieli zakazu rodzenia więcej niż 1 dziecko ,to by dopiero był boom demograficzny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

To bardzo głupi poradnik nie czytaj go.

Ja nie patrze na Europe, wolałbym żeby Europa patrzyła na nas i uczyła się od nas.

 

"Włożona kasa zwróci się w ciągu 60 lat"

Pomijasz inflację, wzrost gospodarczy oraz oprocentowanie kredytu. W ten sposób nie można liczyć.

 

Czy ziemia w przyszłości będzie tańsza??

Nie będzie, ewentualnie cena ziemi zatrzyma się w miejscu i inflacja będzie pożerać cenę.

 

Nie obchodzi mnie Świat, Europa niech się dusi w przepychu interesuje mnie Polska.

Edytowano przez tespis17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Jak przyjdzie co do czego, to kraje trzeciego świata (gdzie ten wysoki przyrost nastąpi) zaczną na swoje piaski siać GMO który da lepszy plon niż zwykła roślina na ukraińskim czarnoziemie. A Europa zacznie mocno odstawać, jej ziemia będzie pracować jedynie dla Europejczyków, a więc jej wartość mocno spadnie. Oczywiście to prawdopodobna spekulacja - tylko co dziś nią nie jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LESZEK1    0

Koledzy ,prognozy to jak wróżenie z fusów ,ja się raczej opieram na latach minionych i na własnym przykładzie , najdrożej kilkanaście lat temu płaciłem po ok. 4 tys/ha ,sądzę ,że gdybym krzyknął dzisiaj,że chcę sprzedać gospodarstwo po 50 tys/ha nie musiałbym długo czekać .Więc jakby nie liczyć w ciągu 10-15 lat ziemia zdrożała 10cio krotnie . (Centralna Polska 10km od Płocka)

Live is brutal - niestety .

Pozdro Leszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MedFire    0

Chciałbym zauważyć, że ze znanych mi informacji tam (w Niemczech) rolnik hurtem za kilo ziemniaka dostaje 1 euro, czyli ziemia za 40 tysięcy euro to tak jak w Polsce za 40 tysięcy złotych, o ile ktoś dostaje 1 zł za kilo, bo i wtedy w Niemczech i w Polsce cena jednego kilograma ma się tak jak 1 do 40 tys. Oczywiście mogę się mylić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Nie żartuję z wnukami ,patrz kilka postów wcześniej mój wpis o przetargu ANR na Pilichowo gm. Bulkowo - indywidualni rolnicy płacili za kawałki przylegające do ich pól po 120 tys/ha - włożona kasa zwróci się po 60 latach ,więc jak myślisz kupowali dla siebie ,czy dla wnuków ?

Druga kwestia,czy te wnuki nie oleją gospodarowania i nie pójdą na lekki chlebek do miasta .

Jest to teren zamożnych rolników i wielkiego głodu ziemi .

Anglia ma ceny o niebo niższe od Holandii tu 65000 Euro/ha kompletna paranoja-ale tak po prostu jest .

W zachodnich landach Niemiec też ceny do 40tys Euro/ha ,ale we wschodnich podobno można kupić już za 25tysięcy , euro oczywizna ,tylko jestem ciekaw ilu polskich rolników kupiło ziemię w krajach zachodniej unii?

A gdyby był mądry rząd powinien stosować zasadę wzajemności - Niemcy kupili 10tys. ha-Polacy w Niemczech tyle samo. ;)

Pozdro Leszek

Widzę kolego, że zakładasz 60 lat koniunktury w rolnictwie czego tobie i sobie życzę. Dolicz do tych 120 tys odsetki, słabsze lata (zarówno spadki cen jak i czynniki pogodowe tj grad, mróz, susza) to się w końcu okaże, że będzie to inwestycja dla prawnuków... Teraz policz sobie ile możesz mieć tych prawnuków i może się okazać, że ten "posag" nie będzie wcale taki okazały ;).... Żartując z tych wnuków chodziło mi właśnie o tą chęć dalszego gospodarowania. Na pewno każdy z nas zna z własnej okolicy przypadki przepuszczenia takiego dorobku kilku pokoleń przez dzieci. Wzorowym przykładem może być siostra mojej bratowej która razem z mężem i dziećmi już przy cenie po 20tys/ha odziedziczyła 8ha ziemi po teściu, w tym samym czasie wpadło jej ponad 200tys dolarów spadku po ciotce z Australii i wiesz na ile im to starczyło? Na 4 lata szampańskiego życia...

Także jak to mówi mądre powiedzenie "myślał indyk o niedzieli a w sobotę łeb ucięli"...

Nie wiem skąd ;) masz takie ceny ale na podstawie pierwszego z brzegu artykułu w necie te ceny są niższe np 17960 EUR w zachodnich landach czy 47 tys EUR w Holandii, a zupełnie fenomenalna cena była we Francji 5090 EUR /ha... Ale nie same ceny miałem na myśli tylko bardziej dynamikę ich zmian...

Tak jak pisze lukasz222 wystarczy ze w UE skończyła by się WPR czy też sama Unia a bez zaporowych ceł europa została by zalana tanią żywnością z obu ameryk a wtedy ceny ziemi rolnej w UE spadły by na pysk...

Także nie ma co tak myśleć o przyszłości i przyszłych pokoleniach i zadłużać się dla nich bo tak naprawdę nie wiecie jak to do końca będzie wyglądało za 2 lata nie mówiąc już o tym co będzie za 60 lat...

Edytowano przez lukejro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

dobrze mówisz kolego lukejro. wystarczy że w brazylii wytną dżyngle(ciągle wycinają) i przybędzie ziemi. a tam plony zbiera się dwa razy w roku,w przypadku warzyw to nawet cześciej...

 

tylko pisze się "skąd" a nie z "kąt"!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaca19855    11

Jak w Brazyli wytną dżungle to klimat sie zmieni, brazylijska dżungla to płuca ziemi, wiec nie ma co spekulować co będzie jak wytna bo po pierwsze mogą jej wcale nie wyciąć a po drugie, ewntualne wycięcie może przynieść więcej szkód niż pożytku. Wszyscy tutaj się licytują każdy swoje racje udowadnia a najwieksze racje zawsze chce miec ten kto najbardziej narzeka na stan obecny, ja nie mowie ze nalezy kupowac ziemie za 120 tys za 1 ha bo sam bym nigdy tego nie zrobil, dla mnie maks tj 40 tys

Mieszkam akurat na takim terenie gdzie ziemia orna jest po 30 tys/1 ha , ale 20 km na zachod (Dolny Śląsk ) jest już po 15 tys, a 20 km na wschód po 60 tys/ha wiec nie mam najgorzej bo jest jeszcze mozliwosc kupic ziemie w cenie przystepnej. wiadomo ze na terenach gdzie ziemia jest po 60 i wiecej zadne gospodarstwo ponizej 20 ha nie bedzie sie zadluzac zeby dokupic chocby 1 ha ale zawsze sa tacy co maja pieniadze i stac ich na kupno ziemi i nie licza kiedy ten hektar sie zwroci tylko ze ten hektar pozwoli im zarabiac na tym samym albo wyzszym poziomie co do tej pory

A co do infalacji to w 2002 roku znajomy kupil łąke za 15 tys 1 ha, wtedy wszyscy sie z niego smiali, a teraz to za taka cene to by sie po gębach tłukli byleby tylko kupic, przy ówczesnych kosztach to było duzo ale teraz koszty sa jeszcze wieksze i ziemia drozsza rowniez dlatego tamten facet nie stracil, teraz sprzedal by te łąke za 30 a przeciez przez 10 lat brał na nia doplaty i żywił z niej zwierzeta, nie mowcie mi ze nie warto inwestować w ziemie.

Tak jak to wyżej napisał statek nie ma co narzekać tylko trzeba sobie jakos radzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1134

Chciałbym zauważyć, że ze znanych mi informacji tam (w Niemczech) rolnik hurtem za kilo ziemniaka dostaje 1 euro, czyli ziemia za 40 tysięcy euro to tak jak w Polsce za 40 tysięcy złotych, o ile ktoś dostaje 1 zł za kilo, bo i wtedy w Niemczech i w Polsce cena jednego kilograma ma się tak jak 1 do 40 tys. Oczywiście mogę się mylić.

Nie wiem gdzie Ty takie informacje dostajesz o cenach ziemniaków w Niemczech, chyba pod sklepem na wsi. Cena ziemniaków w hurcie na dziś 22 euro centy.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepo    32

Trzeba dodać inny aspekt cen rzędu 120 tyś/ha- dojazd do pola, połączenie działek, poszerzenie działek, przewidywane perspektywy rozwojowe gospodarstwa- wtedy czynnik opłacalności zbiorów na przestrzeni lat z tego hektara za 120 tyś i stopy zwrotu staje się czynnikiem drugorzędnym i wydawać by się mogło nieracjonalnym... Co innego zakup pola dla samego pola i przewidywanych zysków z plonów z niego osiąganych, taka cena wydaje się mocno nieracjonalna na dzień dzisiejszy. Jedno jest pewne ziemi w polsce nie przybędzie (lasu chyba nie sprywatyzują i nie wytną?)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek1810    13

u nas 4b,5 i 6 klasa poszła za 22800zł za hektar , 50ha w jednym kawałku i 40% 4b reszata to 5 i 6 klasa co wedłóg mnie jest wiecej nie warte jak 20tyś/ha

 

było 7 chętnych

 

Widzę kolego, że zakładasz 60 lat koniunktury w rolnictwie czego tobie i sobie życzę. Dolicz do tych 120 tys odsetki, słabsze lata (zarówno spadki cen jak i czynniki pogodowe tj grad, mróz, susza) to się w końcu okaże, że będzie to inwestycja dla prawnuków... Teraz policz sobie ile możesz mieć tych prawnuków i może się okazać, że ten "posag" nie będzie wcale taki okazały ;).... Żartując z tych wnuków chodziło mi właśnie o tą chęć dalszego gospodarowania. Na pewno każdy z nas zna z własnej okolicy przypadki przepuszczenia takiego dorobku kilku pokoleń przez dzieci. Wzorowym przykładem może być siostra mojej bratowej która razem z mężem i dziećmi już przy cenie po 20tys/ha odziedziczyła 8ha ziemi po teściu, w tym samym czasie wpadło jej ponad 200tys dolarów spadku po ciotce z Australii i wiesz na ile im to starczyło? Na 4 lata szampańskiego życia...

Także jak to mówi mądre powiedzenie "myślał indyk o niedzieli a w sobotę łeb ucięli"...

Nie wiem skąd ;) masz takie ceny ale na podstawie pierwszego z brzegu artykułu w necie te ceny są niższe np 17960 EUR w zachodnich landach czy 47 tys EUR w Holandii, a zupełnie fenomenalna cena była we Francji 5090 EUR /ha... Ale nie same ceny miałem na myśli tylko bardziej dynamikę ich zmian...

Tak jak pisze lukasz222 wystarczy ze w UE skończyła by się WPR czy też sama Unia a bez zaporowych ceł europa została by zalana tanią żywnością z obu ameryk a wtedy ceny ziemi rolnej w UE spadły by na pysk...

Także nie ma co tak myśleć o przyszłości i przyszłych pokoleniach i zadłużać się dla nich bo tak naprawdę nie wiecie jak to do końca będzie wyglądało za 2 lata nie mówiąc już o tym co będzie za 60 lat...

 

Daj linka do tej strony co są ogłoszenia z ziemią rolniczą na zachodzie niemcy, francja, holandia

Edytowano przez matek1810

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LESZEK1    0

Ja bym oczywiście po 120tys za ha nigdy nie dał , ale są tacy,co dają - taki Świat i ja nie wnikam dlaczego ktoś tyle zapłacił- wszak z punktu widzenia zdroworozsądkowego to bez sensu , ale może chcieli za wszelką cenę powiększyć swoje gospodarstwa , może mieli wolną kasę w "skarpecie" i woleli wydać na ziemię,niż na jakieś bzdety -doprawdy nie wiem .Główną część wspomnianego majątku kupił gość,który ma już jeden ok. 200ha majątek , oraz kilkanaście tirów - i transport międzynarodowy .Może więc nie miał lepszego pomysłu na ulokowanie nadwyżek gotówki .

Co do cen ziemi w Europie zachodniej ,to dane są bardzo różne Holandia od 45tys. do 65tys ,Niemcy zachodnie landy 30tys- 45tys , oczywiście Euro .

Pozdro Leszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak w Brazyli wytną dżungle to klimat sie zmieni, brazylijska dżungla to płuca ziemi, wiec nie ma co spekulować co będzie jak wytna bo po pierwsze mogą jej wcale nie wyciąć a po drugie, ewntualne wycięcie może przynieść więcej szkód niż pożytku. Wszyscy tutaj się licytują każdy swoje racje udowadnia a najwieksze racje zawsze chce miec ten kto najbardziej narzeka na stan obecny, ja nie mowie ze nalezy kupowac ziemie za 120 tys za 1 ha bo sam bym nigdy tego nie zrobil, dla mnie maks tj 40 tys

Mieszkam akurat na takim terenie gdzie ziemia orna jest po 30 tys/1 ha , ale 20 km na zachod (Dolny Śląsk ) jest już po 15 tys, a 20 km na wschód po 60 tys/ha wiec nie mam najgorzej bo jest jeszcze mozliwosc kupic ziemie w cenie przystepnej. wiadomo ze na terenach gdzie ziemia jest po 60 i wiecej zadne gospodarstwo ponizej 20 ha nie bedzie sie zadluzac zeby dokupic chocby 1 ha ale zawsze sa tacy co maja pieniadze i stac ich na kupno ziemi i nie licza kiedy ten hektar sie zwroci tylko ze ten hektar pozwoli im zarabiac na tym samym albo wyzszym poziomie co do tej pory

A co do infalacji to w 2002 roku znajomy kupil łąke za 15 tys 1 ha, wtedy wszyscy sie z niego smiali, a teraz to za taka cene to by sie po gębach tłukli byleby tylko kupic, przy ówczesnych kosztach to było duzo ale teraz koszty sa jeszcze wieksze i ziemia drozsza rowniez dlatego tamten facet nie stracil, teraz sprzedal by te łąke za 30 a przeciez przez 10 lat brał na nia doplaty i żywił z niej zwierzeta, nie mowcie mi ze nie warto inwestować w ziemie.

Tak jak to wyżej napisał statek nie ma co narzekać tylko trzeba sobie jakos radzić

 

 

Z twojej długiej chodź mało wartościowej wypowiedzi szczególnie mnie drażnią 2 rzeczy. Nie zwracam uwagi na wiekszoość bzdur ale musze...

Po piersze to radzę wziąć podrecznik do geografii i przeczytać skąd bierze sie tlen w przyrodzie. Dżungla nie jest płucem dla świata !!!! Możesz wyciąć całą i nic nikomu sie nie stanie, stezenie tlenu tez nie spadnie, chyba że kilka dziesiątych procent.

Po drugie to ze ktoś kupił działkę kilka lat temu za 15 tys a teraz jest ona warta 5-6 razy tyle to nie zasługfa inflacji. Aż tak mocno nie galopuje

 

 

@LESZEK1 Po raz kolejny proszę Cie abyś poruszając konkretny temat zwracał uwage na wszystkie aspekty. Ceny w Niemczech, tylko na niewielkim obszarze sa tak wysokie jak piszesz. Z powodzeniem możesz kupić po 12-15 tys euro. A pozatym nie wspominasz o cenach gwarantowanych na pordukty jakie mają niemcy, dopłatach do paliwa (nie ma ograniczen na ha), czesto tanszych srodkach produkcji (polskie nawozy tansze w niemczech) i przede wszystkim wyzszych dopłatach. Takich kwesti jest jeszcze wiele.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

ja się raczej opieram na latach minionych i na własnym przykładzie , najdrożej kilkanaście lat temu płaciłem po ok. 4 tys/ha

Przyznasz jednak, że w tamtych czasach ceny płodów rolnych też były w odpowiednio niższej cenie. Też pamiętam czasy kiedy ziemia w moim rejonie kosztowała poniżej 5 tys zł (fakt chodziłem wtedy jeszcze do podstawówki :D), ale pszenica kosztowała w granicach 400zł za tonę, a rzepak nie przekraczał 1000zł za tonę (chociaż w 2013r zanotowaliśmy niezły spadek cenowy pszenicy i rzepaku w porównaniu do 2012r.).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Heh ktoś ma spore braki. To nie te forum moj drogi. Weż podrecznik do srodowiska, przyrodzy czy geografii ewentualnie wpisz w google i sobie porzeczytaj. Czy czytac tez nie potrafisz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

tlen powstaje w wyniku fotosyntezy. rosliny pochłaniaja dwutlenek węgla a oddają tlen. gdyby wyciąc całą dżunglę i posadzić trzcine cukrową tak jak chca to zrobić koncerny typu coca cola to niewątpilwie wpłynie to na ilość tlenu w aatmosferze itd. chyba że trzcina cukrowa ma większą zdolność produkcji tlenu niż las równikowy w co wątpie...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Tlen produkują dla nas oceany, rośliny zielone tlen który wyprodukują w procesie fotosyntezy praktycznie same zużywają - tez czymś muszą oddychać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Widać kto z lekcji nie uciekał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Heh ktoś ma spore braki. To nie te forum moj drogi. Weż podrecznik do srodowiska, przyrodzy czy geografii ewentualnie wpisz w google i sobie porzeczytaj. Czy czytac tez nie potrafisz??

kolego nie cwaniakuj - po prostu chciałem poznać twoje zdanie, ale widzę że koledzy musieli Ci pomóc, a twój poziom wypowiedzi i traktowania innych świadczy tylko o Tobie. Małolat jesteś i myślisz że wszystkie rozumy pozjadałeś, ale to rozumiem też taki byłem :), pogadamy jak przestaniesz korzystać z kieszeni Tatusia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

u nas 4b,5 i 6 klasa poszła za 22800zł za hektar , 50ha w jednym kawałku i 40% 4b reszata to 5 i 6 klasa co wedłóg mnie jest wiecej nie warte jak 20tyś/ha

 

było 7 chętnych

 

 

 

Daj linka do tej strony co są ogłoszenia z ziemią rolniczą na zachodzie niemcy, francja, holandia

Wpisz w google "cena ziemi rolnej w europie" i Ci wyskoczą artykuły np ten http://www.rolnikdzierzawca.pl/index.php?content=1324

U nas takie działki jak piszesz poszły po 40 tys i to na dolnym śląsku gdzie wszyscy piszą jaka to jest tania ziemia.

Ta dyskusja przypomina dyskusję o tym co było pierwsze kura czy jajko... hehhhe Ci którzy kupują po tyle będą bronić swoich racji a inni będą krytykować. Tak jak mój koleś który kupił tą VI klasę po 50 tys za ha się cieszy, że przelicytował znienawidzonego sąsiada i że taka kasa za ponad 10ha w jednym kawałku, to jest dobra cena zwłaszcza w perspektywie kilku lat.... Z kolei jego sąsiad się cieszy, że podbił mu cenę za ten piach do tych 50 tys i niech głupi h...j płaci!!! No i kupił tą ziemie 10km od domu a do przetargu na ziemię w swojej wiosce nie wystartował bo już nie miał z czym.... Także wilk syty i owca cała....

A kto ma rację to się okaże za kilka lat....

Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

A propos jeszcze tego tlenu to zdawałem rozszerzoną geografię na maturze, więc wypadało wiedzieć, Cejrowski to fajnie "wyłożył" ;) Choć i moja nauczycielka z geografii jak dobrze pamiętam nazywała Amazonię "zielonymi płucami świata", ale nigdy od niej nie usłyszałem, że jesteśmy zależni od tych drzew. Z tego łatwo idzie wyjść z kontrą do pseudo-ekologów straszących wzrostem stężenia CO2 i w jego wyniku topnieniem lodowców powodujących zwiększenie powierzchni oceanów- ale to już materiał na inny temat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj