coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

icek1    179

170 tys  za ha gruntów rolnych to chyba rekord krajowy to niech idzie se i strajkuję ja u jego boku nie zamierzam być no i chyba 99 % rolników w polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

kupiona działka 4,52ha. hektar 3b reszta 4a prostokąt ponad 500m długości 4km asfaltem od domu. Całość za 270tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

Za gotówkę czy kredyt bo jak nazbierać taką sumę z gospodarki

Edytowano przez icek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaqbi    0

Może nie na temat .Jak ma 30 szt. bydła  to na rok sprzeda 15 szt, ,na sztuce zostanie 1000 zł ,nie zazdroszcze mu,jaką byście chcieli ustawe ,no nie wiem jak byście sprzedawali  ziemie to byście patrzyli kto da więcej a nie na syntementy

A małe gospodarstwa nie mają bytu ,takie czasy ,trzeba się pogodzić

 

 

A powiedz mi, nie mają bytu bo ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

No jak to jakie? a no takieprzejęte od rodziców z 200 ha produkcja roslinna bez zadłuzenia z nowymi budynkami, oraz przynajmniej 2 mln na drobne wydatki i mozna zyc hahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

no 60 tys to i ja jakoś po sprzedaży swych towarów bym chyba nazbierał a nawozy,srodki ,nasiona w hurtowni na termin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

to były czasy na kupno ziemii a nie dzisiaj....

kupowanie po 50 czy 100 tys za ha to czysta głupota i kretynizm

z 18 ha zrobili 12 tys ha

 

 https://www.youtube.com/watch?v=Qdl3ta5wLt8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John175    47

Większość Ziemi jest w rękach wielkoobszarowców, często finansowanych z trefnych źródeł lub z zagranicy.

Po co ta ustawa o pierwszeństwie nabycia Ziemii przez dzierżawców...? - tym sposobem byli komuniści powykupowali Ziemie za pół darmo i to po kilkaset hektarów na raz z przetargów ograniczonych z ANR. A chłopki biją się o 2 hektarki po 100 za każdy...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

nie rozumiem myslenia typu musze miec tylei tyle ha bo ponizej to nie ma sensu...

znam przypadek ze gosciu ma 6ha i hoduje na tym 30 szt bydła, mozna ? mozna...

3 ha łaki na siano i kiszonke, 3 ha kukurydzy, słoma z zakupu a paszy fullllll

 

a ty masz 17 ha ....

30 sztuk z 6 hektarów??czy Ty wiesz człowieku co wypisujesz???Z 3 hektarów kukurydzy je wykarmi???Z kolejnych 3 hektarków nazbiera sianka???A treściwa to z nieba kapie.........

To moje niecałe 30 ogonów za***iście dużo żre albo ja źle je karmie,że tak dużo jedzą a słabo rosną.

 

Może nie na temat .Jak ma 30 szt. bydła  to na rok sprzeda 15 szt, ,na sztuce zostanie 1000 zł ,nie zazdroszcze mu,jaką byście chcieli ustawe ,no nie wiem jak byście sprzedawali  ziemie to byście patrzyli kto da więcej a nie na syntementy

A małe gospodarstwa nie mają bytu ,takie czasy ,trzeba się pogodzić

Kolego przy zakupie cieląt, słomy i treściwej  zostaje mu 1000,-/szt?? ciekawe chciałbym mieć tyle zysku na czysto ze swoich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

na dzien dzisiejszy to nawet po 27 tys za ha by sie nie bardzo oplacilo bo kredyt do tego ti przez 10 lat sie nic z tego do kieszenic nie wezmie przy 4 klasie ziemi  a gdzie wielkei sumy niewiem to sie nie oplaca . te 27 tys za ha to cena nie dzisiejsza tylko z kolega liczylismy jak keidys po tyle kawalek kupowal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

27tys za 4klase to biorę w ciemno 20ha...oplaca sie. Na 4klasie można spokojnie wychodowac 6t/ha pszenicy w dobry rok nawę 8.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

no tak 6 ton pszenicy po 700 nawet to masz 4200 i w tym doplaty niech bedzie 1000 zł to masz 5200 zł z ha to jakies ponad 3 tys na kredyt musisz dac i odsetki i 2 tys naklad na ha a gdzie podatek itd zreszta mowie ze to nie dzisiejsz acena tylko kolega kupil kilka alt temu po takeij cenie i to ladne pare lat temu kredyt jeszcze splaca i tak przez 10 lat kredyt sie splaca przykladowo to ta ziemia na kredyt i odsetk izarabia i na koszty zwiazane z produkcja a gdzie zsyka to przez 10 lat zsyku nie ma dopeiro po splaceniu kredytu jest no hyba ze jaksi wybitny rok trafi a tam nie sama 4 klasa bo i pitaej czesc wchodzi takze nie wesolo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

30 sztuk z 6 hektarów??czy Ty wiesz człowieku co wypisujesz???Z 3 hektarów kukurydzy je wykarmi???Z kolejnych 3 hektarków nazbiera sianka???A treściwa to z nieba kapie.........

To moje niecałe 30 ogonów za***iście dużo żre albo ja źle je karmie,że tak dużo jedzą a słabo rosną.

 

Kolego przy zakupie cieląt, słomy i treściwej  zostaje mu 1000,-/szt?? ciekawe chciałbym mieć tyle zysku na czysto ze swoich

 

tak sie składa ze wiem co pisze...

3ha qq to jest ok 150-170 ton kiszonki

3 ha łaki to jest ok 120 rolek sianokiszonki

sianokiszonke daje latem bo kiszonka z qq latem by sie psuła, a od jesieni do czerwca leci na kukurydzy i słomie plus tresciwa 

słoma i tresciwa z zakupu bo jaki sens siac zboze na 5 klasie na której urosnie 4 tony pszenzyta ?

lepiej kupic i sobie rak nie brudzic

a tymbardziej jakby miał dokupowac ziemi po 30 tys za ha 5 klasy zeby potem zbierac 4 tony pszenzyta, bezsens

30 sztuk opasów które sa w róznym wieku takze spokojnie wystarcza paszy, bo przeciez cielak 200 kg nie pożre tyle co byk 600kg

Edytowano przez odwajler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    172

120 balotów z 3 ha nawet w 2015 r? Niektórzy mieli rację, susza w Polsce to bujda. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Jak są młode łąki to nawet więcej jak 40 belek z ha nazbierasz....


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

o na Boga to po co te obszarniki zbierają tyle hektarów  :D jak tu z 6 ha idzie zyć jak hrabia i pewnie i dom sie stawia  :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

@warchest ale po spłacie kredytu ziemia ci zostaje jako majątek trwały


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3438

PIsałem nie raz że V kl. to bym nie wziął nawet za darmo.no chyba że bym ją zaraz sprzedał to tak i jak na kredyt to ciężko napewno, ale jak kl,III i gospodarstwa powyżej 80 ha  to kupują za gotówke ,to jest inna kalkulacja,a takich u mnie nie braknie, więc ci mniejsi nie mają możliwości powiększenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Ale niektórzy są krutkowzroczni...
Główne pytanie,po co żyjemy na tym świecie, a no po to, żeby mieć dzieci i przedłużyć nasz gatunek/rodzinę. I tu zaczynają się długotrwałe inwestycje.
Kupiłem ostatnio ziemię, ze wszystkim wyszło ok 55tys/ha większości IV klasa. No i pewnie większość mnie zlinczuje, nazwie idiotą, dorobkiewiczem, zachłannym. A ja pominę fakt, że z dwóch stron graniczę z tą działką, dla mnie ważniejsze jest to, ze za te 20 lat jak spłacę kredyt ta ziemia da mi czysty dochód a moje dziecko dorośnie i będzie mialo 19lat. Ale najważniejsze jest to, że gdy przepisze gospodarstwo na syna, on już będzie mógł (mam nadzieję) godnie żyć na tej ziemi, nie będzie się martwił, że musi sam od razu brać olbrzymie kredyty na dalsze funkcjonowanie. Taka jest rolą rodzica, żeby dać jak najlepsze podstawy do życia w dorosłości swoim dziecią. Ziemia kiedyś się "skończy", tańsza też raczej nie będzie. Kto uważa, że to za drogo niech nie kupuje, ale niech się również powstrzyma od głupiej niekonstruktywnej krytyki.
A co do IV klasa, jeżeli dobrze prowadzi się uprawy to 8t/ha pszenicy nie jest niczym nadzwyczajnym.

Edit. Oczywiście wszystko zależy od zaplecza jakie się posiada, zarówno finansowego jak i kapitału. Ale każdy kupuje według swoich możliwości, aczkolwiek faktem jest, że z gigantami nie da się konkurować.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

To sprzeda z zyskiem... "Bo podobno ziemia będzie tylko drożeć" 


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Tak myślałem, że zacznie się dyskusja na "gdybanie".

 

Gdybym tak miał myśleć to w nic bym nie inwestował, bo przecież w każdej chwili mogę się przekręcić.

 

Ale odpowiem gdybająco, wolę kupić i ewentualnie żałować, że nie będę miał następcy, niż nie kupić i żałować, że młody będzie miał trudniejszy start.

 

Z jednym każdy się ze mną zgodzi: ziemia to kapitał, który pozostanie. Przeżyła już wiele pokoleń ludzkich a dla następnych pokoleń jej cena była za wysoko. Budynki się starzeją, sprzęt się psuje, ludzie umierają a ziemia pozostaje.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

zbyt mała jest opłacalnosc aby płacic po 50 czy 100 tys za ha

ile jest zysku z 1 ha pszenicy czy rzepaku ? a gdzie maszyny ?

czas na kupno ziemii to był w latach 90-tych i nikt mnie nie przekona ze kupno po 50 tys za 1 ha to dobry interes, bo to czysta głupota 

co innego jk ktos juz ma np 1000 ha to sobie moze kupic i po 100 tys za ha bo przy takim areale 100 tys zł to drobne, ale nie rolnik co ma 10 czy nawet 50 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj