coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

jaroWM    44

tym bardziej powinni sprzedawać na potęgę ziemię rolnikom, aby jak najmniej zostało jej do maja 2016 r...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Oddadzą ci na konto. Ziemia tanieje przecież.Do tego podatek wchodzi.

@tomek73- Jaki podatek wchodzi?

 

 

 

Jest w mojej okolicy działka 5 ha 5 i 6 klasa uzytkowej jakies 4,2 po 30 tys za ha teren mocno pagórkowaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

a dlaczego odwolane bo jeszcze podrozeje ?

PO narobiło dużego burdelu a obecni kapnęli się że znowu ziemia "pójdzie- na zachód.

Moim zdaniem o to chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

w cudzysłowie pójdzie, nie wiesz ile ziemi faktycznie ląduje w rękach ludzi którzy nie mają prawa jej kupić? o obcokrajowcach oczywiście mówię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a no tak to wiadomo i przez to ze obcokrajowcy wykupuja ziemia bedzie drozala tylko jedno mnei zastanawia keidy przestanie drozec przeciez dzis kupujac na kredyt to nawet 40 tys ha ile lat sie musi splacac t oa gdzie zarobek a jak u nas biznesmeni kupuja i po 80 tys ha to ile lat to sie musi splacac a gdzie kredyt gdzie odsetki itd a powinien byc i przychod do gospodarstwa z tego a do gospodarstwa przychod z tej ziemi to po jakim czasie bedzie dopiero

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Świete słowa.

Nie wiem dokładnie kiedy ale przyszłym  roku, ale ma wejść 20% lub 23% podatku na ziemię od rolnika.

 

Po narobiło dobrego burd....lu i teraz chcieli koniecznie sprzedać przed 1 stycznia, ale PIS kapną się i wszystko zablokował, a w lutym lub w  marcu mają wprowadzić  nową ustawę która jest  teraz stworzona przez PIS która ma zablokować sprzedaż ziemi obcokrajowcom, obszarnikom, i dla członków spółdzielni, Przepisy będą zaostrzone.

Teraz taki szum bo pod Olsztynem jest 250 i rolnicy po 0,5 miliona  wadium powpłacali żeby kupić. Ciekawe skąd mieli mali rolnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

jak podatek chca wprowadzic to jak ktos ma 20 ha czy 30 ha to ile by musial placic i za co a kredyty splacac z czego jak podatek to nas zniszcza wszystkich jak podat od ziemi mialby byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

to było by za piekna aby było prawdziwe i w to nie wierze aby ten przepis był wprowadzony czy respektowany mówie tu o sprzedaży gruntów rolniczych po 1stycznia 2016 gdzie nabywać bedzie mógł ja rolnik mieszkający w danej gminie lub sasiedniej przez min 5lat. 

 

ps. ostatnio byłem na przetargu anr i było nas 3 na przetargu no i co widze  ze nie mam szans zgodziłem sie na ugode z przyszłym nabywcą i po wszystkim gadka szmatka ze bedzie ją sprzedać po 5lat. a on tylko sie usmierznął i rzekł   tak po 5latach moze sprzedać ja rolnikówi a przed tym okresem onnej osobie czy jakos tak czy odwortnie. Dobrze juz nie pamietam :( 

 

A wieć wszystko mozna ominąć jak ma sie dobrych prawników albo dobrze postawionych rodziców jak w/w Czerwone Pająki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Świete słowa.

Nie wiem dokładnie kiedy ale przyszłym  roku, ale ma wejść 20% lub 23% podatku na ziemię od rolnika.

 

Po narobiło dobrego burd....lu i teraz chcieli koniecznie sprzedać przed 1 stycznia, ale PIS kapną się i wszystko zablokował, a w lutym lub w  marcu mają wprowadzić  nową ustawę która jest  teraz stworzona przez PIS która ma zablokować sprzedaż ziemi obcokrajowcom, obszarnikom, i dla członków spółdzielni, Przepisy będą zaostrzone.

Teraz taki szum bo pod Olsztynem jest 250 i rolnicy po 0,5 miliona  wadium powpłacali żeby kupić. Ciekawe skąd mieli mali rolnicy.

Ta ziemia pod węgorzewem niby sie znajduje, a tam jak i w całym warminsko- mazurskim nie brakuje rolników mających te poł bani, choc mozliwe ze niektórzy to słupy

Dzis przeglądając wczorajsza Gazete Olsztynska zauwazylem ze agencja mocno sie stara bo chce sprzedac w powiecie ketezynskim trzy gospodarstwa na zasadzie pierwszenstwa pierwsze okolo 490 ha, drugie  tez 490 , trzecie  308 ha, i dwa ponizej 100 ha w gminie działdowo - tak sie starają aby sprzedac ile sie da i co sie da byle komu byle zaplacil

 

Swoją drogą gdyby podatek 23 procent wszedł w zycie to rolnik kupując za 40 tys ha zapłaciłby prawie 50 z podatkiem i panstwo działałoby sprawniej hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

PO narobiło dużego burdelu a obecni kapnęli się że znowu ziemia "pójdzie- na zachód.

Moim zdaniem o to chodzi

 

Kolego jakie PO, ten burdel zrobiło PSL

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

to fakt, ale jak się słyszy że agencje rolne to prywatny folwark PSL to nóż w kieszeni się otwiera, może nie na temat ale przeczytajcie artykuł

http://www.agrofoto.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/doplaty-bezposrednie-za-2015-r,60837.html

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCIKNF    3

ziemia jest dobrem niemierzalnym finansowo, dla rolnika jest dobrem bezcennym.

 

Nic nie będzie drożeć w nieskończonośc. To myślenie życzeniowe. Ziemia jest teraz droga - dobry czas na sprzedaż jak ktoś kupił spekulacyjnie. Zaczął się początek końca Unii. Kiedy dopłaty zostaną zniesione, hektar będzie latał po kilka tysięcy i nie będzie chętnych za zakup. Moim zdaniem to kwestia kilku najbliższych lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

A kogo to interesuje że masz kredyt do spłacenia podatek masz zapłacić w pierwszej kolejności a potem kredyt jak nie będzie cię stać by zapłacić to twe haziajstwo przejmie bank .Nie ma tu sentymentów i Polski rolniku nie licz na to Na swiecie około 25 % ziemi jest własnością banków a ci co ją uprawiają są na jego łasce i ty będziesz wcześniej czy później  takie są fakty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarywilk    90

co do sprzedaży ziemi wg nowej ustawy - to nie ty decydujesz o cenie - czyli bajer z 200 tys za ha nie przejdzie - sąsiedzi mają prawo pierwokupu po cenie ustalonej przez sąd art. 9 ust. 8 i 9. Podobnie agencja - która ma wykorzystywać 2/3 swojego budżetu na wykup ziemi. Co do wykupowania ziemii przez cudzoziemców - to przestańcie w to wierzyć - oni kupowali - ale 15 lat temu za 10 % obecnej ceny - teraz kupują tylko to co dzierżawili przez ostatnie 20 lat, a czego im agencja nie sprzedała wcześniej. Ruchu i pompowania cen małych działek nie będzie , mówienie o tym to czysty zysk dla agencji bo zarabia 10 razy więcej bo rolnicy uwierzyli że muszą kupić bo potem podrożeje - a prawda jest taka że jak by uwolnili to by staniało. Bo by się okazało że niemiec czy duńczyk w d. ma piaski w 10 kawałkach po 2 ha po 60 tys jak może za połowę tej ceny kupić na węgrzech czy w rumuni - ew. trochę taniej w ddr-ach - a masa rolników czekająca ze sprzedażą gosp. do uwolnienia rynku musiała by  zweryfikować oczekiwania cenowe. Mało tego - dla mnie mega zagadką jest jak zachowają się banki po wejściu w życie tej ustawy - ich zastawy na hipotece są powiedzmy że niewiele warte - bo nie mogą stać się właścicielem - mogą sprzedać przez komornika - ale tu o cenie decyduje sąd i długa droga, obawiam się że banki zażyczą sobie dodatkowych zabezpieczeń bo hipoteka na takich działkach to żadne zabezpieczenie. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No nie myśl że te przepisy będą miały zastosowanie w przypadku licytacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

 

co do sprzedaży ziemi wg nowej ustawy - to nie ty decydujesz o cenie - czyli bajer z 200 tys za ha nie przejdzie - sąsiedzi mają prawo pierwokupu po cenie ustalonej przez sąd art. 9 ust. 8 i 9. Podobnie agencja - która ma wykorzystywać 2/3 swojego budżetu na wykup ziemi. Co do wykupowania ziemii przez cudzoziemców - to przestańcie w to wierzyć - oni kupowali - ale 15 lat temu za 10 % obecnej ceny - teraz kupują tylko to co dzierżawili przez ostatnie 20 lat, a czego im agencja nie sprzedała wcześniej. Ruchu i pompowania cen małych działek nie będzie , mówienie o tym to czysty zysk dla agencji bo zarabia 10 razy więcej bo rolnicy uwierzyli że muszą kupić bo potem podrożeje - a prawda jest taka że jak by uwolnili to by staniało. Bo by się okazało że niemiec czy duńczyk w d. ma piaski w 10 kawałkach po 2 ha po 60 tys jak może za połowę tej ceny kupić na węgrzech czy w rumuni - ew. trochę taniej w ddr-ach - a masa rolników czekająca ze sprzedażą gosp. do uwolnienia rynku musiała by  zweryfikować oczekiwania cenowe. Mało tego - dla mnie mega zagadką jest jak zachowają się banki po wejściu w życie tej ustawy - ich zastawy na hipotece są powiedzmy że niewiele warte - bo nie mogą stać się właścicielem - mogą sprzedać przez komornika - ale tu o cenie decyduje sąd i długa droga, obawiam się że banki zażyczą sobie dodatkowych zabezpieczeń bo hipoteka na takich działkach to żadne zabezpieczenie. 

 

Może na początku agencja bedzie kupowac ziemie z wolnego rynku, ale zapewne najatrakcyjniejsze działki

Np przy sprzedaży calego gospodarstwa pierwokup ma tylko dzierzawca gospodarstwa no i agencja jak nie wykupi to wolny rynek dodatkowo jest tez szereg wyłączen np art 9.1. ust 6

Inna sprawą jest ustalanie ceny przez sąd bo aby to zrobic to i cena musi rażąco odbiegać od jej wartości rynkowej, a to juz tez dłuższa bajka bo nawet agencja np wystawia w jednym regionie ziemie IV klasy za 23 tys ha w innym regionie tego samego wojewodztwa IV klasa jest po 40 i wiecej wiec jak oni tak wystawiają to nie tak łatwo okreslic czy cena jest rażąco wysoka bo w wielu rejonach  i po 100 ludzie placa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

Sąd ustali cenę w oparciu o opinię biegłego z zakresu wyceny nieruchomości, więc niech nikt nie mysli że jak w gminie cena chodzi po 30tyś to rzeczoznawca ustali cenę na 15tys. Cena jest ustalana na podstawie cen transakcycyjnych w danej gminie  metodą " porównywania parami". Bierze się kilkanaście ostatnich transakcji, odrzuca się najwyższe transakcje i najniższe i oblicza średnią. Co ciekawe rzeczeznawca nie patrzy na to jaka jest klasa ziemi w zawartych wcześniej transakcjach, bo nie posiada takich danych.   Jeśli chodzi o pierwszeństwo zakupu ziemi to takie będzie posiadał rolnik z danej gminy, a nie sąsiad danej nieruchomości. W takiej sytuacji sprzedający będzie mógł sprzedać rolnikowi z sąsiedniej wsi. Pierwszeństwo sąsiada pojawi się dopiero w sytuacji gdy ziemię będzie chciał nabyć "nierolnik".

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj