Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cena ziemi 2014-2016

4147 odpowiedzi na ten temat

#1801 Share lolq1660

lolq1660

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 05 marzec 2015 - 18:54

Cena ziemi 2014-2016 kto powiedział że stać:) mam ok.120 ale w większości trawa i kuku, a źle napisałem, poprostu ok.15km odmnie jest 120ha. do kupna:) kolego a ty byś kupił gdybyś miał możliwości czy uważasz że nie warto?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cena ziemi 2014-2016 Dzisiaj, 03:29
  •  

#1802 Share Darekpol

Darekpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów

Napisany 05 marzec 2015 - 20:06

Cena ziemi 2014-2016 120 ha, ale ziemi tam jest 7 ha. Od 4b do 6 klasy reszta po 32000 haha co na tym urośnie? Pszenicy nie posiejesz, rzepaku też... Kukurydze?

#1803 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1405 postów

Napisany 05 marzec 2015 - 20:35

Cena ziemi 2014-2016

po 32 tys ha to nie jest drogo w stosunku do innych regionow jakbym tylko mial taka mozliwosc i stac by mnie bylo wizasc na to kredyt to bym sie nie zastanawial na 4b pszenice luz bedziesz mial i wszystykie zboze u nas na 5 klasie to jaki rzeoak mielismy jak dasz wszystkie warunki i rok podpasuje to jesty super a tu c isie szybko splaci bo i doplaty i zasiejesz to cena za ha nie jest duza tylko ta 6 klasa no ale zawsze cos wykombinujesz

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1804 Share lolq1660

lolq1660

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 05 marzec 2015 - 21:59

Cena ziemi 2014-2016 Właśnie gdyby nie tak dużo tej 5 i 6 to bym coś kombinował a tak jednak trochę ryzyko wg mnie, sam nie mam lepszych ziemii ale ten obornik zawsze swoje robi.

Edytowany przez lolq1660, 05 marzec 2015 - 22:01.

#1805 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2504 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 06 marzec 2015 - 15:30

Cena ziemi 2014-2016

logika jest prosta, twierdzisz że cię stać to warto, stracić na niej to nie stracisz, jak są chęci i możliwości to kupuj, cena co prawda jak na tą klasę i twoje województwo myślę że mogła by być niższa, no ale zależy jaki popyt w najbliższej okolicy działki/działek. ja osobiście bym się nie zastanawiał dysponując odpowiednimi środkami

#1806 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 14 marzec 2015 - 19:05

Cena ziemi 2014-2016

Mam pytanie gdyż chcę kupić ziemię w przetargu ograniczonym 3 ha (uprawiałem ją 4 lata), napisałem podanie rok temu do ANR o jej wystawienie do przetargu i dzisiaj dostałem pismo z datą i godziną przetargu, tylko bardzo się zdziwiłem odnośnie jednego zapisu

" a) oświadczenia, poświadczonego przez wójta, o osobistym prowadzeniu gospodarstwa przez okres co najmniej 5 lat oraz o powierzchni użytków rolnych tegoż gospodarstwa. Jeżeli gospodarstwo leży w kilku gminach, rolnik musi uzyskać poswiadczenie ze wszystkich gmin, na terenie których leżą użytki rolne wchodzące w skład gospodarstwa, które zamierza powiększyć"

Czyli wg tego nie mogę kupić tego gruntu gdyż nie prowadzę gospodarstwa 5 lat? To jakaś paranoja! To poco niby ten kredyt CSK, następne narzędzie do wyłudzenia pieniędzy przez ograniczone grono krętaczy?

#1807 Share kuba245

kuba245

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 14 marzec 2015 - 19:13

Cena ziemi 2014-2016 ja kupilem ostatnio 50ha po 25k klasa II-IV

#1808 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 14 marzec 2015 - 20:35

Cena ziemi 2014-2016

Mam pytanie gdyż chcę kupić ziemię w przetargu ograniczonym 3 ha (uprawiałem ją 4 lata), napisałem podanie rok temu do ANR o jej wystawienie do przetargu i dzisiaj dostałem pismo z datą i godziną przetargu, tylko bardzo się zdziwiłem odnośnie jednego zapisu

" a) oświadczenia, poświadczonego przez wójta, o osobistym prowadzeniu gospodarstwa przez okres co najmniej 5 lat oraz o powierzchni użytków rolnych tegoż gospodarstwa. Jeżeli gospodarstwo leży w kilku gminach, rolnik musi uzyskać poswiadczenie ze wszystkich gmin, na terenie których leżą użytki rolne wchodzące w skład gospodarstwa, które zamierza powiększyć"

Czyli wg tego nie mogę kupić tego gruntu gdyż nie prowadzę gospodarstwa 5 lat? To jakaś paranoja! To poco niby ten kredyt CSK, następne narzędzie do wyłudzenia pieniędzy przez ograniczone grono krętaczy?

to strzeliłeś sobie w kolano, nie mogłeś poczekać i skorzystać z prawa pierwokupu? teraz będziesz musiał kupić na kogoś kto jest zameldowany w twojej lub ościennej gminie i prowadzi gospodarstwo od 5 lat. sąsiedzi zapewne tez będą chętni - przykre ale nic nie poradzisz.

#1809 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 14 marzec 2015 - 20:46

Cena ziemi 2014-2016

Nie mogłem gdyż umowe dzierżawy z ANR miał mojego wuja ojciec i on ją wypowiedział i rok jeszcze siałem na dziko, a teraz chciałem kupić i miałem nadzieje skorzystać właśnie z kredytu CSK na rozwój młodych, a tak będe zmuszony kupić za gotówkę na sąsiada ;[ Lub na matkę tylko że ona jest na zusie.

Niby nikt ma się nie wcinać do przetargu, a teraz to już sam nie wiem co robić :( Niedługo może w maju, czerwcu będzie przetarg na 11 ha dosłownie obok mnie i co super rozwine gospodarstwo przez ich je...ne przepisy!!!!!

Ostatnio kupiłem 2,86 ha za 41400zł z ANR pierwokup.

#1810 Share strzechu

strzechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 14 marzec 2015 - 20:49

Cena ziemi 2014-2016

skoro będzie przetarg to musiał być wykaz ... a tam Ty z możliwością pierwokupu ? z której nie skorzystałeś bo przegapiłeś ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1811 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 14 marzec 2015 - 20:58

Cena ziemi 2014-2016

Nie mogłem gdyż umowe dzierżawy z ANR miał mojego wuja ojciec i on ją wypowiedział i rok jeszcze siałem na dziko, a teraz chciałem kupić i miałem nadzieje skorzystać właśnie z kredytu CSK na rozwój młodych, a tak będe zmuszony kupić za gotówkę na sąsiada ;[ Lub na matkę tylko że ona jest na zusie.

Niby nikt ma się nie wcinać do przetargu, a teraz to już sam nie wiem co robić :( Niedługo może w maju, czerwcu będzie przetarg na 11 ha dosłownie obok mnie i co super rozwine gospodarstwo przez ich je...ne przepisy!!!!!

Ostatnio kupiłem 2,86 ha za 41400zł z ANR pierwokup.

o rodzaju ubezpieczenia (zus czy krus) to jak dobrze pamiętam to w przepisach nic nie ma. ja bym kupił na mamę i napisał podanie do ANR o rozłożenie na raty.

a te 2,86ha to kupiłeś za fajne pieniądze, ja płaciłem w tamtym roku po 12, a teraz musiałem zapłacić po 30 za 4ha IV klasa przez miedzę - paranoja ale trzeba się rozwijać :)

#1812 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 15 marzec 2015 - 00:44

Cena ziemi 2014-2016

Chwilowo się uspokoiłem, doczytałem pismo do końca przemyślałem, przepiłem przeanalizowałem i okazuje się że jestem w "czepku" urodzony!!!

Jest w tym piśmie przed końcem podpunkt, 

2) w przypadku nie spełnienia warunków określonych dla rolnika indywidualnego wg.art.6,ust.1 ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego w brzmieniu nadanym ustawą o zmianie ustawy o gospodarowaniu nieruchomościami skarbu państwa oraz o zmianie niektórych ustaw, ale spełniających warunki określone dla rolnika indywidualnego w brzmieniu przed wprowadzeniem tych zmian:

a) oświadczenia poświadczonego przez wójta, o osobistym prowadzeniu gospodarstwa rolnego wg. stanu na dzień 03,12,2011r. Jeżeli gospodarstwo leży w kilku gminach itd tak jak w pierwszym poscie.

Jeszcze na 100% nie wiem ale wstępnie wnioskuje że jestem towarem przejściowym uchwalenia ustawy niby, z wielkim podkreśleniem na niby! ustawy o SŁUPACH, a wynikiem tego jest tylko i wyłącznie nie blokada słupów tylko MR którzy zaczeli gospodarzyć po 03.12.2011 roku!!!!

w tym miejscu mam postulat do ministra o natychmiastową zmianę ustawy względem niby promowanych przez programy pomocowe UE  Młodych Rolników którzy niby mogą kupić ziemię przez kredyt MRcsk, ale nie od Rzeczypospolitej PL ze względu na ustawę o SŁUPACH!!

Ze względu że "prawie znalazłem się w sytuacji co koledzy po 03,12,2011r apeluje do administracji AF lub innych służb o naświetlenie tej sytuacji bynajmniej na teraźniejszych strajkach rolników, ponieważ dalej nie moge się pogodzić z takim paradoksem w ustawach!

#1813 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 15 marzec 2015 - 12:43

Cena ziemi 2014-2016

ja kupilem ostatnio 50ha po 25k klasa II-IV

Gdzie ta ziemie kupiłeś? prywatnie czy od ANR? bo cena naprawde bardzo dobra

#1814 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 15 marzec 2015 - 13:04

Cena ziemi 2014-2016

Pewnie kupił tam gdzie nie ma zbytniej walki o ziemie i cena jest średnia, a stwierdzenie że cena dobra nie jest słuszne, bo np. jak dla mnie 10 tys za dużo, a w moim województwie za Lublinem płacą ponad 40 za ha, a u mnie wiele powyżej 10 tys nie było transakcji, tylko teraz ANR w ciągu roku u mnie podniosła cenę 50% i przez to musiałem zapłacić 15 tys za ha, a rok temu od ANR płaciłem 10 ;[ Po prostu jak bym chciał sprzedać ziemie i krzykną bym powiedzmy 30 tys. za ha to by mnie wyśmieli i kupca bym nie znalazł, no może po paru latach. W moich stronach albo są ludzie mądrzejsi, albo głupsi, że nie biją się o kredyt na całe życie dla siebie i może jeszcze wnuków. Osobiście dla mnie granicą jest 20 tys.(wrazie kogoś chętnego na przetargu do tej kwoty licytuje) za ha i uważam że za wyższą kwotę nie ma sensu płacić za ziemie, no chyba że pod ziemią jest złoto :) no albo czarnoziem ukraiński gdzie wystarczy zasiać, opryskać chwasty i 4t pszenicy gwarantowane.

:lol:

Edytowany przez jacek472, 15 marzec 2015 - 13:05.

#1815 Share timasz

timasz

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 15 marzec 2015 - 14:28

Cena ziemi 2014-2016

no dobra ale jesli ziemia jest choc 4 klasy to juz daje przy normalnych warunkach przyzwoity dochód wiec te 25 tysi nie jest tragedia, a moim zdaniem 20 tysi to juz bardzo dobra oferta i gwarantuje w miare spokojny sen nabywcy hehe

Ps niema w twojej okolicy gruntów po 200 ha i w cenie  po 20 tysi?

#1816 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 15 marzec 2015 - 16:02

Cena ziemi 2014-2016 znajomy kupił 10ha 4klasy po 60tys\ha.

#1817 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 15 marzec 2015 - 18:19

Cena ziemi 2014-2016

no dobra ale jesli ziemia jest choc 4 klasy to juz daje przy normalnych warunkach przyzwoity dochód wiec te 25 tysi nie jest tragedia, a moim zdaniem 20 tysi to juz bardzo dobra oferta i gwarantuje w miare spokojny sen nabywcy hehe

Ps niema w twojej okolicy gruntów po 200 ha i w cenie  po 20 tysi?

Nie no niestety nie, maks do 5 ha i niekształtne, mozaika doliny, wymoki, do tego najczęściej część TUZ, ale jak by tak było 200ha prawie że w jednym kawałku to sam bym się porwał za 20 tys ha tylko że musiało by to być poniżej V klasy.

O tym dochodzie z 1 ha to patrz na ten i poprzedni rok jeśli chodzi o ceny, a nie na rok 2012 gdyż w 12 to była anomalia, no i zawsze może się nie udać jakaś uprawa i wtedy dochód nie jest taki jak byśmy chcieli. Zawsze też dopłaty mogą zlikwidować (jestem za!)

#1818 Share timasz

timasz

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów

Napisany 16 marzec 2015 - 06:36

Cena ziemi 2014-2016

http://olx.pl/oferta...D3-ID6u9Yp.html

tu przyklad z twojego wojewodztwa - dzialka z rok siesprzedaje klasa ziemi bardzo dobra lecz jak mowisz pewnie duza czesc TUZ i moze sporo nieuzytkow i wtedy cena juz nie jest atrakcyjna

#1819 Share ryki

ryki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 16 marzec 2015 - 06:49

Cena ziemi 2014-2016

Chwilowo się uspokoiłem, doczytałem pismo do końca przemyślałem, przepiłem przeanalizowałem i okazuje się że jestem w "czepku" urodzony!!!

Jest w tym piśmie przed końcem podpunkt, 

2) w przypadku nie spełnienia warunków określonych dla rolnika indywidualnego wg.art.6,ust.1 ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego w brzmieniu nadanym ustawą o zmianie ustawy o gospodarowaniu nieruchomościami skarbu państwa oraz o zmianie niektórych ustaw, ale spełniających warunki określone dla rolnika indywidualnego w brzmieniu przed wprowadzeniem tych zmian:

a) oświadczenia poświadczonego przez wójta, o osobistym prowadzeniu gospodarstwa rolnego wg. stanu na dzień 03,12,2011r. Jeżeli gospodarstwo leży w kilku gminach itd tak jak w pierwszym poscie.

Jeszcze na 100% nie wiem ale wstępnie wnioskuje że jestem towarem przejściowym uchwalenia ustawy niby, z wielkim podkreśleniem na niby! ustawy o SŁUPACH, a wynikiem tego jest tylko i wyłącznie nie blokada słupów tylko MR którzy zaczeli gospodarzyć po 03.12.2011 roku!!!!

w tym miejscu mam postulat do ministra o natychmiastową zmianę ustawy względem niby promowanych przez programy pomocowe UE  Młodych Rolników którzy niby mogą kupić ziemię przez kredyt MRcsk, ale nie od Rzeczypospolitej PL ze względu na ustawę o SŁUPACH!!

Ze względu że "prawie znalazłem się w sytuacji co koledzy po 03,12,2011r apeluje do administracji AF lub innych służb o naświetlenie tej sytuacji bynajmniej na teraźniejszych strajkach rolników, ponieważ dalej nie moge się pogodzić z takim paradoksem w ustawach!

Sytuacja jest znana od co najmniej trzech lat, więc to chyba ty przespałeś postulaty NSZZ RI. Niestwty w chwili obecnej to ty musisz podstawić "słupa"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1820 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 16 marzec 2015 - 17:19

Cena ziemi 2014-2016

http://olx.pl/oferta...D3-ID6u9Yp.html

tu przyklad z twojego wojewodztwa - dzialka z rok siesprzedaje klasa ziemi bardzo dobra lecz jak mowisz pewnie duza czesc TUZ i moze sporo nieuzytkow i wtedy cena juz nie jest atrakcyjna

Wydaje mi się że oglądałem to w 2008 roku. Miejscowość, areał, brak zabudowań i TUZy - wszystko się zgadza. Wtedy pisali że jest też 2 klasa ziemi ale na spotkaniu była już większość 4 tej.  

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu