coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

warchest    253

Na cenę wpływ ma bardzo wiele czynników-powierzchnia, za gospodarownie , cene itp   ustala  właściciel :) pozdrawiam

 

cene nie sutala wlasciciel tylko bogaci biznesmeni ''rolnicy'' przykladowo wlasciciel ustali cene 60 tys ha 3 klasa przyjechal jeden przebil na 70 tys drugi na 75 nastepny 80 tys za ha i to nie jest jeszcze koneic bo sa anstepni chetni

rolnicy z krwi i kosci to sa rolnicy ktorzy mimo biedy ziemi nie sprzedaja tylko jakos placza bo sa do niej przywiazani a ty o ktorych mowisz damiano30 to mowisz o bogatych cwaniaczkach przedsiebiorcach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    110

W tamtym roku tak mogło być,u mnie deszcz był co 3 dni,spokojnie za 2 miesiące się pochwalicie plonami i zobaczycie czy opłaci się dawać 100 tyś/ha,a wy się czepiacie ubiegłego roku,proszę się przesunąć 5 lat wstecz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damiano30    2

warchest mylisz sie nie jestem zadnym bogatym biznesmenem tymbardziej cwaniaczkiem ale usiasiac i nic nie robic to moment w tyle sie zostanie wiadomo ze chcialbym kupic za 10 tys ha ale to jest nie mozliwe u nas dzisiaj wlasnie sie dowiedzialem ze moj kolega kupil ziemie 11 ha po 70 tys  takie sa ceny

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

W tyle to można zostac jak się ma kredyt na ziemię która nie przynosi zysków.Wywalenie 800tys zł na 11 ha aby mieć rocznie 30 tys zł więcej - dla mnie bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

100% prawda 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszE38    25

Nie rozumiecie o co mi chodziło? Takie plony owszem można osiągnąć ale kolega pisze bajki, bo on o takich plonach u siebie to pewnie z opowieści słyszał czego potwierdzeniem jest to, że jak ognia boi się napisać skąd jest. Gimbus?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    475

Typowe pianie dzieci unii i tych co w kolejkach ciągle stoją na programy że co to nie on i po 200tys będzie dawał ze hektar, gdyby nie łunia to by dalej rozklekotanym ursusem w polu robił tylko by głupot nie pisali bo by czasu nie mieli... Im większy mądrala tym mniej miejsca na ścianach bo większość w programach kupił co ma, znikną dopłaty to na strajkach pierwsi będą .

 

Najbardziej prawdopodobne będzie że każdy kraj będzie decydował indywidualnie ile z własnej kasy dać  dopłat a tu jak wiadomo Polska spłukana i będzie wielkie g....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek1810    13

Panowie jak piszecie o cneach ziemi to piszcie z jakich powiatów chociaż jesteście lub gmin. U nas na jednym koncu powiatu mozna kupic za 20tyś/ha a na drugim 70tyś/ha tak jest rozbierzność na odległosci 25 km. Powiat Brzeski średnia cena ziemi 37tyś/ha

Edytowano przez matek1810

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174

- Gospodarujemy na mało żyznych glebach, na których wynik 6 ton pszenicy z hektara należy uznać jako satysfakcjonujący. W tym roku plon ten może być nieco niższy ponieważ nasz region zmaga się z niedoborem wody deszczowej i znacznym spadkiem poziomu wód gruntowych – mówi Thierry Briand.

Gospodarz dodaje przy tym, że zarówno użytki zielone, jak i pola kukurydzy oraz zbóż są regularnie nawadniane (z wykorzystaniem deszczowni oraz wozów asenizacyjnych). Jest to jedyny sposób na zapewnienie „przyzwoitego” plonu w tym wyjątkowo suchym roku.

Obecnie cena ziemi w okolicy waha się w zakresie od 1500 do 3000 euro za hektar i jak mówi rolnik chętnych na inwestycje nie ma. Wynika to obecnie przede wszystkim z niskiej opłacalności produkcji mleka.

- Za mleko uzyskujemy teraz 0,3 euro. Średni wynik za 2014 rok to 0,365 euro. To dla nas bardzo słaba cena, ponieważ jeśli zapłacimy raty za maszyny, pokryjemy koszty nawozów, pasz i pracowników, nie zostaje nam wiele – mówi Thierry Briand.

 

http://www.agrofoto.pl/technika-rolnicza/grupowe-uzytkowanie-maszyn-jak-to-robia-we-francji,58289.html

 

także tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    72

Jaki z tego moral? W Polsce ludzie maja problem z matematyka na poziomie podstawowym. Zresztą wyniki matur zdają się to potwierdzać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

- Gospodarujemy na mało żyznych glebach, na których wynik 6 ton pszenicy z hektara należy uznać jako satysfakcjonujący. W tym roku plon ten może być nieco niższy ponieważ nasz region zmaga się z niedoborem wody deszczowej i znacznym spadkiem poziomu wód gruntowych – mówi Thierry Briand.

Gospodarz dodaje przy tym, że zarówno użytki zielone, jak i pola kukurydzy oraz zbóż są regularnie nawadniane (z wykorzystaniem deszczowni oraz wozów asenizacyjnych). Jest to jedyny sposób na zapewnienie „przyzwoitego” plonu w tym wyjątkowo suchym roku.

Obecnie cena ziemi w okolicy waha się w zakresie od 1500 do 3000 euro za hektar i jak mówi rolnik chętnych na inwestycje nie ma. Wynika to obecnie przede wszystkim z niskiej opłacalności produkcji mleka.

- Za mleko uzyskujemy teraz 0,3 euro. Średni wynik za 2014 rok to 0,365 euro. To dla nas bardzo słaba cena, ponieważ jeśli zapłacimy raty za maszyny, pokryjemy koszty nawozów, pasz i pracowników, nie zostaje nam wiele – mówi Thierry Briand.

 

http://www.agrofoto.pl/technika-rolnicza/grupowe-uzytkowanie-maszyn-jak-to-robia-we-francji,58289.html

 

także tyle :)

No tak coś tam na zachodzie potrafią liczyś, nawet gdyby w tych cenach ziemi brakowało zera to w wiekszości regionów naszego kraju ceny zachodnie zostały juz wyrównane a bardzo czesto tez i przekroczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Polską ziemia warta jest każdej ceny w odróżnieniu od zachodnich maszyn na pewno ziemia to o wiele lepsza inwestycja i należy na to patrzeć zupełnie z innego punktu widzenia w ubiegłym roku kupiliśmy po 50 tysi za ha dużo mówi że nie dało by tyle no co z tego kogo to obchodzi że ktoś by nie dał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    19

zakładając, że:

- cena 50k/ha, kredyt na 3% na 20 lat, wkład własny 10k, koszty transakcji ok. 2k

- dopłata ok. 1150 zł/rok

- zysk na czysto 3k/ rok/ha

pierwszy zysk będzie po 12 latach. dużo czy mało to już każdy sobie odpowie.

według mnie to bardzo długi okres,  a jak 1-2 lata w ciągu tego okresu będzie strata to okres z 12 lat wydłuża się pod 20.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzes14405    2

Ostatnio byłem na przetargu i nie rozumiem logiki oponenta z którym niestety przegrałem, kupuje trzy kawałki, każdy w innej wiosce, gdzie nie ma ziemi. W zeszłym roku kupiłem 5ha po 20k,a teraz dojechaliśmy do 32k,ziemia kl. lVa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

zakładając, że:

- cena 50k/ha, kredyt na 3% na 20 lat, wkład własny 10k, koszty transakcji ok. 2k

- dopłata ok. 1150 zł/rok

- zysk na czysto 3k/ rok/ha

pierwszy zysk będzie po 12 latach. dużo czy mało to już każdy sobie odpowie.

według mnie to bardzo długi okres,  a jak 1-2 lata w ciągu tego okresu będzie strata to okres z 12 lat wydłuża się pod 20.  

 

Nikt nie mówi o kredycie kilka ha to można gotówką zapłacić to pewna inwestycja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    19

gotówka nic nie kosztuje? przechodziła i weszła do kieszeni, na kilka ha po 50k.

rozumiem, żeby kupić za gótowke okazję i w kilka dni/tygodni sprzedać z x% zysku na pewniaka, ale tak?? po co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lisek    6

Po 5 zł za metr to bardzo tanio.Tyle kosztowała kilka lat temu. Teraz jest ok 10 za metr a każdy kawałek szybko znajduje nabywcę. Przecież ziemi nigdy nie będzie więcej, nie da się jej wyprodukować ani sprowadzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3439

Koledzy jak się ma gotówke to laokata kapitału ,bo odsetki marne i ryzko straty kasy,a na kredyt to napewno duże ryzyko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Po 5 zł za metr to bardzo tanio.Tyle kosztowała kilka lat temu. Teraz jest ok 10 za metr a każdy kawałek szybko znajduje nabywcę. Przecież ziemi nigdy nie będzie więcej, nie da się jej wyprodukować ani sprowadzić.

To ze ziemi nie da sie  produkowac jest prawda , ale nie jest to powodem by sądzić iz ziemia bedzie stale zyskiwała na wartości. W wielu krajach w róznych okresach pojawiły sie spadki cen i to często drastyczne, a to ze ludzi tez przybywa nie znaczy ze zywność bedzie mniał kto kupowac i tu kółko sie zamyka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

zakładając, że:

- cena 50k/ha, kredyt na 3% na 20 lat, wkład własny 10k, koszty transakcji ok. 2k

- dopłata ok. 1150 zł/rok

- zysk na czysto 3k/ rok/ha

pierwszy zysk będzie po 12 latach. dużo czy mało to już każdy sobie odpowie.

według mnie to bardzo długi okres,  a jak 1-2 lata w ciągu tego okresu będzie strata to okres z 12 lat wydłuża się pod 20.  

 

jak wychodzi ci dopłty 1150 z ha hyba ze wliczasz w to bydlo(doplaty do bydla )  czy jak inaczej uzyskac te doplaty co teraz nowe sa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a to na onw ile jest teraz do ha ? i gdzie to sprawdzic czy dana dzialka by podlegala pod onw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ricardo    5

a to na onw ile jest teraz do ha ? i gdzie to sprawdzic czy dana dzialka by podlegala pod onw

 

Kolego najniższe ONW jest 179zł/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

Co sądzicie o cenie 20 tys/ha?  6 ha w kawałku klasy nie znam ale gorzej niż IVb na pewno nie jest, media są, plus jakieś budynki na tej działce do remontu, ode mnie  około 14km, dodam ze u mnie w okolicy ceny za ha od 20 do 30 tys,trochę ta odległość mnie odstrasza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj