coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
miwigos    3498

Jak wy robicie że wam się nie opłaca za 50tyś kupić ziemie ,no chyba że kiepska ,u nas za III KL to jak 80 tyś to tanio

Bo przecież jak ktoś ma już 80 czy 150 ha to ma kase i musi ją inwestować,jak na kredyt to odsetki zjadają zysk

NIe łudzmy się z rolnictwa musi odejść 30 % rolników

A ci co biorą dopłaty a nie uprawiają to powinny być kary 10 krotne do tego co dostali to wtedy byśmy wiedzieli ile jest gospodarstw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

interes życia kupić 1 ha za ponad 80k

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W piątek o mojej okolicy 3ha sprzedane po 103 tys, dwa tygodnie temu gorsza ziemia z ruinami po zabudowaniach po 68 tys za ha. Od 2 lat na naszych kujawskich terenach ziemia jest w expresowym tempie przebijana sąsiad przez sąsiada. Są to zazwyczaj małe areały 2-8 ha kupowane za gotówke(niekredytowane), więc takie wysokie ceny to nic dziwnego. Ktoś powie, kiedy to sie zwróci?. Pytanie, po co ma się zwracać?. Skoro jest kupiona z oszczędności a puki co, w historii rolnictwa nie zdarzyło się jeszcze by ziemia rolna taniała tylko drożeje niesutannie, więc lokata zgromadzonego kapitału w taką właśnie inwestycje jest jak najbardziej uzasadniona.

Edytowano przez kujawskirolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

to powinno sie opodatkowac tych duzych co ta ziemie kupuja o 80 tys i wyzej od tego zaplacic skarbowke jak ze swoich kupuja i luke finansowa w rzadzie zapelnic od samochodu skarbowki jest 2 % to od ziemi zrobic z 10 % i git

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daman    0

Po ile u was za hektar gliny? iły?

Edytowano przez Daman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

w woj mazowiecki powiat plocki kupilbym za rozsadna cene z 10 ha albo w dzierzawe wzialbym nawet ze 100 ha to juz odleglosc nie ma znaczenia jak ktos cos ma to pisac na pw

Przecież nic się nie opłaca, każdy dokłada i ledwo ciągnie a ty chcesz 100 ha w dzierżawę wziąć? Jesteś pewnie spekulantem albo słupem bo jak inaczej wziąłbyś milion złotych na zakup albo 300 tys na obsiew tych 100ha! Tacy jak ty niszczą ten kraj!


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3498

Warchest duży nie zapłaci podatku tylko ty ,bo kupi kolejne ha nawet na troche kredytu żeby nie mieć dochodu nie wiesz jak to się robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Jak weźmie na kredyt to i tak zapłaci dochodowy od tego. Nie można amortyzować nieruchomości gruntowych.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

Przecież nic się nie opłaca, każdy dokłada i ledwo ciągnie a ty chcesz 100 ha w dzierżawę wziąć? Jesteś pewnie spekulantem albo słupem bo jak inaczej wziąłbyś milion złotych na zakup albo 300 tys na obsiew tych 100ha! Tacy jak ty niszczą ten kraj!

 

ogarnij sie ty jestes jakis nie normalny w dzierzawe to predzej wezme nizbym mial kupic powiedzmy niech cos zostanie z hektara razy 100 i jest zysk a zadnym spekulantem nie jestem ni slupem gardze takimi ludzmi a ty masz cos z glowa jak ci sie nic nie oplaca to zmien branze najlepiej narzekac i nic nie robic wtedy wszystko sie nie oplaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek1810    13

Co wy tam na tych kujawach uprawiacie ?? czy chodowle macie ze takie kosmiczne ceny macie ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

Jak wy robicie że wam się nie opłaca za 50tyś kupić ziemie ,no chyba że kiepska ,u nas za III KL to jak 80 tyś to tanio

Bo przecież jak ktoś ma już 80 czy 150 ha to ma kase i musi ją inwestować,jak na kredyt to odsetki zjadają zysk

NIe łudzmy się z rolnictwa musi odejść 30 % rolników

A ci co biorą dopłaty a nie uprawiają to powinny być kary 10 krotne do tego co dostali to wtedy byśmy wiedzieli ile jest gospodarstw

to napisz ile masz zysku z 1ha III kl.? i uświadom mnie jak Tobie sie opłaca dać 80k/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

ogarnij sie ty jestes jakis nie normalny w dzierzawe to predzej wezme nizbym mial kupic powiedzmy niech cos zostanie z hektara razy 100 i jest zysk a zadnym spekulantem nie jestem ni slupem gardze takimi ludzmi a ty masz cos z glowa jak ci sie nic nie oplaca to zmien branze najlepiej narzekac i nic nie robic wtedy wszystko sie nie oplaca

Prawdziwi polscy rolnicy na drogach stoją i walczą o przetrwanie a ty śmiesz twierdzić że się opłaca i żeby się do roboty wzięli? Nie jesteś rolnikiem w takim razie bo nawet nie wiesz co się dzieje w kraju. Siedzisz w Niemczech i chcesz teraz zagarnąć ziemię tych biednych ludzi a taki mądry jesteś dzięki żydowskiemu kapitałowi którym się posługujesz. Opuść ten kraj i przestań zabierać ziemię moim krajanom!


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5573

Uprawiają to co wszyscy + często warzywa. Ziemia jest warta tyle ile za nią płacą. Jeśli nie masz możliwości rozwoju bo zasoby agencyjne wyczerpane, w okolicy same mocne gospodarstwa i każdy chce się powiększać to jest taka sytuacja. Zapewne nie ma wielkich areałów do kupna więc kto może wyłapuje po parę hektarów bardzo drogo, bo innych możliwości powiększenia nie będzie


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

Prawdziwi polscy rolnicy na drogach stoją i walczą o przetrwanie a ty śmiesz twierdzić że się opłaca i żeby się do roboty wzięli? Nie jesteś rolnikiem w takim razie bo nawet nie wiesz co się dzieje w kraju. Siedzisz w Niemczech i chcesz teraz zagarnąć ziemię tych biednych ludzi a taki mądry jesteś dzięki żydowskiemu kapitałowi którym się posługujesz. Opuść ten kraj i przestań zabierać ziemię moim krajanom!

 

w niemczech w zyciu nie bylem i nawet za granica nie bylem a strajkuja niehc strajkuja dobrze i niech starjkuja przedewszystkim przeciwko wykupowi ziemi przez obcokrajowcow a ze chce wziasc w dzierzawe to moja sprawa jak w okolicy nie moge wziasc to gdzies musze kurde z 25 ha wiecznie zyl nie bede a w dzierzawe wziasc to zawsze cos zostanie i moze zarobie na kupno ziemi w terenie bo innego wyjscia nie mam a 100 ha mozna obrobic dzielac to na kilkanascie roslin i dobra uprawa i musi zostac zalezy tez jaka dzierzawa wysokosc czynszu oczywiscie tu mowie o rozsadnym czynszu to bym wzial a ty nawet mnie nie znasz a oskarzasz juz moze sam jestes w zmowie z niemcami ja jestem przeciw nim przecwiko niech sie zajma swoja ziemia a nie do nas sie pchaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Skąd ty z 25ha weźmiesz na uprawę 100ha i czynsz? Chcesz krwawicę ludzi zgarnąć, ogłaszasz się wtedy jak komornicy chcą ludziom ziemię zabierać. Miej chociaż godność i zapłać uczciwą im cenę czyli 100 tys za ha i 4t pszenicy czynszu z ha!


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

ty jestes psychiczny chyba nie bede sie z toba klocil bo bana nie chce a po 100 tys niesty niestac mnie kupic a i 4 tony pszenicy tez nie stac mnie ale ogarnij sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

To ty się ogarnij. Chcesz na kimś majątek zbić płacąć śmieszne pieniądze za ziemię czy dzierżawę.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

warchest  bez obrazy, ale mając 25 ha startujesz na 100 dzierżawy, masz bogatego wujka  sponsora. Może księdza. 

Za dzierżawę trza dać 2 tyś z dopłatą, pole raczej dobre nie znajdziesz, tylko takie co ktoś nie chce. 

W każdy hektar żeby coś wyciągnąć trza 3 tyś włożyć.

I tu nie ma innej opcji, do tego koszt wykoszenia i transportu zbóż magazynowania, i najlepiej czekania z 3-5 miesięcy na dobrą cenę, bo w żniwach sprzedasz z 10-15 % taniej. Czyli twój zysk. 

Teraz pytanie ile ukosisz, bo jak z 5 ton pszenicy i ponad 3 rzepaku to kosztów nie pokryjesz. 

Opłacalność pszenicy zaczyna się od 6 ton, rzepaku 3,5. 

 

Dać za pole ponad 50 tyś jak w okolicy pola nie ma a na każdy kawałek jest od razu z 5 chętnych i podbiją cenę to nie jest dużo. 

 

I nie zadawajcie głupiego pytania CZY TO SIĘ ZWRÓCI bo tu nie chodzi o zwrot kapitału tylko zysk wartości pola.

 

Mój wujek zarobił ładne pieniądze w  Niemczech z 10- 13 lat temu, mógł kupić z 30-40  ha, ale on  tylko w bank wierzy i żyje z  procentu, wrócił do Polski pracuję w  jakiejś firmie kasa  dalej na koncie tylko że teraz kupił by z 5 ha. Zarobił co??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

z tymi 100 ha to narazie byl pomysl bo obrobic by sie dalo no ale myslalem ze z 1500 zł z ha max dzierzawy i doplaty dla mnie z dzierzawami mam ok 40 ha maszyn by starczylo moze w tym kierunku trzeba pojsc a kupic za 50 tys to nie da rady teraz krzycza po 100 tys a chetnych wielu a noi nie da rady sie rownac z kims kto ma 100 ha bo on to cene wywinduje a strajkuja rolnicy tylko wez takiemu powiedz ze jest gdzies ziemia na sprzedaz to pierwszy pojdzie kupic . z dzierzaw napewno by zostalo bo pszenicy osiagam plony ponad 7 ton  a rzepaku powyzej 3,5 tony to szlo by zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak trafisz wyciągniętą ziemię to możesz pomarzyć o takich plonach pierw 3-4 lata ziemie doprowadzasz do ładu zanim zacznie Ci oddawać nakłady. Twoje plany to bardziej na zasadzie pobożnego życzenia. Bo taki areał za takie pieniądze i taki areał to lepiej niż 6 w totka :D

Edytowano przez Rolnik_Kujawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3498

GEO 2     pszenica 8 ton x750 =6000 zł

               rzepak 5 ton x1450 =7250 zł

Dopłat nie doliczam to ceny na dziś a były 3 tyg.temu lepsze,a plon pszenicy był wyższy ale bys pisał że nierealny.koszty se policz i co 50 tyś to TANIO co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

I co roku po 8t pszenicy i 5t rzepaku kosisz na wszystkich polach bez wyjątku?


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

miwigos - jednak dobrze byłoby gdybyś to Ty podał koszta jakie przy tym plonowaniu ponosisz. Bo i plonowanie i koszta uzysku u każdego są inne. No i może podaj na jakiej glebie te plony uzyskujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj