Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cena ziemi 2014-2016

4143 odpowiedzi na ten temat

#1341 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 790 postów

Napisany 25 listopad 2014 - 07:37

Cena ziemi 2014-2016

to raczej było do przewidzenia, aczkolwiek może w rejonach sadowniczych się to unormuje i nie będzie dobijało do 200 tys zł

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cena ziemi 2014-2016 Dzisiaj, 16:51
  •  

#1342 Share jaroWM

jaroWM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 26 listopad 2014 - 10:55

Cena ziemi 2014-2016

grom wie, jak będzie z tą ziemią oraz dopłatami po 2020?... ziemi rolnej nie przybywa, a cena w dużej mierze zależy od lokalnego popytu, mniej od jej klas i kultury utrzymania.

ok.10 lat temu jeden z sąsiadów kupił od agencji na przetargu (sam był) 40 ha w jednym kawałku (zarąbisty kawałek) za 140 000zł. z dzisiejszą wiedzą próbowałbym walczyć, ale wtedy kupowaliśmy (także bez konkurencji) obok 30 ha za ok. 100 000zł częściowo w kredycie i byliśmy spłukani...

#1343 Share Mathieu92

Mathieu92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 395 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja,komunikacja miejska,komputery ;)

Napisany 26 listopad 2014 - 19:53

Cena ziemi 2014-2016

Patrząc z dzisiejszego punktu widzenia zrobiliście mimo wszystko świetny interes i pewnie wielu Wam zazdrości.

Ja już od dwóch-trzech lat szukam gospodarstwa na południu Lubelszczyzny na sprzedaż i widzę że z roku na rok coraz mniej atrakcyjnych ofert, a o ofertach typu "12 000zł/ha do negocjacji"  raczej można już zapomnieć...  

Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1344 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 26 listopad 2014 - 20:38

Cena ziemi 2014-2016

grom wie, jak będzie z tą ziemią oraz dopłatami po 2020?... ziemi rolnej nie przybywa, a cena w dużej mierze zależy od lokalnego popytu, mniej od jej klas i kultury utrzymania.

ok.10 lat temu jeden z sąsiadów kupił od agencji na przetargu (sam był) 40 ha w jednym kawałku (zarąbisty kawałek) za 140 000zł. z dzisiejszą wiedzą próbowałbym walczyć, ale wtedy kupowaliśmy (także bez konkurencji) obok 30 ha za ok. 100 000zł częściowo w kredycie i byliśmy spłukani...

40ha za 140k to super cena nawet te 10 lat temu, u mnie 10 lat temu to za mniej niż 15k/ha nic byś nie kupił.

#1345 Share jaroWM

jaroWM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 26 listopad 2014 - 22:55

Cena ziemi 2014-2016

na Podlasiu ziemia zawsze droższa była, niż w warm-maz. jest tam od groma konkretnych rolników mających stada krów. u teściów (pow. grajewski) ostatnie transakcje w okolicy były po ok. 50 000 zł/ha.

#1346 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 27 listopad 2014 - 07:05

Cena ziemi 2014-2016

50k to jeszcze normalnie, sąsiad 2 lata temu po tyle płacił, a na wiosnę w sąsiedniej wiosce cena na przetargu u komornika dobiła do 75k, kiedy to się zwróci?

#1347 Share lolek112

lolek112

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 27 listopad 2014 - 22:25

Cena ziemi 2014-2016

@up raczej za żywota pierwotnego właściciela nigdy.. jedyna nadzieja, że dzieci przejmą po ojcu gospodarke i będą chcieli ciągnąć ten biznes, który różnie się opłaca :)

#1348 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 28 listopad 2014 - 17:06

Cena ziemi 2014-2016

Jak by ktoś przyszedł dziś i zaoferował 75tys. to bym moje 11ha sprzedał od ręki. Za 800 tys. kupiłbym 4 mieszkania w Opolu i miałbym więcej z wynajmu rocznie niż z tego pola.

#1349 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2504 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 28 listopad 2014 - 17:56

Cena ziemi 2014-2016

ja jak by swoje sprzedał wszystko z budynkami i sprzętem to już bym był milionerem (nie tylko jeden milion he he a ceny takie u mnie obowiązują :) a niby nieduże gospodarstwo

Edytowany przez daremw, 28 listopad 2014 - 17:58.

#1350 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 790 postów

Napisany 28 listopad 2014 - 17:57

Cena ziemi 2014-2016

wystaw kolego, może ktoś się trafi :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1351 Share kammillo

kammillo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 28 listopad 2014 - 18:19

Cena ziemi 2014-2016

A ja teraz kupuje pole 2,40 za które mnie wychodzi 56000 za całość

#1352 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 29 listopad 2014 - 19:26

Cena ziemi 2014-2016

ja jak by swoje sprzedał wszystko z budynkami i sprzętem to już bym był milionerem (nie tylko jeden milion he he a ceny takie u mnie obowiązują :) a niby nieduże gospodarstwo

No to na co czekasz ?? Wystarczy że miałbyś 1 milion i możesz mieć za to stabilniejszy, większy i łatwiejszy dochód niż z rolnictwa.

A ja teraz kupuje pole 2,40 za które mnie wychodzi 56000 za całość

I to jest jeszcze sensowna cena za pole. Zależy jeszcze jaka klasa.

W moich stronach chodzą słuchy że już i 100 tys. zł/ha ludzie płacą, czyli na pokrętną logikę i Ja już milionerem jestem :P .

Edytowany przez Kaszlak79, 29 listopad 2014 - 19:30.

#1353 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1405 postów

Napisany 29 listopad 2014 - 20:07

Cena ziemi 2014-2016

ta ilu u nas bylo takich milionerow a za 2 3 lata zostali dziadami bez niczego

#1354 Share Darekpol

Darekpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów

Napisany 29 listopad 2014 - 20:12

Cena ziemi 2014-2016

W moich stronach chodzą słuchy że już i 100 tys. zł/ha ludzie płacą, czyli na pokrętną logikę i Ja już milionerem jestem :P .

Jakieś 3 miesiące temu sąsiad mi mówił, że mu jeden daje 100 tys. za ha. Ja mu zaproponowałem 50, bo ziemia blisko domu i klasy 3a. Po miesiącu dzwoni, że mi sprzedaje za 50 ;) a gdzie tamten co mu dawał niby 100 już nie pytałem, bo po co ;)

#1355 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 29 listopad 2014 - 22:15

Cena ziemi 2014-2016

Szczerze, jak by mi dziś ktoś dał i te 50 tys. to bym się zastanowił. A sąsiadowi się popier.... ze szczęścia w głowie. Dla mnie i te 50 tys. to za dużo, jaki jest sensowny czas zwrotu inwestycji ...

Kolego warchest, milionerem nie jestem ale dziadem też bym nie został po sprzedaży bo nie mam ani złoty kredytu. Ja się trzymam jednej zasady, jak chcę od kogoś kupować ziemię to proponuję ceny z GUS-u i tyle. Ktoś chce więcej, niech idzie do innego, na szczęście aż takiego wariactwa u nas jeszcze nie ma o jakim się słyszy w innych regionach kraju.

#1356 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 30 listopad 2014 - 12:57

Cena ziemi 2014-2016

Nie ważne, że nie masz kredytu.  Akurat przy dzisiejszym zawirowaniu na świecie w ciągu paru godzin czy dni można zostać dziadem. Wystarczy jedna decyzja polityczna, rozszerzenie konfliktu zbrojnego, wywołanie paniki wśród narodu, a  pieniędzmi, akcjami, obligacjami można sobie d.pę podetrzeć.

Ziemia nawet gdy straci na wartości to i tak jakąś wartość zawsze będzie miała. Dlatego sprzedaje tylko ten kto musi. Ceny rosną absurdalnie bo urosła nam klasa ludzi bogatych, dla których ziemia jest pewną lokatą, którą kiedyś spieniężą - jak nie oni to ich dzieci. Wolą kupić za 100tys. licząc się nawet i z jakąś stratą, niż trzymać kasę w banku i każdego ranka myśleć czy jest tam jeszcze po co iść.

#1357 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2504 postów

Napisany 30 listopad 2014 - 14:45

Cena ziemi 2014-2016

No to na co czekasz ?? Wystarczy że miałbyś 1 milion i możesz mieć za to stabilniejszy, większy i łatwiejszy dochód niż z rolnictwa.

I to jest jeszcze sensowna cena za pole. Zależy jeszcze jaka klasa.

ale jaki sens sprzedaży ziemi? mam gdzie mieszkać, na jedzenie mi nie brakuje, to po co mi to sprzedawać? ja tam lubię mieć zajęcie a inwestować można z pieniędzy zbywających z gospodarstwa, no i ziemia to jednak lokata a mi się nie śpieszy ze spieniężeniem (wogóle nie mam takich planów). jeszcze dziesięć lat temu za samą ziemię uprawną otrzymał bym w granicach  200 000, w tej chwili przy tym wariactwie cenowym już około 2 000 000 zł. w przyszłości jak nie będę miał następców pałających chęcią do rolnictwa to sprzedam i sie dzieci ustawi do końca życia (wiem, lepiej jak sami zapracują), w tej chwili sprzedać jest nonsensem kompletnym

#1358 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1405 postów

Napisany 30 listopad 2014 - 17:14

Cena ziemi 2014-2016

hehe dzieci ustawisz do konca zycia juz tacy byli sprzedali gosp 8 ha na tamte czasu bardzo duzo wzieli bo cos kolo 200 tys wtedy bylo bardzo duzo nikt nie chcial tyle placic i co kilka lat zyli jak krolowie na oprocentowanie czesc wplacili i nagle pieniadze znikly a teraz nie maja z czego zyc ot taki final pieniadze ciagle traca na wartosci

#1359 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 30 listopad 2014 - 17:53

Cena ziemi 2014-2016

Nie ważne, że nie masz kredytu.  Akurat przy dzisiejszym zawirowaniu na świecie w ciągu paru godzin czy dni można zostać dziadem. Wystarczy jedna decyzja polityczna, rozszerzenie konfliktu zbrojnego, wywołanie paniki wśród narodu, a  pieniędzmi, akcjami, obligacjami można sobie d.pę podetrzeć.

Ziemia nawet gdy straci na wartości to i tak jakąś wartość zawsze będzie miała. Dlatego sprzedaje tylko ten kto musi. Ceny rosną absurdalnie bo urosła nam klasa ludzi bogatych, dla których ziemia jest pewną lokatą, którą kiedyś spieniężą - jak nie oni to ich dzieci. Wolą kupić za 100tys. licząc się nawet i z jakąś stratą, niż trzymać kasę w banku i każdego ranka myśleć czy jest tam jeszcze po co iść.

No tak, meteoryt też może we mnie pier....ąć, to mało prawdopodobne ale jednak możliwe. A to że nie mam kredytu to dla mnie bardzo ważne, bo jak bym chciał sprzedać, to nie muszę nikomu oddawać niczego ale cała kasa moja. Widzisz różnicę ?? Poza tym na pewno nie zainwestowałbym tych pieniędzy jakiekolwiek papiery, tylko w inne nieruchomości. Ale racja, sam znam takich co sprzedali i przepili pieniądze.

ale jaki sens sprzedaży ziemi? mam gdzie mieszkać, na jedzenie mi nie brakuje, to po co mi to sprzedawać? ja tam lubię mieć zajęcie a inwestować można z pieniędzy zbywających z gospodarstwa, no i ziemia to jednak lokata a mi się nie śpieszy ze spieniężeniem (wogóle nie mam takich planów). jeszcze dziesięć lat temu za samą ziemię uprawną otrzymał bym w granicach  200 000, w tej chwili przy tym wariactwie cenowym już około 2 000 000 zł. w przyszłości jak nie będę miał następców pałających chęcią do rolnictwa to sprzedam i sie dzieci ustawi do końca życia (wiem, lepiej jak sami zapracują), w tej chwili sprzedać jest nonsensem kompletnym

Taki sam jak sprzedaży każdej innej nieruchomości. Jak byś wziął 200 000 zł to możesz kupić za to np. 10 mieszkań w niejednym mieście uniwersyteckim, żyjesz z wynajmu studentom na który jest dziś ogromny popyt, kasę masz dalej ulokowaną. To tylko przykład. Ja też lubię mieć zajęcie, ale w takim układzie miałbym więcej czasu na robienie tego co lubię, rolnictwem zająłem się z rozsądku a nie z miłości. I nie musiałbym rwać włosów z głowy bo pogoda nie taka wiosną, nie da się zebrać latem bo deszcz a na koniec ceny takie jak w tym roku. Żeby być uczciwym, też nie mam zamiaru puki co sprzedawać pola, ale jak dojdzie do sytuacji, że będą desperaci płacić po 75-100 tys. i do tego się bić o każdy kawałek, to na pewno rozważę taką opcję. Na rolnictwie się świat nie zaczyna ani nie kończy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1360 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2504 postów

Napisany 30 listopad 2014 - 21:06

Cena ziemi 2014-2016

hehe dzieci ustawisz do konca zycia juz tacy byli sprzedali gosp 8 ha na tamte czasu bardzo duzo wzieli bo cos kolo 200 tys wtedy bylo bardzo duzo nikt nie chcial tyle placic i co kilka lat zyli jak krolowie na oprocentowanie czesc wplacili i nagle pieniadze znikly a teraz nie maja z czego zyc ot taki final pieniadze ciagle traca na wartosci

dlatego mówiąc o ustawianiu na życie miałem na myśli właśnie raczej odpowiednie zagospodarowanie ich a nie włożenie na %, bo to akurat wielkiego sensu nie ma. rzeczą też nagminną jest to że jeśli komuś da się ppieniądze do ręki to niemalże z pewnością można powiedzieć że te pieniądze szybko się skończą... pieniądz w zastraszający tempie traci na wartości i tu raczej wskaźnik inflacji nie jest dla mnie żadnym wyznacznikiem, bo obserwując ceny to śmiało można powiedzieć że pieniądze na % dadzą "zysk" powiedzmy 3% a rzeczywisty wskaźnik utraty wartości pieniądza to tak na moje oko pewnie z 5%, mimo że wskaźnik inflacji jest niższy