Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cena ziemi 2014-2016

4142 odpowiedzi na ten temat

#1221 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 12 listopad 2014 - 07:13

Cena ziemi 2014-2016 mają kasę i wiedzą po ile jest ziemia gdzie indziej. Dadzą w dzierżawę za dopłaty a za parę lat sprzedadzą kilka razy drożej niż kupili.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cena ziemi 2014-2016 Dzisiaj, 23:33
  •  

#1222 Share node3mer

node3mer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 12 listopad 2014 - 09:25

Cena ziemi 2014-2016

Ciężko mi to sobie wyobrazić, żeby ziemi które były nieużytkami ktoś teraz nagle chciał dzierżawić a tym bardziej odkupować,

Sam mam kombajn i trochę usług robię to 2t z ha żyta to jest standard u nas i kawałki tak małe że 1,2 tonowego zbiornika w kombajnie nie można zapełnić.

Swoją drogą teraz żałuje że z 5 lat temu sie nie zabrałem za kupowanie ziemi.

Przewidywałem że to wszystko lasem zarośnie i pewnie z biegiem czasu tak będzie tylko jeszcze po drodze ktoś się na tym wzbogaci

#1223 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2504 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 12 listopad 2014 - 12:06

Cena ziemi 2014-2016

mają kasę i wiedzą po ile jest ziemia gdzie indziej. Dadzą w dzierżawę za dopłaty a za parę lat sprzedadzą kilka razy drożej niż kupili.

dokładnie o to chodzi prawdopodobnie, ewentualnie mają zbyt dużo kasy i w tamtym regionie chcą doprowadzić do tzw głodu ziemi i w ciągu powiedzmy 4 lat  ziemia może podskoczyć o kilkaset procent.

kolejna opcja to że ludzie słupy zbierają ziemię dla zachodnich inwestorów- a to też by mnie nie zdziwiło

Edytowany przez daremw, 12 listopad 2014 - 12:07.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1224 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 12 listopad 2014 - 17:12

Cena ziemi 2014-2016

Ciężko mi to sobie wyobrazić, żeby ziemi które były nieużytkami ktoś teraz nagle chciał dzierżawić a tym bardziej odkupować,
Sam mam kombajn i trochę usług robię to 2t z ha żyta to jest standard u nas i kawałki tak małe że 1,2 tonowego zbiornika w kombajnie nie można zapełnić.
Swoją drogą teraz żałuje że z 5 lat temu sie nie zabrałem za kupowanie ziemi.
Przewidywałem że to wszystko lasem zarośnie i pewnie z biegiem czasu tak będzie tylko jeszcze po drodze ktoś się na tym wzbogaci

zadzwoń do tego gościa i powiedz że chciał byś kupić jakąś działkę napewno powie że chce ponad 50tys za hektar i przyjdzie taki dzień że tyle dostanie.

#1225 Share node3mer

node3mer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 12 listopad 2014 - 17:34

Cena ziemi 2014-2016

problem w tym że nie mam kontaktu  do właściciela, a w jego imieniu działa pośrednik którego pytałem o możliwość odkupienia jakiejś działki to powiedział że nie ma takiej opcji.

z tymi słupami to tez jakaś opcja bo koleś jest ze szczecina, a ja mam 100km do wschodniej granicy, podobno na mazurach też ostro działa

#1226 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 12 listopad 2014 - 19:47

Cena ziemi 2014-2016 Albo to będzie rolnik dopłatowy albo wierzy w legendę Niemców którzy będą brać co się da i płacić dziesiątki tysięcy euro nawet za kawałek piachu.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

#1227 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2504 postów

Napisany 12 listopad 2014 - 20:02

Cena ziemi 2014-2016

hmm oni nie muszą płacić dziesiątek tysięcy wschodnie regiony podlaskiego i część warmii i mazur jest zasobna w tanią ziemię 10-20 tys zł , zamiast kupić u siebie drogo to wolą kupić tutaj sporo słabszą ziemię za kilka lub  kilkanaście procent tego co na zachodzie europy.

10 tys zł to powiedzmy 2500 euro (tylko nie czepiajcie sie kursu) jeśli słyszy się że w niektórych regionach cena już jest po 100 tys zł a w komentarzach słychać że na zachodzie jest jeszcze 3x droższa czyli 300 tys zł czyli powiedzmy te 75 tys euro.

no i teraz na logikę.

1 ha na zachodzie europy to 75 tys euro a u nas na wschodzie niech nawet 5 tys euro czy same te sumy nie przemawiają same za siebie? jeden ha u nich to 15 ha na krańcach wschodnich, nawet po opłaceniu "słupa" robią dobry interes, nie dobierają działek i nie chcą sprzedawać bo nie chcą żeby rozwijało się tam rolnictwo a sami wykupowali- to tzw gnębienie przez spojrzenie- widzisz że nie masz drogi rozwoju to tracisz nadzieję i w końcu duża szansa że zrezygnujesz i też tanio sprzedasz a ziemia w dół nie będzie szła z cenami, może to tylko taki czarny scenariusz ale mimo wszystko trochę to dziwnie wygląda

#1228 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 12 listopad 2014 - 20:23

Cena ziemi 2014-2016 Nie zastanowiło Cie, dlaczego tutaj ziemia jest po 10tys a kilkadziesiąt kilemtrów dalej może być 10-krotnie droższa? Ziemia jest tyle warta ile ktoś jest w stanie zapłacić. Jeżeli dzisiaj ustawia się kolejka chętnych do jej sprzedaży to mało prawdopodbne, że za 10 lat ustawi się też kolejka ale chętnych do kupna i chcąca płacić za piach 50tys.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

#1229 Share gotchisc

gotchisc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Zainteresowania:https://www.youtube.com/watch?v=DyFw2NNgy1M Zapraszam !

Napisany 12 listopad 2014 - 20:33

Cena ziemi 2014-2016

Widze tu ciągle piszecie mazury , podlasie ja natomiast jestem z wielkopolski , okolice kalisza  i kupiliśmy ostatnio 10 h w jednym kawałku 4 klasa ziemi po 23 tyś za h , a kilka kilometrów od nas +/- 10 rozpadło sie niedawno gospodarstwo 20 h , dokładnej klasy ziemi nie znam , ale przeważa tam glina i znajomy mówił że jest tam pszenno-buraczana . Sprzedali 15 h ornych z tego gospodarstwa dużemu rolnikowi z okolicy , ma on 500 h , i zapłacił im 15 tyś , a drugiemu mniejszemu gospodarzowi który ma 40 h sprzedali 5 h łąk torfowych za 25 tyś za hektar . Pytam gdzie tu sprawiedliwość ? 

#1230 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2504 postów

Napisany 12 listopad 2014 - 20:41

Cena ziemi 2014-2016

z tym sie nie zamierzam kłócić że prawo popytu i podaży ustala cenę jednak w takim przypadku też zastanawiające jest to że tej ziemi nie kupuje ktoś powiedzmy z bliższej okolicy tylko z zachodu, gdzie już tysiące hektarów poszły przez słupy "na zachód" i nowi właściciele już tego nawet nie kryją (wpisy na forach zagranicznych przytaczane min. w agrobiznesie swego czasu), w mojej opinii po prostu korzystają z okazji i napędzają głód ziemi

Widze tu ciągle piszecie mazury , podlasie ja natomiast jestem z wielkopolski , okolice kalisza  i kupiliśmy ostatnio 10 h w jednym kawałku 4 klasa ziemi po 23 tyś za h , a kilka kilometrów od nas +/- 10 rozpadło sie niedawno gospodarstwo 20 h , dokładnej klasy ziemi nie znam , ale przeważa tam glina i znajomy mówił że jest tam pszenno-buraczana . Sprzedali 15 h ornych z tego gospodarstwa dużemu rolnikowi z okolicy , ma on 500 h , i zapłacił im 15 tyś , a drugiemu mniejszemu gospodarzowi który ma 40 h sprzedali 5 h łąk torfowych za 25 tyś za hektar . Pytam gdzie tu sprawiedliwość ? 

hmmm bo u nas w kraju jest jakaś dziwna zasada że większemu taniej sprzedają, przykład sąsiadów dwóch, jeden sprzedawał 2 ha ziemi swego czasu i chciał 20 tys za ha (kilka  dobrych lat temu), powiedzieliśmy że damy po 15 a w końcu sprzedał po 10 sporo większemu- ludzie mają czasami na prawdę pustki w głowie...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1231 Share shrek

shrek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 12 listopad 2014 - 21:11

Cena ziemi 2014-2016

podam wam przykład : jakis czas temu znajomy miał ugadaną dzierżawę ziemi cos koło 2 ha obok swojej działki od dalszego sąsiada z tej samej miejscowości ( było to jesienią ) na wiosnę chce wchodzic na działkę a facet mu mówi ze sie rozmyślił - oki bym zrozumiał jego, miał prawo jak by chciał dalej obrabiać - ale co do czego wyszło oddał komuś innemu w dzierżawę z innej wioski, wiec znajomy myslał ze poszło o kase i zachodzi do faceta i mówi ze da tyle samo a nawet dorzuci cos ekstra bo mu pasowała ta działka - koles odpowiada ze nie chodzi o kase i mu na pewno nie wydzierżawi !!  znoajomy poszedł zrezygnowany - mysli czyms podpadł czy co - co do czego pożniej sie okazuje ze ludzie nabujali tego co wydzierżawią ze znajomy sie za bardzo wzbogaci na jego ziemi i on chyba z czystej zawisci wola oddac komus innemu z dalszj wioski ( nadodatek pożniej sie okazało ze nawet za mniejsze pieniądzę )   

p.s. wiec podejrzewam ze czesto  za ile i komu dochodzą róznego rodzaju animozje i zawiści albo jakieś stare krzywdy czy ktoś na kogoś spojrzał krzywym okiem kiedys.

z drógiej strony znam inny przypadek ze w interesach jak liczy sie kasa to i najgorszy wróg jak sprzedaję sie ziemie i da wiecej od pozostałych to juz dobry znajomy 

#1232 Share KRISS75

KRISS75

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 970 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja

Napisany 12 listopad 2014 - 21:12

Cena ziemi 2014-2016

Ja też jestem z Wielkopolski ale północnej i u mnie o takich cenach można zapomnieć.Na chwilę obecną 50000 do 75000zł/ha.

#1233 Share gotchisc

gotchisc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Zainteresowania:https://www.youtube.com/watch?v=DyFw2NNgy1M Zapraszam !

Napisany 12 listopad 2014 - 21:24

Cena ziemi 2014-2016

Ja też jestem z Wielkopolski ale północnej i u mnie o takich cenach można zapomnieć.Na chwilę obecną 50000 do 75000zł/ha.

I dlatego kupujemy ziemie w okolicy bądź bierzemy w dzierżawę bo już słychać w okolicy że rosną ceny . Podobno za 5 klase co 2,5 tony żyta  z hektara były przy nawożeniu obornikiem i nawóz na wiosne nawet po 20 wołają ... 

#1234 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 12 listopad 2014 - 22:16

Cena ziemi 2014-2016 Ale jak można napędzić głód ziemi skoro sam to robi? Że jak on kupuje to inne osoby pójdą nagle w jego ślady? Jeżeli teraz, w złotym okresie polskiego rolnictwa nikt tą ziemią się nie interesował to tymbardziej w niedalekiej przyszłości także nie. Chyba, że znowu będą pieniądze rozdawane z UE a pszenica będzie po 1000 złotych.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

#1235 Share node3mer

node3mer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 13 listopad 2014 - 09:29

Cena ziemi 2014-2016

No właśnie dopóki nie było dopłat to u mnie te 'żwirownie' leżały odłogiem i nikt się tym nie zainteresował.

Przy obecnych cenach żyta czy owsa (nic innego nie urośnie, ziemniaki dziki wybiorą, kukurydze tak samo) realna wartość tej ziemi jest bliska zeru

wliczając dopłaty można jakieś 1000-2000zł rocznie zarobić ale po 2020 roku już może być z tym różnie. 

Czas pokaże co to za biznesmen to wykupuje :)

Edytowany przez node3mer, 13 listopad 2014 - 09:30.

#1236 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 13 listopad 2014 - 10:55

Cena ziemi 2014-2016

hmmm bo u nas w kraju jest jakaś dziwna zasada że większemu taniej sprzedają, przykład sąsiadów dwóch, jeden sprzedawał 2 ha ziemi swego czasu i chciał 20 tys za ha (kilka  dobrych lat temu), powiedzieliśmy że damy po 15 a w końcu sprzedał po 10 sporo większemu- ludzie mają czasami na prawdę pustki w głowie...

Tutaj masz sporo racji, jakieś9 lat temu jeden rolnik oddawał wszystko w dzierżawę i chciał po 500 za hektar i nikt nie chciał tyle dać, jeden dawał po 400, a oddał dla największego w wiosce po 200 za ha, gdzie tu sens i logika?

A co do masowego wykupowania ziewmi, może to inwestor kupuje pod fabrykę, zrobi scalenie gruntów gdy będzie miał większość i wtedy zrobi sobie jedną dużą działkę.

Co do cen ziemi to dwóch sąsiadów jeździ w okolice bielska na dzierżawę bo tam uprawiają pole za darmo a u mnie w wiosce nie ma wolnej ziemi, a jak się znajdzie to trzeba minimum 600zł dać. Mówią że chętnych do oddania w dzierżawę jest sporo w tamtych okolicach bo nie ma komu robić, jak się popsuł kombajn i  potrzebny był klucz którego akurat nie mieli to sąsiad obszedł całą wieś i klucza nie znalazł, dopiero w następnej wiosce dostał.

Ale jak można napędzić głód ziemi skoro sam to robi? Że jak on kupuje to inne osoby pójdą nagle w jego ślady? Jeżeli teraz, w złotym okresie polskiego rolnictwa nikt tą ziemią się nie interesował to tymbardziej w niedalekiej przyszłości także nie. Chyba, że znowu będą pieniądze rozdawane z UE a pszenica będzie po 1000 złotych.

Co Ci z tej pszenicy po 1000zł jak ona na piachu nie urośnie. A wysokie ceny są tam gdzie nie ma ziemi a jest dużo chętnych i prędko to się nie zmieni że nagle ludzie zaczną się bić o piachy na jakimś wygwizdowie.

Edytowany przez st220, 13 listopad 2014 - 11:02.

#1237 Share rafyo

rafyo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 13 listopad 2014 - 13:54

Cena ziemi 2014-2016

Witam. Ja jestem z zach części kuj-pom. U mnie w okolicy jest dużo obszarników po 300h i więcej także jak sie domyślacie ceny po 50 tys/h to norma , ziemia różna od III-V klasy. Za lepsze kawałki więcej. Wczoraj dzwoni do mnie gościu że chce sprzedać 8 h obok mojego pola , wiekszość IV klasa i że chce 70 tys/h. Zadzwonił z grzeczności żebym wiedział o sprzedaży i nie miał do niego pretensji. Narazie zbiera oferty. Myśle czy mu nie dac 60tys za h.  Ziemia niedaleko mnie jest rzadko sprzedawana, a o ziemi z ANR można zapomniec. Obszarniki jezdza do ANR przed przetargami i załatwiają wszystko pod stołem.

Co myślicie, decydowac się? (mam 40 h, troche moze byc ciezko z spłatą , średnio mam 8t/h pszenicy, buraki po 80t/h, rzepak 3,5- 5)  

Edytowany przez rafyo, 13 listopad 2014 - 14:03.

#1238 Share node3mer

node3mer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 13 listopad 2014 - 14:27

Cena ziemi 2014-2016

myślę że zaproponuj mu jakąś kwotę którą uznasz za rozsądną  i albo się kupi albo nie.

Mi przykładowo koleś chciał sprzedać ponad 2ha za 35tyś i że ma już kupca tylko że ja zadzwoniłem pierwszy to mi sprzeda.

Staneło na  tym że na 30tyś się zgodził, ostatecznie do transakcji nie doszło bo za dużo spadkobierców by się musiało pogodzić :)  

#1239 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 13 listopad 2014 - 15:38

Cena ziemi 2014-2016

Witam. Ja jestem z zach części kuj-pom. U mnie w okolicy jest dużo obszarników po 300h i więcej także jak sie domyślacie ceny po 50 tys/h to norma , ziemia różna od III-V klasy. Za lepsze kawałki więcej. Wczoraj dzwoni do mnie gościu że chce sprzedać 8 h obok mojego pola , wiekszość IV klasa i że chce 70 tys/h. Zadzwonił z grzeczności żebym wiedział o sprzedaży i nie miał do niego pretensji. Narazie zbiera oferty. Myśle czy mu nie dac 60tys za h.  Ziemia niedaleko mnie jest rzadko sprzedawana, a o ziemi z ANR można zapomniec. Obszarniki jezdza do ANR przed przetargami i załatwiają wszystko pod stołem.

Co myślicie, decydowac się? (mam 40 h, troche moze byc ciezko z spłatą , średnio mam 8t/h pszenicy, buraki po 80t/h, rzepak 3,5- 5)  

Też jestem z kuj -pom kupiliśmy w tym roku działkę od miastowych rolników IV klasa ale bardzo zaniedbana tyle że przez miedzę 50 tysi za ha gdyby nie graniczyła z naszą działką to połowy tej ceny byśmy nie dali

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1240 Share szopen

szopen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 13 listopad 2014 - 16:19

Cena ziemi 2014-2016

Za 50 tys ha? Niezłe ceny.

Ja kupuje za chwilę 150 ha po ok. 35 tys za ha i wierzcie mi wesoło nie będzie. Spłata na 15 lat plus odsetki ok 3,5%. Ziemia tyle zysku nie da, a hodowla czasem da, a czasem w plecy.