coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

kupił na słupa  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

Ranking zrobiony przez jakiegoś pryszczatego pseudo anal-ityka. Rozmawiałem z rodowitym duńczykiem i poniżej 30 koła euro nie ma szans kupić cokolwiek w Danii.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

z rankingu wynika, że krajów nadbałtyckich nie musimy podbijać, tylko możemy wykupić za grosze... nawet

Słowację.

 

Szwecja, Finlandia, a nawet Francja tańsze niż PL... W Skandynawii chyba koło podbiegunowe zaniża ceny. podobnie we Włoszech biedne południe z obozami pracy. ciekawe, czy we Francji winnice na lazurowym wybrzeżu też takie tanie?

 

Polska 7700 EUR, czyli 33 000 PLN średnia cena zdaje się realna. są rejony, gdzie grunty chodzą po 15000 zł/ha i są gdzie 50000 zł/ha to mało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

w tym rankingu to sa ceny sporo zanizone bo w niemczech hektar ziemi to sredno kosztuje 50 tys euro a nie a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
node3mer    24

onet to jest portal rozrywkowy a nie informacyjny. Czasami  im się uda napisać prawdę ale tylko przez przypadek. Poza tym założę się, że w komentarzach jest gorąca dyskusja typu:

 

-rolnicy to nieroby, za darmo dostają dopłaty a nie płaca podatków

-jak rolnicy mają tak dobrze to sprzedaj mieszkanie w mieście i pracuj na roli od świtu do zmierzchu przez 7 dni w tygodniu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

w tym rankingu to sa ceny sporo zanizone bo w niemczech hektar ziemi to sredno kosztuje 50 tys euro a nie a

Następny który wiadomości czerpie z opowieści chwiejnych panów pod sklepem.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

nie od pijaczkow tylko wiem z pewnego zrodla co tam byl moze rejon taki ze ziemia tam po tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

No własnie rejon a rejon w jednym  rejonie kupisz za 10 tys  euro a w innym za 50 tys euro, a srednia wyjdzie jaka wyjdzie, u nas w kraju sa tez mniejsca gdzie mozna kupic ziemie po 14 tysi ale po 100 tysi i wiecej tez placa co  nieznaczy ze kazdy 100 tysi dostanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek1810    13

w 2015 bedzie nowy temat cena ziemi w 2015 czy bedziemy kontynuwac wymiane myśli w tym wątku ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

od 2016 1 maja bedzie nowy temat a ceny beda te co tu dzis sie pisze tylko wspomnieniem jak tanio bylo kiedys .. ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Chyba u Ciebie. Podbijaj dalej a później płacz, że drogo.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

ja akurat nie podbijam bo nie kupuje bo mnie nie stac ale jakbym mial kase to napewno bym kupował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dziś zakupione 11,44 ha za 129500zł. niestety powierzchnia w 9 działkach rolnych (12 ewidencyjnych). klasa ziemi od 2 do 5 z przewagą 3b i 4a. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Dobry zakup, 11 za ha to dobra cena, a liczba działek standard u nas na Lubelszczyźnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

po tyle kupowałem w tamtym roku w styczniu, a dzisiaj żeby kupić przy miedzy trzeba dać 30tys/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

zadatkowałem w piątek 5ha z siedliskiem 25a (dom drewniany z bala - lata 50-tę, 10 dębów i 1 świerk - średnica około 1,5-2m) klasa 3b-4a, jak na moje rejony straszna kasa z notariuszem wyjdzie 30tys/ha, ale nie miałem wyjścia - ziemia przez miedzę  i sąsiad z drugiej strony fikał  - 2 lata temu płaciłem po 9 tys za ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25259

Jeśli te dęby faktycznie tyle mają to mogą one stanowić równowartość co najmniej 2 ha ziemi. Choć wnuki i prawnuki pewnie też cieszyłyby się na widok takich okazów. Chata jak w dobrym stanie to do przeniesienia za 15tys. może pójdzie. Ogólnie masz super ofertę.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Tylko najpierw się oganiaj po urzędach żeby te drzewa wyciąć. Chyba że jakimś cudem działki na których rosną stanowią teren leśny.  Co do chaty, jak jeszcze się jakoś trzyma a miejsce fajne, to bym zostawił i zrobił domek letniskowy :rolleyes: . Oferta taka sobie, jak dla mnie żadna okazja. Bez obrazy, to właśnie przez takich, którzy twierdzą że 30k/ha to super oferta, dziś desperaci płacą po 80 tysi i więcej w niektórych regionach kraju. Brawo, tylko tak dalej a niedługo 100 tys. zł to będzie super oferta a banki będą tylko ręce zacierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waki330t    1

warmińsko mazurskie powiat iławski 15 ha po 40tyś od anr łąka miejscami nawet trawa nie chce rosnąc kl gleby od 4-6 obok kupilem 6 ha 2 lata temu po 30 tyś za ha w przetargu a za godzine był drugi przetarg na 11ha i poszła za 40tys za ha oczywiście kupił to słup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

osiedlisko planuję zlikwidować w przyszłości ponieważ, swoje zabudowania mam w odległości 1 kilometra chyba że zrobię z tego obszar proekologiczny, po rozoraniu miedzy będę miał 8ha w jednym kawałku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

warmińsko mazurskie powiat iławski 15 ha po 40tyś od anr łąka miejscami nawet trawa nie chce rosnąc kl gleby od 4-6 obok kupilem 6 ha 2 lata temu po 30 tyś za ha w przetargu a za godzine był drugi przetarg na 11ha i poszła za 40tys za ha oczywiście kupił to słup

Więc po co to kupiłeś skoro nawet trawa słabo rośnie? Nie byłoby lepiej wydać więcej, ale za ziemię na której plonuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj