coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kobys    30

A co tu mają ludzie do cen ziemi ? takie bez sensu posty dajecie. jak agencja wystawia za ponad 40 k za ha to co tu ma ktoś do tego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

żeby agencja wystawiła na przetargu po 40 to już mysi być ziemia naprawde super .. u nas podstawa to około 25 tys a buja sie do prawie 100 tys . gdzie tu logika gdzie rozum .. ziemi jeszcze bedzie nadmiar jak tak dalej bedzie w naszym kraju


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

w żniwa była po 50tys niektórzy tu przewidywali rychły spadek. I co się okazuje po 55 już płacą. W żniwa pewnie będzie 60tys.

 

Nie ma sensu tyle płacić. Jeśli nie będzie jakieś klęski nieurodzaju to chude lata nas czekają. Nadprodukcja mleka, tanie zboże - tanie świnie, podatek dochodowy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Połowę tego ok, ale tyle to czysta przesada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

Nie ma sensu tyle płacić. Jeśli nie będzie jakieś klęski nieurodzaju to chude lata nas czekają. Nadprodukcja mleka, tanie zboże - tanie świnie, podatek dochodowy. 

 

zboze juz sie odbija cena a ziemi to wogole idzie w gore jak szalona i nie ma gdzie i co kupowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

A co tu mają ludzie do cen ziemi ? takie bez sensu posty dajecie. jak agencja wystawia za ponad 40 k za ha to co tu ma ktoś do tego ?

 

A ludzie tej ziemi nie kupują? Gdyby nie licytowali się po 40 tys to następny przetarg byłby po 30tys. ANR korzysta z prostego prawa popytu i podaży.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

zwykła bania spekulacyjna, kazdy kumaty wie o co chodzi, a nie kumaci niech płaca nawet i po 1mln za ha  :D sprzedajacy zrobia interes na jeleniach  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario1995    1

jak sądzicie 30 ha łąki w tym 3 ha nieuż. w jednym kawałku niezalewowe pod wypas bydła czy są warte 23tyś/ha oczywiście na raty z anr?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a jest jakies złoto tam zakopane ?  :D

a tak na powaznie to te 20 za ha to warte, tymbardziej ze w jednym kawałku

Edytowano przez ventador

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario1995    1

zaorać sie da z tym że tylko pod łąke bo w przypadku mokrej wiosny część zboża może wygnić łąka lezy na ter natura 2000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobys    30

@Krassus, wejdź sobie na stronę anr i weź powiat gdański i popatrz ceny, anr dobrze wie że na żuławach sie biją o ziemię także oni już wiedzą co robić ;) wiekszość mają prawa pierwokupu po długoletniej dzierżawie.

@Michalmeer na żuławach są złe ziemie ? ja tak nie słyszałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Pod ostróda poszlo gospodarstwo z zasobow anr 30 ha uzytkowej ziemi 26 budynki do rozbiorki za sume 2 mln 50 tys zl co daje za ha uzytkowy praktycznie 79 tys ziemia  IV klasa i troszke V

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROLASSS    1

u mnie okolice torunia sasiad krowiarz kupil 10ha po 58 za ha wczoraj byl notariusz klasa 3a 3b oczywiscie na kredyt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Najlepiej na tym wyjdzie jak zawsze bank :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Pod ostróda poszlo gospodarstwo z zasobow anr 30 ha uzytkowej ziemi 26 budynki do rozbiorki za sume 2 mln 50 tys zl co daje za ha uzytkowy praktycznie 79 tys ziemia  IV klasa i troszke V

Ja tylko czekam cierpliwie aż ceny dojdą do tego poziomu w moich stronach i za moje 11ha w III i IV klasie wezmę okrągły milion :) .

 

u mnie okolice torunia sasiad krowiarz kupil 10ha po 58 za ha wczoraj byl notariusz klasa 3a 3b oczywiscie na kredyt

Za tyle już też bym się zastanowił ... -_-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

No takie sa juz ceny i co  zrobisz? szczerze to za takie pieniadze sprzedac i kupic kilka razy wiecej na wschodzie lub w lubuskim bylo by najrozsadniejszym wyjsciem tylko najgorsze jest to ze za budynki nikt dobrze nie zapłaci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

dzisiaj jest przetarg na ziemie z anr w mojej okolicy ciekawe za ile ludzi kupią .


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek1810    13

Mi też udało się kupić w tym roku 3ha w dwóch działkach po 36tyś/ha ;) 1ha 3a,  1,7ha 3b, i 25arów 4b

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj