coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

no i co moze powiesz ze u ciebie 1ha po 50 tys ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

 

wogole nie załuje tego piachu 5 i 6 klasy :D

gdybym sie w tym babrał byłbym biedniejszy niz teraz jestem

 

jasne ;) tylko jak można być biedniejszym ? ile tam Ci zostało 5 ha? 

 

ciężko powiedzieć po ile akurat za taki piach ,bo nikt u mnie pola nie sprzedaje 

a trochę dalej  żwirownie płacą po 200 tys za ha , tak więc to zależy gdzie to leży  ;)

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

nie bo nie potrzebuję 5-6 klasy  ;)

  nie dziwi mnie fakt że za 2 czy 3 klasę płaci się 50 tys za ha ...mało tego uważam  że co najmniej  tyle powinna kosztować ziemia tej klasy 

 

i tu masz przyczyny swego niepowodzenia 

płaciłem w tym czasie po 500 zł za ha i do dziś nie sprzedałem tej ziemi ...ile jestem do przodu ? 

 

odejmij od tych 20 tys dopłatę jaką byś uzyskał przez te lata i ile realnie zostanie ? 

Tyle jesteś do przodu ile możesz zarobić na użytkowaniu jej w porównaniu z rokiem zakupu czyli nic. Na początku lat 90-tych na hektarze uchowałeś np 10 tuczników czy krowę, za te 10 tuczników kupiłeś 5x tyle co dziś paliwa, nawozów, węgla, praktycznie wszystkiego. Głupi był ten co sprzedał za 500zł  jak i ten co kupi dziś za 50 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

kozulek

co za gosc :D

skoro tam zwirownie to rzeczywiscie teren wybitnie rolniczy :D i bogaty w dobre ziemie :D

Edytowano przez ventador

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

 mam 5-6 klasy co nieco jak prawie  każdy na Podlasiu ;)  

Odnoś się do całej wypowiedzi a nie do fragmentów bo to zmienia kontekst. Za 70 tys nie kupiłbyś piachu bo Cię nie stać i dla Ciebie byłaby to zła inwestycja. Dla mnie zresztą też. Tym sposobem udowodniłem Ci że nie zawsze kupno ziemi jest dobrą inwestycją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

pawelol

 

kozulek mysli ze bedzie 500 lat zył dlatego dla niego ziemia to najlepsza inwestycja :D

a dla normalnych smiertelników liczy sie zysk z wydanych pieniedzy a nie to co bedzie za 200 lat :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

człowieku ale kto tu twierdzi inaczej ? po tyle to ja sprzedać mogę swój 

jakim sposobem ? ziemia to nie piach ,co Ty tu wykręcasz kota ogonem ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

po ile mozesz sprzedac ?

po 70 ?

:D :D :D :D

obudz sie

puk puk

 

Edytowano przez ventador

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Prawda jest taka że przyjdą 2 lata nieurodzajów i Ziemia stanieje bo połowa gospodarstw zbankrutuje zostana tylko ci co nie kupowali ziemi po 60tys za ha. Pierwsze 5 lat to zmiemia zakupiona za 60tys (4 klasa) nie przynosi zysków a nawet straty więc z tej ziemi co dotychczas mieliśmy trzeba dołożyć a jak nie daj boże przyjdzie sroga zima to nie bedzie co do gara włożyc bo trzeba kredyt spłacić. Nie piszcie mi o 10t/ha pszenicy na 4 klasie bo mam jednego we wsi krzykacza co mu tyle rośnie ale tylko w oficjalnej wersji bo jak w skupie sie dowiaduje nigdy nawet 8t/ha nie miał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

Oni sobie mogą na to pozwolić. Będą się bili o ostatni wolny hektar w swoim rejonie ale np 20 km dalej cena może być duuużo niższa.

właśnie o to chodzi że każdy zwykły rolnik który ma produkcję roślinną i zwierzęcą chce mieć jak najwięcej ziemi jak najbliżej domu tak żeby samemu to ogarnąć. No i jest wojna o ziemię bo jak w jednej wsi jest 5 rozwojowych to nie na szans żeby starczyło dla każdego jak rocznie do sprzedania jest kilka hektarów tylko. No i jak w takiej okolicy może stanieć ziemia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

po ile mozesz sprzedac ?

po 70 ?

:D :D :D :D

obudz sie

puk puk

widzisz jak to leży nad jeziorem i przy drodze to i więcej można dostać  ;)

choć  wolałbym żeby była obok żwirownia  :(

 

jaki Ty masz zysk ? jak Ty świnie planujesz pasać, i to nie swoje  :D  :D  :D

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

widzisz jakos ci nie wierze :D

wszystkie hektary masz nad jeziorem ? :D

poza tym to podlasie nie mazury

 

zebys ty jescze gesi nie pasał na tych swoich hektarach po 70 tys :D :D :D

Edytowano przez ventador

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

ale mnie to nie obchodzi  w co Ty wierzysz  ;)  

na mazury to ja mam 8 kilometry  ;)  i jestem tam co dziennie   :D  :D  :D  :D

 

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

no no :D

duze te podlasie

w dolnoslaskim tez jestes codziennie ?

:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

codziennie to ty jestes na tym forum i piszesz głupoty

to jedyne twoje zajecie

a te twoje hektary to bajki

:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

słuchaj a niedawno twierdziłeś że ja z obory nie wychodzę   

powiedz kogo obchodzą moje  hektary ? chyba tylko Ciebie  :D  :D  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

tak twierdziłem bo myslałem ze piszesz prawde o tym swoim stanie posiadania

ale teraz wiem ze to bajki

:D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

tak samo jak tobie mówi wszystko o mnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

Wiecie co... zamknąć mordy!

Kozulek2 - rozwinął się bo mądrze kupował i chętnie by kupił jeszcze ale wie że drogo i sam się pociesza że jak zakupi 50 tys ziemi to biznes zrobi. 
damian4000 - kupiłby ale ciężko wybulić tyle kasy za 1 ha i marudzi.

Reszta bije piane.

Jesteście idiotami skoro myślicie że cena ziemi będzie rosła wiecznie. Tak samo jak jesteście idiotami myśląc że ziemia to zła inwestycja. WSZYSTKO ZALEŻY OD WIELU CZYNNIKÓW OSŁY!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kp38    8

Wiecie co... zamknąć mordy!

Kozulek2 - rozwinął się bo mądrze kupował i chętnie by kupił jeszcze ale wie że drogo i sam się pociesza że jak zakupi 50 tys ziemi to biznes zrobi. 

damian4000 - kupiłby ale ciężko wybulić tyle kasy za 1 ha i marudzi.

Reszta bije piane.

 

Jesteście idiotami skoro myślicie że cena ziemi będzie rosła wiecznie. Tak samo jak jesteście idiotami myśląc że ziemia to zła inwestycja. WSZYSTKO ZALEŻY OD WIELU CZYNNIKÓW OSŁY!!!!!!!!

 

Wiesz co zamknąć to sobie możesz sam oś ..e :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25601

dzikijohn -szorstko napisane ale mądrze :) .

Zimą sam szukałem ziemi i za ładny kawałek dałbym do 50tys. zł za ha.  Żyję głównie z owoców i po tegorocznych cenach wiem, że już tyle nie zapłacę. Myślę, że przez najbliższe kilka lat opłacalność produkcji nie powróci. Ceny w rolnictwie to jeszcze większe dno. Więc cena 50000zł staje się naprawdę absurdalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheMariko12    437

jasne ;) tylko jak można być biedniejszym ? ile tam Ci zostało 5 ha? 

 

ciężko powiedzieć po ile akurat za taki piach ,bo nikt u mnie pola nie sprzedaje 

a trochę dalej  żwirownie płacą po 200 tys za ha , tak więc to zależy gdzie to leży  ;)

 

 

ja również jestem z podlasia i nie słyszałem o cenach po 50 tyś za ha, tym bardziej po 200 tyś za ha :huh: 

 

Ostatnio był kawałek 3-4 klasy z domieszką gliny  na sprzedaż za 14 tyś, niestety spóźniłem się z zakupem, ale nie powiem  nie brakuje chętnych na zakup ziemi

 


Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj