coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

robo1980    58

u mnie w okolicy jest wystawiony 1 hektar w kwadracie za 35tys już trzy lata i nikt nie kupił do tej pory,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unexpected    246

Panowie, co myślicie o tym?

 

 

@Powierzchnia gospodarstwa - 2,30 ha klasa V, w tym 0,5 ha siedlisko.

 

Dom o powierzchni 75 m2.

 

Budynki gospodarcze:

1) Chlewnia - 23 m x 11 m

2) Chlewnia dla macior - 11 m - 8 m

3) Stodoła - 16 m x 8 m

 

165 000 zł

 

Dom w słabym stanie, budynki też raczej do rozbiórki,plus to spory plac.

 

 

@Zaraz obok tej działki, również w oddzielnej sprzedaży pole 1.5/ha klasa V

Z plotek wiem, że ceni na 30 000zł

(piach jak diabli, dowiedziałem się z cichego źródła, iż kiedyś z połowy tego pola wydobywano żwir w latach 70)

Edytowano przez Unexpected

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

mi to wygląda na skarbonkę :) osobiście bym nie kupił, sporo w cenie te budynki naganiają ale... jak ci się przydadzą to warto ale przelicz ile trzeba tam jeszcze wpakować żeby to ogarnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

czy takiego glupieg ot obym tak nie mowil duzo ludzi przedsiebiorcow kupuje ta droga ziemie a oni wiedza co robia nikt w ciemno wielkich pieniedzy nie wywala widza w tym duzy interes i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

ta kupić hektar za 100 tys w w ciągu 30 lat zarobi na siebie faktycznie interes życia .. jakieś padalce dobierają sie do ziemi rolników oni podbijają ceny


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

no to sa przedsiebiorcy jakis interes musze miec w tym bo inaczej nie walili by tele chociaz i znam rolnikow co placa po 70 80 tys za ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

trafiło się w wiosce 10 ha w ładnym kawałku za ok. 250 000 zł łącznie z poniemieckimi budynkami do rozbiórki - te niby także do rozbiórki z foto kilka postów powyżej wyglądają przy nich, jak nowa posiadłość.

 

w okolicy jakaś baba z W-wy płaciła już po 30 000 zł/ha, natomiast ojciec w połowie lat 90-tych kupił gosp. 42 ha za 12 500 zł...

 

ciężko mi teraz płacić 25 000 zł/ha, ale coś takiego może się nigdy już nie trafić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

wiesz ile bym dał za taki problem jak ty, u mnie taki kawałek poszedł za 1,5mln, w nie za specjalnym miejscu i część podmokła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

trafiło się w wiosce 10 ha w ładnym kawałku za ok. 250 000 zł łącznie z poniemieckimi budynkami do rozbiórki - te niby także do rozbiórki z foto kilka postów powyżej wyglądają przy nich, jak nowa posiadłość.

 

w okolicy jakaś baba z W-wy płaciła już po 30 000 zł/ha, natomiast ojciec w połowie lat 90-tych kupił gosp. 42 ha za 12 500 zł...

 

ciężko mi teraz płacić 25 000 zł/ha, ale coś takiego może się nigdy już nie trafić.

 

Jak bliso i w takiej cenie to bierz i się nie zastanawiaj bo kto inny kupi :)

Edytowano przez st220

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

trafiło się w wiosce 10 ha w ładnym kawałku za ok. 250 000 zł łącznie z poniemieckimi budynkami do rozbiórki - te niby także do rozbiórki z foto kilka postów powyżej wyglądają przy nich, jak nowa posiadłość.

 

w okolicy jakaś baba z W-wy płaciła już po 30 000 zł/ha, natomiast ojciec w połowie lat 90-tych kupił gosp. 42 ha za 12 500 zł...

 

ciężko mi teraz płacić 25 000 zł/ha, ale coś takiego może się nigdy już nie trafić.

 

Dokladnie w ktorym roku twoj ojciec kupowal gospodarstwo? bo my w 1995 roku kupowalismy fiata cinguecento 900 z kilkoma dodatkami to kosztowal 15 tysiecy wiec gospodarstwo za 12,5 tys to chyba byla okazja tysiaclecia :) i oczywisciie w jakiej gminie to gospodarstwo kupował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti1980    31

100tys w moich stronach ok Sieradza to normalna cena ziemi rolnej.I wcale nie trzeba szukac kupca bo tylko powiedz ze sprzedajesz a w kolejce beda stali.Chore ale prawdziwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
porzeczka    2

czy ktos się orientuje czy na zakup ziemi z ANR na raty jest nadal niskie oprocentowanie? 2-4%?

ile wart hektar łąki, 5 klasa, ale zadbana (w sumie areal to 65 ha) zach-pomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

z tego co mi wiadomo na raty tylko z prawem pierwokupu czyli dzierżawcy. Nadal takie oprocentowanie obowiązuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

to zależy jaka ta ziemia, klasa, czy przy drodze asfaltowej, czy przy twoim polu itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

U nas jeżeli się coś trafi a graniczy to z cudem to około 20 tyś, klasa zazwyczaj 4, drogi dojazdowe są, taka cena jak dla mnie jest ceną ,,normalną" którą można zapłacić.

Edytowano przez STIG0013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

100tys w moich stronach ok Sieradza to normalna cena ziemi rolnej.I wcale nie trzeba szukac kupca bo tylko powiedz ze sprzedajesz a w kolejce beda stali.Chore ale prawdziwe

U mnie Świętokrzyskie do 20 tys/ha klasa III tylko małe kawałki do 2 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maro0    11

ile wołac za dzierzawe ziemi? klasa troche III, IV, V, i VI. pola zadbane z dostepem do wody? dopłaty uzytkujacego ( 4tys za ha?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Merkoo    24

Prawdopodobnie nikt pod cele rolnicze tyle nie zapłaci. Zależy od regionu ale realne ceny dzierzawy u mnie wynoszą od ceny dopłat do 2tyś/ha a rejon silnie rolniczy i duzo krowiarzy. Co siać żeby zarobić 4tyś? Zejdź na ziemię kolego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj