Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cena ziemi 2014-2016

4139 odpowiedzi na ten temat

#781 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 24 kwiecień 2014 - 08:22

Cena ziemi 2014-2016 opłacalnosc jest albo jej nie ma ., prawde mówiąc gdyby wszystko dobrze obliczyć .. to koszty poszły strasznie do góry a ceny ? nie proporcjonalne do kosztów taka prawda
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cena ziemi 2014-2016 Dzisiaj, 19:26
  •  

#782 Share Polus0

Polus0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 24 kwiecień 2014 - 08:47

Cena ziemi 2014-2016

200 tys to cena mieszkania w olsztynie gotowego 40m2 do wejscia. Ostatnio znajomy ze studiow kupił za 205 z meblami roczne. Mieszkałem na 3 stancjach i wiem ile trzeba tam zapłacić i wiem ile zostaje włascicielowi. 1 tys miesiecznie. Założyłem 10 tys bo 2 tys rocznie w drobne poprawki. Czynsz zawsze płaci wynajmujacy, podobnie media, woda i ogrzewania.

Przy cenie 100 tys za ha to na prawde tylko warzywa. Ale na V klasie Ci nie wyrośnie, podobnie jak lucerna.

Podałem tylko alternatywna inwestycja, prostsza i bardziej opłacalna, nie wymagajacą corocznego wkładu.

Białko lucerny nie zastepuje białka sojowego (by pass).
Zastepuje bardziej srute rzepakową. (białko żwaczowe)

Takim wyliczeniem to przy 100 ha własnych miałbym milion rocznie na czysto;p

NIe przesadzam, ale wydaje mi sie że słusznie używam słowa "idiota". Bo jeśli się nie potrafi traktować gospodarstwa jako przedsiębiorstwa i kalkulować a iść w zaparte jak inne osły w wiosce to jest się idiotą.

Trzeba pamiętać jedno, raz zapłacona kwota staje sie potem najniższa. Jak dał 110 tys to juz zawsze bedzie musiał tyle płacić w jego okolicy. Ile ton pszenicy trzeba sprzedać żeby w tym wypadku kupić 1ha? 150 ton? :P czyli z 25 ha.

Kolego, trochę się zapędziłeś. Kto Ci powiedział, że na V klasie nic nie rośnie, szczególnie warzywa. Urosną np. pomidory, ogórki, papryka. Wystarczy postawić folię, i trzymać w kostkach, takich z włókna. Folia daje ci możliwość dłuższej uprawy, a kostkę możesz wykorzystać chyba na dwie uprawy. Taka uprawa uda się i na VI klasie :-D

#783 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 kwiecień 2014 - 10:37

Cena ziemi 2014-2016 mam kawałek na sprzedanie, 1.6 ha, 100 tys za ha do negocjacji, sa chetni ?
5 klasa miejscami 4
;)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#784 Share robo1980

robo1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1050 postów

Napisany 24 kwiecień 2014 - 12:09

Cena ziemi 2014-2016 Ci co piszą o warzywach to chyba nie wiedzą jakie są na to nakłady finansowe a nie mówiąc już ile potrzeba osób żeby zebrać hektar ogórka lub pomidora...maszynami tego się nie zrobi...

#785 Share Polus0

Polus0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 24 kwiecień 2014 - 12:17

Cena ziemi 2014-2016 Kolego, wiedzą wiedzą jakie to są nakłady pracy (po co nasi wyjeżdżają do holandii?? Bo tam nie ma rąk do pracy). Ja pisałem o samej kwestii uprawy na niskiej klasie gleby. Da się uprawiać i plon jest. Do tego wszystkiego proporcjonalne nakłady pracy i finansowe.

#786 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 24 kwiecień 2014 - 12:34

Cena ziemi 2014-2016 Plon będzie, tylko że cena nie zawsze jest adekwatna do nakładów bo nie ma gdzie sprzedać i wtedy nici z zysku.

#787 Share robo1980

robo1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1050 postów

Napisany 24 kwiecień 2014 - 12:36

Cena ziemi 2014-2016 jak będzie suchy rok to bez nawadniania nic nie urośnie.a nie ma w Polsce chętnych do pracy np przy zbieraniu ogórka bo młodzi wolą jechać do Niemiec bo tam dniówka wychodzi minimum 300zł a w Polsce nikt tyle nie zapłaci.

#788 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2504 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 24 kwiecień 2014 - 15:13

Cena ziemi 2014-2016 Kolega niedawno wrócił spod holenderskiej granicy pracowal przy porach 7 euro za godzinę pracował 12-14 godzin.
29 zł x 13h czyli 361 zł dniówki
Nie żałował sobie na nic, po dwóch miesiącach wrócił i przywiózł 15 tys zł i pokaźny bagaż win i słodyczy. A że do holandii miał kilka kilometrów to i trochę trawki tam skubnął pierwszej klasy :)

Edytowany przez daremw, 24 kwiecień 2014 - 15:21.

#789 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 24 kwiecień 2014 - 20:35

Cena ziemi 2014-2016 jeszcze napisz ile kg schudl?:)
pracował na legalu?

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#790 Share Ropsonok

Ropsonok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, diagnostyka, rolnictwo

Napisany 24 kwiecień 2014 - 20:48

Cena ziemi 2014-2016 Za granicą można zarobić jeśli się naprawdę ciężko pracuje i nic tam się nie wydaje, ale tam żyć i pracować to już wychodzi słabo. Znam kilka przypadków że nawet na powrót nie mieli. A co do wcześniejszej dyskusji to moim zdaniem lepiej 1 mln na lokate położyć niż mieszkania wynajmować. Nawet na 5% to 50 tys czystego zysku i głowa spokojna że ktoś mieszkania nie niszczy i nie trzeba jeździć kasy od lokatorów zbierać

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#791 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 kwiecień 2014 - 20:51

Cena ziemi 2014-2016 a inflacja ?
co roku wypłacajac/przejadajac te 50 tys to po 10 latach ten 1mln bedzie duzo mniej wart

Edytowany przez ventador, 24 kwiecień 2014 - 20:53.

#792 Share majju

majju

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 24 kwiecień 2014 - 21:32

Cena ziemi 2014-2016 Gdzie jest teraz lokata na 5%? Jestem bardzo ciekaw... Co najwyżej 3%, inflacja na podobnym poziomie, więc nie wyciągając nic teoretycznie nie tracisz.

Wysłane z mojego HTC EVO 3D X515m przy użyciu Tapatalka

#793 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2504 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 25 kwiecień 2014 - 04:30

Cena ziemi 2014-2016

jeszcze napisz ile kg schudl? :)
pracował na legalu?

pracował legalnie, a nie schudł kompletnie nic (około 85 kg) ale to zależy od typu człowieka, jeden tylko się dotknie pracy i już chudnie, a drugi będzie zasuwał po 16h i jeszcze przytyje, on z tego drugiego typu, przyzwyczajony do pracy: budowy, wykończeniówki, teraz dachy. ogólnie to spokojnie dawali radę dość wątłej postury, pojechało tam razem 5 osób ze znajomych i nikt się nie zmienił kompletnie nic.

#794 Share wojak1986

wojak1986

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 25 kwiecień 2014 - 06:17

Cena ziemi 2014-2016 16 godzin mowisz? Pracujesz tyle dziennie? A jeśli tak to ile pociągniesz, widziałeś takich ludzi po 50? Ja wiem że pracą dochodzi się do pieniędzy, tyle że ponad siły to daleko nie pojedziesz. A opowieści o nadludziach to już jeden niemiec opowiadał i słabo skończył....

#795 Share razor275

razor275

CBŚ

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2171 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , myślistwo , motoryzacja

Napisany 25 kwiecień 2014 - 08:43

Cena ziemi 2014-2016 Panowie wracajcie do tematu bo będę karał.

Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

#796 Share Ropsonok

Ropsonok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 25 kwiecień 2014 - 12:51

Cena ziemi 2014-2016

a inflacja ?
co roku wypłacajac/przejadajac te 50 tys to po 10 latach ten 1mln bedzie duzo mniej wart

Wybacz Panie moderatorze ale muszę odpowiedzieć na to.
A co kupić żeby z czasem nie straciło wartości? Samochód nawet nowy to po 10 latach ma 20% wartości. Z mieszkaniami jest tak samo, no może nie aż taki duży spadek wartości, ale jest odczuwalny. A z ziemią to nie wiadomo jak może być kiedyś, jak zmienią system dopłat albo wcale je zabiorą to ziemia może być za bezcen. A 5% w skali roku to chyba każdy bank da, szczególnie od takiej kwoty. Rok temu miałem lokatę to była na 5,20%, teraz nie wiem, może coś się zmieniło

#797 Share gospodarny1992

gospodarny1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów

Napisany 25 kwiecień 2014 - 15:04

Cena ziemi 2014-2016 haha widzę że tu sami agenci nieruchomości tylko że bez teki...bez pojęcia. Ziemia nie stanieje bo ludzie myślą że tu pół kraju będzie się budować, będę się z nich śmiał.. może już będę miał siwe włosy ale jak według prognoz do 2060 roku będzie Polaków 32 mln.

#798 Share Ropsonok

Ropsonok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 25 kwiecień 2014 - 15:14

Cena ziemi 2014-2016 A ile przez życie Ty ziemi kupiłeś że tak się wypowiadasz? A w 2060 unii już nie będzie

#799 Share gospodarny1992

gospodarny1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów

Napisany 25 kwiecień 2014 - 17:48

Cena ziemi 2014-2016 Ja nic nie kupiłem i nie narzekam, gdyby była możliwość to bym kupił. Znam realia to piszę czego jestem świadomy jeśli chodzi o ziemie, jeśli pani od której dzierżawimy hektar od niepamiętnych czasów podzielony na trzy kawałki (dwie drogi i rów) mówi że może to na działkę sprzeda to trochę jest oderwana od rzeczywistości. Co więcej to jak można odczuć spadek wartości nieruchomości, to trochę nie tak...deszcz nawalny można odczuć np. :P , lokata to jest dla ludzi niezaradnych 5% było dawno, podatek Belki, inflacja, i mamy jakieś 2%..obecnie może 1%. Najlepiej kupować to na czym się człowiek zna..zaczynając od monet, alkoholi przez diamenty, obrazy na kruszcach i nieruchomościach obligacjach kończąc, grunt to wiedza. Pieniądz rodzi się w głowie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#800 Share kabus55

kabus55

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 25 kwiecień 2014 - 18:07

Cena ziemi 2014-2016 Ci co piszą, że idioci kupują ziemię po 100 tys. za ha to wydaje mi się, że zazwyczaj posiadają już kilkadziesiąt hektarów na które pracowali ich ojcowie i dziadowie, a młodzi teraz dopiero cwaniakują, i wyśmiewają się z innych że tak dużo płacą za ziemię, a sami pewnie gdyby była ziemia do kupienia to by kupili no może nie po 100 tys. za ha, ale tak jak średnia wojewódzka to z pewnością, albo też szkoda im że nie sprawdzają się już kilkuletnie ich przewidywania co do spadku ceny ziemi i cały czas pomimo wzrostów to znajdują się chętni do kupna, a oni dostrzegają że powoli podaż ziemi zaczyna jednak spadać, popyt natomiast wciąż rośnie i coraz trudniej będzie im samym kupić ziemię na powiększenie gospodarstwa. Wielu posiada kilkadziesiąt lub kilkaset ha, ale uczy innych że lepiej kupić np. mieszkanie i wynająć, więc sprzedajcie swoją ziemię i kupujcie mieszkania (może wtedy cena ziemi spadnie i skończy się wasz lament), ale nikt tego nie zrobi ponieważ prócz tego że wielu uważa jednak pomimo tego co pisze, że ziemia to dobra inwestycja, ale także dlatego że poprostu lubią pracę w rolnictwie no ale chcąc z tego dobrze żyć trzeba mieć dużo ziemi i dokładnie tak samo uważają ci co obecnie kupują ziemię, choćby była droga.
Po pierwsze moim zdaniem ten temat nie jest od tego, żeby naśmiewać się z tego czy z innego użytkownika, starszyć go bankructem, czy uczyć go innych inwestycji niż ziemia, tylko od podawania rzetelnych informacji o cenie ziemi w danym regionie (choć muszę przyznać, że wyliczenia niektórych użytkowników są naprawdę ciekawe i fajnie się je czyta). Po drugie w tej chwili nie zapłacił bym 100 tys. za ha ziemi w Polsce, ale już ceny na poziomach podawanych przez GUS, moim zdaniem lepiej odzwierciedlają rzeczywistą wartość ziemi, na chwilę obecną niż 3 tys 10 lat temu i niech nikt nie mówi mi że za kilka lat napewno cena spadnie. Są dwie metody wyznaczania stopy zwrotu z inwestycji, opinie ekspertów, albo historyczne stopy zwrotu. Wybaczcie, ale jak dla mnie użytkownicy agrofoto nie są ekspertami jeśli chodzi o przyszłe ceny ziemi, zaś jeśli weźmiemy pod uwagę ceny historyczne z ostatnich lat to te pokazują, nieustanny wzrost i 100 tys. za ha zapłacone dziś może dać spory zysk za kilka lat, a wy liczycie tylko zysk z tego co tam urośnie. Nie można nazywać idiotą osoby, która kupiła hektar za 100 tys. ponieważ jej zdaniem akurat tyle jest warta ta ziemia.

Edytowany przez kabus55, 25 kwiecień 2014 - 20:05.