coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
emilko    20

Możecie przecież teraz spisać akt i zaznaczyć w nim, że wydanie nieruchomości nastąpi np: 01/09/2014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroon    1

Nowy rekord z mojej okolicy 169000 zł/ha działka 17ha rolna nie budowlana a z ilością zer się nie pomyliłem ziemia z ANR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

Ja bym brał jeśli całe pole to 3kl. , melioracja jest?

ale jeśli nie masz połowy kasy na tę ziemię to pchanie się w kredyt komercyjny może oznaczać kłopoty. Zwykle najlepszy kredyt uzyskasz w banku w którym masz konto , a jak nie to spółdzielcze potrafią mieć dobre kredyty ns ziemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Nowy rekord z mojej okolicy 169000 zł/ha działka 17ha rolna nie budowlana a z ilością zer się nie pomyliłem ziemia z ANR

 

ciekawe ile ten klient ma juz ha? i jaka dzilalnosc prowadzi bo jesli kase posiada tylko z rolnictwa to ostro przyszalal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Rolnik tego raczej nie kupił, tylko jakiś inwestor lub jakiś znajomy władzy lokalnej i będzie w tym miejscu jakaś inwestycja niebawem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

no ta cena to już szokująca, jak bym miał po tyle kupować to już bym wolał swoją sprzedać i do końca życia spokój z kasą :)

17 x 169000 = 2873000 zł zakładając że będę żył 50 lat

2873000/50= 57460 zł rocznie

57460/ 12 miesięcy = 4788 zł miesiącznie

do tego można trochę zainwestować lub dla rozrywki iść do jakiejś pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid1606    0

169 tyś/ha to gdzie usytuowane jest te pole blisko miasta czy może jakiegoś zakładu przemysłowego? Może budują kolejny aquapark :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Cena jak by złoto na tych ziemiach było albo ropa naftowa.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

przetarg z piątku 178 tys za ha ziemia agencyjna :) głupcy poprostu głupcy

Ile ha ten oszolom kupil w tej cenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plochy2    0
Napisano (edytowany)

Słyszałem ze w okolicach Lubrańca jakiś koleś dał ~180k+/ha :D w moich okolicach (kujawy) niedawno kilka ha poszło za 90k/ha :| ehh... a jeszcze 4 lata temu miałem okazje kupić piękne równe jak na stole pole 5ha IIa klasy za 200k łącznie, które dzierżawiłem ok 15 lat :/ i d*pa blada... znalazł się 'warzywkowy' bogacz co przebijał każdą ofertę :D przynajmniej zostały 4ha kupione wcześniej na tej samej działce tylko obok :)

Edytowano przez plochy2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Jeśli rolnik to chory na głowę a jeśli przedsiębiorca to co tam.... co to jest 200tys jak się ma milionowe zyski rocznie... Znam kolesia co chce dać 200tys za ha - ma przetwórnię owoców i ze 200ha aronii a działka leży obok jego zakładu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

w rejonach sadowniczy czy warzywniczych takie ceny to nic nadzwyczajnego, problemem jest nie cena ale to, że bardzo ciężko coś kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ziemi ekupili prywatni rolnicy od agencji

jeden kupił 18 ha za 178

2 kupił 13 ha za 162 tys i jezszce było 10 ha ale to niewiem kto kupił

plochy2 z kad jesteś bo ja mówie o tej ziemi za lubrancem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JDRadek95    0

@wskpiotrus125 też jestem z kujaw okolice Radziejowa. Ludziom się w d*pach poprzewracało i podbijają cenę tylko a rolnik nie może kupić. Jak tu niby powiększać rodzinne gosp jak ktoś wyłoży cenę nie do przebicia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Tak z ciekawosci jakiej klasy sa te ziemie za te astronomiczne kwoty? Ciekawe po ile ha maj ci gospodarze? ze rzucaja sie na ziemie placac tak kolosalna kase moim zdaniem lepiej by bylo kupic gospodarstwo powiedzmy 200-300 ha po 25-30 tys za ha a jest sporo takich ofert ziemia najczesciej 4 klasa niz za kilkanascie ha dac prawie 200 tys za ha bo to juz jest jakas abstrakcja jesli to tylko ziemia rolna nie mowie juz o splacie kredyty na ta ziemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sikor86    0

witam. takie pytanie odnośnie dzierzawy. jest może ktoś z warmińsko mazurskiego i moze powiedzieć jak z cena dzierżaw w prywatnym obrocie? pytam bo mam możliwość wziąść po żniwach 80 ha głównie 4klasy ok 80% w jednym kawałku. gość póki sie nie pochorował to prowadził gospodarstwo. teraz ma wykup z agencji i chce to oddać w dzierżawę na min. 10 lat. chce dopłaty i 500zł do ha. warto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sikor86    0

znam to pole bo codziennie koło niego przejezdrzam. możliwy rzepak, pszenżyto i wybrałby ze 20 ha pod pszenicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

no i podatek pewnie ty tez bedziesz placil no to jak na takie warunki to niezle ja bym bral i sie nie zastabawial bo jak nie ty to bedzie wielu chetnych ze przebija cie i wiecej dadza dzierzawy i bedziesz zalowal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj