coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
emilko    20

Zależy czy to działka budowlana, czy ziemia rolna. Jeżeli ziemia ronlna i prowadzisz gospodarstwo to jesteś zwolniony z PCC ipłacisz tylko za : wypisy, prowizje notariusza, podatek vat oraz opłatę za wpis do ksiegi wieczystej. W moim rejonie byłoby to jakies 1200zł.

Jezeli nie masz gospodarstwa rolnego to + PCC - 2%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junior538    0

na ukrainie ziemia dobra ale nie ma warunków do jej uprawy, jak zresztą w innych wymienionych krajach. Ziemi nie produkuje się w fabryce także jej nie przybędzie, a każdy chciałby mieć jej więcej.

 

 

nie wiem czy dobrze zrozumiałem twoją wypowiedź, mają ogromne kredyty i podbijają cenę ziemi? dla mnie to paradoks

 

 

Tak mają ogromne kredyty które mają z dofniansowania i podbijają cene ziemi tak żeby ktoś kto ma np 20 ha jej nie kupił bo będzie dla niego za droga

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie czaję junior, kredyty z dofinansowania, to dziwnie brzmi. Ale ktoś im dofinansowuję kredyty, czy kredytuję dofinansowania czy wgle dofinansowuję niedofinansowanych kredytobiorców? :D zalatuję jakąś teorią spiskową :P może Rosjanie z takim dofinansowanie kupili Krym? Beka

PS. A jak ktoś ma 20 ha szparagów , albo borówek to też go nie stać ?

Edytowano przez gospodarny1992

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89
Napisano (edytowany)

kredyty na ziemie sa na 5,7% warto?

Edytowano przez mich18

Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

to albo masz strasznie tania ziemie w okolicy albo w totka wygrales albo w cos po ile za ha ? no raczej jak 2 ha kupisz rolnej ziemi to sie nie powinni przyczepic tylko zalezy za ile to kupisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89
Napisano (edytowany)

.

Edytowano przez mich18

Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

a u nas nowy rekord 70 tys za ha za ziemię typowo rolniczą /brak mediów by sprzedać potem na działki bidowlane/ czekam a magiczną granicę 100 tys

Edytowano przez Profil usunięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

kredyty na ziemie sa na 5,7% warto?

zależy jak długo chcesz spłacać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

dokładnie, nikt ci nie doradzi czy to dla ciebie będzie opłacalne, ale oprocentowanie bardzo ok, jak jakoś ponad rok remu miałem lokatę na 7%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid1606    0

 

i to własnie był złoty czas na inwestowanie w ziemie rolna, kupowanie po 100 za ha to zwykła banka spekulacyjna, która peknie za jakis czas...

Jesteś pewien, że pęknie? Może po prostu ceny dorównują stopniowo ceny na zachodzie Europy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

tak to czemu dorównuja tylko w cenach ziemi i produktów a z cenami za plon to jakoś nie równamy sie


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

z mieszkaniami też jest podobnie, rosły dosyć szybko, każdy mówił, ze niedługo bańka pęknie, i ostatnie 2 lata mieszkania taniały, ale raptem staniały tylko kilka procent, jak gospodarka spowolniła, a teraz znowu zaczynają drożeć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

nic nie peknie hyba ze ukraina do uni by weszla t oziemia w polsce by staniala bo tam jakie maja ziemi ile mogli by naprodukowac a tak to nie spadnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

a niech drożeje za kilka lat planuję sprzedaż i zwiedzanie swiata

oby trendt wzrostowy utrzymał tempo

i banki udzielały rolnikom kredyty

Edytowano przez Profil usunięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

bez obaw ... cena ziemi spadnie


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

pewnie. Za 10lat 90% ziemi w moim rejonie będzie wlasnością gospodarzy ponad 50hektarowych. A gospodarstwo tej wielkości jak jest wystawione do sprzedaży to kupują je obszarnicy albo spółki które już mają już ponad 500 ha. A tym mniejszym pozostaje walka o resztki które zostały kliny torfy bagna góry piachy. 10lat temu mając 100tys zł można było sobie kupić 10ha 3-4klasy w jednym kawałku równej ziemi. A teraz jak coś jest to kupuje ten kto pierwszy się dowiedział i cena 50tys/ha nikogo nie dziwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

unia sie skończy pieniadze z uni tez i bedzie w koncu normalnie


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

unia sie predzej skonczy a jak może skonczyc sie ziemia ?


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

tak się skończy że będzie ona wlasnością ogromnych spółek albo biznesmenów którzy mają ziemię sklepy gorzelnie stacje benzynowe itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

za to można podziekować tylko i wyłącznie chołocie z wiejskiej


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174
Napisano (edytowany)

czemu nie kupiłeś?

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj