coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

MedFire    0

No 121,4 tys/ha to faktycznie wygląda jak życzenie noworoczne. A mówią, że w hurcie taniej :D

 

Już to kiedyś wstawiałem, ale robię to jeszcze raz. 500 tysięcy za hktar rolnej. :P Ciekawe czemu to ogłoszenie widnieje od 4 miesięcy bez skutku. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

kolego darekpol u mnie tez jest taki gosciu.jak pojawia sie pole do sprzedazy to leci na zlamanie karku twierdzi ze kupi ale najpierw musi wziasc wdzierzawe na dwa lata bo chce zobaczyc jaki pole ma potencjal i tak dzierzawi ale nie mysli o zakupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilko    20

Na wsi obok chłopak rok czasu ogłaszał 3ha 6kl po 30 tys/ha. Teraz opuścił na 23tys/ha a chętnych jakoś brak. Dodam, że działka 500m od centrum wsi (sklep, kaplica, szkoła) i z dwóch storn graniczy z drogą polną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tyle ile może zapłacić potencjalny kupiec.Durne pytanie. Na cenę wpływ ma bardzo wiele czynników.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    228

W mojej wsi od trzech lat facetka sprzedaje coś ponad 7ha w kilku kawałkach kl 4, 5 tak po połowie cena to 15tys za ha

i nikt nie chce bo za drogo nawet w dzierżawe . U nas cena oscyluje w okolicy 10tys ito za działki pow. 1 ha mniejsze tylko

można sprzedać sąsiadowi

Jak słysze o cenach rzędu 100tys to m się przypomina ubiegłoroczne szkolenie gdzie była mowa oDanii że pare lat wstecz ziemia była droga farmerzy nabrali kredytów kupowali ziemie a teraz ceny spadły o 30% i duża częsć gospodarstw stoi na skeaju bankructwa

 

W mojej wsi od trzech lat facetka sprzedaje coś ponad 7ha w kilku kawałkach kl 4, 5 tak po połowie cena to 15tys za ha

i nikt nie chce bo za drogo nawet w dzierżawe . U nas cena oscyluje w okolicy 10tys ito za działki pow. 1 ha mniejsze tylko

można sprzedać sąsiadowi

Jak słysze o cenach rzędu 100tys to m się przypomina ubiegłoroczne szkolenie gdzie była mowa oDanii że pare lat wstecz ziemia była droga farmerzy nabrali kredytów kupowali ziemie a teraz ceny spadły o 30% i duża częsć gospodarstw stoi na skeaju bankructwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Retragon    3

Tak to ceny realne zależy od środowiska i typu produkcji ja kupiłem w ubiegłym roku mozaika 4 i 5 klasa średnia ziemia 2,50 ha za 30 tyś ..................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    249

4-5 klasa po 10-15 tysiecy /ha nawet sekundy bym się nie zastanawiał jakby były takie okazje w okolicy- nawet jakby trzeba było wziąć kredyt komercyjny. u mnie za taką ziemię trzeba zapłacić 20-30tys.w zależności od lokalizacji .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wolak55    0

no to ja w zeszłym roku kupiłem ziemie po 40tyś. Ale to tak w tajemnicy, bez rozgłosu bo inaczej bym za tyle nie kupił. ziemia kl 4 i troche 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam ile moge wziasc za 70 ar pola kl 2 .

zależy gdzie masz tą ziemie jak na Opolszczyźnie to może i z 50 tyś a jak np Podkarpacie czy niektóre rejony Lubelszczyzny to 15 tyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KiQ    14

My płaciliśmy 43tyś/ha. Poniżej 40tyś nie idzie nic wyrwać a klasa przeważnie 3/4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrus19    8

a ja mam takie pytanie serfujac po necie znalazlem takei cos http://www.suwalki24...rzedaz-ziemi#�� czy u nas w polsce mozna by bylo cos takiego zrobic referendum zeby obcokrajowcy nie mogli kupowac u nas ziemi ?

 

 

Mieszkam na terenie Suwalszczyzny i od kilku lat jest jak pisze w artykule. Polacy wykupują i masowo dzierżawią ziemię na terenie Litwy. Jak jechałem na wycieczkę w wakacje do Pałangi to mogłem dokładnie przypatrzeć się na rolnictwo i ziemie w tym kraju. Fakt, że zdarzały się duże kawałki konkretnie zasiane i uprawione, ale większość po swoim wyglądzie sprawiała wrażenie zaniedbanych i nie mających właścicieli. Jak sąsiad stwierdził ,, skorodowana beczka na polu i 3 sztuki bydła ""

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

0,19ha za ~5000zł. pasek 11 czy 12metrów szeroki. Przy moim, od 4 czy 5 lat zachwaszczony nieużytek którego nikt nie chce kupić.

Było już chyba z 10 przetargów a ANR dalej zawyża cenę co postępowanie przetargowe. Potem obniża minimalnie ale nie za tyle aby ktokolwiek to chciał. Przykład jak ANR kiepsko moim zdaniem gospodaruje gruntami Skarbu Państwa (gmina nie ma podatku, robi się nieużytek, nikt tego i tak nie kupi a jedynie urzędnicy mają robotę dla siebie i pisma tworzą).

Wychodzi około 27tys za hektar z ANR ;)

Ciut dalej położone nieruchomości w dużych powierzchniach idą normalnie po 12-18tysięcy w przetargach tejże agencji (tylko mając 30ha ciężko się zastawić w tych czasach aby dokupić drugie 30ha a w takich działkach u nas teraz ziemię sprzedają.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafffffff    9

panowie ile zaproponowac sasiadce za dzialke 0.10ha 3a przy moim polu i lake okolo 0.60ar od lat dzierzawiona ?i ile notariusz za ta transakcje ewentualnie kasuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2xandrzej360    66

Nasi dobrzy znajomi sprzedali działkie o powieszchni 3,5ha która jest w niedalekim sąsiectwie z naszą działką za 40tyś oczywiscie poinformowano nas po fakcie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2045

wojewoda wyraził zgodę, będą budować drogę dla rowerów min. na moim polu, ciekawe jaką cenę zaproponują?

wie ktoś może czy mogą mnie zmusić do sprzedaży? czy gmina ma prawo wywłaszczyć pod drogę dla rowerów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Moim zdaniem ma prawo ale podejdz do tej sprawy rozsadnie.

 

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

 

 


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Nasi dobrzy znajomi sprzedali działkie o powieszchni 3,5ha która jest w niedalekim sąsiectwie z naszą działką za 40tyś oczywiscie poinformowano nas po fakcie....

faktycznie dobrzy znajomi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Nasi dobrzy znajomi sprzedali działkie o powieszchni 3,5ha która jest w niedalekim sąsiectwie z naszą działką za 40tyś oczywiscie poinformowano nas po fakcie....

To jakaś nowość? Przeważnie tak jest. Zapewne jeszcze miałeś obiecane, że Ty kupisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    269

Witam orientuje się ktoś ile płaci GDDKiA za 1m2 ziemi pod budowe trasy ekspresowej??? Właśnie niedawno ogłoszono przetarg na budowe Drogi S5 która przetnie mi 11 ha na pół i zostaną mi dwa zaje... kliny Niech ich szlag. w sumie wezną z 4 ha mogli by za to dać z 12 ha z ANR ale oni wolą sprzedać kumplom po 5 tyś za ha jeden pan ziemski w ten sposób nabył 160 ha ziemi IIIa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin34    141

Nasi dobrzy znajomi sprzedali działkie o powieszchni 3,5ha która jest w niedalekim sąsiectwie z naszą działką za 40tyś oczywiscie poinformowano nas po fakcie....

nie martw sie u mnie też tak jest sąsiad sprzedawał i obiecywał ze powie - do dzisiaj sie nie przyznał ze sprzedał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2045

jest jakiś przepis, że jakby zostawili ci jakiś kawałek ziemi, którego użytkowanie było by bardzo utrudnione, nieopłacalne (musisz poszukać lub popytać bardziej zorientowanych), to mają obowiązek wykupić od ciebie cały ten kawałek nie tylko to co potrzebują pod inwestycję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszE38    25

I znowu czytamy o abstrakcyjnych cench... W ubiegłym tygodniu czytałem wywiad z niemieckim rolnikiem, gdzie było prezentowane jego gospodarstwo - płaci 200 euro za hektar dzierżawy i zakup hektara to 10-12 tys. euro. Czekamy aż przyjadą kupować u nas po 20 tys/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj