coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

Darekpol    13

Słuchajcie jaki padł rekord w mojej okolicy, czynsz dzierżawny wysokosi 6,1t za hektar na niecały rok od ANR bez możliwości przedłużenia i prawa pierwokupu za 10ha iv a i b . Na pozostałe działki wielkości 20 ha po 5t nabili!

HAha nie rekord w Twojej okolicy tylko w Polsce :) Pewnie do podpisania umowy nie dojdzie i przepadnie wpłacone wadium. Czego się nie robi, aby sąsiad nie wziął.... u mnie też 2 lata temu były 2 przetargi i dobijali po 4 tony za ha. Oczywiście nikt z nich na podpisanie umowy się nie pojawił. Na 3 przetargu sąsiad wziął tą ziemie po 1.3 tony za ha. Bez wysiłku i konkuencji ::)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meer    5

Porównując wielkość państw to dania ma dosyć tanią ziemie .. w porównaniu do polski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2062

dzisiaj widziałem ogłoszenie w gazecie: zapłacę 2-2,5 tys za hektar dzierżawy

gdyby było to jesienią to rozważyłbym taką propozycję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Eee to swoje bym oddał na kilka lat w taką dzierżawę skoro przy moich skromnych hektarach na miesiąc zarobiłbym 7tys brutto bez roboty żadnej :blink:, a jak ktoś mi powie, że tyle zarobie z 30ha gospodarstwa z samej uprawy to runę śmiechem . W mojej okolicy to dostają dopłaty, czasem podatek dzierżawca zapłaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

Porównując wielkość państw to dania ma dosyć tanią ziemie .. w porównaniu do polski

tyle że u nich jak i wielu państwach starej ue ziemnia nigdy nie jest twoja tzn kupujesz jej użytkowanie. Nawet jak w spadku dostaniesz czy rodzice ci ją przekażą to i tak musisz za nią państwu haracz zapłacić. We Francji jest "tylko" 20% wartości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Za tą ziemię za 100tys będzie płacił pracownik zarabiając 5 zł na godz

 

 

no własnie, trzeba jeszcze prównac zyski jakie sie osiaga do ceny, a nie tylko ceny tu i tam, bo to nie ma co porównywac np. Holandii ich ziemii i ich rolnictwa do naszego,

to tak samo jak porównywac Polskiego pracownika do pracownika Holenderskiego,

Polak ma 1500 i paliwo po 5-6, a Holender tez ma 1500 ale paliwo po 1,5

Edytowano przez ventador

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tylko ty złotówki a tam EUR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meer    5

A my nie płacimy haraczu panstwu ? jak nie podatek rolny to inne pomysłu wynajdują żeby jeszcze troche z chłopka wyciągnąć .. bo wiedzą ze chłop nie spakuje ziemi i nie wyjedzie do angli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tylko ty złotówki a tam EUR

 

oczywiscie ze tak

no i jak my mozemy konkurowac i porównywac sie do zachodu ?

raczej powinnismy porównywac sie do wschodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Nawet na 6 może być

Przetarg jest w styczeń-luty i do 30 lipca lub zbiorów. Ale powinno płacić się też się za 6 czy 8 miesięcy, ale z tym różnie bywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Od 2011 jest rozporządzenie że ziemie państwowe mają być wyprzedawane a nie w dzierżawę, ale jak czasami są nieuregulowane sprawy własności to idzie w krótką dzierżawę np. na 8 miesięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case-jxu-95    12

Macie problem z słupami osobami które wykupują naszą ziemię i odsprzedają obcemu kapitałowi pytam się ponieważ coraz częściej się o tym m mówi a na forum cisza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140
Statek wszystko zależy od specyfiki produkcji. A tym przypadku mój rejon jest bardzo specyficzny, bo typowo warzywniczy. Najlepiej przeliczać dzierżawę na plon a nie pieniądze. Dla przykładu w największym uproszczeniu jeśli ja dam 1/5 mojego plonu, a moja produkcja opiera się głównie na zbożu to niech to będzie pszenica i policzmy średni plon 6t/ha to moja dzierżawa to 1,2t/ha. Teraz można łatwo liczyć cenę w zależności ile kosztuje pszenica- jeśli 800zł to dzierżawa wynosi 960zł za 1ha.

Warzyw nie mam, ale z zasłyszanych informacji wiem, że taka cebula, która wiedzie prym w okolicy wydaje od 30 do nawet 50 t/ha. Możemy przyjąć dolną granicę czyli 30t/ha to 1/5 tego to 6t. Ceny też są różne, akurat w tym roku dochodziła do 1zł/kg. A nawet jeśliby była po 0,5zł/kg to czynsz dzierżawny mamy 3 tys zł.

A ile masz kosztów w ten 1ha?

3tys? Które mogłoby być na lokacie lub innej inwestycji.

Skąd wiesz że Ci urośnie co roku. Raz na 10 lat masz gdy nic nie ma. Suszą albo inny kataklizm. A ten co dzierzawi nie martwi się o nic. Nie podawajcie przykładu Holandii bo to kraj gdzie o powierzchni jednego województwa. A produkuje niewiele mniej od całej Polski.

Nadal twierdzę że ten kto dopłacal ponad dopłaty do dzierzaw jest debilem. Albo nie potrafi liczyc.

 

 

Statek wszystko zależy od specyfiki produkcji. A tym przypadku mój rejon jest bardzo specyficzny, bo typowo warzywniczy. Najlepiej przeliczać dzierżawę na plon a nie pieniądze. Dla przykładu w największym uproszczeniu jeśli ja dam 1/5 mojego plonu, a moja produkcja opiera się głównie na zbożu to niech to będzie pszenica i policzmy średni plon 6t/ha to moja dzierżawa to 1,2t/ha. Teraz można łatwo liczyć cenę w zależności ile kosztuje pszenica- jeśli 800zł to dzierżawa wynosi 960zł za 1ha.

Warzyw nie mam, ale z zasłyszanych informacji wiem, że taka cebula, która wiedzie prym w okolicy wydaje od 30 do nawet 50 t/ha. Możemy przyjąć dolną granicę czyli 30t/ha to 1/5 tego to 6t. Ceny też są różne, akurat w tym roku dochodziła do 1zł/kg. A nawet jeśliby była po 0,5zł/kg to czynsz dzierżawny mamy 3 tys zł.

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

 

 


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

tylko co za ten 1000zł teraz kupisz? 10 bali podpleśnialej sianokiszonki albo 800kg paszy z otrąb.

 

1000zł to ok 1300 kg pszenicy. Jeśli płacisz 1000 zł za łąkę to dodaj do tego koszty: nawóz N + P + K, koszty koszenia, suszenia, zbioru, foliowania. Jeśli pójdzie suchy rok bądź nie da się sprzątnąć w czas to masz nie dość że mało to i podpleśniałe. Kiszonkę, siano można kupić i to wcale nie jest gorsze niż to co sami sprzątniemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Typowy rolnik to specyficzny gatunek człowieka liczy się zamiłowanie do pracy,do tego co rosnie na polu czy w oborze nie zawsze wynik ekonomiczny jest najważniejszy wystarczy że ma co do garnka i na grzbiet włożyć ale już rolników z zamiłowania jest mało coraz więcej tych co tylko kasę trzepią i patrzą tylko na własną kieszeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

A ile masz kosztów w ten 1ha?

3tys? Które mogłoby być na lokacie lub innej inwestycji.

Skąd wiesz że Ci urośnie co roku. Raz na 10 lat masz gdy nic nie ma. Suszą albo inny kataklizm.

Ano mi tego nie musisz mówić, powiedz to tym co dają takie dzierżawy i płacą po 100 tys/ha. W moim rejonie ziemia to stan umysłu ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

U nas też były przetargi ANR na dzierżawę do końca października.42ha(3 działki) za średnio 6,7t poszło.Dzierżawa krótka, bo uchwalają plan zagospodarowania przestrzennego na te działki(podobno wiatraki).Ile czasu trwa ustalanie planu?Można to sporo wydłużyć,a z info od ANR umowa dzierżawy zostanie przedłużona z automatu.Czy w takim przypadku 20t pszenicy za kupienie prawa pierwokupu to dużo? Ziemia 2 i 3 kl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryki    10

Tylko jak mają tam być naprawdę wiatraki to ANR nie sprzeda tej ziemi jako rolna tylko jako inwestycyjna, także w takim przypadku to kupienie prawa do pierwszeństwa nabycia nie jest wcale takie pewne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

A kto w agencji podpisze umowę z wiatrakami na 30 lat, nie ma takiej opcji, nikt się nie podłoży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszT    16

Jak myślicie, ile można zaoferować za nieużytkowaną łąkę. Trzeba wykopać drenaż, parę drzewek wyrwać i ogólnie sprzątnąć starą trawę. Klasa IV.


Jeżeli pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meer    5

został pobity rekord cena 125 tyś za hektar . Głupota i jeszcze raz głupota .. no chyba że wykupią ziemie pod autostrade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

19tys za hektar z małym hakiem, płatne gotówką, przy moim, działka IIIa i IIIb, prostokąt, dojazd z asfaltu, zmeliorowane, bez górek czy dołów.

 

Co do rekordu - oby musieli to uprawiać i nikt nie wydał zgody na zabudowę ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj