coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

cantstop    266
15 godzin temu, mlodyrolnik23 napisał:

U mnie wschodnia wielkopolska ostatnio 75 tyś za 5 klasę gościu dostał miał 8 hektarów

dostał? a co,pokazywał akt notarialny? :Dbajkopisarzy jest wielu a prawde ciężko od ludzi usłyszeć

wiem po swoim przykladzie jakie glupoty czasem ludzie tworza

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cantstop    266

w niektorych przypadkach mysle ze taka cena moze miec miejsce ale jednak patrzylbym na to przymruzeniem oka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

20 km ode mnie poszło podobno po 160. Podobno słyszałem od kilku osob. Podlaskie. Ale to bardzo możliwe bo tam ceny od 100 tys się zaczynają i 120-130 już bardzo nie dziwi. Mój mózg za tym  nie nadąża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cantstop    266

Z cyklu:mój mózg nie nadąża :Dto u mnie miejscowy przedsiębiorca kupilł dwa kawałki ziemi bez dojazdu,sam sie zastanawiałem nad ich kupnem ale oduściłem z tego powodu,służebności tez nie było

może są to po prostu marzyciele z dużym zasobem gotówki

 

Edytowano przez cantstop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3395
Przed chwilą, cantstop napisał:

Z cyklu:mój mózg nie nadąża :Dto u mnie miejscowy przedsiębiorca kupilł dwa kawałki ziemi bez dojazdu,sam sie zastanawiałem nad ich kupnem ale oduściłem z tego powodu,służebności tez nie było

może są to po prostu marzyciele z dużym zasobem gotówki

 

Nie idzie kupić gruntu bez dojazdu,chba że z nim graniczysz

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19459

w 2011 kupiłem działkę do której niema dojazdu i nie miałem sąsiednich działek, jedynie ojciec miał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cantstop    266
2 godziny temu, miwigos napisał:

Nie idzie kupić gruntu bez dojazdu,chba że z nim graniczysz

anr sprzedawał

z rok temu w innym powiecie anr wystawił 1,2 ha za troche ponad 100 tys ,3 klasa na lessowej glince,obok dwupasmowej drogi krajowej,o ile pamietam to nikt tego nie kupił

Edytowano przez cantstop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1506

u mnie do sprzedania jest pole co obrabiam ale cena powala bo wywoławcza jest 33 tys za 5-6 klasę. Kawałek ladny ale odpuszczę tyle kasy wydawać za piach bo pewnie do 50 podbiją, zwłaszcza, że ponoć Wipasz ma startować do przetargu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cantstop    266

jak masz pieniądze chocby na cene wywoławczą to idź,ja czasem tak robie.Raz kupiłem mały kawałek ale ze świetnym dojazdem-tez myślałem że nie ma szans a tu sie okazało ze na przetargu było nas dwóch :D

z ttym wipaszem to tez może być spekulacja żeby za dużo amatorów nie pchało sie do zabawy

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, XTRO napisał:

u mnie do sprzedania jest pole co obrabiam ale cena powala bo wywoławcza jest 33 tys za 5-6 klasę. Kawałek ladny ale odpuszczę tyle kasy wydawać za piach bo pewnie do 50 podbiją, zwłaszcza, że ponoć Wipasz ma startować do przetargu 

Po co wipaszowi? Oni zajmują się też uprawą ziemi? A gdzie ty mieszkasz. Jadąc drogą z radz. na sław. to po lewo czy po prawo? Bo ja zawsze myślałem że po prawo od tej drogi a Arek coś mi tłumaczył że po lewo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    172
1 godzinę temu, XTRO napisał:

u mnie do sprzedania jest pole co obrabiam ale cena powala bo wywoławcza jest 33 tys za 5-6 klasę. Kawałek ladny ale odpuszczę tyle kasy wydawać za piach bo pewnie do 50 podbiją, zwłaszcza, że ponoć Wipasz ma startować do przetargu 

Do kogo należy ta ziemia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    172

Chyba mają zakaz sprzedaży pow. 2ha... I czemu nie przedłużyliby dotychczasowemu dzierżawcy umowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1506

Ziemia skru  a wipasz chce pod kurniki. 

Damian po lewej stronie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WhyDuck    1

No wszystko ładnie pięknie, dowiedziałem się bardzo dużo na temat cen i popytu na wszystkich ziemiach w granicach Rzeczypospolitej z wyjątkiem moich rodzinnych stron, czyli miejsca gdzie się ta ziemia znajduje. Nie ma na forum rolników z pow, Łańcuckiego?

 

 

P.S. Trochę spóźnione ale szczere życzenia wszystkiego najlepszego w nowym roku!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

idź do miejscowego duzego rolnika i zapytaj ile Ci da.

W jakiej gminie i ile tego pola masz?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cantstop    266
27 minut temu, WhyDuck napisał:

No wszystko ładnie pięknie, dowiedziałem się bardzo dużo na temat cen i popytu na wszystkich ziemiach w granicach Rzeczypospolitej z wyjątkiem moich rodzinnych stron, czyli miejsca gdzie się ta ziemia znajduje. Nie ma na forum rolników z pow, Łańcuckiego?

 

 

P.S. Trochę spóźnione ale szczere życzenia wszystkiego najlepszego w nowym roku!!!

jechałem tam raz drogą krajową w strone przeworska,bardzo ładne widoki :D a co do ziemi to nie bardzo pomoge.

Edytowano przez cantstop
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

ja jestem z sasiedniego powiatu daltego pytam jaka gmina ile pola i jaka klasa


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WhyDuck    1
Dnia 11.01.2019 o 19:17, Pajej napisał:

ja jestem z sasiedniego powiatu daltego pytam jaka gmina ile pola i jaka klasa

Gmina Łańcut, działka 11 ha w jednym kawałku, ziemia 1.8 ha 1kl reszta 2kl. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj