coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

case-jxu-95    12

Z drugiej strony ten co ma te 100ha ma 2mliony kredytu i kocioł do końca życia ,pracuje dla banków.A życie mamy jedno.Sam mam syna i nie widzę u niego miłości do bycia rolnikiem,dlatego nie będę już szalał i kupował ziemi za 50tysha

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

10 czy 15 lat to nie do końca życia. W 2012roku kupiłem łącznie (Od dwóch różnych gospodarzy)prawie 18ha. Pomijając fakt że zaraz mamy 6 rok od zakupu to ziemia wartą jest nie 100 a 200% więcej niż dałem. Nie mówię już o tym że od tego czasu nie ma już co kupić... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3488
Przed chwilą, case-jxu-95 napisał:

Z drugiej strony ten co ma te 100ha ma 2mliony kredytu i kocioł do końca życia ,pracuje dla banków.A życie mamy jedno.Sam mam syna i nie widzę u niego miłości do bycia rolnikiem,dlatego nie będę już szalał i kupował ziemi za 50tysha

Wielu 100 hektarowców niema ani grosza kredytu,tylko czeka na okazje żeby kupić ,ale niema gdzie ,tak jak u kolegi alvaro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mjcinek88    0

Witam mam możliwość kupna łąk trwałych dodam że są to łąki nad rzeczne i często są zalewane . Klasa ziemi 5 . Orientuje się ktoś w cenie takich gruntów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1754
Dnia 8.12.2017 o 23:56, rozal22 napisał:

słuchajcie ceny rosną bo "My" chcemy kupić. Każda okolica ma swoją wartość dodaną tam gdzie jest zbożówka cena będzie niższa a gdzie krowy a warzywa czy czerwone złoto najwyższa.  Myślę ze ona nie wzrośnie do niewyobrażalnych sum gdyż kiedyś  zaczniemy "kupujący" patrzeć  na to jak szybko wycofamy te kasę. Fakt dopłaty windują po 20r trochę spadną prawdopodobnie, ale o cenach po 10 czy 20 tyś zapomnijmy te czasy  już nie  wrócą.

kolego  koniec 2017 roku 3 ha 4klasy za 51 tysięcy całość

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3488

Tylko pozazdrościć ,u mnie by hektar był droższy i to dużo ,niż u ciebie za całość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

za dwa dni jadę kupić od agencji 1 klase   za średnio 20 tys ha nikogo niema do bicia ceny 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25499
12 minut temu, maniek20 napisał:

za dwa dni jadę kupić od agencji 1 klase   za średnio 20 tys ha nikogo niema do bicia ceny 

 

Obyś po dwóch tygodniach mógł powiedzieć, że kupiłem  po 20 tys bo nie było nikogo do bicia ceny.

Ogólnie  to jest takie powiedzenie -" Jeszcze Maciek w d.pie, a już mu kaszę studzą"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    172

Na przetarg anr  nie wchodzi się z ulicy.  Skoro za dwa dni jedzie, to już wie ile osób zostało zakwalifikowanych do przetargu. Ale zaraz, mieli już nie sprzedawać większych kawałków, to ile jest tam tych ha? I gdzie taka taniość?

Edytowano przez piotrp88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25499

Się rypłem w czytaniu - nie wiem jak ujrzałem 2 tygodnieO.o

Sory nie ma tematu:D

Edytowano przez Agrest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3488
16 godzin temu, maniek20 napisał:

za dwa dni jadę kupić od agencji 1 klase   za średnio 20 tys ha nikogo niema do bicia ceny 

 

W jakim rejonie tak tanio ,za swoje 100 bym kupił 800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

zapraszam na podkarpacie tylko i tak nikt tego nie kupi poza tymi co z tego terenu 

 

Edytowano przez maniek20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kolego kto ile da i jak wioska i ile chętnych bo w obrębie np. 20 km może i być różnicy 40 tys na ha  bo można kupić za 20 tys ha ale i też za 60 tys ha ale to tylko robią desperaci z wioski 15 km dalej 

 

 

Edytowano przez maniek20
dopis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dziś kupione średnio po 20 tys ha 1 i 2 klasa ziemi 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

w kilku kawałkach? moze dlatego cena lepsza


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ogólnie to chłopaki dziś z mojej okolicy też trochę zakupów zrobili i również w takich  pieniądzach kawałki 3 tylko kawałki pasujące do układanki i przed scalaniem 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

A czyli wąskie paseczki.. i wszystko jasne


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj