coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

case-jxu-95    12
35 minut temu, szymon09875 napisał:

Ja czekam co powie właścicielka ziemi ktora dzierzawie bo jeszcze rok mam dzierżawę i chce sprzedać. Uświadamiam ja ze więcej jak 30 za ha nie jest to warte ale pewnie sie trafi ktos kto rzuci 50... 5 ha w tym 70 arow laki ziemia 4-6

Jeśli dzierżawisz i doprowadziłeś te grunty do dobrej kultury to szkoda oddać dopieszczony kawałek pola sąsiadowi ja bym starał się mimo wszystko kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerss34    218

a jak z bankami  jest teraz . dają kredyty pod ziemię rolną , bo słyszałem że ponoć  ciężko  jest dostać  kredyt 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231
1 godzinę temu, soltys48 napisał:

kwestia banku mi proponowali 4,3+2 prowizji przy wkładzie 10%, spłata pow 10lat

czyli 6,2 % jak na zakup ziemi to nie jest źle, pod warunkiem ze pogoda bedzie sprzyjać


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19703

Warunki??Kary niema jeśli o to pytasz.Dokładnie nie dopytywałem bo temat zakupu gospodarstwa umarł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579
21 minut temu, Pajej napisał:

czyli 6,2 % jak na zakup ziemi to nie jest źle, pod warunkiem ze pogoda bedzie sprzyjać

Jakie 6,2 przecież 2 to prowizja płatna raz przy uruchomieniu. a   i tak można ją obniżyć do 1,5 a nawet 1% a  można taż 0% prowizji, jest niekiedy taka akcja w BGŻ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19703

dokłądnie ale w SBL tego niema prowizja jest prowizja, do kosztów kredytu należy doliczyć też opłatę przygotowawczą do jakiejś tam kwoty jest 0,5% później stała kwota płatna z chwilą złożenia wniosku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerss34    218

4,3% dużo i nie dużo ,zależy wszystko od kwoty kredytu , bo przy milionie  robi się już spora kwota odsetek .. najbardziej nie pewna w tym wszystkim jest pogoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

ja widzę ze teraz opłacalność jest, nie wiem jak u Ciebie


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafix255    39

Chłopaki na moim terenie jest do sprzedania 3,7ha i jakis stary dom w tym i drewniana stodoła, ogólnie budynki do rozbiórki i wołają po 50 tysiecy za ha w tym 1 ha jest taka 4-nawet 5klasa ziemi a jutro jadę dać propozycje 150-160 tysięcy za wszystko to wyjdzie mi 40tysi troche ponad 40, graniczy tam pomiedzy ta ziemia a tą moja której ma tam 1,2ha dzieli 1ha który kiedys tez bedzie do sprzedania. myslicie ze warto takie cos wziąc. od razu mówie ze nie napalam sie za wszelka cenę

Cytat

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

A reszta jest lepsza od tej 4 klasy czy gorsza?

Musisz patrzeć z perspektywy cen ziemi w Twoim rejonie, czy głód ziemi występuje.

Jakie perspektywy dla tej działki - czy atrakcyjna położeniowo dla budownictwa, co będziesz uprawiał no i najważniejsze czy za swoje czy kredyt (jeśli tak to czy jesteś stabilnie zabezpieczony na jego spłatę).

Ogólnie ciężko doradzić, tanio nie jest, a drożej już też może nie być - kwestia lokalizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

podkarpacie powiat przeworski ostanie zakupy ziemie od 1 do 4 klasy ceny od 20 tys do 30tym max oczywiście tylko za bardzo atrakcyjny kawałek przed świętami za 3 klase na przetargu dałem 22 tys za ha ziemi do kupna dużo tylko kapitał mieć i żeby nie wyskakiwali z cenami powyżej 30 tys za 3 klasy gdzie tamtego roku kupiłem 1 klasę za 20 tys ha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

widzisz w mojej okolicy ziemi do kupna mało, a raczej jak cos sie pojawi to szybko znika ceny lekko nizsze niz u cb, ale nie duzo


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3515

Fajne macie ceny u nas jak się cokolwiek pojawi to  za III kl,   80-100 tyś

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafix255    39
  • Siema chłopaki, wczoraj was pytałem o tą działkę itp co do cen. Dziś pojechałem się zapytać ale działka już poszła, gościu dał za 3,7ha w tym jak mówiłem około 1-1,5ha dość słabej ziemi, reszta ok taka 3-4klasa i poszła za 170 tysięcy calość, z jednej strony szkoda a z drugiej strony tak wyszła po około 45-46 tysięcy za hektar. Mój ojciec stwierdził (53lata) że jak dla niego tamta ziemia to jest warta 30 tysięcy i nawet jak ja chciałem kupic to on po tyle by nie dał ale chociaż mnie nie blokował ale i tak poszła.. A ziemi średnio do kupna i do wzięcia w dzierżawę mówię o samym centrum kraju (Kutno-Łowicz)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

I to mi się podoba, jednemu nie opłaca się a drugi ręce zaciera i kupuję.

 Potem ten  co  nie opłaca  ma 7 ha  a tamten 100.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj