Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cena ziemi 2014-2016

4147 odpowiedzi na ten temat

#3681 Share jopi1991

jopi1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 18 czerwiec 2016 - 10:17

Cena ziemi 2014-2016

Tyle że jak takie klasy to nie odrolnisz jeśli nie ma planów zagospodarowania i taka ziemia nie ma większej wartości jak rola

aha byc moze masz racje ale wiesz jak to w polsce, jak ktos ma kase czytaj inwestor to jak bedzie mu naprawde zalezalo to kupi i bez problemu odrolni. Nie sadze zeby nie bylo takiej ziemi ktorej nie mozna odrolnic majac kase. w kazdym badz razie nawet jezeli nie to i tak dzialka rolna przy drodze krajowej tej samej klasy ziemi zawsze bedzie drozsza od tej co jest gdzies w szczerym polu.

Mysle ze trudno bedzie znalezc jakiegos inwestora na dzialke przy tak ruchliwej drodzie jeszcze tym bardzej jak stojo tam banery.
Ale probuj moze ci sie uda.

nie stoja nigdzie zadne banery.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cena ziemi 2014-2016 Dzisiaj, 13:58
  •  

#3682 Share hardkor113

hardkor113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 18 czerwiec 2016 - 10:49

Cena ziemi 2014-2016 Ale pewnie jest droga szybkiego ruchu.

#3683 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 18 czerwiec 2016 - 11:01

Cena ziemi 2014-2016

to ze nie dostane mniej niz 85 to akurat jestem pewien. w mojej okolicy zabijaja sie o ziemie i potrafili placic z ARN ponad 100 za ha.

lokalizjacja jest super poniewaz nie ma w okolicy 50 km zadnej renomowanej stacji benzynowej na tej trasie. Sam bym ja postawil ale skad srodki.

Nigdzie nie napisałem że nie dostanie, z drugiej strony, dasz mu to na piśmie że dostanie ?? Czasem gmina dalej i ceny już inne. Co do stawiania renomowanej stacji benzynowej, za przeproszeniem, nie masz chyba bladego pojęcia o czym mówisz ... To nie stawianie wiaty na maszyny czy silosu.

aha byc moze masz racje ale wiesz jak to w polsce, jak ktos ma kase czytaj inwestor to jak bedzie mu naprawde zalezalo to kupi i bez problemu odrolni. Nie sadze zeby nie bylo takiej ziemi ktorej nie mozna odrolnic majac kase. w kazdym badz razie nawet jezeli nie to i tak dzialka rolna przy drodze krajowej tej samej klasy ziemi zawsze bedzie drozsza od tej co jest gdzies w szczerym polu.

nie stoja nigdzie zadne banery.

No to już sam sobie odpowiedziałeś, skoro teren atrakcyjny pod inwestycje, to będzie zawsze drożej. Nie zapominaj jednak że nikt nie będzie stawiał centrum handlowego w szczerym polu, a na inwestycję typu stacja benzynowa nikomu nie będzie potrzebne całe 9ha.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3684 Share jopi1991

jopi1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 18 czerwiec 2016 - 11:49

Cena ziemi 2014-2016

Nigdzie nie napisałem że nie dostanie, z drugiej strony, dasz mu to na piśmie że dostanie ?? Czasem gmina dalej i ceny już inne. Co do stawiania renomowanej stacji benzynowej, za przeproszeniem, nie masz chyba bladego pojęcia o czym mówisz ... To nie stawianie wiaty na maszyny czy silosu.

No to już sam sobie odpowiedziałeś, skoro teren atrakcyjny pod inwestycje, to będzie zawsze drożej. Nie zapominaj jednak że nikt nie będzie stawiał centrum handlowego w szczerym polu, a na inwestycję typu stacja benzynowa nikomu nie będzie potrzebne całe 9ha.

dlatego pisze ze sam bym ja postawil gdybym mial srodki. nie wiem czy wiesz ale jest pelno stacji ktore mozna prowadzic na zasadzie franszyzy np BP . Mam znajomego kotrego ojciec wlasnie na takiej zasadzie z nimi wspolpracuje takze jezeli ma sie srodki i dzialke to nie jest to wcale trudne bo wszystkim zajmuja sie goscie z tej firmy. Ty stawiasz stacje za swoje pieniadze a oni daja ci marke i renome w zamian . 

Nie jest to droga szybkiego ruchu,teren zabudowany,droga krajowa . dzialka zaczyna sie na krajowce a konczy na drodze powiatowej w cichej i spokojne okolicy obok domkow jednorodzinnych. Pisalem ze mam jedna dzialke mniejsza wlasnie przy tej drodze  i ja mozna by bylo przeznacczyc dla inwestora, pozostale dzialki dla rolnika. Sprawdzalem juz wiele ofert przy krajowych drogach z brakiem zagosodoarowania przestrzenjnego i ceny to minium 150 tys zl za Ha w takiej klasie i podobnym areale.troszke szok jak zobaczylem te ceny no ale takie sa. Moge wyslac linki

Edytowany przez jopi1991, 18 czerwiec 2016 - 11:50.

#3685 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 909 postów

Napisany 18 czerwiec 2016 - 12:38

Cena ziemi 2014-2016

Nie słuchaj piszących tu "doradców" bo każdy z nich chciałby mieć taką działkę w takiej okolicy ale niestety nie ma i gul im skacze. A już najlepsi są ci co mają całe gospodarstwo wielkości 1/3 Twojej działki i do tego popaskowane w dziesiąciu kawałkach 20 na 300 metrów, takiego kawałka nawet na oczy nie widzieli. Myślę że spokojnie stówkę na szybkiego dostaniesz a jak Ci się nie pali to wystaw 120 i czekaj, prędzej czy później znajdziesz jelenia.

#3686 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1489 postów

Napisany 18 czerwiec 2016 - 13:58

Cena ziemi 2014-2016

Jasne jasne chcieć to sobie można też w mojej okolicy są tacy co już 10 lat sprzedają ale kupca jakoś nie widać takich dziuałek to jest na pęczki przy trasach i co myślisz że same stacje czy serwisy będą przy nich powstawać trochę ;)

#3687 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 18 czerwiec 2016 - 19:11

Cena ziemi 2014-2016

dlatego pisze ze sam bym ja postawil gdybym mial srodki. nie wiem czy wiesz ale jest pelno stacji ktore mozna prowadzic na zasadzie franszyzy np BP . Mam znajomego kotrego ojciec wlasnie na takiej zasadzie z nimi wspolpracuje takze jezeli ma sie srodki i dzialke to nie jest to wcale trudne bo wszystkim zajmuja sie goscie z tej firmy. Ty stawiasz stacje za swoje pieniadze a oni daja ci marke i renome w zamian . 

Nie jest to droga szybkiego ruchu,teren zabudowany,droga krajowa . dzialka zaczyna sie na krajowce a konczy na drodze powiatowej w cichej i spokojne okolicy obok domkow jednorodzinnych. Pisalem ze mam jedna dzialke mniejsza wlasnie przy tej drodze  i ja mozna by bylo przeznacczyc dla inwestora, pozostale dzialki dla rolnika. Sprawdzalem juz wiele ofert przy krajowych drogach z brakiem zagosodoarowania przestrzenjnego i ceny to minium 150 tys zl za Ha w takiej klasie i podobnym areale.troszke szok jak zobaczylem te ceny no ale takie sa. Moge wyslac linki

Yyyy, coś Ty, naprawdę ?? Dziękuję za oświecenie w sprawie tego typu prowadzenia działalności mnie, głupiego chłopa z zadupia. Od siebie tylko dodam, że w obecnej sytuacji franczyza (bo wydaje mi się że o tym myślałeś, pisząc o "franszyzie") to jedyny sensowny sposób na prowadzenie "renomowanej" stacji benzynowej. Skoro już sprawdzałeś ceny w konkretnych lokalizacjach, podobnych do twojej, to nie wiem za bardzo gdzie sens pytać na forum, skoro możemy sobie tutaj tylko wyobrazić, jak sprawa wygląda.

Nie słuchaj piszących tu "doradców" bo każdy z nich chciałby mieć taką działkę w takiej okolicy ale niestety nie ma i gul im skacze. A już najlepsi są ci co mają całe gospodarstwo wielkości 1/3 Twojej działki i do tego popaskowane w dziesiąciu kawałkach 20 na 300 metrów, takiego kawałka nawet na oczy nie widzieli. Myślę że spokojnie stówkę na szybkiego dostaniesz a jak Ci się nie pali to wystaw 120 i czekaj, prędzej czy później znajdziesz jelenia.

Nie słuchaj również tych, którzy zapewniają że "stówkę" dostaniesz spokojnie za działkę, której nawet na zdjęciu nie widzieli i nie znają jej konkretnej lokalizacji. Nie mówię że to nie możliwe, ale przynajmniej dla mnie podałeś za mało informacji, żeby Cię w takiej cenie upewnić.

Edytowany przez Kaszlak79, 18 czerwiec 2016 - 19:29.

#3688 Share TurekR

TurekR

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 18 czerwiec 2016 - 20:47

Cena ziemi 2014-2016 Mazowieckie okolice pułtuska trzy transakcje działki 3,5ha,4,4ha,8ha ceny od 55 do 64tyś.za hektar klasa 4A,4B.

#3689 Share piotr30piotr

piotr30piotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 280 postów

Napisany 18 czerwiec 2016 - 21:12

Cena ziemi 2014-2016

jopi 1991 po co się pytasz po ile ziemię sprzedać ? ktoś podaje cenę a ty udowadniasz że jest o wiele więcej warta co najmniej ta sytuacja jest komiczna. 

sprzedaż za tyle ile da Ci kupiec którego znajdziesz.

a co do cen ANR to u nas w opolskim można ziemię taniej w obrocie między sąsiedzkim kupić niż z ANR , na przetargach ANR często ponoszą emocje licytujących .

#3690 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 18 czerwiec 2016 - 22:46

Cena ziemi 2014-2016

Może po to, że by dodać sobie "animuszu" na forum ... ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3691 Share jopi1991

jopi1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 18 czerwiec 2016 - 23:30

Cena ziemi 2014-2016

po to jest forum zeby pytac . Nie widze w tym nic dziwnego. Opisalem wam dzialke ,chyba lepiej juz nie mozna tego zrobic wiec nie wiem o co chodzi co niektorym. Po ta ja wlasnie opisalem zebyscie mniej wiecej wiedzeli jak sytuacja wyglada poniewaz w ogloszeniach taka klasa  wacha sie miedzy 80 tys a 150 tys wiec rozbierznosc jest mega duza. 

jopi 1991 po co się pytasz po ile ziemię sprzedać ? ktoś podaje cenę a ty udowadniasz że jest o wiele więcej warta co najmniej ta sytuacja jest komiczna. 

sprzedaż za tyle ile da Ci kupiec którego znajdziesz.

a co do cen ANR to u nas w opolskim można ziemię taniej w obrocie między sąsiedzkim kupić niż z ANR , na przetargach ANR często ponoszą emocje licytujących .

jak ktos podaje cene 50 tys to sorry ale wiadomo ze jest zwyklym ignorantem skoro srednia cena gusowska to 68 tys .Nie dziw sie ze wysmiewam takie odpowiedzi. To ze ta ziema jest warta minium 80 tys za ha  za ta klase i rejon  niezaleznie od polozenia to wiem ale sek w tym ile moze byc wyzej skoro niektore dzialki w tym rejonie chodza nawet po 150 tys.

#3692 Share alvaroalvaro78

alvaroalvaro78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 553 postów

Napisany 19 czerwiec 2016 - 06:57

Cena ziemi 2014-2016 To wystaw po tyle i koniec tematu...

#3693 Share AleksanderX

AleksanderX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 19 czerwiec 2016 - 07:09

Cena ziemi 2014-2016

najlepiej po 200 tys za ha a nuż znajdzie się frajer

#3694 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1489 postów

Napisany 19 czerwiec 2016 - 08:01

Cena ziemi 2014-2016

po to jest forum zeby pytac . Nie widze w tym nic dziwnego. Opisalem wam dzialke ,chyba lepiej juz nie mozna tego zrobic wiec nie wiem o co chodzi co niektorym. Po ta ja wlasnie opisalem zebyscie mniej wiecej wiedzeli jak sytuacja wyglada poniewaz w ogloszeniach taka klasa  wacha sie miedzy 80 tys a 150 tys wiec rozbierznosc jest mega duza. 

jak ktos podaje cene 50 tys to sorry ale wiadomo ze jest zwyklym ignorantem skoro srednia cena gusowska to 68 tys .Nie dziw sie ze wysmiewam takie odpowiedzi. To ze ta ziema jest warta minium 80 tys za ha  za ta klase i rejon  niezaleznie od polozenia to wiem ale sek w tym ile moze byc wyzej skoro niektore dzialki w tym rejonie chodza nawet po 150 tys.

Gdzie masz tą cenę gusowską 68 tyś? Ziemia rolna 50 tyś to jest równowartośc 100 ton zboża to jaki sens kupować drożej to nigdy się nie zwróci że działki chodzą to znaczy że brak kupca i cena jest wygórowana

#3695 Share jacek1296

jacek1296

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 480 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja.sport

Napisany 19 czerwiec 2016 - 08:40

Cena ziemi 2014-2016

Jak ktoś Ci zapłaci po 100000pln/ha, to powinieneś się bardzo, ale to bardzo cieszyć, bo to zwykłe pole , a nie grunt inwestycyjny.

Ziemia 1kl. więc nie odrolnisz. Piszesz, że jak inwestorowi będzie zależało, to zapłaci i odrolni. Tylko po co, jeżeli " w odległości 50km nie ma renomowanej stacji benzynowej", tzn. że działka leży na zadupiu. Potencjalny inwestor odrolniłby taka działkę przy mieście, ale nie w szczerym polu( chyba, że pod konopie, czy dziuplę, ale to nie przy krajówce). Ceny na olx to jedno, a ceny transakcyjne, to dwie różne rzeczy.

#3696 Share AleksanderX

AleksanderX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 19 czerwiec 2016 - 09:25

Cena ziemi 2014-2016

ja to na OXl czasami coś wystawiam ale cena podwójna a nuz znajdzie się frajer

#3697 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 19 czerwiec 2016 - 10:53

Cena ziemi 2014-2016

Opisalem wam dzialke ,chyba lepiej juz nie mozna tego zrobic wiec nie wiem o co chodzi co niektorym. Po ta ja wlasnie opisalem zebyscie mniej wiecej wiedzeli jak sytuacja wyglada poniewaz w ogloszeniach taka klasa  wacha sie miedzy 80 tys a 150 tys wiec rozbierznosc jest mega duza. 
To ze ta ziema jest warta minium 80 tys za ha  za ta klase i rejon  niezaleznie od polozenia to wiem ale sek w tym ile moze byc wyzej skoro niektore dzialki w tym rejonie chodza nawet po 150 tys.

Opisałeś powiadasz ... Jak do tej pory widywałem ogłoszenia na sprzedaż jakiejkolwiek działki, to było napisane w jakiej gminie, w jakiej miejscowości, odległość od większych miast. Do tego było choć 2-3 zdjęcia działki oraz zdjęcia mapek nieruchomości. Ty tymczasem oczekujesz, że ktoś poda Ci obiektywną cenę na podstawia mglistego opisu i wizji prestiżowej stacji benzynowej. A to tego sam sugerujesz, że nieruchomość jest super i w ogóle. Jest rozpiętość od 80 tys. do 150 tys., wystaw za 150 tys. i czekaj jak Cię kasa nie goni. Tyle.

Jak ktoś Ci zapłaci po 100000pln/ha, to powinieneś się bardzo, ale to bardzo cieszyć, bo to zwykłe pole , a nie grunt inwestycyjny.
Ziemia 1kl. więc nie odrolnisz. Piszesz, że jak inwestorowi będzie zależało, to zapłaci i odrolni. Tylko po co, jeżeli " w odległości 50km nie ma renomowanej stacji benzynowej", tzn. że działka leży na zadupiu. Potencjalny inwestor odrolniłby taka działkę przy mieście, ale nie w szczerym polu( chyba, że pod konopie, czy dziuplę, ale to nie przy krajówce). Ceny na olx to jedno, a ceny transakcyjne, to dwie różne rzeczy.

No ale jego działka jest jego, jest wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju i sugestie że warta jest marne 50 tys. zł to zniewaga. Odnoszę wrażenie, że ktoś tu nie chciał się zapytać ile warte jak pochwalić się, jaką to wspaniałą nieruchomość posiada  ... <_<

Edytowany przez Kaszlak79, 19 czerwiec 2016 - 11:10.

#3698 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 19 czerwiec 2016 - 12:58

Cena ziemi 2014-2016 U mnie 105 dał sąsiad za zwykłe pole z dojazdem dróżką polną bo przez miedzę miał swoje.Takie rzeczy to tylko w Wlkp:)

#3699 Share AleksanderX

AleksanderX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 19 czerwiec 2016 - 13:03

Cena ziemi 2014-2016

Dał  i będzie miał  gdzie  ORAĆ aż mu garb wyrośnie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3700 Share jopi1991

jopi1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 19 czerwiec 2016 - 15:02

Cena ziemi 2014-2016

U mnie 105 dał sąsiad za zwykłe pole z dojazdem dróżką polną bo przez miedzę miał swoje.Takie rzeczy to tylko w Wlkp:)

za jaka klase ziemi?  i jaka wielkosc dzialki?