Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cena ziemi 2014-2016

4153 odpowiedzi na ten temat

#3601 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 04 maj 2016 - 10:39

Cena ziemi 2014-2016

Teraz pytanie czy jesteś w stanie spłacić kredyt z tej ziemi co ją kupiłeś ? na 15 lat to ponad 11 tys bez odsetek

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cena ziemi 2014-2016 Dzisiaj, 03:31
  •  

#3602 Share songo

songo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 384 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika

Napisany 04 maj 2016 - 11:28

Cena ziemi 2014-2016

jak ma dużo pola to dopłaci z nich, tylko 15nascie lat bez zysku to moim zdaniem za długi okres

#3603 Share patryk2411

patryk2411

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, internet i motoryzacja

Napisany 04 maj 2016 - 11:37

Cena ziemi 2014-2016 Wszystko zależy od sytuacji na rynku rolnym. Biorąc pod uwagę kilka ostatnich lat powinniśmy spłacać kredyt z tych 4 ha. Do odsetek które są malejące trzeba będzie dołożyć z pozostałych hektarów.
Zetor Team

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3604 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1492 postów

Napisany 04 maj 2016 - 12:17

Cena ziemi 2014-2016

co ma ci się zwracać ? płacisz i masz kawał ziemi który nadal jest swoje wart skoro musisz tyle zapłacić żeby kupić 

pytanie jest czy cię stać na taką inwestycje  ? sporo ludków czeka całe życie aż stanieje i zawsze im za drogo - kim są ? dziadami i tyle 

więc o czym tu dyskutować skoro ktoś tyle płaci to znaczy że nie kupisz tego taniej , a jeśli cię nie stać to twój problem  :D jesteś dziadem i tyle  :D  :D  :D

Widzisz Ty kupiłeś worek ziemi w sklepie ogrodniczym co najwyżej i możesz sobie nowalijki do obiadu zasiać przy takim myśleniu ;)

#3605 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 04 maj 2016 - 12:44

Cena ziemi 2014-2016

Jesteś w stanie wyciągnąc 2500 zł  z 1 ha zysku po odjeciu kosztów ?

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#3606 Share miwigos

miwigos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 04 maj 2016 - 19:00

Cena ziemi 2014-2016

Bez problemu

#3607 Share patryk2411

patryk2411

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, internet i motoryzacja

Napisany 04 maj 2016 - 21:10

Cena ziemi 2014-2016

Zależy od roku, ale średnio jest 2000-3000 zł zysku z ha wliczając w to dopłatę.

Zetor Team

#3608 Share zkordalski

zkordalski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 04 maj 2016 - 21:51

Cena ziemi 2014-2016

Ten co Pisze że inni to dziady to niech sam kupi hektar za własne pieniądze .Nie ojca mamy dziadka wujka tylko za swoje gdy startuje od zera jak ja :) Dziad to człowiek który żebra a nie człowiek który patrzy realnym okiem. Jak masz 100 ha to kupić hektar ziemi za 40 to nic ale jak masz 10 ha i kupić hektar to wyzwanie zrobisz tak ? Dziadzie ? Nie bo jesteś baranem który żyję dzięki szczęściu i oczernia innych . Ziemia nie jest tyle warta ile dają to tylko spekulacja i wywindowanie cen. MOje dzieci bedą mieć hektar wiecej a czy ja jej bedę mieć niech ida no normalnej pracy skoro tu nawet na forum may do czynienia z tak nie miłymi ludźmi :) Pozdrawiam

#3609 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 05 maj 2016 - 11:19

Cena ziemi 2014-2016

Ale dla "wielkoobszarowych" patrzenie realnym okiem jest takie, żebyś Ty dziadu sprzedał jemu swoje 10-20ha i poszedł do niego do pracy najlepiej, nic to że tylko "na sezon" a resztę roku chyba faktycznie żebrać. Przecież tylko taki nowoczesny i rozwojowy wykorzysta potencjał twojej ziemi w pełni, że 60 tys. za ha zapłacić mu nie straszne. Ty małorolny dziadu że wyjdziesz spokojnie te 2500zł z ha bo Cię kredyty nie cisną to jest dziadowanie, przecież jak przez pole przejedziesz "Dżondyrem 250KM" to od razu cena w skupie wzrasta. Potem tacy przerabiają ciągniki żeby 50-60 km/h pomykać po drogach, bo ponabierają kawałków-kawałeczków w dwóch powiatach i trzech gminach, koniec z końcem ledwo wiążą.

Ja nigdy nie dał bym wiecej za ha ziemi niż 30 tyś i mogła by to być złota ziemia wolę już kupić gotową paszę treściwą i mieć w d*pie ten hektar .... Co za cenmy gdzie tu opłacalność produkcji przecież dany hektar spłąci się sam z siebie po około 25 latach jak piszecie że 40 to jak za darmo

Ale to takie myślenie, że ktoś innym może mieć niż Ja, to go k**wa przebiję, pokażę na co mnie stać. Ot, zastaw się a postaw się. W mojej wiosce RSP 3 lata temu chciała kupić 5 ha pola które stanowiło wieloletni wkład zmarłego członka. Cenę ustalono na 105 tys. zł, wtedy to były przeciętne ceny w mojej gminie. W ostatniej chwili przyleciał "nowoczesny i rozwojowy", przebił cenę o 80 tys. i dzieci nieboszczyka się tylko uśmiechnęły. Już pominę fakt, że NIGDY bym się komuś nie wpierdolił w transakcję...

I za te 25 lat Twój syn czy córka mieliby hektar więcej, a tak sami dalej będą kupować pasze i narzekać że jest drogo.

Tylko skąd ta pewność, że za 25 lat syn czy córka będzie rolnikiem ?? Może będzie chciał/chciała być lekarzem, inżynierem czy pracownikiem naukowym na uczelni i pójdzie do miasta. Jaki wtedy sens kupować każdy hektar za wszelką cenę ?? Chyba tylko taki, że dożyjesz czasów, kiedy ktoś kupi to, do czego całe życie dokładałeś, bo jak mozna nazwać płacenie za ziemię na kredyt 50-80 tys. 1 ha ... Co, zmusisz dzieci do pozostania na gospodarce i płacenia za kolejne hektary absurdalnych pieniędzy dla ich dzieci ??

A ja wole uprawiać tę ziemie za 80 tyś niż ,cokolwiek hodować ,w takiej cenie nie kupuje się na kredyt tylko za gotówka ,lokata kapitału , wtedy jest inna kalkulacja ,jak na kredyt to na odsetki nie zarobisz

Ale powiedz mi, kto dziś kupuje ziemię za 80 tys. bez kredytu ?? Tak można było kupować, jak ziemia była po 8 tys. zł a nie 10 razy droższa. Ja te czasy pamiętam, a mam raptem 34 lata, tak że nie było to wcale tak dawno.

Edytowany przez Kaszlak79, 05 maj 2016 - 11:36.

#3610 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1492 postów

Napisany 05 maj 2016 - 11:40

Cena ziemi 2014-2016

Kaszlak masz 100 % racji

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3611 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1382 postów

Napisany 05 maj 2016 - 11:49

Cena ziemi 2014-2016

Sama prawda B) .

ZETOR TEAM

#3612 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisany 05 maj 2016 - 12:03

Cena ziemi 2014-2016

Ten co Pisze że inni to dziady to niech sam kupi hektar za własne pieniądze .Nie ojca mamy dziadka wujka tylko za swoje gdy startuje od zera jak ja :) Dziad to człowiek który żebra a nie człowiek który patrzy realnym okiem. Jak masz 100 ha to kupić hektar ziemi za 40 to nic ale jak masz 10 ha i kupić hektar to wyzwanie zrobisz tak ? Dziadzie ? Nie bo jesteś baranem który żyję dzięki szczęściu i oczernia innych . Ziemia nie jest tyle warta ile dają to tylko spekulacja i wywindowanie cen. MOje dzieci bedą mieć hektar wiecej a czy ja jej bedę mieć niech ida no normalnej pracy skoro tu nawet na forum may do czynienia z tak nie miłymi ludźmi :) Pozdrawiam

są ludzie którzy kupowali kupują i będą kupować i płacą coraz więc bo ziemia drożeje a nie tanieje a ich stać bo  mają zaplecze 

są też tacy którym ciągle za drogo , łażą jak dziady i szukają okazji  żeby wydymać jakiś niezorientowanych starych ludzi i  wyłudzić pole za podatek w dzierżawę

potem beczą że kto inny dał więcej  i zabrał pole  - to właśnie jest dziadostwo i liczenie na szczęście 

skoro uważasz że np. kupisz pole za połowę tego co dają inni to gratuluje i życzę szczęścia może wydymasz jakiegoś dziadka ;) 

ale na moje oko to nie te czasy i ziemi nikt darmo nie odda   

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

#3613 Share matik123

matik123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 05 maj 2016 - 12:25

Cena ziemi 2014-2016

potem beczą że kto inny dał więcej  i zabrał pole  - to właśnie jest dziadostwo i liczenie na szczęście 

skoro uważasz że np. kupisz pole za połowę tego co dają inni to gratuluje i życzę szczęścia może wydymasz jakiegoś dziadka  ;)

ale na moje oko to nie te czasy i ziemi nikt darmo nie odda   

raczej ten co dał dwa razy tyle to go wydymali, z takim rozumowaniem to nie wiem czy jakiś rolnik by się utrzymał jakby twoim zdaniem miał zawsze przepłacać bo ktoś dał 10 tyś to ja dam 20. wszystko się bierze stąd że ludzie sami sobie podbijają cenę zamiast się nie wpier... gdy ktoś dobija transakcji. właśnie tacy jak ty później płaczą że przeinwestowali i nie mają z czego żyć bo kupują aby więcej i biorą maszyny aby droższa i większa od sąsiada

Edytowany przez matik123, 05 maj 2016 - 12:28.

#3614 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 05 maj 2016 - 12:28

Cena ziemi 2014-2016

Kaszlak masz 100 % racji

Sama prawda B) .

Mam rację i nie mam racji. Bo z jednej strony 10 ha to już dawno przestało być poważne gospodarstwo i nie ma się co łudzić i wspominać czasów kiedy "się żyło" z takiego areału. Taka gospodarka jest źródłem dodatkowej kasy w życiu i lokatą kapitału, i tak jest w moim przypadku. Z drugiej strony, gdzie sens kupować 1 ha za 50 tys. i dokładać do tego z reszty pola ?? Argument z dziećmi to 50/50, mój wujo ma 46ha i żadne dziecko nie zostało na gospodarstwie (ma dorosłego syna i córkę). Ceny rzędu 30 tys. to już była granica rozsądku przy obecnej opłacalności, gdzie jeszcze realna była perspektywa dożycia czasów, kiedy będzie zysk netto z tego pola. No bo tak na logikę, gdzie sens robienia na 100 ha, skoro połowa to własność banku i jeszcze na siebie zarobić nie może ?? W tym momencie pozostaje przyjemność narobienia się i satysfakcja że podkupiło się sąsiada. Jeśli jest inaczej, proszę o sensowne wytłumaczenie ... :huh:
Tak naprawdę, to czas na kupowanie i szybki rozwój był w latach 90'tych. Jak to ktoś mądrze napisał na tym forum, wtedy gdy ktoś się odważył, kupił spore areały za grosze a dziś już ma je spłacone. Tylko wtedy był też czas, kiedy się z rolników naśmiewano. Obecnie mali rolnicy mają marne szanse na rozwój, ale ceny szaleją i każdy kto ma powyżej 5ha pole trzyma, co najwyżej wydzierżawi. Ci co mają dużo to mogą kupować, bo jak to napisał marko-kolo, po prostu ich stać i mają potencjał. Dosłownie pisząc, mogą coś kupić żeby do tego nawet dopłacać przez dłuższy okres czasu. Pozostaje tylko pytanie, skoro dochodzi już do sytuacji, że do nowo nabytych hektarów trzeba z tych już posiadanych dokładać, to gdzie tu sensowny rozwój ?? Samo powiększanie areału i wymiana maszyn na większe bez zwiększenia zysku netto z ogółu to nie rozwój, przynajmniej nie dla mnie. Przypomina mi to poprzedni ustrój, gdzie w przemyśle łączono zakłady tworząc molochy, w myśl zasady "im więcej, tym lepiej". -_-

Edytowany przez Kaszlak79, 05 maj 2016 - 12:29.

#3615 Share songo

songo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 384 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika

Napisany 05 maj 2016 - 12:32

Cena ziemi 2014-2016

panowie, a teraz pytanie, jak 4ha jest współwłasnością małżeństwa i małżeństwo nie żyje w zgodzie i mieszkają osobno ale bez rozwodu, to jak to jest z dzierżawą, umowa musi być spisana na obu małżonków? a jeżeli powiedzmy jest spisana na 1 małożonka bez widzy drugiej, to druga może zerwać umowę?

Edytowany przez songo, 05 maj 2016 - 12:33.

#3616 Share Kula07

Kula07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • Zainteresowania:Motocykle

Napisany 05 maj 2016 - 12:52

Cena ziemi 2014-2016 Nawet jeżeli okaże się za te 25 lat, że żadne z moich dzieci nie będzie chciało zostać na gospodarstwie to będzie mogło sprzedać o ten 1 hektar wiecej i z lepszym startem ruszy w życie. Ja też bez wsparcia starszyzny guzik bym zdziałał,ale na szczęście mój ojczulek ma łeb na karku dzięki czemu i ja mam łatwiej.

Dlatego Wolę kupić 1 hektar więcej i mieć nadzieję że moim dziecią dzięki temu będzie się łatwiej żyć niż nie kupić i patrzeć jak ledwo wiążą koniec z końcem. 1 hektar tu, jeden tam i robi się ich kilka-kilkanaście.

Jak wiecie każdy kij ma dwa końce,jednemu będzie się opłacało dać za hektar 80tys inny nie da 40. Ważne żeby znać granice i mieć świadomość realnych kosztów.

Wyzwanie od dziadów i innych epitetów to poziom gimnazjum więc prosiłbym o kulturalną dyskusję.

Edytowany przez Kula07, 05 maj 2016 - 12:56.

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

#3617 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1492 postów

Napisany 05 maj 2016 - 13:50

Cena ziemi 2014-2016

Tyle że nie masz pewności ile ten hektar będzie wtedy kosztował przed wojną też były duże majątki jak się to skończyło dobrze wiemy

#3618 Share Kula07

Kula07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • Zainteresowania:Motocykle

Napisany 05 maj 2016 - 13:54

Cena ziemi 2014-2016 Jakie to ma znaczenie dla mojego dziecka? Ono tej ziemi nie kupowało,ewentualnie ją sprzeda albo dalej będzie uprawiać i jak Bóg da powiększać areał dla kolejnego pokolenia.

Edytowany przez Kula07, 05 maj 2016 - 13:56.

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

#3619 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisany 05 maj 2016 - 15:12

Cena ziemi 2014-2016

Tyle że nie masz pewności ile ten hektar będzie wtedy kosztował przed wojną też były duże majątki jak się to skończyło dobrze wiemy

o kurna to dobrze pisałem że  tacy jak ty szykują się do rozkułaczania  :D  :D  :D

a niby co dziś jest pewne ? to właśnie jest ryzyko i albo umoczysz albo wyjdziesz na swoje 

hektary to warsztat dla rolnika i tego nie przeskoczysz , dziś nie ma przyszłości na paru ha 

więc albo sprzedajesz albo dokupujesz i robisz na jakimś poziome 

chcesz zgadnąć ile będzie kosztował hektar za 25 lat ? to cofnij się o 25 lat i przypomni ile kosztował wtedy  ;)

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3620 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1492 postów