Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cena ziemi 2014-2016

4147 odpowiedzi na ten temat

#3421 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1486 postów

Napisany 22 marzec 2016 - 15:38

Cena ziemi 2014-2016

Masz rację część ma małe gospodarstwa tylko po to aby zalegalizować swoje nielegalne dochody bo nie ma obowiązku dokumentowania sprzedaży fakturami

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cena ziemi 2014-2016 Dzisiaj, 20:31
  •  

#3422 Share FiltryOlejeMaszyny

FiltryOlejeMaszyny

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 22 marzec 2016 - 18:26

Cena ziemi 2014-2016

Wychyba Panowie nigdy nie kupowaliście ani maszyn ani ziemii skoro dziwicie się że ten co kupuje idzie po kredyt. Nawet jak ma się gotówkę to warto brać na kredyt żeby uniknąć kontroli z US.

#3423 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3381 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 22 marzec 2016 - 19:56

Cena ziemi 2014-2016

Najwidoczniej ktoś mądrzejszy od ciebie będzie wiedział jak na tym zarobić . Oczywiście podtrzymuję realną rentowność uprawy pszenicy w małym gospodarstwie na poziomie zysku w okolicach 1000zł z hektara - oczywiście w udanym roku. I dlatego jeszcze raz podkreślam że nie ma żadnego ekonomicznego sensu istnienie małych gospodarstw zajmujących się produkcją roślinną ponieważ jest to wylęgarnia beneficjentów pomocy społecznej i "hodowanie" biedy na następne pokolenia. Jak się komuśnie chce pracować to nic na to nie poradzę.

A Ty znowu zaczynasz???Tłumaczyłem Ci już coś na temat małych gospodarstw!!!Dlaczego wszystkich wrzucasz do jednego worka???Pisałeś w jednym z postów,że na ziemię którą sprzedajesz pracowałeś razem z ojcem-ciekawe na czyim???

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3424 Share emilko

emilko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 291 postów

Napisany 22 marzec 2016 - 20:17

Cena ziemi 2014-2016

W moich okolicach, rzadko kto z kilku ha utrzymuje całą rodzinę. Zazwyczaj, "mały rolnik" gdzieś pracuje na etacie, a po pracy uprawia ojcowiznę, co ja osobiście bardzo chwale. Częstj trzyma kilka świnek, krówkę, więc i to zboże jest bardziej eko.  W dzisiejszych czasach jest tak, że te kilka ha pozwala załatać domowy budżet. 

#3425 Share Lider19

Lider19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 22 marzec 2016 - 20:21

Cena ziemi 2014-2016

zmieniacie temat ,takowy już istnieje ;)

#3426 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1486 postów

Napisany 22 marzec 2016 - 20:23

Cena ziemi 2014-2016

Wychyba Panowie nigdy nie kupowaliście ani maszyn ani ziemii skoro dziwicie się że ten co kupuje idzie po kredyt. Nawet jak ma się gotówkę to warto brać na kredyt żeby uniknąć kontroli z US.

A niby czemu mam unikać kontroli ? Pracuję uczciwie płacę podatki jak każdy zarabiam to kupuję jakbyś nie wiedział to kredyty są oprocentowane

#3427 Share malorolny121

malorolny121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 22 marzec 2016 - 20:26

Cena ziemi 2014-2016

A ja tak sobie myśle że kto nie ma kredytu to całe gó..o dzis robi albo już tyle nakradł że legalizuje tylko kase.  Pomijam tych co mają dochody z innych etatów.

Edytowany przez malorolny121, 22 marzec 2016 - 20:28.

#3428 Share osterley

osterley

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 22 marzec 2016 - 20:28

Cena ziemi 2014-2016

A Ty znowu zaczynasz???Tłumaczyłem Ci już coś na temat małych gospodarstw!!!Dlaczego wszystkich wrzucasz do jednego worka???Pisałeś w jednym z postów,że na ziemię którą sprzedajesz pracowałeś razem z ojcem-ciekawe na czyim???

Jak to na czyim? Na swoim , na ziemii którą mój ojcie dostał od swojego ojca i na tej którą kupił , w firmie mojego ojca a później z zarobków  w swojej firmie. Co cię w tym dziwi?

Mnie nie dziwi że zaczynałeś od zera i masz 30 ha a ciebie dziwi że ktoś zaczyna od 25ha i ma dużo więcej po kilkudziesięciu latach pracy i jest dwa razy od ciebie starszy (mój ojciec). Czy też dziwi cię że ktoś zaczyna od ponad 40ha i uprawia teraz blisko 170ha (no i akurat trochę starszy też od ciebie jestem). Nie wiem skąd to twoje zdziwienie. 

#3429 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3381 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 22 marzec 2016 - 20:32

Cena ziemi 2014-2016

Może nie tyle mnie dziwi bo to jest można powiedzieć ok, ale razi mnie jedno w Twoich wypowiedziach tzn Twoja pogarda do małych rolników

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#3430 Share osterley

osterley

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 22 marzec 2016 - 20:54

Cena ziemi 2014-2016

Może już taki jestem że mam trochę ostry język ale nie mam żadnej "pogardy" jak to nazwałeś dla małych rolników. Ja tylko dosyć ekspresyjnie wyrażam co myślę o ludziach którzy mając małe gospodarstwa próbują uprawiać to co duzi gospodarze i oczekują że będą mieli podobne zyski - tak się nie da- inna skala produkcji , inne ceny zakupu śor , nawozów (z tym to akurat mógłbym opowiedzieć dobrą anegdotę jak się kilku sąsiadów w zawiści pogubiło ), ale też inne ceny sprzedaży płodów rolnych. A nie próbują iść w segment rolnictwa który wymaga nakładu pracy ale procentuje zyskami.

A niby czemu mam unikać kontroli ? Pracuję uczciwie płacę podatki jak każdy zarabiam to kupuję jakbyś nie wiedział to kredyty są oprocentowane

Dzieciak jeszcze jesteś staszek , mało wiesz jeszcze mniej rozumiesz. Takie rozumowanie jest dobre jak kupujesz drobnostki za kilka kilkanaście tysięcy. A trzeba by być niezłym durniem żeby zamrażać tak duży kapitał. 

Zresztą , o czym tu pisać jak według ciebie dla kogoś kto ma firmę/bardzo duże gospodarstwo przynoszące zyski odsetki są jakimś kosztem - podpowiem , co zapłaci odsetek tonie załaci w podatku dochodowym. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3431 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1486 postów

Napisany 23 marzec 2016 - 08:32

Cena ziemi 2014-2016

Dlatego należy to ukrócić ziemia tylko dla rolnika nie dla cwaniaka i oni dziś najwięcej krzyku o to robią ale na szczęście dobra zmiana nadeszła ;)

Sam widzisz że miejsca pracy tworzą małe gospodarstwa i firmy a nie latyfundia gdzie niszczy się środowisko przez stosowanie ogromnych ilości chemi i niszczenie bioróżnorodności w tym kierunku polityka rolna PiS zzmierza B)

#3432 Share Damiano30

Damiano30

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 23 marzec 2016 - 20:32

Cena ziemi 2014-2016

witam panowie a jak to sie ma do dziedziczenia po rodzicach gospodarstwo a spadkobierca nie ma wyksztalcenia rolniczego  bo w pierwszym projekcie bylo ze trzeba miec wyksztalcenie rolnicze a wiem ze jakies zmiany mialy nastapic  jezeli ktos wie prosze o odpowiedz

#3433 Share bocecek087

bocecek087

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 487 postów

Napisany 23 marzec 2016 - 20:51

Cena ziemi 2014-2016

dla mnie to ma logikę zęby mieć wykształcenie rolnicze zęby dziedziczyć, przecież dziecko lekarza, adwokata tez musi mec wykształcenie żeby pracować w zawodzie ojca 

#3434 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 797 postów

Napisany 23 marzec 2016 - 22:21

Cena ziemi 2014-2016

ja ustawy nie czytałem, ale wiem, ze jest tam zapis że od zakupu ziemi przez 10 lat trzeba samodzielnie prowadzić gospodarstwo, czyli ziemi nie można wydzierżawić ani sprzedać, jeżeli zachoruję i nie będę w stanie prowadzić gospodarstwo, lub gorzej ja lub ktoś mi bliski ciężko zachoruje i będę potrzebował szybko dużych pieniędzy na drogie leczenie,to wtedy co ? jest zapis, że można będzie zbyć ziemię w przypadku zdarzeń losowych za zgodą sądu, tylko nie wymieniono tych zdarzeń losowych i wszyscy wiemy jak wyglądają u nas sądy, ile to trwa i niech ktoś ma pecha, że sędzia wstanie lewą nogą i będzie drążył, przedłużał sprawę lub w skrajnym przypadku nie wyrazi zgody, kolejny zapis który w sumie nie wiem jak wygląda i nich ktoś mi to wytłumaczy, żeby można było kupić ziemie wg nowej ustawy to trzeba być w gminie zameldowanym czy posiadać tam działką chociaż jedną? bo rozumie, że jeżeli nic się nie ma w gminie to ziemi tam nie będzie można kupić, ja mieszkam na granicy 3 gmin, bardzo mi to poprawi możliwość rozwoju, z tego co słyszałem to już sporo zapisów notariusze kombinują jak ominą i oni na tym wszystkim najwięcej zarobią, żeby unormować rynek więcej by dała likwidacja dopłat bezpośrednich w całej unii niż taka mocna ingerencja w prawo własności, zauważyłem spore poparcie dla tej ustawy przez małych rolników którzy liczą że się rozwiną, ale przecież to tylko ułatwi wykup ziemie dużym rolnikom do 300ha i większym jak mają porozpisywane gospodarstwo bo zniknie im konkurencja miastowych

#3435 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1486 postów

Napisany 24 marzec 2016 - 07:50

Cena ziemi 2014-2016

Jak będzie Ci szybko zależeć na sprzedaży to zapomnij o dużych pieniądzach ponadto ten przepis dotyczy tylko gruntów kupionych od ANR i wejdzie w życie za 5 lat , odnośnie zameldowania to musisz być zameldowany tam gdzie jest jedna z Twoich działek więc nie są to takie restrykcyjne przepisy jak co niektórzy próbują tu udowodnić ;) a kupić będziesz mógł wszędzie

#3436 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 24 marzec 2016 - 09:29

Cena ziemi 2014-2016

dla mnie to ma logikę zęby mieć wykształcenie rolnicze zęby dziedziczyć, przecież dziecko lekarza, adwokata tez musi mec wykształcenie żeby pracować w zawodzie ojca 

A czy ktoś ci broni założyć przychodnię lekarską czy kancelarię adwokacką po podstawówce? Jest to jak najbardziej możliwe więc przykład w ogóle bez sensu Tym bardziej że co ma dziedziczenie do wykształcenia Ustawa ma swoje plusy ale na pewno nie są to powody które tu wymieniles

#3437 Share adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Zainteresowania:Prawo, finanse, dobre wino i trochę rolnictwo

Napisany 24 marzec 2016 - 10:20

Cena ziemi 2014-2016

Logiki w tym nie ma za grosz, jakaś paranoja, przejmując gospodarstwo przejmujesz pewien warsztat a nie wykształcenie. To tak jak byś przejął udziały w kancelarii adwokackiej czy przychodni lekarskiej, do tego nie potrzebujesz odpowiedniego wykształcenia. Zatrudniasz odpowiednio wykształcone osoby. Ja jestem za jak największą swobodą działalności gospodarczej, jak najmniej koncesji zezwoleń itp. Podobnie z działalnością rolniczą to jest biznes i jak ktoś chce to robić to nie powinno być żadnych ograniczeń typu wykształcenie, miejsce zamieszkania, powierzchnia i co tam jeszcze wymyśla politycy by zyskać głosy. Mając gospodarstwo i nie mając wykształcenia to sobie zatrudnię tych co się na tym znają.  A czytając niektórych wypowiedzi to najchętniej wprowadzili by rozkułaczenie wszystkich co mają więcej ziemi jak oni. A może tak zabrać się  za zdobycie wykształcenia i do pracy zarobicie kasę i nakupicie sobie ziemi do woli.  Sam zaczynając od zera i pracując poza rolnictwem doszedłem do ponad 100 ha gospodarstw i tylko w żniwa korzystam z pomocy.  

#3438 Share bocecek087

bocecek087

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 487 postów

Napisany 24 marzec 2016 - 10:55

Cena ziemi 2014-2016

uderz w stół a chłopcy bez wykształcenia się odezwą ...(rolniczego)

Edytowany przez bocecek087, 24 marzec 2016 - 12:15.

#3439 Share ziomster

ziomster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 24 marzec 2016 - 11:09

Cena ziemi 2014-2016 Powinieneś doprecyzować - bez wykształcenia rolniczego.

Nie chce mi się sprawdzać ale podejrzewam ze "miastowi" mają lepsze wykształcenie niż mieszkańcy wsi.

(Moim celem nie jest dyskredytowanie kogokolwiek)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3440 Share adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Zainteresowania:Prawo, finanse, dobre wino i trochę rolnictwo

Napisany 24 marzec 2016 - 12:26

Cena ziemi 2014-2016

uderz w stół a chłopcy bez wykształcenia się odezwą ...(rolniczego)

Tak mam wykształcenie wyższe i nie rolnicze, a swoją przygodę z rolnictwem prowadzę od 2000 roku kiedy o unii i dopłatach nikt nie myślał.W tym okresie w Polsce każdy powtarzam każdy kto tylko chciał mógł kupić lub wydzierżawić setki ha leżących odłogiem, takie było parcie małorolnych do rolnictwa. 

Uderz w stół a małorolne zawistne chłopy bez wykształcenia /jakiegokolwiek/ się odezwą. Kiedy nacjonalizacja i rozkułaczenie, ile petycji wysłałeś w tej sprawie do prezesa.