Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cena ziemi 2014-2016

4153 odpowiedzi na ten temat

#3381 Share osterley

osterley

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 20 marzec 2016 - 20:03

Cena ziemi 2014-2016

O moje gospodarstwo się nie martw wszystko co mam zawdzięczam swojej pracy grosza na maszyny nie dostałem bo nie jestem socjalistą jak Ty ;) ziemię jak mi pasuje mogę kupić i po 50 tysięcy za ha jak mi nie odpowiada to i 10 nie dam

Dawno się tak nie uśmiałem - 18 letni gówniarz nazywa mnie socjalistą i pisze że sam do wszystkiego doszedł ;). Staszek - wilki w lesie cię wychowały?

Ty chłopcze pewnie nie rozumiesz połowy słów których używasz i 3/4 które czytasz. 

Masz synku przeczytaj sobie co to socjalizm żebyś sobie więcej wstydu nie robił : https://pl.wikipedia.../wiki/Socjalizm

Ja nie popieram pisowskiej ustawy. Bo ma na celu ograniczenie wolności zarządzania swoim majątkiem a także nabywanie gruntów za legalnie zarobione pieniądze.

Zasada jest jedna - Cash is King. Kto ma ten kupuje. Proste. A co do zakupu za 10 tysięcy - to się opłaca kupić dla samych dopłat bo po kilku latach masz tak naprawdę tą ziemię za darmo.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cena ziemi 2014-2016 Dzisiaj, 21:11
  •  

#3382 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 20 marzec 2016 - 20:05

Cena ziemi 2014-2016

@staszek - A widzisz, ja sie w 100% zgadzam z Twoim ostatnim zdaniem. To nie sprawa państwa, że komuś dany rok w prywatnym interesie sie nie powiódł.

Edytowany przez lukasz222, 20 marzec 2016 - 20:07.

#3383 Share koniu

koniu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 20 marzec 2016 - 20:07

Cena ziemi 2014-2016

Pierwsze 6 ha kupiłem za 6 tygodni po 14-16h codziennie zrywania ogórów w Niemczech w 2002 roku jak miałem 16 lat(ziemię kupiłem na ojca).Masz rację większość mojej dopłaty szła w gospodarkę i idzie dalej ale już coraz mniej....niestety nie udało mi się mocniej rozwinąć z różnych powodów w czasach jak było tanio,ale nie narzekam.Jak mówi mój sąsiad "małą  łyżką też się najesz">Pytasz o cenę dzierżawy?Wziąłem 8ha i płacę przez pierwsze 5 lat 400,-/ha/rok dopłaty, akcyza moje, później 800,-umowa spisana na 10 lat, ziemia była kupiona przez duuużego przedsiębiorcę z Piły za 50 tysi/ha. Sam mi tyle  zaproponował.

Na początku kwietnia mam przepis na 9,61 ha łąk kupionych za niecałe  110 tys.Bez kredytu jak na razie> 

No to rozwiń w obecnych czasach gospodarstwo z 6ha na 34ha nie mając dodatkowych dochodów? Bo puki co rozwinąłeś gospodarstwo, ale jak napisałeś: Twoja dopłata idzie w gospodarkę ale już mniej. I pytanie, myślałeś kiedy gospodarstwo będzie zarabiało na Ciebie? Mam znajomego co miał hodowlę świń 100szt. Zlikwidował hodowlę bo jak to powiedział nie będzie robił dla IDEI i dokładał do interesu i zajął się produkcją roślinną. Ale to Twoje pieniądze, więc nie mówię nic więcej bo można pisać i pisać :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3384 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1491 postów

Napisany 20 marzec 2016 - 20:12

Cena ziemi 2014-2016

Czyli idąc Twoim tokiem myślenia nie powinno być żadnych dopłat typu modernizacja bo poco wspierać prywatną własność

@staszek - A widzisz, ja sie w 100% zgadzam z Twoim ostatnim zdaniem. To nie sprawa państwa, że komuś dany rok w prywatnym interesie sie nie powiódł.

Więc po co te wszystkie programy unijne ? Wspierać nieudolnych?

#3385 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3402 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 20 marzec 2016 - 20:14

Cena ziemi 2014-2016

@koniu sądzę,że teraz jakbym nie "głópkował" za zakupami to już bym jakieś pieniądze wyciągał z gospodarstwa więc nie jest tak,że prowadzę je dla idei  ;)

a i jeszcze jedno gospodarstwo zbudowałem od 0 ^^ bo puki co to jeszcze ojciec równolegle "uprawia"swoje 16 ha

Masz rację,że gdybym nie pracował na 100% bym ziemi nie kupował, a tak mam nadzieję,że ten garb będzie taką swoistą polisą dla mojej córki-bo ona raczej ROLNICZKĄ nie zostanie

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#3386 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów

Napisany 20 marzec 2016 - 20:17

Cena ziemi 2014-2016

@staszek Dopłaty i dotacje to element wspólnej polityki rolnej i nie mieszaj tych pieniędzy z wyłudzaniem kasy, bo się ubezpieczyć nie chce. Poza tym kasa z WPR idzie również na państwową ziemię przez państwo zarządzaną, jak np. w Kombinacie Rolnym Kietrz. Jeśli lubisz być odgórnie sterowany i kontrolowany to oddaj się pod opiekę państwa i wszechmocnej, jedynej słusznej partii. Ale nie wmawiaj innym, że coś co łamie ich święte prawo własności jest dla nich dobre.

#3387 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1491 postów

Napisany 20 marzec 2016 - 20:28

Cena ziemi 2014-2016

Czyli wspólna polityka rolna jest nastawiona na niszczenie rolnictwa i konkurencyjności

Dopłaty do kredytów to też wspólna polityka Uni?

To jest po prostu dzielenie na lepszych i gorszych i nie ma n ic wspólnego z racjonalną gospodarką

#3388 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów

Napisany 20 marzec 2016 - 20:29

Cena ziemi 2014-2016

Ty serio pytasz czy sobie jaja robisz? Ile Ty chłopie masz lat?

To nowa ustawa nie dzieli na lepszych i gorszych? Jesteś coraz śmieszniejszy

Edytowany przez lukasz222, 20 marzec 2016 - 20:31.

#3389 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1491 postów

Napisany 20 marzec 2016 - 20:32

Cena ziemi 2014-2016

Ty sobie jaja robisz bo oczekujesz wsparcia z kieszeni podatnika a piszesz o prawie własności

Niby skąd te pieniądze Unia bierze oczywiste że z naszych podatków

#3390 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów

Napisany 20 marzec 2016 - 20:40

Cena ziemi 2014-2016

Ja oczekuję wsparcia? A to dobre :D Ja oczekuję że państwo nie będzie mi się wściubiać póki spełniam podstawowe obowiązki - przestrzegam prawa i płacę podatki.

Skończ już wyskakiwać z tą Unią, bo to szczeniackie jest. Ktoś w referendum się zgodził na to by wejść do UE i realizować jej programy i założenia (a co pamiętam, to na wsi nie było wielkiego poparcia), więc teraz trzeba się wywiązać

Edytowany przez lukasz222, 20 marzec 2016 - 20:42.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3391 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1491 postów

Napisany 20 marzec 2016 - 20:43

Cena ziemi 2014-2016

A w czym państwo Ci przeszkadza ? Chcesz kupujesz ziemię  w czym problem?

#3392 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów

Napisany 20 marzec 2016 - 20:50

Cena ziemi 2014-2016

Wcześniej piałeś nad tym jak to państwo ograniczy wykup ziemi, a teraz nie ma problemu. Ciekawy typ z Ciebie. Samo to, że powyżej 20ha zmienia się definicja rolnika z tego, który ma min. 1ha ziemi rolnej, na tego który jest ubezpieczony w KRUS ograniczy mnóstwo osób.

#3393 Share osterley

osterley

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 20 marzec 2016 - 21:21

Cena ziemi 2014-2016

Staszek to chciałby mieć i zjeść . Nawet widzę że sobie lat w profilu dodał żeby sobie z niego śmiechów nikt nie robił.

Raz staszku piszesz że wszystkim po równo i zabrać tym co mają żeby dać tym co nie mają. Teraz już posuwasz się dalej i negujesz prawo własności. 

Chcesz być w porządku ze swoim sumieniem - zrezygnuj z dopłat i dofinansowania z unii. Jest taki system i trzeba korzystać albo zostać na 5ha z t25 do pracy i zazdrościć sąsiadowi który ma głowę na karku. 

Wracając do tematu - mam chetnego na 70ha na podkarpaciu/lubelszczyźnie , IIIa IIIb - daje 56 tyś hektar i tak się zastanawiam czy spadnie czy nie spadnie i czy już sprzedawać.

Edytowany przez osterley, 20 marzec 2016 - 21:22.

#3394 Share waldemaros

waldemaros

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 20 marzec 2016 - 22:53

Cena ziemi 2014-2016 Kolego Osterley sprzedajesz grunty za taką cenę? Skąd kupujący jakie wojewodztwo? Jest jeden w Świętokrzyskim co kupuje każde ilości gruntów

#3395 Share songo

songo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 384 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika

Napisany 20 marzec 2016 - 23:25

Cena ziemi 2014-2016

ja tam ziemi nie sprzedam choćby nie wiem co, za dużo ludzi przy tym potu straciło. I szczerze nie interesuje mnie czy ziemia pójdzie w górę czy w dół. Chociaż wolałbym w dół bo zawsze by szło coś dokupić :)

#3396 Share osterley

osterley

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 21 marzec 2016 - 06:47

Cena ziemi 2014-2016

Kolego Osterley sprzedajesz grunty za taką cenę? Skąd kupujący jakie wojewodztwo? Jest jeden w Świętokrzyskim co kupuje każde ilości gruntów

tak , sprzedaję i chcę się przed majem wyrobić.Ja mam ze swojego gospodarstwa do tych działek ponad 100km, z ojca gospodarstwa jest tam 60km i do tej pory było to dane i tak w dzierżawę więc pora to sprzedać.

Liczyłem że dostanę ponad 60tyś/ha ale chętnych brak  i najpewniej pójdzie w ręce tego co dzierżawił przez ostatnie kilka lat.

Kolega pisze że nigdy nie sprzeda ziemii - ja nie mam z tym problemów. Raz się kupuje , raz się sprzedaje. 

#3397 Share waldemaros

waldemaros

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 21 marzec 2016 - 07:53

Cena ziemi 2014-2016 No pewnie raz się kupuje raz sprzedaje.tak samo jak z innym towarem a w swietokrzyskim nie masz gruntów? Śmieszą mnie wypowiedzi małolata odnośnie pomocy jak nie chcę dopłat to nie musi składać.

#3398 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 798 postów

Napisany 21 marzec 2016 - 08:14

Cena ziemi 2014-2016

ja tam sie podpisuje pod tym co pisze osterley, liczę, ze parę tych najgorszych zapisów z ustawy uwali TK, o ile będzie jeszcze istniał TK, rozumiem jak by te obostrzenia dotyczyły tylko ziemi agencyjnej, ale po co tak mocno mieszać się w obrót prywatny?nie ma innych sposobów na ochronę Polskiej ziemi przed obcokrajowcami niż utrudnianie życia Polskim rolnikom?

#3399 Share osterley

osterley

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 21 marzec 2016 - 08:25

Cena ziemi 2014-2016

@waldemaros - w świętokrzyskiem i na podkarpaciu mam świeżo przepisane gospodarstwo od ojca ale tam wszystko będzie uprawiane jak do tej pory dokąd tata ma na to ochotę a później się zobaczy jak to będzie. Ja mam do tego gospodarstwa od siebie prawie 250 km a u siebie mam duże areały pod maliną,czarną porzeczką i borówką więc też tego nie zostawię i się nie przeprowadzę bo za dużo zainwestowałem w ostatnich latach.

Niektórzy piszą że nigdy nie sprzedadzą ani hektara - gdyby gdyby wszyscy tak myśleli to równie nikt by nigdy nie kupił. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3400 Share osterley

osterley

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 21 marzec 2016 - 10:02

Cena ziemi 2014-2016

ja tam ziemi nie sprzedam choćby nie wiem co, za dużo ludzi przy tym potu straciło. I szczerze nie interesuje mnie czy ziemia pójdzie w górę czy w dół. Chociaż wolałbym w dół bo zawsze by szło coś dokupić :)

Tyle że jak ziemia poszłaby mocno w dół to najpierw na pewno zakupią ci co już mają dużo bo to będzie woda na ich młyn.

Ja osobiście wolałbym uprawiać mniejszą ilość hektarów i brać za swoje produkty lepszą cenę niż mieć olbrzymie areały i zarabiać tylko na efekcie skali. No ale jest jak jest i małe gospodarstwa nie mają racji bytu w produkcji roślinnej. 

Mam znajomych z areałami do 15ha i powiem szczerze że część z nich którzy mają warzywa i owoce żyje sobie bardzo dobrze - fakt , dużo pracy ale dobrze na tym wychodzą , a ci którzy żyją marzeniami o potędze i na podobnych areałach mają kukurydzę , pszenicę i rzepak to ciągle narzekają i czekają aż ktoś im coś da bo nie potrafią zrozumieć że tak naprawdę ta ich "produkcja" to za mało żeby żyć a za dużo żeby umrzeć.